تعمیر گیربکس لیفان

تعمیر گیربکس لیفان

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

لیفان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده خودرو در چین است که در سال ۱۹۹۲ تاسیس شده است. این شرکت در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع مدل خودرو تولید می‌کند و در بازار خودرو جهانی حضور قوی دارد.

خودروهای لیفان، از جمله محصولات مهم این شرکت هستند. این خودروها بر اساس استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده‌اند و می‌توانند در بازارهای مختلف جهان به فروش برسند.

از جمله مدل‌های معروف خودروهای لیفان می‌توان به مدل‌های X50، X70، M7، X80 و Myway اشاره کرد که در دسته خودروهای شاسی بلند، کراس اوور، ون و اسپرت قرار می‌گیرند.

خودروهای لیفان با قیمت مناسب و کیفیت خوب، در بازار خودرو جهانی محبوبیت دارند و برای مشتریانی که به دنبال خودروهای با قابلیت‌های متنوع و قیمت مناسب هستند، گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

 

گیربکس لیفان

گیربکس خودروی لیفان می‌تواند به چندین نوع باشد، اما بیشتر خودروهای لیفان از گیربکس‌های دستی 5 دنده یا 6 دنده و گیربکس‌های اتوماتیک 4 دنده یا 6 دنده استفاده می‌کنند.

گیربکس دستی 5 دنده یا 6 دنده، به معنای داشتن 5 یا 6 دنده جلو و یک دنده عقب است. با استفاده از دنده‌های جلو، سرعت خودرو تنظیم می‌شود و با استفاده از دنده عقب، خودرو به عقب حرکت می‌کند.

گیربکس اتوماتیک 4 دنده یا 6 دنده، به معنای داشتن 4 یا 6 دنده جلو و یک دنده عقب است. در این نوع گیربکس، خودرو به صورت خودکار بین دنده‌های مختلف تغییر می‌کند و نیازی به استفاده از دسته گیربکس نیست.

در کل، گیربکس خودروی لیفان می‌تواند به چندین نوع باشد، اما بیشتر خودروهای لیفان از گیربکس‌های دستی 5 دنده یا 6 دنده و گیربکس‌های اتوماتیک 4 دنده یا 6 دنده استفاده می‌کنند.

 

تعمیر گیربکس لیفان

لیفان یکی از شرکت های خودرو ساز چین فعال در کشور ایران است، امروزه مدل های مختلفی از خودرو های تولیدی این شرکت در ایران به فروش می رسند.

خودرو های شرکت لیفان عموماً دارای دنده اتوماتیک هستند. اگر می خواهید ماشین لیفان شما عمر بالایی داشته باشد و به زودی خراب نشود باید نسبت به گیربکس و تعمیر به موقع آن توجه کنید. در ادامه مقاله لیفان و گیربکس آن را بررسی خواهیم کرد.

تعمیر گیربکس خودروی لیفان بستگی به نوع خرابی و نوع گیربکس دارد. در صورتی که خرابی جزئی و کوچک باشد، ممکن است بتوان آن را با تعویض قطعات خراب شده تعمیر کرد. اما در صورتی که خرابی جدی باشد، ممکن است نیاز به تعویض کامل گیربکس باشد.

برای تعمیر گیربکس خودروی لیفان، بهتر است به یک مکانیک ماهر و متخصص مراجعه کنید. مکانیک متخصص با بررسی وضعیت گیربکس، می‌تواند به شما بگوید که آیا گیربکس قابل تعمیر است یا نه و چه مراحلی برای تعمیر آن لازم است.

در صورتی که گیربکس قابل تعمیر باشد، مکانیک متخصص می‌تواند با تعویض قطعات خراب شده، تعمیر گیربکس را انجام دهد. اما در صورتی که گیربکس قابل تعمیر نباشد، ممکن است نیاز به تعویض کامل گیربکس باشد.

در کل، برای تعمیر گیربکس خودروی لیفان بهتر است به یک مکانیک ماهر و متخصص مراجعه کنید تا وضعیت گیربکس بررسی شود و نیاز به تعمیر یا تعویض آن تعیین شود.

سرویس گیربکس اتوماتیک لیفان

سرویس گیربکس اتوماتیک یکی از مهمترین سرویس‌هایی است که باید برای خودروهای لیفان با گیربکس اتوماتیک انجام شود. در این سرویس، عملیات‌های مختلفی از جمله تعویض روغن گیربکس، تعویض فیلتر گیربکس، بررسی و تعویض سیم های اتصالات، بررسی و تنظیم برخی پارامترهای گیربکس و غیره انجام می‌شود.

برای انجام سرویس گیربکس اتوماتیک خودرو لیفان، بهتر است از کارگاه‌های مجاز و تخصصی مربوط به خودروهای لیفان استفاده کنید. در این کارگاه‌ها، تیم فنی ماهر و مجرب به انجام این سرویس‌ها می‌پردازند و با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مناسب، برای خودرو شما بهترین خدمات را ارائه می‌دهند.

سرویس منظم گیربکس اتوماتیک خودرو لیفان، علاوه بر افزایش عمر گیربکس و بهبود عملکرد خودرو، باعث کاهش خطر تعمیرات پرهزینه و ناگهانی گیربکس نیز می‌شود. بنابراین، بهتر است به صورت منظم و در بازه‌های زمانی مناسب، سرویس گیربکس اتوماتیک خودرو لیفان را به صورت منظم انجام داده و از سلامت و عملکرد بهتر خودروی خود لذت ببرید.

 

گیربکس لیفان

به خاطر قیمت بالای لوازم جانبی اتومبیل، نگهداری و مراقبت از خودرو اجتناب‌ناپذیر است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خودرو، گیربکس آن است که نقش مهمی در افزایش طول عمر خودرو ایفا می‌کند.

گیربکس در فرهنگ لغات فارسی به معنی جعبه‌دنده است. در یک فرهنگ خاص، یک جعبه نام دارد که دنده‌ها در آن قرار دارند و نیروی موتور به این جعبه منتقل می‌شود. سپس با کمک این دنده، به بخش‌های دیگر منتقل می‌شود.شرکت لیفان یک شرکت چین است که اولین خودروی تولیدی آن در سال 2005 وارد بازار جهانی شد.

تعمیر گیربکس لیفان
تعمیر گیربکس لیفان

مشکلات گیربکس اتوماتیک لیفان

مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروی لیفان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱. نشت روغن: نشت روغن از گیربکس اتوماتیک می‌تواند به دلیل خرابی در پکینگ‌ها، شل شدن بلبرینگ‌ها و یا سوراخ شدن لوله‌های روغن رخ دهد.

۲. عدم تغییر دنده: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در سیستم هیدرولیکی، سیستم الکترونیکی یا سیستم مکانیکی گیربکس اتوماتیک رخ دهد.

۳. لرزش و لغزش: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در بلبرینگ‌ها، شافت‌ها و یا دنده‌های گیربکس اتوماتیک رخ دهد.

۴. صدای عجیب: صدای عجیب و نامأنوس از گیربکس اتوماتیک ممکن است به دلیل خرابی در بلبرینگ‌ها، شافت‌ها و یا دنده‌های گیربکس اتوماتیک رخ دهد.

۵. عدم حرکت خودرو: این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در سیستم هیدرولیکی، سیستم الکترونیکی یا سیستم مکانیکی گیربکس اتوماتیک رخ دهد.

در کل، مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروی لیفان ممکن است شامل نشت روغن، عدم تغییر دنده، لرزش و لغزش، صدای عجیب و عدم حرکت خودرو باشد. در صورت بروز هر یک از این مشکلات، بهتر است به یک مکانیک متخصص مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

 

برای جلوگیری از ایجاد مشکل در سیستم برق گیربکس اتوماتیک، بهتر است خودروی خود را به خوبی حفظ کرده و آن را به موقع تعمیر کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل برای گیربکس باید به تعمیرگاه مراجعه کنید،برخی از مشکلات گیربکس شامل روشن شدن چراغ کنترل موتور، زوزه یا ناله د، صدا در هنگام تغییر دنده، نشت سیال، عدم امکان تغییر دنده‌ها، بوی سوختگی،  بکسواد کلاچ، تغییر غیر عادی دنده، و غیره می‌باشد.

 

وظایف گیربکس

گیربکس انتقال قدرت را از موتور به بخش‌های دیگر بر عهده دارد  . به عبارت دیگر, به راننده کمک می‌کند اتومبیل را با سرعت متفاوت در موقعیت‌های مختلف کنترل کند.

در جاده‌ها و سطوح شیب‌دار, به راننده کمک می‌کند که سرعت اتومبیل را کنترل کند.گیربکس به ماشین اجازه می‌دهد تا  به جلو یا عقب حرکت کند.

همچنین به ماشین قدرت حرکت معکوس می‌دهد. در برخی موارد، زمانی که نیازی به حرکت نیست، اما موتور باید فعال باشد، از انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها جلوگیری می‌کند.

 

گیربکس لیفان

گیربکس لیفان دارای دو مدل اتوماتیک و دستی است. مدل گیربکس دستی در خودروی لیفان x50 موجود است این خودرو به عنوان یکی از خودرو های خارجی ارزان در بازار ایران به شمار می آید. گیربکس اتوماتیک خودرو لیفان از نوع cvt است, که عدد فنی آن RDC15 – FB است.

با توجه به نظر برخی از مردم, این گیربکس یک نسخه ضعیف از گیربکس اتوماتیک نیسان جوک است.در cvt گیربکس  دو پولی وجود دارند که به وسیله زنجیر انتقال نیرو به هم متصل شده‌اند. این زنجیر از فلز ساخته می‌شود و با تغییر مداوم قطر پ.ولی های  ورودی و خروجی سبب انتقال قدرت به چرخ ها می شود.

گیربکس لیفان ایکس 60 و لیفان ایکس 70 اتوماتیک هم از نوع cvt است. گیربکس لیفان x 50 دستی و ضعیف است. به همین دلیل این اتومبیل برای استفاده در جاده‌ها و دامنه‌های کوهستانی مناسب نیست. خودرو لیفان 820 (lifan 820 , 2.4L) دارای گیربکس  اتوماتیک ۶ سرعت است. این خودرو یکی از سدان لوکس شرکت لیفان به شمار می آید.

اجزای تشکیل دهنده ی گیربکس اتوماتیک لیفان

گیربکس اتوماتیک خودروی لیفان از چندین قطعه و اجزای مختلف تشکیل شده است که شامل موارد زیر می‌باشد:

۱. تورک کانورتور: این قطعه برای انتقال گشتاور موتور به گیربکس استفاده می‌شود.

۲. پمپ روغن: این قطعه برای ایجاد فشار روغن در سیستم گیربکس استفاده می‌شود.

۳. صفحه فشار: این قطعه برای کنترل فشار روغن در سیستم گیربکس استفاده می‌شود.

۴. سیستم هیدرولیکی: این سیستم برای کنترل تغییر دنده‌های گیربکس استفاده می‌شود.

۵. دنده‌های گیربکس: این قطعه برای تغییر سرعت خودرو استفاده می‌شود.

۶. شافت‌های گیربکس: این قطعه برای انتقال حرکت از دنده‌های گیربکس به چرخ‌های خودرو استفاده می‌شود.

۷. بلبرینگ‌ها: این قطعات برای کاهش اصطکاک در سیستم گیربکس استفاده می‌شوند.

۸. سیستم الکترونیکی: این سیستم برای کنترل تغییر دنده‌های گیربکس و سایر عملکردهای گیربکس استفاده می‌شود.

در کل، گیربکس اتوماتیک خودروی لیفان از تورک کانورتور، پمپ روغن، صفحه فشار، سیستم هیدرولیکی، دنده‌های گیربکس، شافت‌های گیربکس، بلبرینگ‌ها و سیستم الکترونیکی تشکیل شده است.

 

مزایای گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی )

گیربکس اتوماتیک خودروی لیفان (سی وی تی) دارای مزایای زیادی است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. رانندگی آسان: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده‌ها توسط راننده، رانندگی را آسان‌تر می‌کند.

۲. کارایی بالا: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده‌ها توسط راننده، کارایی بالاتری نسبت به گیربکس دستی دارد.

۳. رانندگی صاف و بی‌صدا: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده‌ها توسط راننده، رانندگی را صاف و بی‌صدا می‌کند.

۴. کمترین خستگی برای راننده: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده‌ها توسط راننده، خستگی راننده را کاهش می‌دهد.

۵. کمترین خرابی: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده‌ها توسط راننده، کمترین خرابی را نسبت به گیربکس دستی دارد.

۶. افزایش عمر مفید خودرو: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل کمترین خرابی، عمر مفید خودرو را افزایش می‌دهد.

در کل، گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) دارای مزایای زیادی است که شامل رانندگی آسان، کارایی بالا، رانندگی صاف و بی‌صدا، کمترین خستگی برای راننده، کمترین خرابی و افزایش عمر مفید خودرو می‌باشد.

 

گیربکس اتوماتیک ذرات آلاینده و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، سبب می‌شود تا موتور بتواند در دما و دور موتور پایین به خوبی کار کند. به طور کلی گیربکس اتوماتیک  باعث اتلاف انرژی کمتری می‌شود و به  اتومبیل شتاب بیشتری می دهد. تمام اینها به شما کمک می‌کنند تجربه رانندگی خوبی را تجربه کنید.

تعمیر گیربکس لیفان
تعمیر گیربکس لیفان

معایب گیربکس اتوماتیک لیفان

گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) همانند سایر گیربکس‌های اتوماتیک، دارای معایبی است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. هزینه بالا: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل پیچیدگی بیشتر نسبت به گیربکس دستی، هزینه بالاتری دارد.

۲. مصرف سوخت بیشتر: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل نیاز به سیستم هیدرولیکی برای کنترل تغییر دنده‌ها، مصرف سوخت بیشتری نسبت به گیربکس دستی دارد.

۳. نیاز به تعمیرات پیچیده‌تر: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل پیچیدگی بیشتر، نیاز به تعمیرات پیچیده‌تری دارد.

۴. عمر مفید کوتاه‌تر: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل پیچیدگی بیشتر، عمر مفید کوتاه‌تری نسبت به گیربکس دستی دارد.

۵. عدم کنترل کامل راننده: گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) به دلیل عدم نیاز به تغییر دنده‌ها توسط راننده، کنترل کامل راننده را کاهش می‌دهد.

در کل، گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) همانند سایر گیربکس‌های اتوماتیک، دارای معایبی است که شامل هزینه بالا، مصرف سوخت بیشتر، نیاز به تعمیرات پیچیده‌تر، عمر مفید کوتاه‌تر و عدم کنترل کامل راننده می‌باشد.

 

سطح کیفی روغن گیربکس لیفان

خودروهای لیفان دنده اتوماتیک X60 ، 5.8 لیتر روغن گیربکس CVT و خودروهای لیفان با دنده دستی 2.2 لیتر 85W90 GL-4 یا GL-5 مورد نیاز است . خودروهای لیفان دنده اتوماتیک ایکس 50، 5.8 لیتر روغن گیربکس سی وی تی خودروهای لیفان با دنده دستی 2.2 لیتر  75W80 GL-4 یا GL-5 روغن مورد نیاز است.

 

ضعف گیربکس اتوماتیک خودروی lifan x50 به چه علت است؟

زمانی که برای ساخت گیربکس از قطعات بی کیفیت استفاده شود ، پولی های ورودی و خروجی دچار مشکل شده و گیربکس کارایی کافی را ندارد. به همین  دلیل کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت بسیار مهم هستند.

 

راهکار برطرف کردن شوک یا تقه در گیربکس لیفان چیست ؟

برخی مواقع دنده لیفان را از N به R یا D تغییر می‌دهید، صدای ترق و تروق به گوش می‌رسد. برای رفع این صدا  ، ابتدا اتومبیل را خاموش کنید و دنده را به سمت N تنظیم کنید. سپس پدال گاز و پدال‌های ترمز را فشار دهید و سوئیچ را باز کنید.

پدال گاز را بعد از اینکه چراغ cvt روشن می‌شود رها کنید. (فشار دادن پدال ترمز را فشار دهید) در این حالت اتومبیل را روشن کنید و دنده را از N به D تغییر دهید. برعکس عمل کنید. تکرار این چند بار باعث بیش‌ترین ضربه خواهد شد.

در این نقطه، سه بار پدال ترمز را فشار دهید تا نور cvt خاموش شود. دنده را از N به D تغییر دهید و ادامه دهید تا گیره ناپدید شود. سپس به جای پارک دنده عوض کنید و اتومبیل را خاموش کنید.

برای چک کردن حالت ترخیص، دوباره اتومبیل را روشن کنید و گیربکس اتوماتیک را ازn آن به D چک کنید.

انجام این مراحل تقه را از بین می‌برد. این گام‌ها را تکرار کنید اگر در هنگام تغییر دنده از N به r هم با یک تقه روبرو شدید.

 

زمان تعویض روغن گیربکس لیفان

استفاده از روغن‌های گیربکس خوب، طول عمر مفید خودروی شما را افزایش می دهد. روغن واسکازین در گیربکس های اتوماتیک علاوه بر روان کاری مانع از اصطکاک و سبب کنترل دمای خودرو می گردد.

استفاده از روغن گیربکس با کیفیت اتومبیل را خنک می‌کند و اصطکاک صفحه کلاچ را کنترل می‌کند. به طور کلی بهتر است پس از فاصله ۶۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس اتوماتیک را تغییر دهید. اگر شما شصت هزار کیلومتر سفر نکرده اید و سه سال هم گذشته است، روغن  گیربکس را تغییر دهید. در طول زمان، کیفیت روغن گیربکس اتوماتیک کاهش می‌یابد و باید جایگزین شود.

در این مقاله گیربکس خودروی لیفان ، انواع آن و راهکارهای افزایش طول عمر آن را بررسی کردیم.

تعمیر گیربکس لیفان در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان:

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان (سی وی تی) بستگی به نوع خرابی و میزان آسیب دیدگی دارد. برای تخمین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان، بهتر است با کارگاه‌های تعمیراتی معتبر و متخصص تماس بگیرید و با ارائه جزئیات خرابی، از آن‌ها درخواست تخمین هزینه تعمیر را بدهید.

به طور کلی، تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان به دلیل پیچیدگی بیشتر نسبت به گیربکس دستی، هزینه بالاتری دارد. همچنین، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان بستگی به نوع خرابی و میزان آسیب دیدگی دارد. برای اطلاعات بیشتر، بهتر است با کارگاه‌های تعمیراتی معتبر و متخصص تماس بگیرید.

 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان باید به صورت دوره‌ای و با رعایت دقیق زمانبندی تعویض روغن انجام شود. برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. ابتدا خودرو را روی یک سطح صاف و افقی قرار دهید و موتور خودرو را خاموش کنید.

۲. با استفاده از دسته ترمز، خودرو را قفل کنید تا جلوی حرکت آن را بگیرد.

۳. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت پارک (P) برگردانید.

۴. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت نوترال (N) برگردانید و سپس موتور خودرو را روشن کنید.

۵. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت دنده عقب (R) برگردانید.

۶. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت دنده جلو (D) برگردانید.

۷. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت دنده دو (2) برگردانید.

۸. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت دنده یک (1) برگردانید.

۹. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت نوترال (N) برگردانید و موتور خودرو را خاموش کنید.

۱۰. با استفاده از دسته ترمز، خودرو را قفل کنید تا جلوی حرکت آن را بگیرد.

۱۱. با استفاده از دستگاه تعویض روغن، روغن قدیمی را از گیربکس خارج کنید.

۱۲. با استفاده از دستگاه تعویض روغن، روغن جدید را به گیربکس اضافه کنید.

۱۳. پس از تعویض روغن، سطح روغن گیربکس را بررسی کنید و در صورت نیاز، روغن بیشتری به گیربکس اضافه کنید.

۱۴. با استفاده از دسته شتاب، گیربکس را به حالت پارک (P) برگردانید.

در کل، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک لیفان باید به صورت دوره‌ای و با رعایت دقیق زمانبندی تعویض روغن انجام شود. برای تعویض روغن، مراحل فوق را دنبال کنید.

 

 

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *