خانه » تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس کیا

تعمیرگاه گیربکس کیا

همانطور که می‌دانید، گیربکس خودرو یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خودرو، از جمله خودرو های برند کیا است. خودرو های کیا یکی از خودرو های پر طرفدار در بین ایرانیان هستند با توجه به این مسئله در این مقاله، به شما نکاتی جامع و کامل مربوط به تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا را ارائه خواهیم کرد اگر شما هم قصد خرید خودرو کیا دارید یا از این خودرو استفاده می کنید در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

 

عملکرد گیربکس اتوماتیک در خودروهای کیا

گیربکس بخش مهمی از خودرو است. گیربکس مسیول کنترل گشتاور ایجادشده توسط موتور است. در حقیقت، قدرت تولید شده توسط موتور خودرو به چرخ‌ها را انتقال می‌دهد.گیربکس خودرو به دو نوع طبقه‌بندی می‌شوند: گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک. بیشتر اتومبیل‌هایی که از سال ۲۰۱۱ توسط برند کیا تولید می‌شوند دارای گیربکس اتوماتیک هستند.

کیا موتورز یک شرکت خودروسازی کره‌ای که در سال ۲۰۱۳ دومین شرکت بزرگ تولید انرژی در سال ۲۰۱۳ با بیش از ۲.۷۵ میلیون خودرو تولیدی به دومین خودرو ساز بزرگ کره تبدیل شد. کیا موتورز قدیمی‌ترین شرکت خودروسازی کره جنوبی است. شرکت کیا موتورز در حال حاضر هشت کارخانه تولیدی در ایالات‌متحده, چین, کره‌جنوبی, ویتنام و اسلواکی دارد. دفتر اصلی این شرکت در سئوا مستقر است و سهام آن در بورس سهام کره معامله می‌شود. شرکت هیوندای موتور بزرگ‌ترین سهامدار شرکت کیا موتورز است که ۳۳.۹۹ درصد از این سهام را در اختیار دارد.

 

عوامل خرابی گیربکس اتوماتیک کیا

مهم‌ترین عاملی که باعث عدم موفقیت گیربکس اتوماتیک می‌شود، یک تغییر ناگهانی است. تغییراتی از قبیل نشتی در روغن گیربکس ، خلاص شدن گیربکس اتوماتیک کیا در حالت پارک نشان دهنده ی خراب شدن و بروز عیب در گیربکس اتوماتیک کیا هستند.

 

عوامل خرابی گیربکس دستی

نقص گیربکس دستی می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله فشار بیش از حد فشار پا بر پدال گاز، رانندگی در دنده غلط و کشیدن دنده عقب، فرسایش یا فرسودگی دنده،  و کیفیت جعبه‌دنده ضعیف باشند. عموما مشکلات ایجاد شده در گیربکس های اتوماتیک با گیربکس های دستی متفاوت هستند.

 

تعمیر گیربکس کیا

علامت های خرابی گیربکس کیا

گیربکس به دلیل تقش مهمی که در انتقال قدرت از موتور به چرخ ها و حرکت خودرو دارد بسیار مهم است و هرگونه خرابی در گیربکس باید به سرعت تشخیص داده و رفع شوند. سرویس دوره ای گیربکس کیا یکی از نکاتی است که توسط شرکت تولید کننده برای کاهش خطر خرابی احتمالی و افزایش طول عمر خودرو کیا توصیه می شود.

سرویس دوره ای کمک می کند تا هرگونه ضعف و خرابی گیربکس کیا سریعا تشخیص داده و به سرعت رفع شوند، اگر خرابی گیربکس حل نشده باقی بماند موتور و سایر قطعات خودرو هم دچار آسیب جدی می شوند. برخی از موارد که نشان دهنده مشکل و آسیب در گیربکس خودرو هستند عبارتند از:

روشن شدن چراغ چک موتور: چراغ چک موتور به طور معمول به دلایل مختلفی روشن می شود اما یکی از این دلایل خرابی گیربکس و مشکل در انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ ها است.

نشت واسکازین: واسکازین مایعی قرمز رنگ در داخل گیربکس خودرو است که نشت آن می تواند نشان دهنده ی وجود خرابی در گیربکس باشد، اگر این نشت از گیربکس ادامه پیدا کند و رفع نشود می تواند سبب بروز مشکلات بزرگی برای گیربکس خودرو شود.

وجود بوی سوختگی: بوی سوختگی در خودرو می تواند به دلایل مختلفی روی دهد که یکی از آن ها مشکل در گیربکس است توصیه می شود در صورت بروز این مشکل سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

شنیدن صداهایی خارج از عرف از موتور خودرو: شنیدن برخی از سر و صدا ها از موتور خودرو عادی است و همیشه روی می دهد، اما در برخی از موارد سداهای عجیبی از خودرو شنیده می شود که نشان می دهد گیربکس دچار مشکل شده است، برای حل این دسته از مشکلات گیربکس کیا هم باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 

چرا گیربکس اتوماتیک کیا دچار تقه می شود؟

گیربکس اتوماتیک کیا به دلایل مختلفی دچار ضربه و تقه می شود اما برخی از رایج ترین دلایل آن عبارتند از:

قدیمی و کهنه بودن روغن گیربکس: قدیمی و کهنه بودن روغن گیربکس سبب می شود تا سوپاپ های بلوک هیدرولیک و شیر ها دچار گرفتگی شوند.

استفاده غلط از پدال گاز : فشار بدون نظم و نا پیوسته بر روی گیربکس خودرو کیا سبب می شود تا پدال گاز دچار اختلال و خرابی شود.

خرابی در شیرهای برقی و سوپاپ گیربکس اتوماتیک کیا: ایجاد خرابی در سوپاپ ها و شیرهای برقی گیربکس سبب ایجاد جریان و فشار اشتباده در روغن درون گیربکس می شوند و سروو ها به درستی عمل نخواهند کرد در نتیجه تقه زده و ضربه گیربکس در خودرو ایجاد می شود.

برای تهیه ی روغن گیربکس اتوماتیک کیا بهترین راه مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو است که توسط برند تولید کننده خودرو چاپ شده است. ممکن است برخی از روغن های گیربکس هر چند هم خوب باشند اما برای خودرو کیا شما انتخاب مناسبی نباشند به همین دلیل برای تعویض روغن گیربکس خودرو کیا به مراکز معتبر که در این حوزه فعال هستند مراجعه کنید نه هر تعمیرگاهی.

روغن گیربکس باید حتما با توجه به نوع خودرو و قطعات خودرو خصوصا نوع گیربکس خودرو انتخاب شود تا مشکلی برای قطعات گیربکس ایجاد نشود. عموم روغن هایی که برای گیربکس اتوماتیک کیا مناسب هستند رنک قرمزی دارند این روغن ها از موادی تکشیل شده اند که مانع از روغن ریزی اورینگ و کاست ها در گیربکس خودرو می شود. علاوه بر این روغنی که در گیربکس استفاده می شود باید در برابر فشار و حرارت بالا مقاوم باشد وگرنه به سرعت دچار سوختگی شده و علاوه بر نیاز به تعویض روغن ممکن است قطعات دیگر خودرو هم دچار مشکل شوند و به تعویض نیاز پیدا کنند.

زمان دقیق برای تغییر روغن گیربکس اتوماتیک کیا  براساس مقدار مسافت سفر در دفترچه راهنمای خودرو است.

روغن‌های گیربکس دستی باید در هر ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر، و روغن‌های گیربکس اتوماتیک کیا در هر ۶۰ هزار کیلومتر تغییر یابد.

نکته مهم این است که اگر خودروی شما تحت شرایط آب و هوایی و یا شرایط ترافیک شدید بوده‌است، زودتر از زمان برنامه‌ریزی‌شده روغن گیربکس را تغییر دهید تا به قطعات اتومبیل آسیب نرسد.

تعمیر گیربکس کیا

با توجه به اهمیت بالای گیربکس خودرو کیا در این مقاله گیربکس خودرو های این برند و تعمیر آن را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.