تعمیر گیربکس اتوماتیک جک

تعمیر گیربکس اتوماتیک جک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک جک

تعمیر گیربکس اتوماتیک جک: تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک انواع مدل خودرو کمپانی جک ،توسط تعمیرگاه تخصصی نامبروان با به روزترین امکانات و دانش تخصصی در زمینه تعمیرات و عیب یابی گیربکس های اتوماتیک می باشد.

تعمیر گیربکس جک تخصص ماست. تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی از حساسیت بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه هزینه تعمیرات آنها خیلی بیشتر از دیگر خودروهای رده بالاتر است انتخاب یک تعمیرگاه مناسب و متخصص میتواند برایتان در هزینه ها صرفه جویی کند.

گیربکس نامبروان تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در کرج است که با سال ها تجربه خودرو های چینی را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه تعمیر کرده و همانند روز اول به شما تحویل میدهد.

تعمیر انواع مدل های سواری جک نظیر جک اس ۳، جک جی ۵، جک جی ۴، جک اس ۵ در این تعمیرگاه انجام میپزیرد.

کلیه تعمیرات زیر نظر متخصصین کارآزموده در مرکز تخخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک نامبروان انجام میپذیرد.

مرحله اول : تست و عیب یابی
مرحله دوم : تعمیر و تعویض قطعات معیوب
مرحله سوم : تست خودرو یا گیربکس پس از تعمیر

لذا تست و عیب یابی در تعمیر گیربکس اتوماتیک مهمترین قسمت این فرآیند می باشد.

نکته حائز اهمیت گارانتی یک ساله یا گارانتی تا ۲۰ هزار کیلومتر به انتخاب مشتری می‌باشد.

هزینه تعمیر گیربکس جک با توجه به این که خودرو چینی است و قطعات آن در کشور به وفور موجود نیست ممکن است کمی بالاتر از هزینه تعمیر گیربکس خودرو های هم رده خود شود اما ما در گیربکس نامبروان سعی بر این داریم که قطعات را بیشتر از این که تعویض کنیم با 12 ماه گارانتی تعمیر کنیم تا هزینه تعمیرات خودرو شما عزیزان حداقل شود و با توجه به شرایط اقتصادی موجود همه دوستان بتوانند از کیفیت خوب بهره مند شوند.

تعمیر گیربکس جک
تعمیر گیربکس جک

تعمیر گیربکس جک

جِی ای سی یا جک (انگلیسی: JAC)، یک شرکت خودروسازی است که در شهر هفئی استان آن‌هوئی چین واقع شده است که در سال ۱۹۶۴ تأسیس شد.

شرکت برای مدتی توسط یک شرکت بخش خصوصی به نام جین هوئی قرارداد بسته شد و این شرکت محصولات را تحت لیسانس تولید می‌کند.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ حدود ۴۴۵,۰۰۰ وسیله نقلیه تولید کرده است. کرمان موتور نمایندگی کمپانی جک در ایران است.

این روزها در بازار خودروی ایران, ما تنوع زیادی در نوع گیربکس می‌بینیم, بنابراین تعداد تعمیرکاران گیربکس مختلف روز به روز در حال افزایش است.

در همین حال، هزینه تعمیر یک گیربکس خودرو بسیار بالا است، به خصوص در نوع اتوماتیک، این قیمت بسیار بالا  است، و به خاطر فقدان قطعات خودرو خارجی، بسیاری از قطعات ماشین خارجی پیدا نمی‌شوند.

از سوی دیگر، اکثر گیربکس هایی که تعمیر شده‌اند دیگر مانند روز اول نیستند و از وضعیت فابریک و پلمپ خود خارج شده‌اند و البته این مسئله نیز بر قیمت خودرو در بازار تأثیر می‌گذارد. بنابراین، با توجه به موارد ذکر شده، ما باید بسیار مراقب گیربکس ماشین باشیم تا ایمن از هزینه‌های گزاف تعمیر و قطعات آن باشیم.

گیربکس اتوماتیک جک

گیربکس های اتوماتیک نسبت به گیربکس های دستی بسیار هستند و باید به صورت مرتب سرویس شوند و در صورت نیاز قطعات آن ها به موقع تعویض شود.

استفاده از زمان و عملکرد مناسب برای تغییر روغن گیربکس به نوع ماشین و شرایط رانندگی بستگی دارد، که در حدود 50 تا 60 هزار کیلومتر است، اما در ابتدا بهتر است به دفترچه راهنمای ماشین مراجعه کنید تا میزان دقیق آن مشخص شود.

هنگامی که در سرازیری هستید، نباید دنده را خلاص کنید (n)، زیرا این عمل فشار بر روی گیربکس افزایش می‌دهد. بهتر است برای قرار دادن ماشین در حالت دستی و استفاده از دنده های سنگین سرعت خودرو را کنترل و کم کنید. این کار ترمز را کاهش داده و سایش لایه‌های ترمز را کاهش دهد، اما باید توجه داشت که دور موتور نباید زیاد بالا برود چون سرعت دورموتور بیش از حد بالا برود، فشار به باندهای کلاچ و گیربکس اعمال می‌شود.

برخی رانندگان فکر می‌کنند که رها کردن دنده (N) در سراشیبی مصرف سوخت را کاهش می‌دهد، در حالی که این فکر کاملاً اشتباه هست چرا که ECU بعد از مدتی تشخیص می دهد که موتور دیگر نیازی به تولید قدرت ندارد و انژکتور را فرماندهی می‌کند. تزریق سوخت را متوقف کند.

قبل از قرار دادن دنده در حالت پارک باید ترمز دستی را برای جلوگیری از درگیر شدن دنده پارک استفاده کرد. چرا که اگر دنده پارک درگیر شود به دنده ی انتهای گیربکس فشار وارد می شود و سبب می شود بشکند.

مورد دیگر اینکه اگر دنده در حالت پارک باشد و ماشین دیگری با ماشین برخورد کند تنش بیش از حد طبیعی به گیربکس جک وارد می شود. مقصود از تمام این موارد این است گه دنده ی انتهایی گیربکس در حالت پارک نباید به صورت تخت باشد.

شما باید توجه داشته باشید که در هنگام تعویض روغن گیربکس در این مدل از گیربکس ها، نباید به طور کامل روغن گیربکس را تخلیه کنیم، چون تخلیه کامل باعث خرابی کامپیوتر گیربکس خواهد شد.

گیربکس با روغن کهنه سازگار شده است و زمانی که روغن به طور کامل تخلیه می‌شود، گیربکس نمی‌تواند به درستی به دلیل داده‌هایی که قبلاً دارد کار کند و منجر به مشکلاتی نظیر تقه زدن و گاز هرز می شود. برای تغییر روغن گیربکس بهتر است که روغن را در داخل کارتل گیربکس تخلیه کرده و مقدار روغن  باقی مانده در گیربکس را دست  نزد زیرا این باعث خواهد شد که روغن تازه با روغن کهنه آمیخته شود و آلودگی روغن باقیمانده بین روغن تمیز و کهنه تقسیم شود.

تعمیرگاه گیربکس جک
تعمیرگاه گیربکس جک

عیب یابی گیربکس جک

در گام اول در موتور را باز کنید و ببینید که آیا روغن روی سطح موتور قرار گرفته است یا خیر. اگر روغن روی سطح موتور قرار نداشت باید بررسی کنید که منشأ نشتی روغن کجا است. تا زمانی که علت نشتی روغن رفع نشده است نمی توان برای تعویض روغن گیربکس اقدام کرد.

خطاهای گیربکس را به طور جدی در نظر بگیرید و هر چه سریع‌تر به یک تعمیرگاه متخصص مراجعه کنید. رانندگی مداوم با گیربکس معیوب، آسیب به بخش‌های دیگر را گسترش داده است که منجر به افزایش هزینه و زمان تعمیر شده است.

روغن گیربکس را در زمان مشخص‌شده و کیلومتر تعیین شده تغییر دهید.

وسایل نقلیه خودکار دارای سیستم الکتریکی پیچیده‌تر نسبت به وسایل نقلیه دیگر هستند، ترجیحاً از وسایل اضافی مانند چراغ‌های زنون، تقویت‌کننده‌ها، دزدگیر متفرقه و آمپلی فایر استفاده نکنید.

گیربکس اتوماتیک، حسگرها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و شستشوی موتور برای آن ها مناسب نیست.

علت تقه زدن گیربکس جک

علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک ایرادات برق است، علاوه بر برق مناسب نبودن فشار روغن گیربکس که به دلیل ایراد در ساعت رخ می دهد هم می تواند سبب تقه زدن گیربکس شود. اگر دست های موتور گیربکس پاره شوند هم تقه زدن در گیربکس رخ می دهد.

قطعات گیربکس جک
قطعات گیربکس جک

زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک جک ناشی از چیست؟

زوزه گیربکس  اتوماتیک عموماً به دلیل خرابی دنده های دیفرانسیل یا سیار یا صدای فشار روغن ایجاد می شود

 

تعویض روغن گیربکس

روغن گیربکس هم باید مانند روغن موتور و باقی  روغن‌های مورد استفاده در خودرو پس از کیلومتر خاصی استفاده تعویض شود.

 

علت گاز هرز گیربکس اتوماتیک

کمبود روغن، نرسیدن روغن به مقدار کافی به پشت کاسه کلاچ ، مستهلک شدن و فرسودگی صفحه کلاچ سبب گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک می شوند.

 

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک جک

موارد مختلفی سبب خلاص شدن گیربکس جک می شوند که عبارتند از: هرز شدن پلوس، خال شدن روغن گیربکس، معیوب شدن چرخ دنده های داخل گیربکس، خرابی توربین و بریده شدن اویل پمپ

 

حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک در دنده 3

زمانی که گیربکس اتوماتیک جک خراب شود در یک دنده خاص مثل دنده 3 یا حالت اضطرار می ماند تا خودرو به تعمیرگاه برده شود. البته عدد دنده خلاص در خودرو های مختلف متفاوت است.

گیربکس جک
گیربکس جک

نتیجه گیری

تعمیر و سرویس به موقع گیربکس جک در میزان کارایی و عمر مفید آن نقش اساسی ایفا می کند و باید برای تعمیر و سرویس آن به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کرد.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *