قیمت روغن گیربکس اتوماتیک

قیمت روغن گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

روغن گیربکس اتوماتیک به عنوان روان کننده اصلی در گیربکس خودرو شناخته می‌شود به همین دلیل اهمیت بالایی در حرکت خودرو دارد، قیمت روغن گیربکس اتوماتیک براساس نوع روغن گیربکس و میزان لیتر مورد نیاز از آن تعیین می‌شود. کیفیت روغن گیربکس اتوماتیک بر قیمت نهایی آن نیز اثرگذار است.

 

انواع روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس نوع F

روغن گیربکس نوع F که در اصل برای فوردهایی ساخته شده بود که کلاچ‌های برنزی داشتند، دیگر کاربرد زیادی ندارد. کلاچ‌های برنزی از دهه 1970 مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، بنابراین، مگر اینکه به دنبال روغن گیربکس برای پر کردن یک ماشین کلاسیک یا عتیقه باشید، احتمالا وسیله نقلیه شما نوع دیگری دارد.

دکسرون III/Mercon

یکی از متداول‌ترین روغن گیربکس موجود در بازار، فرمولاسیون Dexron/Mercon با اکثر GM‌ها، فوردها و وارداتی کار می‌کند. قبل از اینکه فرض کنید این روغن مورد نیاز شماست، دفترچه راهنمای مالک خود را برای توصیه رسمی بررسی کنید.

روغن‌های سبک HFM

روغن‌های HFM مشابه روغن گیربکس دکسرون/مرکن، ویژگی‌های اصطکاک کمی متفاوتی را ارائه می‌دهند که برای برخی از انواع گیربکس‌ها مناسب‌تر است. این روغن با نام‌های مختلف در بازار موجود است و توسط تعدادی از واردات استفاده می‌شود.

برندهای برتر

کاسترول

Castrol که در سال 1899 در بریتانیا تاسیس شد، یک شرکت جهانی است که به تولید روان کننده‌های خودرویی و صنعتی با کیفیت بالا افتخار می‌کند. یکی از بهترین برندهای موجود، محصولات Castrol درجه یک هستند.

پنزویل

Pennzoil مستقر در هیوستون، تگزاس، از سال 1913 وجود داشته است و فرمولاسیون‌های خلاقانه‌ای را برای نیازهای خودرو شما ایجاد می‌کند. به عنوان یک شرکت نفت بین المللی، پنزویل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان روغن موتور، روغن دنده و روغن گیربکس برای خودروها است.

تعویض روغن گیربکس
تعویض روغن گیربکس

مزایای تغییر روغن گیربکس به موقع

 • مصرف سوخت بهتر روغن گیربکس اتوماتیک تازه مقاومت بهتری در برابر اکسیداسیون دارد و استانداردهای روانکاری و ویسکوزیته را راحت‌تر برآورده می‌کند. این عوامل می‌توانند به مصرف سوخت بهتر برای خودروی شما تبدیل شوند.
 • جابجایی آرام‌تر هنگامی که به طور منظم روغن گیربکس اتومبیل خود را بررسی و سرویس می‌کنید، باعث حرکت نرم‌تر دنده‌های شما می‌شود. در دراز مدت، از گیربکس شما نیز محافظت می‌کند و احتمالاً باعث صرفه جویی در تعمیر گران قیمت می‌شود.
 • کاهش هزینه‌ها. تعویض روغن گیربکس می‌تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند. شما می‌توانید با استفاده از یک روغن گیربکس مصنوعی، که طول عمر کلی بیشتری دارد و چند ویژگی دیگر که باعث دوام بیشتر آن می‌شود، هزینه‌ها را حتی بیشتر کاهش دهید.
 • عمر گیربکس اتوماتیک بیشتر خودرویی که به خوبی نگهداری می‌شود، خودرویی است که به طور منظم روغن گیربکس را بالا می‌برد و در صورت نیاز کاملاً شستشو و دوباره پر می‌کند. این تعمیر و نگهداری معمولی کمک می‌کند تا گیربکس شما در وضعیت عالی کار کند و احتمالاً عمر آن را در دراز مدت افزایش می‌دهد.
 • کاهش زنگ زدگی وقتی صحبت از مواردی مانند زنگ زدگی و خوردگی به میان می‌آید، گیربکس‌ها می‌توانند بسیار مشکل ساز باشند. رطوبت، مواد شیمیایی، و مجموعه‌ای از عوامل دیگر می‌توانند باعث خرابی گیربکس شما شوند، بنابراین برای کاهش این مشکلات احتمالی، در صورت توصیه، حتماً روغن گیربکس خود را تعویض کنید.

قیمت گذاری روغن گیربکس اتوماتیک

 • قیمت پایین:  با این قیمت، طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را خواهید یافت. روغن گیربکس معمولاً محصول گران قیمتی نیست، بنابراین می‌توانید انتخاب‌های باکیفیتی را حتی در این قیمت پایین پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از فرمول‌ها هنوز بهتر از سایرین هستند.
 • قیمت متوسط:  در میان رده‌ها، چند نوع و گزینه مختلف پیدا خواهید کرد که همه آنها باید کیفیت خوبی داشته باشند. گاهی اوقات ارزش دارد کمی بیشتر سرمایه گذاری کنید، به خصوص اگر ماشین جدیدتر یا گران تری دارید.
 • قیمت بالا فرمولاسیون‌های زیادی از روغن گیربکس در دسته‌بندی وجود ندارد. معمولاً ظرف بزرگ‌تری را با قیمت بالاتر دریافت می‌کنید، اما کیفیت آن در حد متوسط ​​است، به استثنای چند استثنای نادر.
تعویض روغن گیربکس
تعویض روغن گیربکس

ویژگی‌های کلیدی

مصنوعی در مقابل طبیعی

بیشتر انواع روغن گیربکس به دو صورت مصنوعی و طبیعی موجود می‌باشند و مواد مصنوعی برتری اندکی در بازار دارند. با بهبود مقاومت آنها در برابر گرما و سرما، و همچنین شفافیت و اکسیداسیون، بسیاری از تولیدکنندگان قبلاً ترکیبات مبتنی بر آلی را به نفع مصنوعی متوقف کرده‌اند. روغن گیربکس اتوماتیک مصنوعی نیز دوام بیشتری دارند و به طور کلی آنها را به گزینه توصیه شده تبدیل می‌کند.

نوع روغن

با بررسی دفترچه راهنمای خودروی خود شروع کنید. این دقیقاً به شما نشان می‌دهد که به چه نوع روغن گیربکس نیاز دارید، بنابراین شما آماده انتخاب بهترین نوع در آن کلاس هستید. به خاطر داشته باشید که اکثر خودروها از دکسرون یا مرکون استفاده می‌کنند، اما برخی از واردات به روغن گیربکس مخصوص برند نیاز دارند.

نوع گیربکس اتوماتیک

اگر گیربکس نیمه اتوماتیک دارید، به روغن گیربکس متفاوتی نسبت به یک وسیله نقلیه اتوماتیک نیاز دارید. روغن گیربکس اتوماتیک (ATF) در بازار رایج‌تر است زیرا اکثر خودروها اتوماتیک هستند. همانطور که گفته شد، یافتن روغن گیربکس نیمه اتوماتیک ممکن است کمی مشکل باشد، زیرا از نظر ترکیب به روغن موتور نزدیکتر از روغن گیربکس است. در هر صورت، دفترچه راهنمای مالک به شما کمک می‌کند تا نوع روغن مناسب را انتخاب کنید.

ملاحظات دیگر

 • مواد افزودنی:  برخی از روغن گیربکس مبتنی بر روغن‌های مصنوعی و معدنی نیز حاوی مواد افزودنی هستند. در حالی که تعدادی از این موارد می‌توانند برای بهبود عملکرد و عمر کلی گیربکس و خود روغن مفید باشند، برخی دیگر می‌توانند مضر باشند. مونولک نمونه‌ای از افزودنی‌های مفیدی است که می‌توانید به دنبال آن باشید.
 • عصر خودرو:  تعدادی از خودروهای قدیمی‌تر با روغن‌های معدنی روغن گیربکس بهتر کار می‌کنند و معرفی یک ATF مصنوعی در واقع می‌تواند منجر به آسیب شود. اگر وسیله نقلیه قدیمی‌تری دارید، بررسی کنید که با کدام روغن کار می‌کند و برای اطمینان از بهترین عملکرد، انواع روغن را تعویض نکنید.
 • اندازه بطری:  بسته به وسیله نقلیه شما، ممکن است برای شستشو و تعویض کامل به 6 لیتر یا بیشتر روغن گیربکس نیاز داشته باشد. هنگام مقایسه مارک‌ها این را در نظر داشته باشید و برای صرفه جویی در هزینه، بسته‌های چندگانه را انتخاب کنید.
 • کیفیت:  برای اطمینان از اینکه محصولی با کیفیت بالا دریافت می‌کنید، از برندهای معروف و کوچک‌ترهای معتبر استفاده کنید. محصولات ارزان قیمت و وارداتی ممکن است وسوسه انگیز باشند، اما ممکن است در درازمدت هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشند، برای مثال، اگر تعمیر گیربکس به یک ضرورت تبدیل شود.

 

بهترین روغن‌های گیربکس در سال‌های 2021 و 2022

Castrol Transmax Dex/Merc ATF

این روغن گیربکس اتوماتیک Castrol بهترین انتخاب ما است. دارای دوام اصطکاک افزایش یافته برای جابجایی صاف است و بارها مورد آزمایش مصرف کننده قرار گرفته است و نتایج کارایی بالایی را نشان می‌دهد. بسته به نوع و مدل دقیق شما، Transmax می‌تواند برای شما کار کند، زیرا نیازهای Dexron، Dexron III، Dexron-III H، IIE، II و همچنین تمام الزامات Mercon را برآورده می‌کند و برآورده می‌کند.

اگر خودروی مورد نیاز مرکون دارید، استفاده دیگر از این ATF در فرمان برقی شما است. اگر به دنبال پر کردن روغن گیربکس و فرمان برقی خود با یک محصول هستید، آن را به یک انتخاب ایده آل تبدیل می‌کند. اندازه بزرگ بطری نیز مفید است زیرا احتمالا فقط به یک بطری نیاز خواهید داشت که در این فرآیند از زباله‌های پلاستیکی صرفه جویی می‌کند.

مانند همیشه، برای اطمینان از سازگاری، دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید. تنها چیزی که ما در مورد این روغن خاص دوست نداشتیم، برچسب زدن گیج کننده است. روی برچسب ذکر شده است که برای خودروهای داخلی است، که اشتباه است، زیرا این نوع روغن می‌تواند در واردات نیز کار کند، البته تا زمانی که به روغن Dex / Merc نیاز داشته باشد.

ACDelco Dexron VI Synthetic ATF

شرکت‌هایی مانند ACDelco به طور مداوم در حال پالایش و انتشار مجدد فرمول‌های روغن گیربکس اتوماتیک خود هستند. همانطور که انتظار دارید، Dexron VI، ششمین پیاده‌سازی فرمول Dexron است، اما ACDelco با سازگار کردن آن با هر فرمولی که به Dexron III برمی‌گردد، ضربه‌ای به قابلیت استفاده وارد می‌کند. اگر قبلاً از III، IV یا V در گیربکس خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید از VI بدون هیچ گونه تأثیر مخربی استفاده کنید.

Dexron VI ارزان است و کار می‌کند. پس از شستشو، خریداران گزارش می‌دهند که تعویض دنده از طریق درایو پارک آنها بسیار نرم‌تر می‌شود، که نتیجه بهبود تحمل اصطکاک و ویسکوزیته Dexron VI است. همه این موارد و زنگ زدگی را نیز پاک می‌کند. در مجموع، این یک انتخاب بودجه عالی برای افزایش عمر گیربکس اتوماتیک شما است.

 

در واقع، تنها چیز بدی که باید در مورد این روغن گیربکس بگوییم این است که‌ای کاش در بطری‌های بزرگتر از یک لیتر فروخته می‌شد. که بدون ذکر زباله‌های پلاستیکی غیر ضروری در محیط، دردسرهای زیادی را برای خریداران ایجاد می‌کند.

 

بهترین روغن گیربکس برای خودروهای قدیمی

گیربکس‌های نیمه اتوماتیک کمی متفاوت از گیربکس‌های اتوماتیک کار می‌کنند، به این معنی که آنها همچنین به نوع متفاوتی از روغن گیربکس نیاز دارند. روان کننده گیربکس GL-4 Red Line بهترین انتخاب ما برای ماشین نیمه اتوماتیک شماست (فقط مطمئن شوید که با مشخصات شما مطابقت دارد). این فرمول کمتر لغزنده و گوگرد کم دارد که آن را با همگام سازهای برنجی سازگار می‌کند و نیازهای روغن موتور 70W، 75W، 80W، SAE 30، 5W30 و 10W30 را برآورده می‌کند. همچنین در فرمولاسیون ویسکوزیته بالاتر (MT-85 و MT-90) موجود است.

با پایداری مطلوب در دماهای بالا و کاربردهای عملکردی، این روان کننده گیربکس به ویژه در خودروهای عضلانی قدیمی، و همچنین هوندا، دوج و آکوراهای اسپرت به خوبی عمل می‌کند. همچنین شناخته شده است که مشکلات مربوط به دنده سوم را در برخی خودروها حل می‌کند و در عین حال لغزش کلی گیربکس را برای تعویض نرم بهبود می‌بخشد. اکثر خودروهای گیربکس نیمه اتوماتیک به حدود دو لیتر روغن نیاز دارند، بنابراین بر این اساس برنامه‌ریزی کنید.

به طور کلی، این یک محصول با کیفیت عالی با نتایج عملکرد امیدوارکننده است. تنها مشکلی که ما در فرمولاسیون متوجه شدیم این است که به نظر می‌رسد در دماهای بسیار سرد کمی تاثیر می‌گذارد. این بدان معناست که تعویض دنده تا زمانی که گیربکس به اندازه کافی گرم نشده است تا روان کننده را نازک کند، دشوارتر است.

 

قیمت روغن گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک نامبروان

قیمت روغن گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتوماتی نامبروان براساس نوع گیربکس اتوماتیک شما و میزان روغن مورد نیاز برای جایگزینی کالم در گیربکس به صورت کاملا منحصر به فرد تعیین می‌شود ما تمامی خدمات مرتبط با گیربکس اتوماتیک را با گارانتی یکساله ارائه می‌کنیم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *