تعمیر گیربکس بی ام و

تعمیر گیربکس بی ام و

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس بی ام و

تعمیرگاه گیربکس بی ام و

بی ام و یکی از ماشین‌هایی است که امروزه طرفداران زیادی به دست آورده‌است و بسیاری از مردم از این خودرو استفاده می‌کنند. این نوع خودرو انواع مختلفی دارد که هر کدام قیمت خودش را دارد, اما این ماشین‌ها در میان اتومبیل‌های لوکس در کشور ما هستند. تعمیر گیربکس بی ام و یکی از مشکلاتی است که آن‌هایی که از این خودرو استفاده می‌کنند, امروزه با آن مواجه هستند و به دنبال بهترین فروشگاه تعمیر و جعبه‌دنده هستند برای این نوع خودرو.

 

تعمیر گیربکس بی ام و در کرج

بی ام و همیشه در زمینه نوآوری جلوتر بوده است. این به ویژه در مورد عملکرد صادق است. برند بی ام و  از جدیدترین پیشرفت‌ها استفاده می‌کند تا رانندگی هر  وسیله نقلیه بی ام و  را لذت بخش کند. گیربکس Steptronic مخصوص بی ام و  نمونه کاملی از این نوع نوآوری است. در حالی که ممکن است این اولین بار باشد که در مورد آن می شنوید، BMW در واقع تقریباً 20 سال پیش این را ایجاد کرد، و آنها هنوز در طراحی اولیه خود در حال بهبود هستند.

تعمیر تخصصی گیربکس بی ام و

تعمیر گیربکس بی ام و یکی از موارد سخت و مهم در تعمیرات مربوط به خودروهای بی ام و به شمار می‌رود چراکه گیربکس خودروهای بی ام و دائماً در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند، بی ام و در نسل جدید خودروهای خود از گیربکس اتوماتیک هفت دنده و در برخی دیگر از گیربکس اتوماتیک نه دنده‌ای استفاده می‌کند. گیربکس‌های به‌کاررفته در خودروهای تولیدی برند بی ام و بسته به نوع خودرو متفاوت هستند.

 

گیربکس بی ام و

بی ام و خودروهای مختلفی تولید می‌کند، برخی از این خودروها مختص مسابقه و برخی دیگر برای رانندگی در شهر و جاده مناسب هستند، درنتیجه تعمیر هرکدام از این گیربکس‌ها باهم تفاوت‌هایی دارد شاید این تفاوت‌ها در ظاهر تعمیر به چشم نیایند و در نگاه اول همه‌ی گیربکس‌ها یکسان باشند اما عامل شتاب‌دهنده در گیربکس و نوع سیستم برقی و تعداد قطعات در انواع گیربکس‌های بی ام و متفاوت است. همین تفاوت‌ها در ساختار با توجه به عملکرد سبب شده است تا خودروهای بی ام و محبوبیت بالایی در بازار خودروسازی جهانی داشته باشند.

 

تعمیر تضمینی گیربکس بی ام و

تعمیر گیربکس بی ام و  برای دارندگان خودروی بی ام و اهمیت زیادی دارد.در خودروهای بی ام و برای اینکه خودرو حرکت درستی داشته باشد و در سراشیبی‌ها و حرکت در بخش‌های مختلف دچار مشکل شود باید اجزای مختلف خودرو در کنار هم به‌درستی کار کنند، اجزایی که درحرکت خودرو نقش دارند بسیار زیاد هستند اما مهم‌ترین آن‌ها گیربکس ، موتور و چرخ‌های خودرو هستند که به‌صورت یک سیستم به یکدیگر متصل هستند.

گیربکس به‌عنوان واسط نیرو بین موتور و چرخ‌ها عمل می‌کند و اگر عملکرد کاملی نداشته باشد موتور ناچار است تا نیروی بیشتری برای حرکت خودرو تولید کند درنتیجه پس از مدتی موتور خودرو هم دچار خرابی می‌شود. تنها راه برای رفع این دسته از آسیب‌ها در خودرو تعمیر گیربکس بی ام و است در غیر این صورت بدون تعمیر درست گیربکس، مشکل و خرابی گیربکس همچنان باقی خواهد ماند.

 

مراحل تعمیر گیربکس بی ام و

برای تعمیر گیربکس بی ام و در ابتدا باید نوع مشکل گیربکس را شناسایی کرد، درنتیجه نیاز است تا گیربکس باز و بررسی شود.

جدا کردن با برداشتن پوشش پوشاننده کنسول مرکزی شروع می‌شود.

گتر تعویض دنده و پیچ‌های نصب کنسول برداشته می‌شوند..

گیربکس از خودرو خارج می‌شود.

اهرم دنده را باکمی چرخاندن تکیه‌گاه توپی بالایی آن و برداشتن پیچ و مهره پیوند پایینی آن برداشته می‌شود..

چهار پیچ و مهره نصب میل درایو برداشته‌شده و کمی به عقب بکشید تا جدا شود. پیچ‌های Silent-blocks پشتی گیربکس را باز می‌شوند.

روی محفظه کلاچ، پیچ‌ها باز می‌شوند. سپس پیچ و مهره‌ای که سیلندر کلاچ را محکم می‌کند برداشته می‌شود. سپس گیره کلاچ از محفظه خود خارج می‌شود. مهره پیچ‌خورده را از کابل سرعت‌سنج بازشده و برداشته می‌شود.

پیچ‌های نگهدارندِ محفظه کلاچ روی بلوک موتور را بردارید (توجه داشته باشید که دو عدد از این پیچ‌ها استارت را در جای خود نگه می‌دارند). سپس می‌توانید گیربکس را با کشیدن آن به سمت بالا و داخل خارج کنید (ممکن است برای صرفه‌جویی در فضا لازم باشد صندلی‌های جلو را جدا کنید).

هنگامی‌که گیربکس از خودرو خارج شد، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، روغن آن را تخلیه کنید، سپس با یک برس آغشته به گازوئیل یا بنزین، بیرون آن را بااحتیاط کامل تمیز کنید. اگر این کار برای شما ناپسند است، گیربکس را به یک ایستگاه خدمات مجهز به سیستم تمیز کردن بخار ببرید. این فقط برای شما هزینه کمی دارد و نتیجه عالی خواهد بود.تعمیر گیربکس باید با در بهترین و تمیزترین حالت ممکن انجام شود. بنابراین ترجیح داده می‌شود قبل از شروع عملیات جداسازی، گیربکس روی یک میز کار تمیز قرار داده شود.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس بی ام و چیست ؟

اگر متوجه نشت روغن روی گیربکس شدید

باید توجه داشته باشید که اگرچه نشت روغن مشکل چندان جدی نیست، اما عواقب آن می‌تواند فاجعه‌بار باشد. بنابراین باید سریع عمل کنید. نشت روغن اغلب نشانه‌ای از خرابی یک یا چند اتصال با سرعت ثابت است که معمولاً به‌عنوان “پیچ روغن انتقال” شناخته می‌شود. برای ادامه تعمیر، باید آن‌ها را تعویض کنید. و برای این کار، باید گیربکس را در سمتی که مشکل را شناسایی کردید، بردارید.

اگر متوجه شدید که تغییر از یک‌دنده به دنده دیگر دشوارتر می‌شود

اگر در هنگام تعویض دنده احساس کردید که مقاومت کمی وجود دارد یا ترک‌خورده است، این نشانه خرابی رینگ‌های هماهنگ‌سازی است که احتمالاً روغن ندارند، یا عملکرد آن‌ها به دلیل تخریب روغن مختل شده است.

بنابراین برای حل مشکل، باید گیربکس را تخلیه کرده و روغن را تعویض کنید. بنابراین جداسازی ضروری نیست.

اگر متوجه شدید که دیگر امکان تعویض دنده وجود ندارد

اگر دیگر نمی‌توانید یک یا چند دنده را تعویض کنید، ممکن است مشکل از چرخ‌دنده باشد. این سیستمی است که نقش آن اطمینان از انتقال حرکت اهرم به گیربکس است. بنابراین برای حل مشکل، باید میله یا کابل‌ها را بسته به نوع انتقال خودرو تغییر دهید

علل خرابی گیربکس بی ام و

گیربکس‌های بی ام و معمولاً عمر بسیار بالایی دارند بدین‌صورت که کمتر پیس می‌آید نیاز به تعویض کامل گیربکس وجود داشته باشد همین مورد سبب می‌شود تا افراد دچار اشتباه شوند و فکر کنند که گیربکس بی ام و به سرویس نیازی ندارند درحالی‌که طول عمر گیربکس بی ام و در هر خودرویی که تولید این برند باشد وابسته به سرویس درست و در زمان مقرر است، درواقع اینکه بیان می‌شود گیربکس بی ام و به تعویض نیازی ندارد و طول عمر بالایی دارد در شرایطی است که گیربکس به‌درستی سرویس شود در غیر این صورت گیربکس بی ام و نیز مانند سایر خودروها خراب می‌شود.

سرویس گیربکس‌های بی ام و با توجه به نوع گیربکس و نوع مدل خودرو باهم متفاوت هستند به همین دلیل است که برند بی ام و در کنار هر خودرو یک دفترچه راهنما در اختیار شما قرار می‌دهد که زمان مناسب برای سرویس هر بخش از خودرو در آن مشخص‌شده است، معمولاً زمان سرویس گیربکس بسته به میزان مسافت طی شده مشخص می‌شود.

عمده علل شایع خرابی گیربکس‌های بی ام و عدم سرویس به‌موقع گیربکس خودرو و تعویض روغن گیربکس است. روغن گیربکس درواقع نقش روان کننده حرکت گیربکس را بر عهده دارد، اگر روغن گیربکس فاسد شود و یا سطح روغن گیربکس از حد معمول کمتر باشد گیربکس به‌تدریج دچار اصطکاک  شده و بخش‌های داخلی چرخ‌دنده‌ها آسیب می‌بینند درنتیجه گیربکس از کار می‌افتد. موارد دیگری که می‌توانند سبب خرابی گیربکس بی ام و شوند عبارت‌اند از:

خرابی موتور خودرو

عدم تعادل در سیستم تعلیق و کمک‌فنر خودرو

نشتی لوله‌های انتقال در گیربکس

خرابی سیستم برقی خودرو

این موارد می‌توانند به‌صورت غیرمستقیم سبب خراب و بروز مشکلات مختلفی در گیربکس بی ام و شوند. بدیهی است که بررسی و رفع هرکدام از این موارد به دانش فنی خاصی نیاز دارد، ما در مرکز نامبروان برای رفع نیاز شما به تعمیر گیربکس بی ام و در هر شرایطی آماده ارائه بهترین و به‌روزترین خدمات به شما هستیم.

 

گیربکس استپ ترونیک

ایده پشت گیربکس BMW Steptronic این است که رانندگان کنترل بیشتری بر وسایل نقلیه خود داشته باشند. به این ترتیب، سه حالت رانندگی برای انتخاب با این نوع گیربکس وجود دارد.

در حالت خودکار، هرگز نیازی به نگرانی در مورد تعویض دنده نیست. با حالت دستی/اسپرت، موتور قبل از تعویض دنده دیگر، دور موتور بالاتر می‌رود. در حالت دنده دستی، راننده کنترل کامل روی تعویض دنده دارد. بعلاوه، شیفترهای پدال روی فرمان، حرکت از یک حالت رانندگی به حالت دیگر را بسیار آسان می کند.

همچنین یک انتخابگر راننده وجود دارد که بسته به دنده‌ای که می‌خواهید سوار شوید، می‌توان آن را به عقب یا جلو چرخاند. علاوه بر این، گیربکس‌های Steptronic مدرن نیز دارای برخی قابلیت‌های هوشمند هستند که از چرخش بیش از حد دور یا تعویض دنده ناایمن جلوگیری می‌کند.

بدون گیربکس  سالم ، بی ام و  شما نمی‌تواند آنطور که طراحی شده است خود را به حرکت درآورد. گیربکس برای تبدیل انرژی ایجاد شده توسط موتور به گشتاور مورد نیاز است . این گشتاور باعث می شود چرخ های شما بچرخند و همچنین امکان تعویض دنده را فراهم می کند . به زبان ساده، گیربکس ارتباط بین موتور و چرخ های شما است.مانند موتور ، سیستم گیربکس باید تمام طول عمر وسیله نقلیه شما کار کند و سلامت باشد ، بنابراین  نیاز به نگهداری مناسب دارد. شما باید خدمات معمولی را برای روغن گیربکس خود انجام دهید ، درست مانند روغن موتور .

 

علائم رایج مشکلات گیربکس بی ام و

گیربکس در یک دنده گیر می کند یا از تعویض دنده های خاص خودداری می کند

لیز خوردن مکرر دنده

در حالت خنثی پر سر و صدا

پیام نقص انتقال

گیربکس سخت به جای گیربکس صاف جابجا می شود

تعویض دنده نامنظم است و ممکن است در یک یا چند دنده به هم بخورد

دور موتور میچرخه ولی تعویض نمیکنه

تاخیر هنگام تعویض دنده

روشنایی چراغ موتور را بررسی کنید

کدهای خطا

گیربکس یا گرم شدن بیش از حد موتور

دلایل زیادی وجود دارد که چرا گیربکس بی ام و  شما ممکن است دچار خرابی شود  ، اما سه دلیل اصلی وجود دارد که نسبت به سایرین رایج تر هستند. بیایید این موارد را بیشتر بررسی کنیم:

سیال انتقال کم است

سیستم انتقال به مایع نیاز دارد تا به خوبی روغن کاری شود و به کاهش دماهای بالای تولید شده هنگام تعویض دنده کمک کند. مایع گیربکس ممکن است به دلیل نشتی یا به دلیل پایان عمر خود کم شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که مایع انتقال خود را در صورت نیاز مجدداً پر کنید، حداقل هر شش ماه یکبار آن را بررسی کنید تا از پر بودن مخزن اطمینان حاصل کنید .

نشتی در گیربکس شما

انواع مهر و موم و واشر وجود دارد که برای نگه داشتن سیال انتقال در داخل سیستم انتقال استفاده می شود. با بالا رفتن سن خودرو، این مهر و موم ها و واشرها ممکن است شروع به خراب شدن کنند و منجر به نشت مایع گیربکس شود . در حالی که نشتی گاهی اوقات داخلی است، اغلب نشتی های گیربکس به صورت قطراتی در زمین زیر ماشین شما ظاهر می شود. مایع گیربکس قرمز تیره یا صورتی است و بوی کمی شیرین دارد. تمایل دارد زیر جلوی بی ام و  شما جمع شود.

فیلتر مایع گیربکس مسدود شده

همانطور که مایع انتقال از طریق سیستم انتقال گردش می کند، می تواند کثیفی و کثیفی را جمع کند. به همین دلیل، سیستم گیربکس بی ام و  شما دارای فیلتری برای گرفتن زباله است. این به تمیز نگه داشتن سیستم انتقال کمک می کند. هنگامی که به پایان عمر خود می رسد، فیلتر مایع گیربکس مسدود می شود . این کار از عبور مایع گیربکس جلوگیری می کند و با وجود داشتن مایع کافی در داخل سیستم، سناریویی مشابه زمانی که مایع گیربکس شما کم است، ایجاد می کند.

تعویض روغن گیربکس در شرایطی درست انجام می شود که به روش دستی صورت نگیرد ؛ تعویض روغن گیربکس باید توسط افراد متخصص و به شیوه ی اتوماتیک انجام شود تا کل روغن قدیمی از گیربکس خارج شود و روغن جدید و تازه که متناسب با خودر واست جایگزین آن شود این امر سبب می شود تا گیربکس کیفیت و کارایی لازم و کافی را داشته باشد و روغن گیربکس دیر تر خراب و فاسد شود مخلوط شدن روغن گیربکس در شیوه ی دستی تعویض روغن گیربکس سبب خرابی روغن جدید در مدت زمان کوتاهی می شود که هزینه دوباره برای شما به همراه دارد.

آداپتور مهر و موم پل مکاترونیک

یکی از ایراداتی که روی گیربکس های اتوماتیک  خودروهای بی ام و  تأثیر می گذارد، خرابی آداپتور مهر و موم پل مکاترونیک است . این جزء برای جلوگیری از افت فشار در سیستم انتقال مورد نیاز است که امکان تعویض نرم‌تر دنده را فراهم می‌کند.در بی ام و ، آداپتور پلاستیکی ممکن است ترک بخورد، که باعث نشت مایع و کاهش فشار خروجی دریچه مکاترونیک می شود . این منجر به مشکلات گیربکس و تغییرات نامنظم دنده می شود .

مدل‌های بی ام و  زیر بیشتر مستعد خرابی آداپتور مهر و موم پل مکاترونیک هستند. رانندگان این خودروها ممکن است بخواهند به علائم هشدار دهنده توجه ویژه ای داشته باشند و همچنین مطمئن شوند که گیربکس آنها به درستی تعمیر و سرویس  می شود:

2001-2008 BMW E65/E66 سری 7

2004-2006 BMW E53 X5 V8

2003-2010 BMW E60 سری 5

2005-2011 BMW E90 سری 3

2003-2010 BMW E63/E64 سری 6

2007-2013 BMW E70 X5 به استثنای 4.0d

2008-2012 BMW F01/02 سری 7 به استثنای 760i/Li و Hybrid 7

 

بهترین تعمیرگاه گیربکس بی ام و در کرج

خودرو های بی ام و از جمله برند های خودرو سازی لوکس در جهان است خودروهای برند بی ام ودر ایران طرفداران زیادی دارند. خودرو های برند بی ام و هر چند از بهترین و با کیفیت ترین قطعات در ساخت بهره می برند اما همچنان در معرض خطر خرابی بخش های داخلی قرار دارند. یکی از بخش هایی که بیشترین میزان خطر خرابی را دارند گیربکس اتومات بی ام و است به همین دلیل برای تعمیر گیربکس بی ام و به دانش و تخصص بالایی نیاز است.

تعمیرگیربکس BMW به راحتی می تواند از 1800 تا 5000 دلار هزینه داشته باشد. قیمت بالا است اما زمانی قابل توجیه است که بدانید انتقال چقدر ضروری است. بدون آن، احتمالاً به جایی نخواهید رسید. اگر می خواهید بفهمید که آیا مشکل شما واقعاً مربوط به انتقال است یا خیر، مراقب این علائم باشید :

ماشین در دنده نمی ماند

گیربکس به دنده های مختلف می لغزد

تعویض دنده کمی طول می کشد

در حالی که علائم مختص آسیب انتقال است، مسائل زیر نیز می تواند نشان دهنده مشکل انتقال باشد:

نشت مایع

صدای وزوز هنگام رانندگی

بوی سوزش

گفته می شود، تا زمانی که آن را بررسی نکنید، نمی توانید مشکل واقعی یا هزینه تعمیر را شناسایی کنید. رانندگی با گیربکس خراب می تواند بسیار خطرناک باشد، بنابراین مهم است که آن را در اسرع وقت بررسی کنید.

با این حال، مشکلات انتقال معمولاً قابل اجتناب هستند. رعایت برنامه تعمیر و نگهداری مسئولانه خودرو می تواند در دراز مدت هزاران نفر را در تعمیرات شما صرفه جویی کند. و در حالی که در تعمیرات صرفه جویی می کنید، ممکن است در بیمه خودرو نیز صرفه جویی کنید.

 

روغن گیربکس بی ام و

روغن گیربکس نقش کلیدی و مهمی را در سلامت و کارایی گیربس دارد، هرچ ه روغن گیربکس با کیفیت تر باشد گیربکس بهتر کار می کند و کمتر در معرص خرابی چرخ دنده ها قرار دارد. روغن های گیربکس توسط موسسه نفت آمریکا با استفاده از رتبه بندی GL طبقه بندی می شوند. هر چه درجه GL روغن بالاتر باشد، فشار بیشتری را می توان بدون اینکه هیچ گونه تماس فلز به فلز بین اجزای گیربکس برقرار شود، حفظ کرد. دیفرانسیل های مجزا معمولاً فشار بیشتری بین قطعات فلزی نسبت به گیربکس ها دارند و بنابراین به درجه GL بالاتری نیاز دارند. به عنوان مثال، اکثر گیربکس های مدرن به روغن GL-4 نیاز دارند و دیفرانسیل های جداگانه (در صورت نصب) به روغن GL-5 نیاز دارند.

در هنگام خرابی گیربکس بی ام واولین بخشی که بررسی می شود میزان روغن گیربکس است اگر روغن گیربکس از سطح نرمال کمتر باشد گیربکس دچار خرابی چرخ دنده ها میشود و دنده های خودرو به درستی حرکت نمی کنند. اگر روغن گیربکس کیفین مناسبی نداشته باشد به سرعت فاسد شده و سبب خرابی و زنگ زدگی باقی بخش های گیربکس می شود به مهین دلیل است که همبشه گفته می شود برای تعویض روغن گیربکس بی ام و از روغن اصل به عنوان جایگزین روغن استفاده کنید.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

گیربکس بی ام با استفاده از جدیدترین و به روز ترین تکنولوژی ها و فرایند های روز دنیا ساخته شده است. گیربکس در خودرو برای انتقال گشتاور تولید شده از موتور به چرخ دنده ها به کار برده می شود و سلامت گیربکس رابطه ی مستقیمی با سلامت و شتاب خودرو دارد. برند بی ام و همواره در تلاش است تا از بهترین و با کیفیت ترین مواد در ساخت گیربکس خودرو های خود استفاده کند. خودرو های مختلف برند بی ام و انواع مختلفی از گیربکس های اتوماتیک در مدل های مختلف را دارا می باشند که تعمیر هر کدام با توجه به نوع گیربکس و ساختاری که دارد متفاوت و متمایز است.

تعمیر گیربکس به قدری اهمیت دارد که در خارج از ایران آموزش تعمیر گیربکس به عنوان یک رشته ی دانشگاهی تدریس می شود. برای تعمیر گیربکس بی ام و باید در ابتدا علت اصلی مشکل ایجاد شده را شناسایی کرد در برخی از مواق ممکن است ایجاد مشکل در سایر قطعات خودرو سبب خرابی گیربکس شود، در این صورت است که با تعمیر گیربکس هم مشکل ایجاد شده در خودرو رفع نمی شود. پس اولین گام در تعمیر گیربکس بی ام و شناسایی علت اصلی است.

اگر علت ایجاد خرابی در گیربکس بی ام و باشد باید با بررسی دقیق نوع مشکل شناسایی شود و مشخص شود کدام قسمت ها از گیربکس دچار مشکل شده اند سپس باید بسته به نوع مشکل ایجاد شده در گیربکس و میزان خسارت وارد شده برای تعمیر و یا تعویض گیربکس تصمیم گیری کرد. متاسفانه در برخی از موارد به دلیل عدم مراجعه ی به موقع به تعمیرگاه و یا مراجعه کردن به مراکز غیر معتبر مشکل ایجاد شده در گیربکس در زمان مناسب رفع نمی شود و همین عامل سبب می شود تا خرابی گیربکس گسترش پیدا کرده و نیاز به تعویض کامل گیربکس باشد که علاوه بر زمان بر بودن هزینه ی بسیار بالاتری در پی خواهد داشت.

یکی از روش های آسان و کم خرج برای شناسایی و پیشگیری از ایجاد خرابی در گیربکس مراجعه برای انجام سرویس های دوره ای خودرو است. برند بی ام و همواره در کنار هر خودرو دفترچه ی راهنمایی را قرار می دهد در این دفترچه زمان های مناسب برای سرویس دوره ای خودرو براساس میزان مسافت طی شده و یا سال استفاده مشخص شده اند. در سرویس های دوره ای عموما بخش های مختلف خودرو از قبیل:

اتصالات

چرخ دنده ها

سیستم برقی

و روغن گیربکس بررسی می شوند.

یکی از مواردی که سبب عمده خرابی های گیربکس می شود عدم تعویض به موقع روغن گیربکس و سوختن و  فاسد شدن روغن گیربکس است. روغن گیربکس مانند روغن موتور برای افزایش کارایی گیربکس ضروری است و در صورتی که از سطح نرمال پایین تر بیاید سبب تغییرات ناگهانی در دنده خودرو می شود در برخی موارد نیز به دلیل استفاده مداوم از خودرو روغن گیربکس دچار سوختگی می شود، در شهر های بزرگ این امر عمدتا رخ می دهد و در صورتی که روغن گیربکس بسوزد باید سریعا برای تعویض آن اقدام کرد.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

بی ام و همواره یکی از برند های لوکس خودرو سازی در جهان بوده است و همیشه بهترین تکنولوژی ها در ساخت خودرو های خود استفاده میکند. همین عامل سبب شده است تا خودرو های مختلف برند بی ام و هر چند قیمت بالایی دارند اما همچنان جزو خودرو های پر فروش در جهان باشند. قیمت بالای خودرو های تولیدی برند بی ام و سبب شده است تا تعمیر و نگهداری از این خودرو ها به جهت کاهش هزینه ها اهمیت زیادی پیدا کند. یکی از بخش های به کار رفته در خودرو های بی ام و که در صورت خرابی می تواند هزینه ی زیادی برای تعمیر به همراه داشته باشد گیربکس بی ام و است. شما می توانید با تعمیر به موقع و سرویس های دائمی خودرو خود در مراکز تخصصی تا حد زیادی از بروز هزینه های بالا برای تعمیر گیربکس بی ام و جلوگیری کنید.

تعمیر گیربکس بی ام و با توجه به پیچیدگی های ساختاری که این گیربکس دارد به دانش و مهارت بسیار بالایی نیاز دارد و نمی توان به هر فردی برای تعمیر گیربکس بی ام و اعتماد کرد. اگر گیربکس بی ما و به درستی تعمیر نشود و علت اصلی خرابی گیربکس به درستی شناسایی نشود مشکل ایجاد شده در گیربکس حل نمی شود و تنها به صورت موقت رفع می شود و پس از مدت کوتاهی شما مجبور به هزینه ی دوباره هستید.

یکی از مواردی که سبب خرابی گیربکس بی ام و می شود عدم استفاده از روفن گیربکس اصل و متناسب با نوع خودرو است متاسفانه در سال های اخیر به دلیل تحریم ها و سخت شدن واردات قطعات بی ام و عمده روغن های گیربکسی که برای این دسته از خودرو ها به عنوان جایگزین روغن اصلی به کار برده می شود تقلبی و چینی هستند و با توجه به کیفیت بسیار پایینی که دارند سبب خرابی گیربکس و حتی شکستن چرخ دنده های گیربکس می شوند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی و کاهش هزینه های تعمیر گیربکس تنها راه مراجعه به مراکز معتبر و تخصصی و استفاده از روغن گیربکس اصل است.

درست است که گیربکس بی ام و کیفیت بالایی دارد اما استفاده مداوم از خودرو و اصطحکاک سبب می شوند تا خودرو و گیربکس به تعمیر و سرویس نیاز پیدا کنند و این مورد را نمی توان عیب خودرو در نظر گرفت در شهر های شلوغ مانند تهران که ترافیک زیاد است نیاز است تا در فواصل زمانی کمتر برای تعمیر و سرویس گیربکس خودرو اقدام کنید.

اگر لکه های روغن را در زیر خودرو مشاهده کردید به احتمال زیاد لوله های اتصال دهنده ی گیربکس سوراخ شده اند و ورغن گیربکس خارج شده است در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است هر چه سریع تر برای جایگزینی لولوه سوراخ شده مراجعه کنید. این مشکل جزو خرابی های مهم گیربکس بی ام و به شمار می آید و حتما باید توسط افراد متخصص تعمیر شود. اگر لوله گیربکس شما سوراخ شده است نباید مسافت زیادی را از آن استفاده کنید.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

نقش گیربکس بی ام و در خودرو

گیربکس یا جعبه‌دنده در خودرو مسئول تغییر دنده‌ها است. زمانی که می‌خواهید دنده را تغییر دهید اول کلاچ را می‌گیرید و بعد دنده‌ها را تغییر می‌دهید. چرخ‌دنده‌های گیربکس ها، هم اتوماتیک و هم دستی هستند، که در خودرو بی ام و از هر دو نوع گیربکس استفاده شده است.

اگر از گیربکس به صورت درست و اصولی استفاده کنید نیاز به تعمیر و تعویض گیربکس بی ام و و قطعات آن کاهش پیدا می کند. اما مواردی وجود دارند که گیربکس بی ام و نیاز دارد تعمیر شود. این بخش یکی از مهم‌ترین اجزای یک خودرو است و شما باید در مورد گیربکس اصول مراقبتی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

گیربکس اتوماتیک

این بخش از ماشین بی ام و به دلیل نوع ساختار پیچیدگی های آن نمی‌تواند به راحتی تعمیر شود. و اگر آسیب‌دیده باشد تعمیر آن دشوار است. گیربکس اتوماتیک بی ام و  به علت انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدرو الکترومکانیکی آن نیازمند دقت و حساسیت بیشتری نسبت به گیربکس دستی هم درزمان استفاده و هم در زمان تعمیر است.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

از آنجا که گیربکس بی ام و  یکی از مهم‌ترین اجزای ماشین است، تعمیر آن کار کار هر فردی  نیست و باید به متخصصان و اساتید واگذار شود. آن‌ها می‌توانند به راحتی آن را با استفاده از دانشی که در گیربکس زمینه ی تعمیر گیربکس بی ام و دارند تعمیر کنند و عیب را به درستی شناسایی و رفع کنند.

علاوه بر این نکات تعمیر گیربکس بی ام و نیازمند امکانات و تجهیزاتی است که هر فردی آن ها را برای تعمیر در اختیار ندارد. لذا توصیه می شود برای تعمیر درست و اصولی گیربکس اتوماتیک بی ام و اگر می خواهید مشکل خودرو حل شود به مراکز معتبر و تعمیرگاه هایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعال هستند مراجعه کنید.

اگر تعمیرات گیربکس بی ام و را به فردی نا وارد واگذار کنید ممکن است  عواقب آن جبران‌ناپذیر باشند. به عنوان مثال ممکن است شما ناچار شوید تنها به دلیل یک نقص کوچک کل گیربکس بی ام و را تعویض کنید که با توجه به قیمت ها در حال حاضر هزینه ی زیادی بر دوش شما است.

بنابراین بهتر است به تعمیرگاه های مجاز که امکانات و تجهیزات مناسب برای این منظور دارند مراجعه کنید.با استفاده از این امکانات، تعمیرکار شروع به بررسی گیربکس و شناسایی مشکل به وجود آمده در آن می کند بعد از عیب‌یابی مشکل را رفع می‌کند.

این تعمیرکاران باید به تمام بخش های مختلف گیربکس بی ام و آشنایی کافی داشته باشند و از آخرین تکنولوژی برای تعمیر گیربکس بی ام و استفاده کنند.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

تعمیر گیربکس اتوماتیک بی ام و

تمامی خودرو های بی ام و تولیدی در حال حاضر دارای گیربگس اتوماتیک هستند ، و همانطور که می‌دانید، این سیستم‌ها پیچیدگی دارند، و وقتی این سیستم یک مشکل دارد، اتومبیل شما ممکن است دیگر حرکت نکند.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

هزینه تعمیر گیربکس بی ام و

از آنجا که این نوع خودرو به طور کامل وارداتی هستند و قطعات این خودروها از خارج وارد می‌شوند و همچنین قیمت آن‌ها بسیار بالا است، تمامی قطعات و بخش های مختلف حتی روغن گیربکس که برای توعیض روغن بی ام و به کار برده می شوند وارداتی هستند و با توجه به افزایش قیمت ارز، نرخ این قطعات نیز بالا می رود. به همین دلیل است که گفته می شود گیربکس اتوماتیک بی ام و باید توسط افراد متخصص و دارای مهارت در این زمینه تعمیر شود و این تخصص نمی‌تواند در یک روز به دست آید، و سال‌ها کار و دانش لازم است تا فرد بتواند نقص‌های این نوع گیربکس را شناسایی و رفع کند. به همین دلایل است که هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بی ام و در مقایسه با سایر خودرو ها بالا است.

 

تعمیر گیربکس بی ام و

نشانه های خرابی گیربکس اتوماتیک بی ام و چیست؟

به طور کلی گیربکس اتوماتیک بی ام و باید در فواصل زمانی تعیین شده توسط شرکت سرویس و بخش های مختلف آن چک و بررسی شوند تا هر مشکل و عیبی در صورت وجود داشتن به سرعت رفع شود. تعیین زمان سرویس دوره ای در هر خودرو با خودرو ی دیگر متفاوت است و در دفترچه راهنمایی که همراه خودرو داده می شود زمان سرویس دوره ای به ازای ماه یا میزان کیلومتر استفاده شده از ماشین مشخص شده است.

در زمان سرویس دوره ای عموما مشکلاتی از قبیل خلاص شدن خودرو در حالت پارک ، میزان روغن گیربکس ، نشت روغن و سوختگی روغن به صورت عمومی بررسی می شوند. به غیر زمان سرویس در صورت بروز هر گونه از این موارد باید برای تعمیر گیربکس به مراکز معتبر مراجعه کنید. روغن گیربکس سوخته بوی بدی می دهد و به رنگ قرمز است این اتفاق زمانی می افتد که شما بیش از حد از پدال و کلاچ و بدون اصول استفاده کنید. اگر چرخ دنده های گیربکس در بی ام و دچار مشکل شوند نیروی لازم از گیربکس به درستی به چرخ های خودرو منتقل نمی شود و این عامل سبب می شود تا خودرو به درستی حرکت نکند.

تعمیر گیربکس بی ام و

خودرو بی ام و یکی از خودرو های لوکس و پرطرفدار در جهان است و به دلیل لوکس بودن هزینه تعمیر و نگهداری قطعات آن نیز از سایر خودرو ها بالاتر است .تعمیر درست و اصولی گیربکس بی ام و در مراکز معتبر سبب می شود تا عمر مفید و کارایی گیربکس افزایش پیدا کند و تا حد امکان نیاز به تعویض کامل گیربکس را کاهش می دهد که امری حیاتی به شمار می آید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.