تعمیر گیربکس نیسان

تعمیر گیربکس نیسان

تعمیر گیربکس نیسان

تعمیرگاه گیربکس نیسان

یکی دیگر از خودرو های ژاپنی موجود در بازار ایران خودرو های تولیدی برند نیسان هستند، سابقه ی فعلیت برند نیسان در ایران دهه ی 1980 باز می گردد. در حال حاضر خودرو های وتلیدی برند نیسان مانند گذشته نیستند و تغییرات زیادی کرده اند یکی از این تغییرات اساسی استفاده از گیربکس اتوماتیک در اغلب خودرو های تولیدی برند نیسان به جای گیربکس دستی است.

با توجه به نقش گیربکس اتوماتی کدر انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ ها در خودرو در این مقاله قصد داریم تا تعمیر گیربکس نیسان و نکات مرتبط با آن را بررسی کنیم.

تعمیر و نگهداری از گیربکس های اتوماتیک یکی از نکات مهمی است که سبب افزایش شتاب و طول عمر خودرو می شود. برای اینکه تعمیر گیربکس نیسان به درستی انجام شود نیاز است تا نکات مختلفی در زمان باز کردن و بررسی گیربکس رعایت شوند. متاسفانه بسیاری از مشکلات گیربکس در زمان باز کردن گیربکس به دلیل خطا در باز کردن گیربکس رخ می دهندف به همین دلیل است که توصیه می شود گیربکس را برای تعمیر نزد افراد متخصص ببرید.

 

نکات تعمیر گیربکس نیسان

منابع متعددی برای آلودگی گیربکس وجود دارد، از جمله مواردی که داخلی، تولید شده، داخل شده و در طول تعمیر و نگهداری اضافه شده اند. بسیاری از گیربکس ها در محیط های کثیف کار می کنند. نواحی اطراف درگاه های بازرسی و سایر دهانه ها باید قبل از باز شدن تمیز شوند.

دستگاه تنفس باید در محلی تمیز و بدون فشار و به دور از آلاینده ها قرار گیرد. برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و آب، باید دارای فیلتر و ماده خشک کن باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که هواکش در هنگام شستشو از آب محافظت می کند.

مشکل در تعویض دنده یکی از رایج ترین نشانه های گیربکس آسیب دیده یا خراب است. اگر احساس می‌کنید تعویض دنده‌ها سخت‌تر می‌شود یا می‌شنوید که وسیله نقلیه خودکارتان برای تعویض دنده در حین رانندگی سخت‌تر می‌شود، وقت آن است که به مکانیک بروید. هرچه استفاده از وسیله نقلیه شما سنگین‌تر باشد، گیربکس شما بیشتر به تعمیر و نگهداری نیاز دارد. وسایل نقلیه ای که به طور مداوم بارهای سنگین را حمل می کنند نیز بیشتر از وسایل نقلیه مسافربری به تعمیر و نگهداری گیربکس نیاز دارند.

 

ایرادات اخیر گیربکس اتوماتیک نیسان

مکانیک‌های ما با موفقیت عیب‌های گیربکس را برای اکثر مدل‌های نیسان، از جمله Note، Leaf، Quashquai، Micra، Juke، X-Trail و بسیاری دیگر، تشخیص داده و برطرف کرده‌اند.

برخی از مشکلاتی که رانندگان با گیربکس خودروی نیسان خود داشته اند عبارتند از:

نیسان جوک 2012 –  عیب لغزش دنده.
Nissan Terrano 2.7 TDI 2001 –  در هنگام سرد شدن و چسبیدن به دنده‌های پایین، مشکل توقف در هنگام سوار شدن به اولین خودرو.
نیسان لیف –  گیربکس همچنان می لغزد، ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد.
نیسان Quashquai –  ماشین از 2 به 3 نمی لغزد
نیسان ایکس تریل –  ماشین در هنگام توقف تکان می خورد یا به اصطلاح عامیانه در حالت پارک خلاص می شود.

این موارد برخی از مشکلات رایج در مدل های نام برده شده خودرو نیسان هستند که می توان با بررسی به موقع گیربکس از بروز این موارد تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد.

پیش‌بینی اینکه تعمیر یک انتقال چقدر طول می‌کشد، دشوار است. متغیرهای زیادی و انواع مختلفی از مشکلات وجود دارد که نیاز به رفع متفاوت دارند. برخی از آنها بیشتر از بقیه وقت گیر هستند. اما، اگر گیربکس خود را به جای تعمیر و نگهداری معمولی، برای تعمیر وارد می‌کنید، احتمالاً زمان بیشتری می‌برد. اگر از خود می‌پرسید که تعمیر انتقال چقدر طول می‌کشد، احتمالاً ایده خوبی است که برای 3-4 روز برنامه‌ریزی کنید.

 

تعمیر گیربکس نیسان

درباره شرکت نیسان

نیسان یک شرکت چندملیتی ژاپنی است که به تاسیس کارخانه خودروسازی داتسون خودرو برمی گردد. پس از کسب داتسون توسط یوشیکو آیکوا، او داتسون را با خوشه تازه شکل‌گرفته خود، گروه نیسان و یک بخش خودروسازی جدید ادغام کرد. و نیسان نامیده می‌شود.نیسان مثل تویوتا و هوندا، که لکسوز را در آمریکای شمالی ایجاد کرد، برند اینفینیتی را در آمریکای شمالی تاسیس کرد.

رنو در سال ۱۹۹۹ یکی از سهام اصلی نیسان شد، که در سال ۲۰۰۸، ۴۴ % از سهام را در اختیار داشت، در حالی که نیسان اکنون صاحب ۱۵ % از رنو است. نیسان صاحب  داتسون، اینفینیتی و نیسمو است. محصولات نیسان در اواسط دهه ۱۹۸۰ وارد بازار ایران شدند و پارس خودرو، به عنوان اولین شریک، شروع به تولید شاسی بلند پاترول در سال ۱۹۸۶ کرد.

در همان سال، نیسان جونیور وانت همچنین در شرکت سایپا و زامیاد تولید شد ، وانتی که هنوز هیچ وانتی نتوانسته است در ایران جایگزین او شود.

سال‌ها بعد پس از توقف تولید پارترول پارس خودرو اقدام به مونتاژ و تولید سایر خدور های شاسی بلند  شرکت نیسان کرد که عبارتند از: رونیز، پیکاپ، سرانزا و قشقایی پس از مدتی سدان‌های ماکسیما و تینا هم به خط تولید پارس خودرو اضافه شدند

اما از سال ۱۳۹۴، شرکت جهان نوین آریا خود را به عنوان نماینده دیگری از نیسان معرفی کرد که وارد کردن مدل‌های مختلف جوک‌ها و ایکسترل به ایران نتیجه فعالیت‌های شرکت ایران‌نوین بوده‌است.

 

تعمیر گیربکس نیسان

نکات تعمیر گیربکس نیسان

به خاطر داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کلی اتومبیل بسیار موثر است، بنابراین توصیه می‌کنیم که آن را به یک متخصص ماهر واگذار کنید. از آنجا که تعمیر گیربکس اتوماتیک یک مهارت است که با استفاده از تجربه طولانی خود  تشخیص درست را می‌دهد و گیربکس اتوماتیک شما را تعمیر می‌کند. علاوه بر این، تعمیرات گیربکس به ابزارهای تخصصی و کامل نیاز دارد تا بتوانید به درستی قطعات را تعمیر کنید.

به همین دلیل است که گفته می شود هیچ گاه خودتان برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پیش قدم نشوید چرا که نه تجربه و نه مهارت کافی در این زمینه دارید.

تغییر  روغن گیربکس اتوماتیک مزدا به صورت دستی، که معمولاً رایج‌تر است، اشکالاتی به همراه دارد، از جمله این واقعیت که گاهی اوقات ممکن نیست تمام روغن کهنه را در برخی از ماشین‌ها از بین ببرد و همیشه مقداری روغن سوخته در جعبه‌دنده باقی می ماند. اما دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک، همه روغن کهنه و سوخته را از گیربکس اتوماتیک انتقال می‌دهند و آن را با روغن سالم جایگزین می‌کنند.

نکته ی مهم دیگر که باید مد نظر داشته باشید این است که روغن گیربکس دستی و روغن گیربکس اتوماتیک کاملا با هم متفاوت هستند، دقت کنید که از روغن گیربکس مناسب برای خودروی خود استفاده کنید.

تعمیر گیربکس نیسان

مقدار روغن مورد نیاز گیربکس برای تعویض به مدل هر خودرو بستگی دارد و ممکن است بین ۶ لیتر روغن و ۹ لیتر روغن جدید برای تعویض بسته به مدل خودرو لازم باشد. توجه داشته باشید با این حال گاهی اوقات در برخی از ماشین‌ها  اگر روغن به صورت دستی تغییر کند، چون ممکن نیست تمام روغن کهنه را از گیربکس خارج شود و همیشه یک  مقدار روغن کهنه در گیربکس وجود داشته باشد آنگاه ممکن است روغن  کمتری برای تغییر روغن مورد نیاز باشد (در مقایسه با زمانی که ما روغن گیربکس را با یک دستگاه کاملاً اتوماتیک تغییر می‌دهیم).

چون در هنگام تغییر روغن با گیربکس کاملاً اتوماتیک، روغن گیربکس قدیمی کاملاً از گیربکس انتقال داده می‌شود و روغن سالمی که توسط دستگاه تزریق می‌شوددقیقاً برابر با ظرفیت واقعی گیربکس است و در نتیجه توصیه می‌کنیم که روغن گیربکس را با یک دستگاه کاملاً اتوماتیک تعویض کنید.

تعمیر گیربکس نیسان

هزینه تعمیرات گیربکس به علت مشکل در گیربکس خودروی شما متفاوت است، و هزینه آن پس از پیدا کردن علت مشکل و مقدار آسیب به جعبه‌دنده و بخش معیوب تخمین زده می‌شود. هزینه تعمیرات گیربکس از هر نوع خودرو با توجه به نوع گیربکس به کار رفته در آن با خودروی دیگر متفاوت است و فرق می کند به همین دلیل نمی توان برای تعمیر و یا حتی سرویس دوره ای گیربکس ها قیمت مشخصی را تعیین کرد.

هر زمان حس کردید خودرو صدایی غیر عادی می دهد ، در حالت دنده خلاص می شود یا گاز هرز می خورد حتما به تعمیرکار با تجربه مراجعه کنید تا خودرو خصوصا گیربکس آن بررسی شوند.

گیربکس خودرو به دلیل کارایی بالا و پل ارتباطی بین موتور و چرخ های خودرو اهمیت بالایی دارد و هر گونه عیب در آن اگر در زمان مناسب رفع نشوند می توانند باعث آسیب دیدن سایر بخش ها و قطعات در خودرو شوند که این هم زمان بر تر و هم میزان هزینه ی بیشتری را به دنبال دارد.

هر تعمیرکاری نمی تواند گزینه ی مناسب برای تمعیر خودروی شما باشد ، فردی که گیربکس نیسان شما را تعمیر می کند باید به نوع گیربکس به کار رفته در این خودروی ژاپنی و بخش های مختلف آن آگاهی و دانش کافی داشته باشد تا بتواند مشکل موجود در گیربکس را به سرعت شناسایی کند و در جهت رفع آن راهکار لازم و مناسب را در پیش بگیرد.

تعمیر گیربکس نیسان

در این مقاله گیربکس نیسان و نکات مرتبط با تعمیر و بررسی گیربکس نیسان را بازگو کردیم. رعایت و دقت به این نکات سبب افزایش طول عمر خودرو نیسان خصوصا گیربکس آن می شود و صرفه جویی زیادی در هزینه های خودرو برای شما به همراه خواهد داشت، پس سرویس و تعمیر گیربکس اتوماتیک در زمان مناسب را فراموش نکنید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.