تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس هیوندای

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیرگاه گیربکس هیوندای

یکی از شرکت های خودروسازی پیشرفته در بازار جهانی شرکت خودروسازی هیوندا وابسته به کشور جنوبی است. عمده گیربکسی که در این خودرو ها به کاربرده می شود گیربکس اتوماتیک است. همان طور که می دانید گیربکس ییک از اجزای اصلی و اساسی در هر خودرو به شمار می رود که وظیفه ی انتقال قدرت از موتور به چرخ ها و کمک به فرایند حرکت خودرو را برعهده دارد. با توجه به فروش خودرو های برند هیوندا در ایران و اهمیت تعمیر مناسب گیربکس آن در این مقاله قصد داریم تا نکات تعمیر گیربکس هیوندا و موارد مربوط به آن را بررسی کنیم.

 

تعمیر گیربکس هیوندای در کرج

گیربکس هیوندای

انتقال نیروی محرکه روشی برای کنترل نیروی محرکه یک ماشین است. اصطلاح انتقال به درستی به کل پیشرانه از جمله کلاچ، گیربکس، شفت پایه (برای خودروهای دیفرانسیل عقب)، دیفرانسیل و محورهای محرک نهایی اشاره دارد. در ایالات متحده گاهی اوقات از این اصطلاح در گفتار معمولی استفاده می شود تا به طور خاص به گیربکس به تنهایی اشاره کند و جزئیات استفاده متفاوت است. گیربکس سرعت بالاتر موتور را به سرعت چرخ آهسته‌تر کاهش می‌دهد و گشتاور را در این فرآیند افزایش می‌دهد. گیربکس‌ها همچنین در دوچرخه‌های پدالی، ماشین‌های ثابت و جاهایی که سرعت‌ها و گشتاورهای چرخشی مختلف تطبیق داده می‌شوند، استفاده می‌شوند.

اغلب، یک گیربکس دارای نسبت دنده های متعدد (یا به سادگی “دنده ها”) با قابلیت جابجایی بین آنها با تغییر سرعت است. این تغییر ممکن است به صورت دستی (توسط اپراتور) یا خودکار (توسط یک واحد کنترل) انجام شود. کنترل جهت (جلو و معکوس) نیز ممکن است ارائه شود. گیربکس های تک نسبت نیز وجود دارند که به سادگی سرعت و گشتاور (و گاهی اوقات جهت) خروجی موتور را تغییر می دهند. گیربکس های معمولی دنده/تسمه تنها مکانیسم تطبیق سرعت/گشتاور نیستند. مکانیسم‌های جایگزین شامل مبدل‌های گشتاور و تبدیل نیرو (به عنوان مثال انتقال دیزل-الکتریک و سیستم درایو هیدرولیک) است. تنظیمات ترکیبی نیز وجود دارد. گیربکس های اتوماتیک از بدنه سوپاپ برای تعویض دنده ها با استفاده از فشار سیال در پاسخ به RPM موتور، سرعت و ورودی گاز استفاده می کنند.

تعمیر گیربکس هیوندای
تعمیر گیربکس هیوندای

تعمیر گیربکس هیوندای در کرج

برای تعمیر گیربکس هیوندا در ابتدا باید علت خرابی گیربکس و میزان خرابی گیربکس را تعیین کرد همین امر در نگاه افراد معمولاً ساده به نظر می‌آید اما به دانش فنی بالایی نیاز دارد. گیربکس‌های اتوماتیک از حداقل 150 قطعه ساخته‌شده‌اند که کارکرد کامل همه‌ی این قطعات به‌درستی در کنار هم سبب حرکت گیربکس می‌شوند، هرکدام از این بخش‌ها زمانی که خراب شوند کارکرد گیربکس تغییر می‌کند شاید در ابتدا این تغییر مشهود نباشد اما پس از مدتی این خرابی گسترده‌تر می‌شود و تمام اجزای گیربکس را دربرمی گیرد درنتیجه گیربکس هیوندا شما از کار می‌افتد.

 

سرویس گیربکس هیوندای در کرج

گیربکس قطعه‌ای در داخل خودرو است و عملاً در دید راننده قرار ندارد علاوه بر این با توجه به ساختاری که دارد هر فردی نمی‌تواند تغییرات ایجادشده در گیربکس و خرابی‌های آن را شناسایی کند به همین دلیل برای اینکه خرابی‌های گیربکس ادامه‌دار نشوند، برند هیوندا زمان معینی برای هر خودرو مشخص کرده است، شما باید در این زمان مشخص‌شده خودرو را برای سرویس و بررسی گیربکس به مراکز معتبر و حرفه‌ای در این حوزه ببرید تا گیربکس خودرو از همه‌ی جهات کاملاً بررسی و چک شود.

در این صورت می‌توان هر نوع خرابی ایجادشده در گیربکس خودرو را در همان ابتدا شناسایی و به‌راحتی بدون اینکه گسترش پیدا کند با هزینه‌ای به‌مراتب کمتر رفع کرد. البته باید توجه داشت که شناسایی این خرابی‌ها در گیربکس هیوندا تنها توسط افراد متخصص امکان‌پذیر است، این افراد ساختار گیربکس و نوع و مدل هر قطعه به‌کاررفته در گیربکس را می‌دانند و هر تغییری که در این قسمت‌ها ایجاد شود را به‌راحتی شناسایی می‌کنند. در غیر این صورت اگر فرد دانش کافی نداشته باشد حتی در زمان سرویس هم نمی‌تواند مشکل ایجادشده در گیربکس را شناسایی و رفع کند و تنها به بررسی سطح روغن گیربکس بسنده می‌کند.

 

علل خرابی گیربکس هیوندا

عمده علت شایع خرابی گیربکس هیوندای کاهش سطح روغن گیربکس و یا استفاده از روغن نامرغوب در گیربکس خودرو است. در کنار این مورد برخی علل دیگر نیز سبب خرابی گیربکس می‌شوند که عبارت‌اند از:

عدم سرویس به‌موقع گیربکس

استفاده دائم از خودرو

استفاده از خودرو از محیط‌های بسیار گرم و یا بسیار سرد

خرابی موتور خودرو

خرابی سیستم برقی خودرو

خرابی چرخ‌های خودرو

قطعی اتصالات بین موتور، گیربکس و چرخ‌های خودرو

هزینه تعمیر گیربکس هیوندا

گیربکس‌های انواع خودروهای هیوندای تفاوت‌هایی در ساختار باهم دارند، همین تفاوت‌ها سبب می‌شود تا تعمیرات و هزینه‌ی مربوط به تعمیرات گیربکس هیوندا باهم متفاوت باشند، هزینه‌ی تعمیر گیربکس هیوندای بسته به میزان و نوع آسیب واردشده به گیربکس تعیین می‌شود.

اینکه آیا گیربکس به تعویض قطعه نیاز دارد یا خیر نیز سبب تفاوت در قیمت تمام‌شده‌ی تعمیرات گیربکس هیوندا می‌شوند. قطعات به‌کاررفته در خودروهای هیوندا همگی وارداتی هستند و با توجه به تغییرات در نرخ ارز قیمت تعمیرات نیز تغییر می‌کند اما معمولاً هزینه‌ی تعویض کالم گیربکس یا تعویض سیستم برقی و شیر برقی گیربکس جزو تعمیرات پرهزینه در گیربکس هیوندای به شمار می‌رود. تعمیر گیربکس هیوندای در تعمیرگاه نامبروان توسط افراد متخصص و باسابقه در این حوزه به‌صورت تخصصی انجام می‌شود.

 

تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس پنج سرعته هیوندا

اغلب اصطلاح انتقال 5 سرعته به سادگی به گیربکسی اشاره دارد که از چرخ دنده ها و قطارهای دنده برای ارائه تبدیل بلوک سرعت و گشتاور از یک منبع قدرت دوار به دستگاه دیگر استفاده می کند. رایج ترین استفاده در وسایل نقلیه موتوری است، جایی که گیربکس خروجی موتور احتراق داخلی را با چرخ های محرک تطبیق می دهد. چنین موتورهایی باید با سرعت چرخشی نسبتاً بالایی کار کنند که برای راه اندازی، توقف و حرکت کندتر نامناسب است.

در وسایل نقلیه موتوری، گیربکس به طور کلی از طریق چرخ فلایو یا کلاچ یا کوپلینگ مایع به میل لنگ موتور متصل می شود، تا حدی به این دلیل که موتورهای احتراق داخلی نمی توانند زیر یک سرعت خاص کار کنند. خروجی گیربکس از طریق میل محرک به یک یا چند دیفرانسیل منتقل می شود که چرخ ها را به حرکت در می آورند. در حالی که یک دیفرانسیل ممکن است باعث کاهش دنده نیز شود، هدف اصلی دیفرانسیل این است که به چرخ‌ها در دو انتهای محور اجازه دهد تا با سرعت‌های متفاوت بچرخند (که برای جلوگیری از لغزش چرخ در پیچ‌ها ضروری است) زیرا جهت چرخش را تغییر می‌دهد.

گیربکس پنج سرعته در برخی از خودرو های قدیمی برند هیوندا کاربرد داشته است و در حال حاضر مدل های محدودی از این گیربکس استفاده می کنند به همین دلیل است که تعمیر گیربکس هیوندا باید توسط افرادی انجام شود که نسبت به تفاوت های گیربکس در نسل های مختلف هیوندا تولید شده در بازار آگاهی داشته باشند.

می‌توان آن‌ها را طوری طراحی کرد که گشتاور و محدوده سرعت دقیق مورد نیاز شما را ارائه دهند. گیربکس ها شما را قادر می سازند تا با ارائه انعطاف پذیری و بردی که فقط از یک موتور نمی توانید به دست آورید، به نیازهای خاص نزدیک تر شوید.در برخی موارد گیربکس می تواند به این معنی باشد که شما می توانید از ولتاژ کمتری برای یک برنامه خاص استفاده کنید. به عنوان مثال، یک موتور معمولی 10 نیوتن متری معمولاً با منبع تغذیه 12 ولت یا 24 ولت کار می کند، اما با اضافه شدن گیربکس، رسیدن به این سطوح گشتاور به راحتی امکان پذیر است.

تعمیر گیربکس هیوندای
تعمیر گیربکس هیوندای

تفاوت های کلیدی بین موتور و گیربکس هیوندا

ماشینی که اشکال مختلف انرژی را به حرکت مکانیکی برای اجرای عملکردهای مختلف تبدیل می کند به عنوان موتور معرفی می شود در حالی که دستگاهی که استفاده از نیروی ایجاد شده توسط یک موتور را در یک سیستم انتقال قدرت حس می کند به عنوان انتقال معرفی می شود.

انواع مختلفی از موتورها وجود دارد، به عنوان مثال موتور الکتریکی، موتور حرارتی، موتور هیدرولیک و غیره. این موتورها اشکال مختلف انرژی را به خروجی مکانیکی برای انجام وظایف مختلف تبدیل می کنند. از سوی دیگر، گیربکس به جعبه دنده ای اطلاق می شود که شامل دنده ها و قطارهای دنده و غیره است. آنها سرعت و گشتاور را از یک منبع قدرت در حال حرکت به ابزار دیگری تغییر می دهند.

موتور بر اساس خروجی و ورودی انرژی طبقه بندی می شود. در غیر این صورت، گیربکس بر اساس نحوه تعویض دنده، یعنی اتوماتیک یا دستی، مرتب می شود.

صداهای عجیب معمولا با مشکلات انتقال اشتباه گرفته می شوند. روشی برای تشخیص تفاوت بین صداهای مربوط به موتور و گیربکس وجود دارد. مشکلات انتقال بیشتر منجر به زمزمه کردن، ناله کردن، یا صدای کوبیدن می شود و این تفاوت ها را تنها افراد متخصص که در تعمیرگاه گیربکس هیوندا فعال هستند می دانند و نسبت به آن ها دانش و اگاهی کافی را دارا می باشند.

 

مراحل تعمیر گیربکس هیوندا

در اولین گام باید علت خرابی گیربکس مشخص شود، در ابتدا میزان روغن گیربکس بررسی می شود اگر روغن گیربکس به مقدار کافی بود و روغن خراب یا فاسد نشده بود نوبت به خارج کردن گیربکس از خودرو و بررسی هر کدام از بخش های داخلی گیربکس می رسد در این مرحله باید اتصالات جدا شوند و گیربکس بدون قطعی در اتصالات از خودرو به درستی خارج شود. اگر هر کدام از قطعات داخلی گیربکس هیوندا خراب شده باشد باید با قطعات مشابه اصل آن ها را جایگزین کرد تا عملکرد خودرو دچار مشکل نشود استفاده از قطعات فیک سبب خرابی مجدد خودرو می شوند و هزینه های زیادی را برای شما به همراه دارد.

تعمیر گیربکس هیوندا
تعمیر گیربکس هیوندا

تعمیر گیربکس هیوندا

هزینه تعمیر گیربکس هیوندا

برای برآورد هزینه تعمیر گیربکس هیوندا باید به مراکز و تعمیرگاه های تخصصی در امر تعمیر خودرو های خارجی مراجعه کنید ای مراکز علاوه بر دارا بودن نیروی متخصص در این حوزه می توانند با ابزار های مدرن که برای تعمیر گیربکس هیوندا ضروری هستند راحت تر و سریع خرابی ایجاد شده در گیربکس هیوندای شما را رفع کنند.

 

تعمیر گیربکس هیوندا

نکات تعمیر گیربکس هیوندا

یک بازرسی منظم به شما کمک می‌کند تا نگرانی‌های جزئی را شناسایی کرده و شروع هر مشکل اصلی را شناسایی کنید. به شما امکان می دهد آنها را به موقع حل کنید و به نحوی و تا حد قابل توجهی کارایی عملیاتی خود را حفظ کنید. بنابراین، گیربکس را از نظر نشت روغن در محورهای خروجی و ورودی بررسی کنید. علاوه بر این، به دنبال تغییر رنگ رنگ باشید که شاید به معنای گرم شدن بیش از حد باشد.

گرمای بیش از حد یا تغییرات ناگهانی دما ممکن است بر عملکرد گیربکس تأثیر بگذارد. از این رو، ثابت و حفظ سطوح دمای لازم نقش مهمی در تضمین عملکرد کارآمد گیربکس ایفا می کند. در این نما دمای گیربکس را با کمک تفنگ مادون قرمز کنترل کنید. تغییر ناگهانی دما ممکن است نشانه شروع نگرانی قابل توجه باشد.

اغلب، گیربکس ها در حین کارکردن کار می کنند و با کثیفی و گرد و غبار زیادی مواجه می شوند. برای جلوگیری از تجمع کثیفی و گرد و غبار، گرمای بیش از حد و ورود آلاینده ها به گیربکس، اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان آن را تمیز نگه دارید. گیربکس را به طور منظم تمیز کنید تا گیربکس تا حد امکان تمیز بماند.

انجام آنالیز ارتعاش بسیار مهم است، به خصوص زمانی که گیربکس در شلوغی کار می کند. یک ارتعاش ثابت، کیفیت قطار دنده و یاتاقان ها را نشان می دهد. افزایش ارتعاش نشان دهنده یک نگرانی مهم است.

اغلب، گیربکس های خودکار صداهای زمزمه، وزوز یا ناله را منتشر می کنند . گیربکس های دستی صداهای مکانیکی خشن تری مانند صدای گیر کردن منتشر می کنند. برخی از این صداها ممکن است به موتور، سیستم اگزوز، محور محرک، دیفرانسیل یا حتی بلبرینگ چرخ مربوط باشد.

در یک وسیله نقلیه اتوماتیک، روغن گیربکس هیوندا اتصالی بین خروجی موتور و دنده های گیربکس شما ایجاد می کند. اگر روغن گیربکس هیوندا وجود نداشته باشد، نگه داشتن وجود نداشته باشد، چرخ دنده ها نمی توانند بچرخند و بنابراین ماشین نمی تواند حرکت کند.

از آنجایی که دنده ها حتی در حالت خنثی در یک توری ثابت هستند، روغن موتور دنده های مش ثابت را روغن کاری نمی کند، فقط به اندازه کافی ضخیم نیست و به زودی خراب می شود و گیربکس پیش از موعد فرسوده می شود . در سمت عقب، روغن موتور برای استفاده در گیربکس اتوماتیک بسیار ضخیم است.

زمانی که خودروی هیوندای خود را در دنده قرار می دهید و آن حرکت نمی کند، ممکن است مشکل از مایع گیربکس کم به دلیل نشتی، شیفتر، کابل شیفتر باشد یا حتی ممکن است در بدنه سوپاپ گیربکس اتوماتیک شما مشکلی ایجاد کند. .

برخی از رایج ترین مشکلاتی که مکانیک ما با آن روبرو شده است عبارتند از:

هیوندای آتوز –  خودرو فقط با یک دنده رانندگی می کند

هیوندای سانتا FE 2005 4×5 دیزل –  ترمز دستی گیره

هیوندای سانتا FE 2008 –  درایو درگیر نیست.

به‌ندرت اتفاق می‌افتد، به هیوندای سانتا FE CDX 07 خنثی برمی‌گردد – وقتی توقف می‌کند

هیوندای آمیکا  متوقف می‌شود –  معکوس کار نمی‌کند

 

برند هیوندا

هسته گروه شرکت هیوندای در سال 1946  با حمایت دولت  انواع فعالیت‌های صنعتی و تجاری مانند ساخت‌وساز, کارخانه‌های فولاد, کشتی‌سازی و تجهیزات الکترونیکی و همچنین خدمات پشتیبانی را تحت پوشش قرار داد و به بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده خودرو کره‌جنوبی در اوایل دهه ۱۹۷۰ تبدیل شد.چانگ یانگ – یانگ موتور هیوندای را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گروه هیوندای و بخش خودروسازی گروه صنعتی تاسیس کرد.

اولین ماشینی که توسط این شرکت پیشنهاد شد عبارت بود از بتی فورد که با مشارکت مستقیم فورد در کره‌جنوبی گرد هم آمده بود. مالکان شرکت هیوندای با هدف ساخت یک ماشین مستقل, مدیر عامل سابق شرکت خودروسازی انگلستان در انگلیس شرکت کردند. او همچنین پنج مهندس انگلیسی را برای پیشبرد توسعه و ساخت اولین ماشین شرکت کره‌ای استخدام کرد.

مدیران اجرایی هیوندای با شرکت شرکت‌های طراحی ایتالیایی, به منظور طراحی موتورهای خودرو و میتسوبیشی, برای تامین قطعات خودرو و ساخت اکسل, اولین خودرو کره را تولید کردند که در همان سال اولین خودرو شرکت هیوندای به اکوادور صادر شد. شرکت هیوندای ” برنده جایزه بهترین تولید کننده اتومبیل کره‌ای برای شرکت هیوندای است و آمار فروش این خودرو هنوز در صنعت خودرو ” هیوندای ” بی‌نظیر است.

دومین نسل از اتومبیل‌های شرکت ” هیوندای ” با اولین صادرات در مقیاس بزرگ ” هیوندای ” به نقطه عطف دیگری اشاره کرد. ماشین کوچک پونی آمریکا بازار اتومبیل کوچک کانادا را با سود کارمندان کره‌ای تغییر داد. سپس صنعت خودروسازی از ظهور یک شرکت خودروسازی دیگر در جنوب شرقی آسیا مطلع شد. این شرکت همچنین اولین موتور آلفا ۱ لیتری را در همان سال تولید کرد. فروش موتور هیوندای در حال افزایش بود به خصوص در بازارهای آمریکای شمالی گرچه این رشد عمدتاً به خاطر قیمت پایین تولید خودروهای هیوندای در ایالات‌متحده بود. در دهه ۱۹۷۰ اتومبیل‌های شرکت هیوندای دچار مشکل کیفیت ساخت و عدم توجه به جزئیات طراحی شدند.

در سال ۲۰۰۷, بحران مالی آسیا به صنعت خودرو کره‌جنوبی خسارت وارد کرداما شرکت هیوندای این فرصت را به دست آورد تا شرکت کیا موتورز را خریداری و شرکت کند. تقویت. به هر حالاین بحران بخش تاریک فروش چند صنعت در شرکت اصلی را ترک کرده‌است.

پس از تکمیل فرآیند جداسازی بخش‌های مختلف این گروه, چانگ چانگ – یانگ (موسس شرکت هیوندای) کنترل صنعت خودروسازی گروه را به دست گرفت که هنوز هم سکان مجتمع صنعتی را در اختیار دارد. چانگ پس از شرکت در سال‌های اولیه خود, مدیریت را سازماندهی کرد کنترل کیفیت را بهبود بخشید و سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه را در موتور هیوندای افزایش داد.

شرکت موتور هیوندای به همراه کیا موتورز قادر به تمرکز بر روی صنعت خودرو در زیر چتر گروه موتور هیوندای بود. از آن زمان این شرکت به همراه کیا و خود به چهارمین شرکت بزرگ خودروسازی دنیا تبدیل شده‌است. شرکت هیوندای قصد دارد تا پایان دهه ۱۹۷۰ به رده پنجم برسد. در اروپا امروز سایت‌های تولید و طراحی توسط شرکت هیوندای ایجاد شده‌اند..امروزه در کره‌جنوبی، هیوندای موتور به تنهایی بیش از ۵۰ درصد از بازار فروش خودرو را حساب می‌کند. همچنین شرکت هیوندای موتور شهرت خود را با حمایت مالی جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بهبود بخشید.

 

تعمیر گیربکس هیوندا

برند خودرو سازی هیوندا یکی از برند های فعال در حوزه خودروسازی در جهان است و هر ساله تعداد بی شماری از خودرو های این برند در ایران نیز به فروش می رسند، مانند سایر برند های مطرح خودرو سازی در جهان برند هیوندا نیز در خودرو های خود از جدیدترین فناوری ها و تکنولوژی ها استفاده می کند. یکی از فناوری هایی که در سال های اخیر تغییرات زیاد و چشم گیری داشته است گیربکس است، در حال حاضر گیربکس به کار رفته در خودرو های هیوندا به صورت اتوماتیک بوده و بر خلاف گیربکس های عادی پیچیدگی ها و اتصالات منحصر به فردی دارد.

تعمیر گیربکس هیوندا در ایران از سایر کشور ها به دلیل کمبود نیروی متخصص سخت تر ، اگر گیربکس خودروی هیوندا شما دچار مشکل شده است حتما در انتخای مرکز مناسب برای تعمیر گیربکس دقت و وقت زیادی به خرج دهید تا بعدا مجبور به هزینه ی مجدد نشوید. تعمیر گیربکس هیوندا با توجه به نوع مدل خودرو و سال تولید آن متفاوت است و تنها فردی می تواند مشکلات گیربکس را به درستی رفع کند که به تمامی این موارد و تفاوت هایی که در سال های مختلف در گیربکس ایجاد شده اند آگاهی کامل داشته باشد.

برای تعمیر گیربکس هیوندا در ابتدا باید با توجه به نشانه های خرابی خودرو و بررسی گیربکس نوع مشکل ایجاد شده در گیربکس و علت بروز آن ها شناسایی کرد در اغلب موارد مشکلات ایجاد شده در گیربکس هیوندا ناشی از عدم سرویس به موقع خودرو و کاهش سطح روغن گیربکس هستند، روغن گیربکس نقش مهمی را در سلامت گیربکس ایفا میکند به همین دلیل باید در زمان های مقرر تعیین شده توسط برند هیوندا و یا میزان مسافت طی شده برای تغییر روغن گیربکس اقدام کنید. تشخیص دقیق و به موقع نوع مشکل ایجاد شده در گیربکس تا حد بسیار زیادی هزینه ناشی از تعمیرات گیربکس را کاهش می دهد.

اگر روغن گیربکس به موقع تعویض نشود و یا از روغن مناسب و اصل برای تعویض استفاده نشود، پس از مدت کوتاهی تمامی چرخ دنده ها و اتصالات به کار رفته در گیربکس دچار مشکل می شوند روغن گیربکس سبب می شود تا چرخ دنده های گیربکس در زمان حرکت روی هم ساییده نشوند و زمانی که سطح روغن گیربکس پایین باشد یا کیفیت روغن گیربکس مناسب نباشد، چرخ دنده ها در زمان حرکت و تعویض دنده روی هم ساییده می شوند و خراب می شوند به همین دلیل است که پس از مدت کوتاهی تعویض دنده بسیار سخت می شود و حتی خودرو در برخی از دنده ها جای نمی گیرد.

اغلب افراد فکر می کنند گیربکس وسیله ای است که به تعمیر و سرویس دوره ای نیاز ندارد به همین دلیل است که خرابی های گیربکس نسبت به سایر قطعات خودرو بسیار بیشتر هستند. این تصور که گیربکس هیوندا به تعمیر و سرویس نیازی ندارد باوری غلط است.

هزینه تعمیر و بازسازی گیربکس هیوندا بسته به نوع مدل خودرو و میزان خسارت وارد شده به گیربکس متفاوت است و باید پس از بررسی دقیق گیربکس و میزان خسارت وارد شده به آن تعیین شود.

 

تعمیر گیربکس هیوندا

ماشین‌های هیوندا مقرون‌به‌صرفه، شیک و زیبا هستند و رانندگی کردن آن‌ها بسیار لذت بخش است. این شرکت تولید خودرو کره‌ای و چند ملیتی از گیربکس اتوماتیک در تکنولوژی امروزی خودرو استفاده کرده‌است. اگر خودروی شما دارای مشکل گیربکس اتوماتیک است هر نوع مشکلی در گیربکس باید به سرعت رفع شود اگر مشکل گیربکس رفع نشود می تواند سبب خرابی سایر قطعات داخلی گیربکس و موتور شود.

 

تعمیر گیربکس هیوندا

برای تعمیر گیربکس اتوماتیک هیوندای, باید نوع گیربکس خودروی شما را بدانید. گیربکس اتوماتیک کمپانی گیربکس یک مبدل گشتاور اتوماتیک است، اگر گیربکس دو کلاچ ماشین هیوندا دارای گیربکس دستی و اتوماتیک باشد  و یک کلاچ دو تایی برای تغییر دنده در هر دو جهت بالا و پایین استفاده می‌شود. هیوندای همچنین از یک گیربکس دستی بدون نیاز به یک کلاچ در نسل جدید خودرو استفاده کرده‌است. در نسل جدید ماشین‌های هیوندای, در برخی از مدل‌ها گیربکس شش سرعت مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مدل‌های جدیدتر گیربکس با سرعت ۸ سرعت استفاده می‌شوند.

مواردی که نشان دهنده ی ضعف در گیربکس هیوندا هستند

اگر روغن گیربکس به موقع تعویض نشود، روغن گیربکس می سوزد و رنگ آن تغییر می کند و سبب خرابی سایر بخش ها و قطعات گیربکس خودرو می شوند. به طور کلی هر نوع از خودرو هیوندا باید به صورت منظم سرویس شوند، اگر سرویس نشوند این امکان ایجاد می شود تا علاوه بر گیربکس، خرابی به باقی قطعات داخلی گیربکس هم سرایت کند و سبب بروز مشکلات مختلف در خودرو شود.

زمان تعمیر گیربکس هیوندای به مشکل گیربکس شما بستگی دارد. تعمیرات گیربکس هیوندای را می‌توان با یک تغییر در روغن گیربکس یا به روز رسانی نرم‌افزار حل کرد, یا می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد و نیاز به یک فضای باز و تعمیر گیربکس کامل داشته باشد.

تعمیر گیربکس هیوندا

هزینه تعمیر یک گیربکس هیوندای نیز به مشکل گیربکس شما بستگی دارد. برای اطلاع از حد هزینه، باید بهم راکز معتبری که در امر تعمیر گیربکس هیوندا فعال هستند مراجعه کنید تا تا اول عیب‌یابی گیربکس اتوماتیک را حل کنید، و بعد از عیب‌یابی، محدوده هزینه به شما اعلام خواهد شد. در فرآیند تعمیر، هر هزینه‌ای که مورد نیاز است، ابتدا با شما هماهنگ می‌شود و سپس هزینه انجام می‌شود.

گیربکس هیوندا با توجه به نقش مهمی که در کارکرد مناسب خودرو دارد نسبت به سایر قطعات باید مرتب سرویس و بررسی شود.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.