خانه » تعمیر گیربکس ام جی

تعمیر گیربکس ام جی

تعمیر گیربکس ام جی

تعمیر گیربکس ام جی

تعمیر گیربکس ام جی و همینطور تمامی مدل های خودرو در دنیا، در تعمیرگاه تخصصی نامبر وان با استفاده از بهترین روش ها و بهترین کیفیت انجام می شود. اتومبیل های ام جی طراحی انگلیس می باشد که توسط چین و کمپانی siac تولید شده است.

اولین خودرویی که در این شرکت تولید شد و به بهره برداری رسید، خودروی چینی ام جی مدل 550 بوده است که به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد لقب شوالیه را به خود اختصاص داده است. ام جی در ابتدا یک کمپانی انگلیسی بود که در ادامه به دلیل شکست این شرکت، سهام خود را بین سایر شرکت ها همچون شرکت BMW تقسیم و به فروش گذاشت.

در ادمه نیز این شرکت نتوانست کار خود را به خوبی انجام دهد و سهام خود رو به طور کامل به شرکت چینی SAIC واگذار کرد و این شرکت چینی نیز در نهایت خودروی MG 550  را در سال 2008 به بهره برداری رساند.

اما تعمیر گیربکس این خودرو ها نیز مهارت هایی را نیاز دارد که در تخصص هر کسی نیست، تعمیرگاه نامبروان با کادری مجرب و حرفه ای تخصص کافی و لازم را برای تعمیر انواع گیربکس های ام جی دارد و می توانید با خیالی راحت خودروی خود را برای تعمیر به ما بسپارید.

 

تعمیر گیربکس ام جی 

بدون شک، گیربکس انتقال اتوماتیک یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای صنعت خودرو سازی است. این ماشین‌ها برای رانندگی بسیار راحت هستند و نیازی به پای چپ برای کلاج ندارند، چون این کار به طور خودکار برای تعویض دنده انجام می‌شود.

با این که گیربکس اتوماتیک بسیار مناسب و ایمن است، اما در مقایسه با گیربکس دستی، نیاز به تعمیر و نگهداری خاص و توجه ویژه دارد، زیرا اگر گیربکس دچار مشکل شود باید برای تعمیر آن هزینه بیشتری پرداخت کنید.

برای جلوگیری از آسیب احتمالی به گیربکس اتوماتیک، مواردی وجود دارند که شما هرگز نباید در هنگام رانندگی انجام دهید تا مجبور نباشید پول زیادی صرف تعمیر اتومبیل خود کنید.

 

کمپانی ام جی

ام جی یکی از ماشین هایی است که از فناوری گیربکس  اتوماتیک بهره می برد. خودرو ام جی یکی از خودرو های اصیل در بین برند های چینی است چرا که 90 سال پیش توسط انگلیسی ها بنا نهاده شده است.

امروزه ما شاهد نبردی شدید بین طرفداران ماشین ام جی و گروهی از علاقمندان به صنعت خودرو نسبت به بریتانیا بودن ام جی هستیم، چون از سال ۲۰۰۸, سایک‌ موتورز چین، مالک شرکت ام جی است.

از سوی دیگر با حضور قوی مهندسین و طراحان اروپایی در بسیاری از شرکت‌های چینی مثل جک و چری بهبود کیفیت فنی و ظاهر خودروهای ساخت چین به وضوح قابل‌مشاهده است.

با این حال در حالی که دفتر طراحی و مهندسی ماشین ام جی در بیرمنگام با خط تولید این کمپانی در چین کار می‌کند، به نظر می‌رسد که در نظر گرفتن محصولات ام جی کاملاً چینی یا انگلیسی نادرست به نظر می‌رسد.

اولین محصول MG برای ورود به بازار جهانی تحت مدیریت چینی، ام جی۶ بود. اگرچه MG ۵۵۰ در خط تولید قبل از مرحله ام جی ۶ قرار داشت، به دلیل اشتراک سکوی پلتفرم MG ۵۵۰ خودرو با محصولات Rover; MG ۵۵۰ یک طرح بریتانیایی به حساب می آمد.

پس از تولید کراس‌اور ام جی GS و هاچبک ام جی 3، حالا در کنار سدان ام جی 6، خودروی جدیدی به نام ام جی GT در سبد محصولات ام جی GSایجاد شد.

یک سدان اسپرت با قیمت پایین و قابلیت‌های فنی در مقایسه با MG ۶ تولید شود. لازم به ذکر است که خودروی ام جی ۳۶۰ که به تازگی در تبریز مونتاژ شده‌است، محصول ام جی نیست، زیرا برای مدتی در” چین با برند سایک موتورز” عرضه شده‌است.

از نقطه‌نظر مشتاقان خودروی انگلیسی، ام جی جی تی یکی از ماندگارترین محصولات ام جی که در دهه ۱۹۶۰ راه‌اندازی شد.

مدل مدرن ام جی تی جی در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد، در حالی که این مدل بسیار شبیه به MG۵ هاچبک در بازار انگلستان بود.

شایعات زیادی در وب سایت‌های ارتباط جمعی وجود دارد مبنی بر اینکه سکوی ام جی جی تی از ماشین‌های آمریکایی مانند شورلت گرفته شده‌است.

این موضوع در وب سایت رسمی ام جی  چین ذکر نشده است و تنها سهم سکوی ام جی  با ام جی ۳۵۰ تایید شده‌است.

 

موتور و مشخصات فنی ام جی

بر خلاف بسیاری از سدان های  چینی، که تنها یک موتور دارند ام جی GT با دو قوای محرک در چین تولید می‌شود که هر دوی آن‌ها، می‌توانند با گیربکس دستی یا خودکار خریداری شوند.

در حال حاضر ام جی تی جی با یک موتور توربوشارژر ۱.۵ لیتری در ایران فروخته می‌شود و مشخص نیست که یک مدل قدرتمندتر با یک موتور ۱.۴ لیتری در کشور ما وجود داشته باشد.

نسخه پایه ارزان‌تر از ام جی جی تی با موتور چهار لیتری چهار لیتری است که ۱۲۰ اسب‌بخار و ۲۱۰ گشتاور را به لطف یک توربوشارژر تامین می‌کند.

بالاترین توان موتور در ۵۰۰۰ دور بر دقیقه است، اما حداکثر گشتاور حاصل از سرعت موتور ۲۰۰۰ rpm به rpm ۴۴۰۰ است، که عملکرد قابل‌قبول توربوشارژر سیستم را نشان می‌دهد.

در سایت چینی، زمان از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این نسخه از ام جی جی تی کم‌تر از ۱۰ ثانیه است. با این حال این تعداد کمی قابل‌قبول به نظر می‌رسد با توجه به وزن و قدرت موتور؛ به خاطر تعداد محدودی از این خودرو در کشور، ممکن نیست در مورد نتایج آزمایش شتاب با بنزین ایران اظهار نظر کنیم.

سرعت بالای ام جی تی جی برابر با ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و متوسط مصرف سوخت کم‌تر از ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

 

حروف روی گیربکس اتوماتیک

علامت P یا Park

این علامت ، علامت پارک نام دارد، توصیه می شود در زمانی که خودرو ثابت و در محلی پارک است خودرو را روی این حالت قرار دهید چرا که در این حالت چراغ های خودرو به صورت اتوماتیک قفل می شوند و خودرو حرکتی نخواهد داشت. برخی از خودرو های دارای گیربکس اتوماتیک تنها در حالت پارک روشن می شوند.

علامت D یا Drive

زمانی که دنده را در این حالت قرار دهید خودرو می تواند حرکت کند، تنها کافی است پایتان را از روی ترمز بردارید تا خودرو به حرکت بیفتد.

علامت N یا Neutral

اگر می خواهید خودرو های دارای گیبرکس اتوماتیک را  خلاص کنید باید دنده را روی این حالت قرار دهید. خودرو در هر شرایطی که باشد اگر دنده‌خلاص شود خودرو شروع به حرکت می‌کند.

علامت R یا Reverse

این حالت مشابه خودرو های دارای گیربکس معمولی دنده عقب است و برای حرکت به سمت عقب باید از آن استفاده کرد.

نکاتی برای نگهداری گیربکس اتوماتیک ام جی

اگر می خواهید گیربکس شما سالم باشد و کمتر دچار خرابی و مشکل باشد باید به صورت دوره ای برای سرویس آن مراجعه کنید.

هزینه تعمیر گیبرکس اتوماتیک کدر مقایسه با گیربکس های ساده بسیار بالا است به همین دلیل است که سرویس به موقع گیبرکس اتوماتیک اهمیت دارد. حتی اگر گیربکس  ام جی شما خراب نیست به صورت دوره ای برای چکاپ آن مراجعه کنید.

 

توضیحات تکمیلی در خصوص تعمیر گیربکس های ام جی

روغن گیربکس های ام جی نیز مانند روغن های موتور باید به صورت مداوم و در یک تاریخو کیلومتر خاصی تعویض شود تا سلامت آن برای همیشه حفظ شود و مشکلات کمتری برای آن پیش آید.

  • سرویس های دوره ای گیربکس ام جی

سرویس های دوره ای در گیربکس ام جی نیز مانند سایر گیربکس ها بسته به توصیه کمپانی ساخته شده آن باید بر اساس زمان خاص یا یک کیلومتر معین انجام شود تا از بروز مشکلات زیاد در گیربکس جلوگیری کند  یکی از مهمترین نکات برای سلامت گیربکس گیربکس های ام جی تعویض به موقع روغن فیلتر و باقی سرویسهای گیربکس می‌باشد که باعث میشود عمر قطعات گیربکس شما به طور قابل توجهی افزایش یابد.  زمانی که معمولاً برای تعویض گیربکس به رانندگان توصیه میشود چیزی حدود بیست هزار کیلومتر تا ۴۰ هزار کیلومتر می باشد.

اگر می گوییم چیزی حدود بین این ها به این دلیل است که برای مثال رانندگانی که در مکان های پر ترافیک رانندگی می کنند باید زودتر برای تعویض روغن خود اقدام کنند چراکه خودرو در حالت ایستاده نیز روغن مصرف می‌کند.

 

  • چرا گاهی اوقات گیربکس تقه میزند؟

گاهی اوقات در حین رانندگی حس می کنید که گیربکس شما دچار این نوعی تقه زدن  شده است،  چرا در ابتدا این مشکل را بسیار سطحی ببینید اما ممکن است در طولانی مدت علاوه بر اذیت و آزار برای سرنشینان،  مشکلات بیشتری را نیز برای خودروی شما به وجود آورد، کاری که در این خصوص شما باید انجام دهید این است که به محض دیدن و شنیدن صدای تقه زدن در گیربکس خود سریع خودروی خود را به یک تعمیرگاه حرفه ای گیربکس همچون تعمیرگاه نامبر وان برسانید.

اما علت اصلی این تحقیق زدن‌ها چیست؟  کارشناسان حرفه ای خودرو علت این تقه زدن ها را گاهی اوقات  مشکلات برقی می دانند و گاهی نیز میزان نبودن اندازه فشار روغن گیربکس را علتی برای تقه زدن در گیربکس معرفی می کنند، همچنین یکی دیگر از مواردی که می‌تواند سبب تقه زدن در گیربکس شود خرابی و یا پارگی های موتور گیربکس می باشد.

گاهی اوقات نیز علاوه بر تقه زدن مشکلاتی همچون زوزه کشیدن در گیربکس به وجود می آید، علت این زوزه کشیدن ها نیز می تواند صدای فشار روغن و یا خرابی دنده ها باشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که در این خصوص و تقه زدن باید به آن توجه کنید این است که در صورت بروز کوچکترین مشکلی در این خصوص هرچه سریعتر خودروی خود را به یک تعمیر گاه حرفه ای خودرو، مانند تعمیرگه نامبروان نشان دهید تا عیب آن را هرچه سریعتر یافت کرده و در صدد رفع آن برآیند.

 

اگر خودروی خود رو به موقع برای تعمیر به تعمیرگاه نبریم چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که در خودروی شما صدای اولین تقهزدن ها و یا زوزه کشیدن ها مشاهده می شود، در ابتدا یک مشکل بسیار کوچک می باشد، شاید اگر همان موقع خودروی خود را به یک تعمیرگاه خوب مانند تعمیرگاه نامبروان نشان دهید، با کمترین هزیه خودروی خود را درمان کنید.

اما زمانی که این تقه زدن ها و زوزه کشیدن ها ادامه پیدا کند و شما نیز نسبت به آن بی تفاوت باشید، گیربکس در حال خراب شدن بیشتر می باشد و شما از آن آگاه نیستید، زمانی ام که خودروی خود را به تعمیرگاه می برید متوجه می شوید که مشکلات دیگری نیز برای آن به وجود آمده است که برای تعمیر آن نیاز به هزینه های بسیار زیادی دارید.

یکی از راه هایی که می تواندجلوی این مشکلات را بگیرد این است که دقیقا زمانی که صدای اولین تقه و یا زوزه را شنیدید، خودروی خود را نزد یک تعمیرگاه بسیار حرفه ای ببرید و برای تعمیر آن اقدام کنید.

 

چرا می گوییم تعمیرگاه گیربکس نامبروان؟

زمانی که شما خودروی خود را برای تعمیر قطعه مهمی مانند گیربکس به تعمیرگاه می برید، یعنی اجازه انجام هرکاری را به او داده اید، حال اگر آن تعمیرگاه حرفه ای نباشد و قطعه شما را باز کند و نتواند به درستی آن را تعمیر کند، باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای خود روی شما می شود، چراکه علاوه بر خرابی قطعه باید یک بار دیگر هزینه کنید و خودروی خود را برای تعمیر به جای دیگری ببرید.

تعمیرگاه حرفه ای نامبروان با برخورداری از کادری بسیار مجرب و حرفه ای امکان تعمیر هرگونه گیربکس ام جی را برای شما فراهم کرده است و بدون هیچ مشکلی می تواند به راحتی گیربکس خودرو ام جی شما را تعمیر کند.

از دیگر فوایدی که تعیرگاه گیربکس نامبروان دارد این است که شما نیز می توانید با خیالی راحت خودروی خودرو به آنها تحویل دهید و اطمینان داشته باشید از اینکه خودروی شما به بهترین شکل ممکن تعمیر خواهد شد، چراکه تعمیر گیربکس ام جی تخصص این گروه می باشد.

نتیجه گیری

خودرو ام جی یکی از خودرو های پر طرفدار در ایران است و به دلیل دارا بودن قابلیت گیبرکس اتوماتیک بسیار محبوب است. تعمیر گیبرکس اتوماتیک ام جی باید توسط متخصصان انجام شود ، شما می توانید برای جلوگیری از خرابی و بروز هزینه اضافه به صورت دوره ای برای سرویس گیبرکس ام جی به متخصصان در این زمینه مراجعه کنید.

 


برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *