تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیرگاه گیربکس لکسوس

یکی از برند های خودرو سازی معتبر در دنیا برند لکسوس است، برند لکسوس در واقع برندی ژاپنی است اما در حال حاضر خودرو های این برند در اغلب کشور های دنیا تولید و عرضه می شوند. لکسوس همیشه در استفاده از قطعات خودرو لوکس و با کیفیت پیشرو بوده است.

یکی از قطعات مورد استفاده مهم در انواع خودرو خصوصا خودرو های لکسوس گیربکس خودرو است. گیربکس مورد استفاده در خودرو های جدید لکسوس از نوع گیربکس اتوماتیک است.

گیربکس نه تنها در خودروی لکسوس بلکه در اغلب خودرو ها به دلیل نقش مهمی که در انتقال قدرت از موتور به چرخ ها و گشتاور خودرو دارد بسیار حائز اهمیت است و تعمیر گیربکس نکته ی مهمی در سلامت خودرو به شمار می رود. با توجه به اهمیت خودرو های لوکس و نقش گیربکس در این خودرو در این مقاله قصد داریم تا تعمیر گیربکس لکسوس را مورد بررسی قرار دهید.

 

کمپانی خودرو سازی لکسوس

لکسوس، بخش اتومبیل‌های لوکس تویوتا خودروسازی ژاپنی است. برند Lexus در بیش از ۷۰ کشور جهان  تولید و در سراسر جهان به بازار عرضه می‌شود و بیش‌ترین فروش ژاپن را در تولید اتومبیل‌های ارزان‌قیمت دارد. از لحاظ ارزش بازار، در میان ۱۰ برند بزرگ جهانی ژاپن قرار دارد. شرکت لکسوس در ناگویا ژاپن قرار دارد. دفتر مرکزی این شرکت در بروکسل، بلژیک و پلانو، تگزاس در آمریکا قرار دارد.

در همان زمان که رقبای ژاپنی هوندا و نیسان به ترتیب بخش‌های لوکس خود را به ترتیب Acura و Infiniti اختصای داند, Lexus یک پروژه شرکت را آغاز کرد تا یک ماشین جدید با نام F1 را بسازد, که در سال ۱۹۸۳ با راه‌اندازی بازار LS لکسوس در سال ۱۹۸۹ آغاز شد.

متعاقباً ، این بخش مدلهای سدان ، کوپه ، کانورتیبل و SUV را به آن اضافه کرد. Lexus تا سال ۲۰۰۵ به عنوان یک برند در بازار داخلی خود وجود نداشت و همه ماشین‌هایی که در بازار بین‌المللی از ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۵ به بازار عرضه شدند، تحت نام تویوتا برند و نام‌های مدل معادل در ژاپن به بازار عرضه شدند.

در سال ۲۰۰۵،  یک نسخه ترکیبی از کراس اوور RX راه‌اندازی شد و سپس مدل‌های ترکیبی دیگری به ترکیب لکسوس  در سال ۲۰۰۷ با معرفی سدان اسپورت IS F و سپس سوپراسپرت LFA در سال 2009 ، بخش عملکرد F marque خود را راه اندازی کرد.

اتومبیل های تولیدی برند لکسوس  عمدتاً در ژاپن تولید می‌شوند و مرکز تولید آن‌ها در مناطق چابو و کیوشو و به ویژه در کارخانه‌های تویوتا در تاهارا،  آچی، میاتا،  فکودا،  کیوشو. مونتاژ اولین لکسوس در خارج از کشور با تولید RX 330 در انتاریو ، در سال 2003 آغاز شد.پس از سازماندهی مجدد شرکت‌ها از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵،  لکسوس شروع به کار در مراکز طراحی, مهندسی و ساخت کرد.

 

تعمیر گیربکس لکسوس

هزینه تعمیر گیربکس توماتیک لکسوس با توجه به اینکه هیچ مشکلی در آماده‌سازی قطعات آن وجود نداشته باشد،  هزینه تعمیر و نقل اتوماتیک این خودرو بالا نیست ، اما در حال حاضر به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی قطعات خودرو های لکسوس خصوصا گیربکس آن به آسانی وارد ایران نمی شوند و به همین دلیل تامین قطعات مورد نیاز برای گیربکس می تواند هزینه بر و زمان بر باشد.

اگر با وجود بروز مشکل در گیربکس به امید رفع خودبه خودی مشکل آن را حل نشده رها کنید نه تنها مشکل گیربکس حل نمی شود بلکه مشکل گیربکس می تواند سبب بروز مشکل های بزرگ تری در خودروی شما شود. گیربکس با توجه به نقش کاربردی و کلیدی که در تنظیم درست فعالیت های خودرو و موتور و چرخ ها دارد باید از همه جهات چک و بررسی رفع و هرگونه مشکل هر چند کوچک به سرعت بررسی ، شناسایی و رفع شوند تا موتور خودرو دچار مشکل نشود.

برخی از مشکلات عمده و رایج در گیربکس لکسوس که نیاز به تعمیر دارند عبارتند از:

وسیله نقلیه در دنده گیر است

دنده با تاخیر و به سختی حرکت می کند

دنده عوض نمی شود

 

فقدان قدرت، هیچ شتاب درخودرو وجود ندارد

به تعویق انداختن یا تغییر شدید

هنگام تغییر دنده حرکت سریع و تندی در ماشین ایجاد می شود

موتور ممکن است شروع شود

مشکلات گیربکس اتوماتیک لکسوس می‌تواند ناشی از فرسودگی و پارگی داخلی باشد، که در وسایل نقلیه با مسافت طولانی به سمت بدن شیر و شکست‌های الکترونیکی معمول است.

راه‌حل احتمالی

سطح مایع داخل گیربکس را هر چه زودتر بررسی کنید.

اگر وسیله نقلیه هدایت می‌شود، برای گرم کردن مایع به مدت ۱۵ دقیقه رانندگی کنید.

۱. ماشین را روشن کرده و گیربکس را در حالت پارک قرار دهید.

۲. کاپوت را رها کنید، آن را زیر داشبورد بکشید و کاپوت را باز کنید.

۳. قطب انتقال را پیدا کنید. سطح مایع انتقال را بررسی کنید

۴. نگهدارنده فلز را کنار بکشید و قطره آب را بیرون بکشید.

۵. میله را با یک پارچه تمیز تمیز کنید و آن را در همان تیوب قرار دهید.

۶. میله را دوباره بکشید و سطح مایع انتقال را یادداشت کنید.

دو حوزه وجود دارد. یکی اگر سطح مایع انتقالی داغ باشد و دیگری اگر سیال انتقال سرد باشد. سطح مایع انتقال گیربکس لکسوس را بررسی کنیداگر سطح پایین باشد، تنها مایعات انتقال توصیه شده را اضافه کنید تا سطح بین علامت‌های MIN و MAX را افزایش دهید. بیشتر از علامت MIN روی مایع پر نکنید.یک گیربکس اتوماتیک لکسوس نباید مایعات از  دست بدهد یا اینکه مایعات درون گیرکس نشت کنند. اگر سطح مایع انتقالی پایین باشد، ممکن است واشر بدی بر روی واشر سر سیلندر گاز داشته باشید.

تعمیر گیربکس لکسوس

لکسوس یکی از ماشین هایی که در حال حاضر در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شود ، گیربکس به کار رفته در خودرو های جدید تولیدی برند لکسوس از نوع گیربکس اتوماتیک هستند، گیربکس اتوماتیک بر خلاف گیربکس دستی به سرویس دوره ای منظم تر و مراقبت بیشتری نیازمند است چرا که خرابی در گیربکس اتوماتیک می تواند سبب خرابی در موتور و چرخ دنده ها در موتور و گیربکس شود که سبب بروز هزینه های زیادی برای شما می شود. در این مقاله گیربکس لکسوس و مواردی که نشان دهنده ی خرابی گیربکس لکسوس هستند را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.