خانه » گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک خودرو

برای انتقال قدرت از موتور به چرخ دنده ها در خودرو به گیربکس نیاز است. گیربکس یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده ی خودرو است که بودن آن انتقال توان و قدرت از موتور به چرخ ها و حرکت خودرو عملا غیر قابل انجام است.

گیربکس ها در ابتدا به صورت دستی بودند و برای تغییر دنده و سرعت باید راننده به صورت دستی دنده را تغییر و جا به جا می کرد، با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، تکنولوژی های به کار رفته در خودرو و بخش های مختلف خودرو نیز دچار تغییر شدند یکی از این تغییرات تولید و استفاده از گیربکس اتوماتیک به جای گیربکس دستی در خودرو ها بود.

به این ترتیب برای تغییر دنده نیاز نبود تا راننده به صورت دستی دنده را تغییر دهد و تمام تمرکز وی بر روی رانندگی و فرمان خودرو بود. به جهت مزایای زیاد و رابط کاربری آسان گیربکس اتوماتیک به سرعت جایگزین گیربکس دستی در اغلب خودرو ها شد.

گیربکس اتوماتیک خود دارای انواع مختلفی است که با توجه به توان موتور، نوع خودرو و میزان کارکرد مورد انتظار از انواع گیربکس های اتوماتیک در خودرو ها استفاده می شود. با توجه به مواردی که ذکر کردیم و اهمیت گیربکس اتوماتیک در ادامه ی مقاله گیربکس اتوماتیک و انواع و اهمیت آن در خودرو به علاوه بخش های مختلف تشکیل دهنده ی آن را بررسی خواهیم کرد.

 

محل قرار گرفتن گیربکس در خودرو ها

ماشین‌هایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند نیاز به تعویض دستی دنده‌ها ندارند. هنگامی که دنده را در حالت رانندگی قرار می دهید، دیگر نیازی به انجام هیچ کاری نیست.گیربکس اتوماتیک (به اضافه مبدل گشتاور) و انتقال دستی (با کلاچ) دقیقاً شبیه هم عمل می کنند استاما به روش‌های کاملاً متفاوتی. روش گیربکس اتوماتیک برای تغییر دنده‌ها کاملاً شگفت‌انگیز است.

خودروهایی که گیربکس ندارند به “انتقال دور خاصی” محدود می‌شوند. این نسبت قابل انتخاب است و به خودرو اجازه می‌دهد تا حداکثر سرعت موردنظر حرکت دهد. اگر یک سرعت بالای ۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌خواهید، پس انتقال سرعت شما باید شبیه به دنده‌های ۳ گیربکس دستی خودرو باشد.

احتمالاً شما می‌توانید از دنده سوم هنگام رانندگی با انتقال‌های دستی استفاده کنید، و اگر این کار را انجام دهید، شما نمی‌توانید شتاب و شتابی را که می‌خواهید در زمان شروع و در سرعت‌های بالا داشته باشید، موتور با صدای بلند زوزه می‌کشد.

اگر عقربه ی نشان دهنده ی سرعت موتور در نزدیکی خط قرمز باشد (در این مورد) موتور خودرو به زودی فرسوده خواهد شد و تقریباً غیرقابل‌کنترل خواهد بود.

بنابراین، دنده گیربکس یک اثر بزرگ‌تر بر گشتاور موتور دارد و موتور به کار کردن با سرعت مناسب ادامه می‌دهد. درست مانند گیربکس دستی، وظیفه اصلی گیربکس اتوماتیک این است که به موتور اجازه دهد (که محدوده سرعت محدودی دارد) تا سرعت خروجی بالایی داشته باشد.

اغلب گیربکس های اتوماتیک دارای نسبت دنده یک  به یک هستند. برای ایجاد نسبت خروجی یک به یک، دو قسمت از سه بخش دنده های سیاره‌ای باید قفل شود. این نوع قرار گرفتن  دنده ها در کنار هم راحت‌تر است.

بنابراین، دنده گیربکس یک اثر بزرگ‌تر بر گشتاور موتور دارد و موتور به کار کردن با سرعت مناسب ادامه می‌دهد. تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی این است که گیربکس دستی با درگیر و آزاد کردن مجموعه دنده های مختلف به شفت خروجی نسبت انتقال دورهای متفاوتی می دهد.

در حالی که در گیربکس اتوماتیک با همان مجموعه از دنده‌ها، همه آن‌ها نسبت‌های چرخ‌دنده متفاوتی را ایجاد می‌کنند. یک مجموعه لوازم سیاره‌ای، وسیله‌ای است که این امکان را در گیربکس اتوماتیک ایجاد می‌کند. در ادامه ی مقاله خواهیم دید که مجموعه ی دنده های سیاره ای چگونه کار می‌کنند.

 

نسبت انتقال دور و مجموعه دنده های سیاره ای در خودرو

زمانی که گیربکس اتوماتیک را باز کنید داخل آن مجموعه ای از اجزای مختلف را خواهید دید که در فضای کوچکی در کنار هم قرار گرفته اند و گیربکس را در مجموع ایجاد کرده اند. در ادامه تعدادی از اجزایی که در داخل گیربکس قرار دارند را بررسی خواهیم کرد:

مجموعه ای باند که قطعات مختلف دنده ها را قفل می کنند.

مجموع دنده های سیاره ای

سیستم هیدرولیکی که باند ها و کلاچ ها را کنترل می کند.

سه صفحه کلاچ که بخش های دیگر از مجموعه دنده را قفل می کند

پمپ دنده ای بزرگ که  وظیفه دارد روغن را در اطراف گیربکس حرکت بدهد

دنده های سیاره ای برای گیربکس اهمیت بسیار بالایی دارند به طوری که آن ها را قلب گیربکس می نامند. سایر قسمت هایی که در داخل گیربکس قرار دارند کمک می کنند تام جموعه ی دنده های سیاره ای بتوانند وظایف مختلف را در گیربکس پیش ببرند.

 

انواع دنده ها در گیربکس اتوماتیک

دنده یک

در ابتدا, چرخ‌دنده خورشیدی کوچک در جهت عقربه‌های ساعت توسط توربین تورک کانورتو چرخانده می‌شود. حامل سیاره‌ای تلاش می‌کند که خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخد اما با یک کلاچ یک طرفه نگه‌داشته می‌شود (که تنها اجازه دارد در جهت عقربه‌های ساعت بچرخاند) و حلقه حلقه محور خروجی را می‌چرخاند. دنده کوچک ۳۰ دندانه دارد و چرخ‌دنده رینگی ۷۲ دندانه دارد.

دنده دو

گیربکس چند بخش را برای بدست آوردن نسبت مورد دنده دوم تنظیم می‌کند. همانند دو سری از چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای که توسط یک حامل سیاره‌ای مشترک متصل شده‌اند, در مرحله اول, حامل سیاره‌ای از دنده خورشیدی بزرگ به عنوان دنده رینگ استفاده می‌کند. بنابراین, اولین مرحله شامل یک دنده خورشیدی (دنده خورشیدی کوچک‌تر) حامل سیاره  ای و یک دنده رینگی (دنده خورشیدی بزرگ‌تر) است.

 

چگونه روغن گیربکس را تعویض کنیم؟

روغن گیربکس یک روغن عملی و مفید برای خودرو است، که مسئول نرم کردن گیربکس، مرطوب کنندگی و خنک کردن گیربکس و چرخ دنده‌ها است. برای اینکه بدانیم چه زمانی باید روغن گیربکس اتوماتیک را تغییر دهیم، باید بدانیم که معمولاً بعد از ۳۰۰۰۰ کیلومتر  حرکت خودرو باید روغن گیربکس اتوماتیک را تغییر داد. البته، برخی خودروسازان به تازگی محفظه ی روغن گیربکس را بسته‌اند تا نیازی به جایگزین شدن نباشد. بر خلاف روغن‌موتور، روغن گیربکس سوخته و در صورت نشت قرمز است.

 

انواع مختلف گیربکس های اتوماتیک در خودرو

گیربکس نیمه اتوماتیک

این سیستم همچنین به سیستم انتقال نیمه خودکار (SAT) و چندین نام دیگر مشهور است. این نوع از گیربکس اتوماتیک از یک سیستم تنظیم کلاچ معمولی استفاده می‌کند, اما به طور خودکار دنده‌ها را با استفاده از حسگرها، عملگرها، پردازنده‌ها و فن‌آوری‌های فشاری (گازهای فشرده‌شده) تغییر می‌دهد.

گیربکس های متغیر پیوسته (CVT)

گشتاور ایجادشده توسط موتور بعد از انتقال توسط کلاچ به گیربکس انتقال می‌یابد. وظیفه گیربکس این است که موتور را به نسبت‌های مختلف هدایت کرده و آن را به خطوط انتقال و میل گردان در وسایل نقلیه دیفرانسیل عقب و یا مستقیماً به دیفرانسیل در وسایل نقلیه ای که دارای دیفرانسیل جلویی هستند منتقل کند.

گیربکس های با کلاچ دوبل (DVT)

این نوع گیربکس، ترکیبی از گیربکس خودکار و دستی است. مبدل گشتاور یا تورک کانورتور در گیربکس اتوماتیک دو کلاچ وجود ندارد. شما از دو شفت جداگانه برای تغییر دنده ها استفاده خواهید کرد، یکی برای دنده های زوج و یک برای دنده‌های فرد استفاده می‌کنید. هر شفت یک کلاچ جداگانه دارد.

TIPTRONIC gearboxesگیربکس های تیپ ترونیک

اگر چه نوع گیربکس های تیپ ترونیک از یک مبدل گشتاور مانند دیگر گیربکس اتوماتیک استفاده می‌کند، باید ذکر شود که نوع گیربکس های تیپ ترونیک شبیه به گیربکس ای دستی در کنترل سیستم‌های کامپیوتری نیست و حتی یک گیربکس نیمه اتوماتیک نیز در نظر گرفته نمی شود. به عنوان مثال، در برخی از ماشین‌ها، تولیدی شرکت آئودی از نوع گیربکس های تیپ ترونیک با سرعت ۵ استفاده می شود، که در آن  تعویض دنده‎ها از یک به دو در زمان حرکت خودرو از حالت توقف کامل به شکل اتوماتیک انجام می گیرد.

 

توربین در گیربکس های اتوماتیک

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک گیربکس اتوماتیک, توربین گیربکس است که بخش اصلی گیربکس خودرو شما است. توربین گیربکس در خروجی جعبه‌دنده نصب شده‌است و وظیفه آن انتقال قدرت از موتور به جعبه‌دنده است.

 

نکات تعمیر دنده گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک با توجه به قطعات مختلفی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. گیربکس های اتوماتیک اگر خراب شوند سبب خرابی موتور و سایر قطعات دیگر خودرو نیز می شوند که هزینه ای به مراتب بیشتر را به شما تحمیل خواهد کرد.

سرویس به موقع گیربکس و تعویض روغن موتور در زمان مناسب یکی از نکات مهم در نگهداری مناسب از گیربکس است. به همراه خودرو یک دفترچه ی راهنما به فرد داده می شود که در آن زمان های مناسب برای سرویس خودرو ذکر شده اند ، حضور در زمان های تعیین شده توسط شرکت سبب می شود تا هر نوع ایرادی در گیربکس اتوماتیک به سرعت شناسایی و رفع شود.

در این مقاله گیربکس اتوماتیک بخش ها و اجزای تشیکل دهنده ی دو مورد از دنده های گیربکس را بررسی کردیم. گیربکس اتوماتیک دارای انواع مختلفی است که در این مقاله به چند نوع از گیربکس های مهم و معروف و پرکاربرد در صنعت خودروسازی جهان اشاره کردیم. با توجه به مزایایی که برای گیربکس اتوماتیک وجود دارد و به آن ها اشاره کردیم استفاده از گیربکس اتوماتیک در خودرو ها افزایش پیدا کرده است خصوصا برای خودروهای سفری .

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *