تعمیر گیربکس پورشه

تعمیر گیربکس پورشه

تعمیر گیربکس پورشه

تعمیرگاه گیربکس پورشه

یکی از اجزای ضروری و واجب در هر خودرویی گیربکس است ، نبود گیربکس عملا کارکرد درست موتور در خودرو را دچار مشکل می کند. گیربکس ها در خودرو دارای دو نوع اتوماتیک و دستی هستند، در اغلب خودروهای امروزی گیربکس که به کار می رود، گیربکس اتوماتیک است. یکی از خودرو های محبوب در سر تا سر جهان خودرو های تولیدی برند پورشه هستند، مانند سایر خودرو ها، گیربکس در خودرو های پورشته هم نقش کلیدی و اساسی دارد با توجه به اهمیت گیربکس در خودرو های پورشه در این مقاله قصد داریم تا تعیر گیربکس پورشه و نکات مرتبط به آن را بررسی کنیم.

 

تعمیر گیربکس پورشه

خودرو های برند پورشته همواره یکی از خودرو های لوکس بازار به شمار می روند این خودرو ها به کمک با کیفیت ترین و جدیدترین امکانات و تجهیزات روز ساخته می شود و تمامی خدمات به نحوی ساخته می شوند که کمترین نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشد اما یکی از قطعاتی که همواره به سرویس نیاز دارد و این مورد حتی توسط برند پورشه در دفترچه ی همراه هر خودرو به صورت مجزا ذکر می شود گیربکس است، گیربکس به کار رفته در خودرو های پورشه در سال های اخیر تفاوت های زیادی داشته است و با گیربکس های نسل اول و یا گیربکس های رایج در بازار ایران تفاوت های زیادی دارد به همین دلیل است که تعمیر این گیربکس ها به مهارت و دانش بالایی نیاز دارد.

با توجه به اینکه خودرو های برند پورشه در دسته ی خودرو های لوکس قرار دارند تعمیر و سرویس این خودرو ها در تمام کشور های جهان فرایندی پر هزینه است، برای جلوگیری از بروز هزینه های اضافی در گیربکس پورشه تنها راه حل سرویس و رفع هر نوع مشکل ایجاد شده در گیربکس به سرعت است. برای اینکه بدانید گیربکس پورشه دچار مشکل شده است باید نشانه های خرابی این گیربکس را بدانید.

نشانه های خرابی گیربکس پورشه عبارتند از:

نشت روغن گیربکس

کاهش شتاب خودرو

عدم تغییر درست دنده خودرو

خارج شدن خودرو از دنده به صورت غیر معمول

احساس بوی سوختگی از خودرو

تکان های غیر معمول خودرو در زمان حرکت

شنیدن صدای تقه از زیر کاپوت خودرو

روشن شدن چراغ داشبور خودرو

پس از بروز هر کدام از این نشانه ها باید سریعا به مرکزی معتبر برای تعمیر گیربکس مراجعه کنید.

 

تراز کردن گیربکس پورشه

این اولین دلیل خرابی گیربکس کاملاً مکانیکی است، چرخ دنده ها طوری طراحی شده اند که در یک پیکربندی و تنظیمات معکوس برای هر دندانه دنده کار کنند، که در صورت نامناسب بودن می تواند باعث تمرکز بار بر روی بخشی از چرخ دنده شود. دنده، محفظه، یاتاقان ها یا سایر بخش های ضعیف تر گیربکس و باعث خرابی زودرس می شود.

شناسایی ناهماهنگی را می توان در طول دوره نگهداری در طول عمر گیربکس انجام داد. قبل از خرابی، روش سالم‌تر برای پردازش، اطمینان از نصب صحیح گیربکس در حین نصب در یک برنامه جدید یا پس از سرویس برخی از اجزای دستگاه است.

 

روانکاری گیربکس

اکثر گیربکس ها با روغن روان کننده با کیفیت بالا متناسب با نوع کاربرد، محیط و پیکربندی نصب عرضه می شوند. سازنده مقدار مناسبی را محاسبه می کند و نوع روغن مناسب را برای اطمینان از روانکاری ایده آل برای چرخ دنده ها و یاتاقان ها تعریف می کند. پیکربندی روانکاری حمام و پاشش به پخش مناسب روغن در گیربکس اجازه می دهد تا روغن یک لایه نازک روی چرخ دنده ها ایجاد کند.این لایه نازک روغن از تماس فلز به فلز بین چرخ دنده ها در طول درگیری آنها جلوگیری می کند. در طول عمر گیربکس، کمیت و کیفیت روغن بسته به کاربردها و فواصل سرویس منظم می تواند تغییر کند.

 

خودرو های پورشه

پورشه  یک شرکت خودرو سازی آلمانی است که در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه تاسیس شد. این شرکت که در شتوتگارت واقع شده‌بود، فعالیت خود را در زمینه طراحی و توسعه موتورهای خودرو و نیز ارائه خدمات مهندسی و مشاوره آغاز کرد و توانست بسیاری از مشتریان را در اولین سال‌های فعالیت خود مانند مرسدس‌بنز، ایودی، اپل و … جذب کند. در سال ۱۹۳۰ بود که شرکت، به ویژه فردیناند پورشه، توسط دولت نازی آلمان برای طراحی و ساخت فولکس‌واگن دعوت شد.

امروزه فولکس‌واگن  یکی از موفق‌ترین اتومبیل‌های در تاریخ صنعت خودروی جهان است که توسط مارک ماشین پورشه طراحی و تولید می‌شود. همان طور که آدولف هیتلر به قدرت رسید و دعوتی به فردیناند پورشه برای کار با فولکس‌واگن جدید فرستاد، فردیناند پورشه از مدیریت کارخانه شگفت‌انگیز و اتو استفاده کرد. در سال ۱۹۳۸، قرارداد فردیناند پورشه با اوتو منقضی شد، اما از آنجا که آلمان در جنگ بود، فردیناند تصمیم گرفت به تولید ماشین‌های جنگی مثل ببر I و تانک‌های Tiger II ادامه دهد.

در سال ۱۹۳۹ اولین ماشین پورشه، پورشه ۶۴، با استفاده از فولکس‌واگن مدل بتل ساخته و عرضه شد. پورشه در اوایل دهه ۱۹۵۰ بیمار شد و در نهایت در ۱۹۵۱ درگذشت. بعد از مرگش نیمی از سهام شرکت پورشه به پسرش فری منتقل شد. در سال ۱۹۵۲، فری وارد حوزه تولید خودرو ورزشی با تولید و تولید پورشه ۱ / ۳۵۶ شد. از آن زمان، علی‌رغم فراز و نشیب‌های بسیاری مثل مشکلات مالی، پورشه می‌تواند موقعیت خود را در صنعت خودرو حفظ کند. امروزه این شرکت پنجمین تولید کننده بزرگ در آلمان از نظر دارایی و درآمد سالانه می‌باشد. ماشین‌های پورشه اگر چه در اعداد پایین تولید می‌شوند، به عنوان گران‌ترین ماشین‌های لوکس دنیا طبقه‌بندی می‌شوند.

شرکت پورشه همواره در زمان های مختلف یکی از شرکت های معتبر و پیشگام در تولید و استفاده از قطعات و تجهیزات به روز بوده است، خودرو های این برند با اینکه گران هستند و در دسته ی ماشین های لوکس طبقه بندی می شوند اما همچنان در جهان طرفداران زیادی دارند.

نمی توان نقش گیربکس منحصر به فرد را در محبوبیت خودرو های پورشه نادیده گرفت. گیربکس هایی که در خودرو های پورشه به کاربرده می شوند، از نظر کارایی ، کیفیت، دوام و راحتی جزو گیربکس های محبوب در دنیا هستند. با توجه به لوکس بودن خودرو های پورشه در جهان قطعات این خودرو ها خصوصا گیربکس نیز لوکس محسوب می شوند و در صورت خرابی و نیاز به تعویض هزینه ی زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. به همین دلیل است که دانش فنی لازم در زمینه شناخت و سرویس گیربکس پورشه اهمیت زیادی دارد.

 

تعمیر گیربکس پورشه

گیربکس پورشه

گیربکس پورشه یکی از مهم‌ترین و کاربردی ترین اجزا در ماشین های پورشه است، به طوری که می‌توان آن را در یک رده با موتور خودرو قرار داد. گیربکس قدرت موتور را  به چرخ ها منتقل می کند. اگر به یک گیربکس پورشه نگاه کنید، متوجه پیچیدگی آن خواهید شد.گیربکس پورشه مکانیزم ویژه‌ای دارد که با آن سرعت موتور خودرو به چرخ‌های ماشین تا حد معینی با استفاده از دنده‌ها و سرعت‌های متفاوت منتقل می‌شود.

با وجود گیربکس پورشه، شما می‌توانید کنترل کامل بر سرعت اتومبیل خود داشته باشید. با وجود گیربکس اتوماتیک در پورشه، راننده نباید نگران باشد زیرا می‌تواند اتومبیل را در موقعیت مورد نظر کنترل کند بدون اینکه سرعت موتور را افزایش دهد.

به همین دلیل، گیربکس اتوماتیک پورشه یکی از مهم‌ترین بخش‌های خودرو است، و اگر لازم باشد که در هر زمان تعمیر شود، باید با یک فروشگاه تعمیر و نگهداری متخصص برای انجام آن تماس بگیرید. مهارت و تسلز تعمیرکار نقش مهمی در عیب یابی و تعمیر درست گیربکس پورشه با توجه به گران بودن قطعات آن در صورت نیاز به تعویض دارد.

 

تعمیر گیربکس پورشه

گیربکس به کار رفته در پورشه  ازچه نوعی است؟

به وطر کلی دو نوع گیربکس در باز موجود هستند یگی گیربکس دستی و دیگری گیربکس اتوماتیک، گیربکس های به کار رفته در خودرو های پورشه تماما از نوع گیربکس اتوماتیک هستند. شرکت‌های خودرو سازی مانند پورشه، بنز ، مرسدس و … از گیربکس های  اتوماتیک برای خودروهای خود استفاده می‌کنند. وظیفه اصلی گیربکس، انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها است و در گیربکس های اتوماتیک این رویه با سرعت و دقت بالاتری انجام می شود.

گیربکس اتوماتیک شتاب بالایی دارد و این احتمال وجود دارد و  مزیت گیربکس اتوماتیک این است که راننده خودرو نیازی به تغییر دنده در سرعت های مختلف به شکل دستی ندارد.

 

تعمیر گیربکس پورشه

هزینه ی تعمیر گیربکس پورشه

تعمیر گیربکس پورشه نیاز به سطح بالایی از مهارت دارد که همه نمی‌توانند تعمیر کنند.لازم به ذکر است که این گیربکس های اتوماتیک دارای انواع مختلفی است که هر کدام دارای عملکرد متفاوتی هستند. بنابراین یک تعمیرکار باید تمام انواع انتقال اتوماتیک را تشخیص دهد تا این کار را بدون هیچ مشکلی انجام دهد. سرویس دوره ای گیربکس پورشه می تواند تا حد زیادی از بروز مشکلات حاد در گیربکس اتوماتیک خودرو پورشه جلوگیری کند.

به طور کلی هر نوع صدا، مشکل در تغییر دنده گیربکس ، تغییر در رنگ روغن گیربکس نشانه های خرابی گیربکس پورشه هستند و در صورت بروز هر کدام از آنها باید برای رفع و عیب یابی مشکل اصلی به یک تعمیرکار ماهر در این زمینه مراجعه کنید.

خودرو های برند پورشه در ایران نیز مانند سایر کشور ها طرفداران خاص خود را دارند به همین سبب در این مقاله گیربکس خودرو پورشه و موارد مربوط به تعمیر آن را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.