خانه » علائم خرابی گیربکس

علائم خرابی گیربکس

تعمیر گیربکس

علائم خرابی گیربکس

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک چیست؟ برای رفع خرابی گیربکس اتوماتیک چه باید کرد؟ بهترین محل برای تعمیر گیربکس اتوماتیک کجاست؟ بهترین محل تعمیر گیربکس اتوماتیک در کرج کجاست؟ هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

گیربکس یک بخش بسیار مهم و حساس در خودروها می‌باشد که از قطعات مختلفی ساخته شده و به گونه ای که تمام این قطعات در کنار هم باعث عملکرد صحیح خودرو می‌شوند.

در واقع می‌توان گفت که عملکرد بخش‌های مختلف به هم وابسته است.

سیستم گیربکس به گونه‌ای است که بروز کوچکترین مشکلی در یک بخش خاص این قطعه باعث عدم کارکرد صحیح و خرابی کل سیستم می‌شود، به همین دلیل در صورت بروز هرگونه مشکل باید خیلی سریع نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام کرد.

خوشبختانه امروزه وجود تعمیرکاران حرفه ای در شهرهای مختلف مانند کرج باعث شده است تا امکان رفع تمام مشکلات به وجود آمده در گیربکس اتوماتیک تمام خودرو های چینی به راحتی رفع گردد.

که در واقع از مطمئن ترین و معتبرترین مراکز تعمیر در کرج می توان به تعمیرگاه گیربکس نامبروان ایمان پرناک اشاره کرد.

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک چیست؟

موارد مختلفی وجود دارد که نشان دهنده وجود مشکل و خرابی در گیربکس اتوماتیک است که در لیست زیر از مهمترین و رایج ترین موارد بیان شده است:

  • بروز صداهای غیرعادی مانند صدای زوزه

در اکثر مواقع رانندگان صداهای غیرعادی که در خودرو ایجاد می‌شود را نادیده می‌گیرند ولی ممکن است صداهای غیرعادی به خاطر بروز یک مشکل بسیار مهم باشد و هرچه دیرتر نسبت به تعمیر چنین مواردی اقدام نمایید در این حالت مطمئن باشید که مشکل به وجود آمده جدی تر شده و باید هزینه زیادی را برای تغییر پرداخت کنید.

در حالت کلی بروز مشکل در چرخ دنده ها یا یاتاقان و یا کم شدن روغن گیربکس از موارد مهمی هستند که باعث ایجاد صدای غیر عادی در خودرو می شوند.

  • عملکرد دیر هنگام گیربکس

مهمترین وظیفه گیربکس این است که امکان تغییر دنده را با سرعت و به راحتی امکان پذیر می کند و بروز هرگونه تغییر هنگام تعویض دنده نشان از وجود مشکل در گیربکس می باشد.

که ممکن است به خاطر خراب بودن روغن گیربکس، وجود آب در بخش داخلی گیربکس و یا داغ شدن بیش از اندازه قطعات داخلی گیربکس، امکان تعویض دنده به راحتی و خیلی سریع میسر نباشد.

به همین دلیل باید بروز چنین مواردی را جدی گرفت و نسبت به تعمیر آن خیلی سریع اقدام کرد.

  • بوی سوختگی یکی از علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

بوی سوختگی که از موارد بسیار حساس و مهمی است که به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود چون یکی از نشانه‌های وجود مشکل اساسی در بخش‌های مختلف خودرو ست.

در حالت کلی داغ شدن بیش از اندازه روغن گیربکس باعث ایجاد بوی سوختگی می گردد که دلیل اصلی این مشکل نشتی روغن گیربکس یا کم شدن میزان روغن می باشد.

اگر رانندگان به صورت منظم و به موقع اقدام به تعویض روغن گیربکس نکنند و اگر سطح روغن خیلی پایین آمده باشد در این حالت امکان خنک کردن اجزای گیربکس امکان پذیر نمی شود و این مورد باعث می شود تا بوی سوختگی ایجاد گردد.

که در واقع عدم سرویس کاری به موقع و تعویض روغن به موقع از مهمترین مواردی هستند که می تواند باعث بروز مشکلات اساسی در گیربکس اتوماتیک باشد.

  • وجود نشتی در زیر ماشین

در حالت عادی نباید نشتی در زیر ماشین وجود داشته باشد که عوامل مختلفی می تواند باعث بروز نشتی روغن در بخش‌ زیر ماشیم باشدکه یکی از این موارد نشتی روغن گیربکس است که در واقع روغن گیربکس قرمز بوده و نشان از وجود مشکل در چرخ دنده ها می باشد.

همچنین  وجود مشکل در واشر ها و یا مهر و موم یا قالب گیربکس و یا وجود مشکل در چرخ دنده ها و یا وجود مشکل در کاسه نمد و همچنین کم شدن سطح روغن گیربکس از مهمترین مواردی هستند که می‌توانند باعث بروز نشتی روغن در زیر ماشین گردد.

  • هر جا افتادن دنده با تأخیر یا به سختی

اگر هنگام تعویض دنده احساس کنید که تغییر شدید یا ناگهانی از دنده به دنده دیگر اتفاق می‌افتد این یکی از مهمترین مواردی است که نشان دهنده وجود مشکل در گیربکس می باشد

که دلیل این مشکل وجود نشتی روغن گیربکس، خراب شدن دنده ها، شکستن یا خراب شدن قطعات داخلی و همچنین کثیف شدن روغن گیرباکس می باشد که باید خیلی سریع نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید.

  • بروز سر و صدا در حالت خلاص ماشین

از مهمترین مواردی که نشان دهنده وجود مشکل در گیربکس است ایجاد شدن صدا وقتی که خودرو در حالت خلاص است می باشد

که در برخی مواقع با تعویض روغن می‌توان مشکل را برطرف کرد ولی اگر بعد از تعویض روغن مشکل رفع نشد باید خیلی سریع به مراکز تعمیر معتبری مانند تعمیرگاه گیربکس نامبر وان ایمان که در کرج واقع است مراجعه نمایید.

  • روشن شدن چراغ چک موتور

روشن شدن چراغ هشدار یکی از مواردی است که نشان دهنده وجود مشکل در سیستم زیر کاپوت می باشد که به هیچ عنوان نباید این مورد را سرسری گرفت

مخصوصاً در حالتی که چراغ چک موتور روشن گردد این بدان معنا می باشد که باید گیربکس بررسی گردد و از دلایل بروز مشکل در این قسمت می توان به وجود مشکل در سنسورهای سرعت، بروز مشکل یا آسیب در سلونوییدی های گیربکس اشاره کرد که از موارد نشان دهنده مهم برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر می باشد.

  • عدم کارکرد صحیح پدال کلاچ

اگر هنگام کلاچ گرفتن مجبور هستید تا فشار زیادی را اعمال نماید و اگر کلاچ به راحتی آزاد نمی گردد در این حالت باید خیلی سریع نسبت به تعمیر گیربکس اقدام نمایید چون دلایلی مانند وجود مشکل در سیم یا صفحه‌کلاج یا وجود نشتی مایی هیدرولیک یا همچنین وجود اتصال در سیستم هیدرولیک که از مواردی هستند که می‌توانند باعث بروز چنین مواردی گردند.

 

  • افزایش دور موتور و وجود لرزش در ماشین

اینجا شدن هر گونه ساییدگی در بخش‌های داخلی گیربکس می‌تواند باعث ایجاد لرزش در اتومبیل گردد که باید خیلی سریع نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام کرد.

  • عدم حرکت خودرو هنگامی که خودرو در روی دنده است

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که خود را روی دندان قرار دهید ولی حرکت نکند که دلیل بروز این مشکل کاهش رفتن سطح روغن گیربکس است.

و همچنین نبود قدرت کافی در خودرو هنگام حرکت یکی از موارد مهم نشان دهنده وجود مشکل در گیربکس است که باید خیلی سریع نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

که خوشبختانه وجود مراکز تعمیر معتبری مانند مرکز تعمیر گیربکس نامبر وان ایمان که در کرج واقع شده است باعث گردیده تا تمام افراد به راحتی بتوانند نسبت به رفع مشکلات به وجود آمده در گیربکس خودرو هایشان اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که از مهمترین خدمات ویژه مرکز تعمیر نامبر وان رفع مشکلات گیربکس تمام خودروهای چینی میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات خاص ارائه شده توسط این مرکز می توانید به وبسایت گیربکس نامبر وان مراجعه نمایید.

 

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *