تعمیر گیربکس تیگو

تعمیر گیربکس تیگو5

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تیگو جزو محصولات برند چری است که در مدل‌های مختلفی عرضه شده است، مدل‌های متفاوت این خودرو در ایران نیز عرضه می‌شوند، تعمیر گیربکس تیگو به عنوان یکی از خدمات اصلی مرتبط با خودرو‌های تیگو در مراکز تخصصی مربوط به تعمیرات خودرو ارائه می‌شود. تعمیر گیربکس تیگو اگر توسط فرد متخصص انجام نشود در کنار چندین برابر شدن هزینه مورد نیاز تعمیرات، سبب خرابی سایر اجزای گیربکس تیگو و حتی موتور و سایر قطعات اصلی خودرو نیز می‌شود. به همین دلیل باید برای تعمیر و سرویس گیربکس تیگو تنها به مراکزی که نیروی متخصص و کافی در این حوزه در اختیار دارند مراجعه کنید. .

 

تعمیر گیربکس تیگو چگونه است؟

تعمیر گیربکس گاهی اوقات شامل خارج کردن گیربکس از ماشین شما برای یک بازرسی گسترده قبل از تعویض قطعات معیوب است. یک گیربکس قطعات و قطعات متحرک زیادی دارد، بنابراین برخی از تعمیرات معمولاً 1 تا 2 روز برای تعمیرات ساده به طول می‌انجامد، اگرچه کارهای پیچیده ممکن است در نهایت زمان را به ساعت اضافه کنند.

 

چگونه بفهمم که آیا به گیربکس تعمیر شده نیاز دارم؟

در برخی موارد، ممکن است بتوانید از یک گیربکس بازسازی شده به جای یک جایگزین کاملاً جدید استفاده کنید، که می‌تواند به شما در صرفه جویی چند دلاری کمک کند.

فرآیند بازسازی شامل برداشتن گیربکس موجود و تعویض قطعات فرسوده یا آسیب دیده است که به افزایش عمر وسیله نقلیه شما کمک می‌کند. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که خودروی شما حداقل 3-4 روز در حالی که گیربکس تعمیر شده است از کار بیفتد.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تیگو
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تیگو

چه زمانی به تعویض گیربکس نیاز دارید؟

تعویض گیربکس شامل برداشتن گیربکس معیوب و جایگزینی آن با یک قطعه کاملاً جدید است. بسته به نوع گیربکس ماشین شما، تعویض گیربکس ممکن است بین 1 تا 4 روز طول بکشد.

برای هزینه تعویض گیربکس جدید چه بودجه‌ای باید در نظر گرفت

تعدادی از علائم رایج وجود دارد که می‌تواند نشان دهنده مشکلات گیربکس باشد. برای دیدن این علائم خرابی گیربکس چشمان خود را ببندید:

  • چراغ موتور روی داشبورد روشن است
  • روغن گیربکس نشتی دارد
  • ماشین شتاب نمیگیره
  • لرزش یا لرزش وسیله نقلیه هنگام رانندگی
  • ماشین صداهای عجیب و غریبی مانند خرخر کردن، کوبیدن، ساییدن یا زمزمه با صدای بلند تولید می‌کند
  • ماشین در هنگام تعویض دنده وارد دنده نمی‌شود و نمی‌لغزد

گیربکس‌ها قابل تعمیر هستند، بله! با این حال، تعیین هزینه به عوامل متعددی بستگی دارد. ابتدا به علائمی که نشان می‌دهد ممکن است گیربکس مشکل داشته باشید نگاهی بیاندازیم. اگر وسیله نقلیه شما هر یک از موارد زیر را انجام می‌دهد به این معنی است که ممکن است با مشکل گیربکس مواجه شوید.

1) صدای کوبیدن و لرزش شدید در سرتاسر وسیله نقلیه

2) تعویض دنده سخت است

3) دنده‌ها لیز می‌خورند

4) صداهای خراش بزرگی را می‌شنوید که از زیر خودرو می‌آید.

اینها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد شما با گیربکس مشکل دارید. اگر این علائم را دارید به این معنی است که باید برای تشخیص به تعمیرگاه تخصصی گیربکس بروید. قیمت را می‌توان بر اساس عوامل مختلفی تعیین کرد مانند:

1) گیربکس چقدر آسیب دیده است

2) آیا اجزای داخل جعبه قابل نگهداری هستند

3) آیا به گیربکس جدید نیاز دارید؟

همه چیز بستگی به این دارد که چه اتفاقی افتاده است. وقتی به گیربکس نگاه می‌کنیم، به طور مستقیم به شما می‌گوییم که فکر می‌کنیم مشکلات چیست و یک ارزیابی و قیمت صادقانه به شما ارائه می‌دهیم.

 

تعمیرات و مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک شما یک سیستم حیاتی در وسیله نقلیه شما است و بنابراین، هنگامی که مشکلی پیش می‌آید، مهم است که با یک متخصص ماهر در تماس باشید. ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که گیربکس اتوماتیک می‌تواند هزینه بیشتری برای تعویض نسبت به موتور داشته باشد و بنابراین بسیار مهم است که توجه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که گیربکس شما همیشه در بهترین شرایط کار می‌کند. در زیر برخی از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک آورده شده است:

ماشین در دنده پاسخ نمی‌دهد

اگر خودروی خود را در حالت «درایو» یا «معکوس» قرار دهید و تاخیری وجود داشته باشد یا خودرو اصلاً درگیر نشود، ممکن است روغن شما مشکل داشته باشد. این امکان وجود دارد که خواص محافظتی در روغن کاهش یافته و غلیظ شده باشد. از طرف دیگر، ممکن است مشکل سیستم کامپیوتری باشد. در هر صورت، بهتر است با یک متخصص گیربکس اتوماتیک تماس بگیرید تا شما را جستجو کند.

احساس ساییدن یا لرزش هنگام در دنده

گیربکس اتوماتیک شما باید هنگام تعویض دنده به دنده به نرمی و بدون درز کار کند. اگر هنگام تعویض دنده احساس ساییدگی، لرزش یا لیز خوردن می‌کنید، روی دستان خود مشکل دارید. ممکن است چرخ دنده‌های شما آسیب ببیند و به مرور زمان مشکل بدتر شود. برای اطمینان از ایمن بودن ماشین شما، از یک متخصص گیربکس حرفه‌ای کمک بگیرید.

گیربکس تیگو شما صداهای عجیبی ایجاد می‌کند

اگر به طور ناگهانی متوجه صداهای عجیب و غریب از زیر ماشین خود شده‌اید، این نشان دهنده این است که شما با مشکلی در گیربکس روبرو هستید. صدای ناله، هق هق و زمزمه همگی نشان دهنده مسائل مختلفی است. صداهای کوبنده نشانه این است که ممکن است یک قسمت داخلی در گیربکس تیگو شما منتشر شود. اگر چنین است، بسیار مهم است که فوراً یک متخصص واجد شرایط آن را بررسی کند. صداهای دیگر ممکن است نشان دهنده مشکلات مربوط به روغن گیربکس شما باشد.  می‌توانید بوی سوختگی را حس کنید

اگر در هنگام رانندگی بوی سوختگی احساس می‌کنید، این یک دلیل قطعی برای نگرانی است. یکی از رایج‌ترین دلایل بوی سوختگی که از گیربکس تیگو شما می‌آید، گرم شدن بیش از حد روغن است. این ممکن است به این دلیل باشد که اصطکاک باعث شکسته شدن قطعات و تجمع زباله و لجن می‌شود. در مجموع، این مسائل می‌تواند باعث شود که گیربکس تیگو شما به طور کامل خراب شود.

اگر بوی سوختگی به مشام می‌رسد، حتماً توسط یک متخصص آن را بررسی کنید. گاهی اوقات علت فقط پایین بودن سطح روغن گیربکس تیگو است. با این حال، این نیز نشانه‌ای است که شما نشت دارید.

گیربکس تیگو
گیربکس تیگو

چه چیزی باعث می‌شود که یک گیربکس تیگو نیاز به بازسازی داشته باشد؟

برخی از قسمت‌های گیربکس شما را می‌توان بدون انداختن آن از خودرویتان تعمیر کرد، اما همه قطعات به راحتی قابل دسترسی نیستند. اگر قطعه‌ای نیاز به تعمیر داشته باشد که از قسمت زیرین خودرو قابل دسترسی نباشد، گیربکس باید جدا شود.

با این حال، برخی از آسیب‌ها فراتر از تعمیر یک جزء است. با گذشت زمان، سایش و پارگی می‌تواند به چرخ دنده‌ها و سایر اجزایی که برای عملکرد صحیح نیاز به تلرانس‌های محکم دارند، آسیب برساند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، بازسازی برای جایگزینی قطعات با قطعات جدید یا بازسازی شده مورد نیاز است.

 

دقیقاً چه چیزی برای بازسازی یک گیربکس انجام می‌شود

بازسازی کامل یک گیربکس شامل حذف گیربکس و جداسازی کامل آن است. هر جزء از نظر آسیب یا سایش بیش از حد بررسی می‌شود. قطعاتی که شکل خوبی دارند برای استفاده در گیربکس مونتاژ شده تمیز می‌شوند، در حالی که هر قسمتی که نیاز به تعویض داشته باشد در این مرحله مراقبت می‌شود. کلاچ‌ها، مهر و موم‌ها، واشرها و سایر اقلام فرسوده نیز تعویض خواهند شد.

 

تفاوت بین بازسازی و تعمیر گیربکس چیست؟

هیچ فرقی نداره این دو اصطلاح به یک معنا هستند، اما مردم در طول سال‌ها از آنها به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. همچنان باید سؤالاتی بپرسید تا مشخص شود که واقعاً با بازسازی یا تعمیرات اساسی گیربکس چه چیزی دریافت می‌کنید تا مطمئن شوید که تعمیرگاه خدماتی را که می‌خواهید دریافت کنید، درک می‌کند.

گیربکس‌های اتوماتیک گیربکس‌های چند دنده‌ای هستند که برای تعویض دنده نیازی به ورودی راننده ندارند.

چرخ دنده ها

از چرخ دنده‌ها برای کاهش سرعت خروجی موتور و افزایش گشتاور استفاده می‌شود. اکثر گیربکس‌های مدرن از تعدادی دنده استفاده می‌کنند که از پنج تا ده متغیر است.

کلاچ

کلاچ سیستم گیربکس تیگو  قدرت را از چرخش محور محرک درگیر یا جدا می‌کند. این به راننده اجازه می‌دهد تا قبل از جدا کردن کلاچ دنده‌ها را عوض کند تا حرکت رو به جلو ادامه یابد.

بازسازی شده

قطعات بازسازی شده به قطعات استفاده شده‌ای گفته می‌شود که به طور کامل تخریب و بازسازی شده‌اند. هر قطعه فرسوده یا آسیب دیده تعویض می‌شود. این فرآیند باید به قطعات بازسازی شده اجازه دهد تا به اندازه قطعات جدید قابل اعتماد باشند.

 

سوالات متداول

هر چند وقت یکبار باید گیربکس را تعویض کرد؟

گیربکس شما نیازی به تعویض ندارد مگر اینکه خراب باشد، اما به کمی TLC به شکل تعمیر و نگهداری معمولی نیاز دارد تا زمزمه آن حفظ شود. برای جلوگیری از گرفتگی روغن گیربکس و فیلتر روغن باید مرتباً تعویض کنید. از تکنسین مایکار محلی خود بخواهید روغن را در گیربکس‌های دستی و گیربکس‌های اتوماتیک مخصوص به مشخصات سازنده یا طبق توصیه تکنسین‌های ما در مورد کیس یا روغن بیش از حد کثیف، به عنوان مثال، زمانی که وسیله نقلیه تحت شرایط سخت‌تر از حد معمول رانندگی می‌کند – مانند بکسل کردن، تعویض کند. برای مدت زمان طولانی.

 

تعمیر گیربکس تیگو در تعمیرگاه گیربکس نامبروان

تعمیر گیربکس انواع مدل‌های تیگو در تعمیرگاه گیربکس نامبروان توسط کارشناسان ما که سال‌ها تجربه در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک دارند انجام میشود، برای ما سلامت خودرو شما اهمیت بالایی دارد به همین دلیل است که تمامی ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر دقیق گیربکس تیگو شما را در مجموعه فراهم آورده‌ایم. تمامی خدمات در تعمیرگاه گیربکس نامبروان با ضمانت یکساله ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *