تعمیر گیربکس فولکس واگن

تعمیر گیربکس فولکس واگن

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس فولکس واگن

تعمیرگاه گیربکس فولکس واگن

فولکس واگن یک برند خودروسازی قدیمی در آلمان است که با هدف خودرو برای همه ایجاد شد این برند در طول سال های فعالیت فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است اما در حال حاضر به عنوان یکی از برند های خودرو سازی محبوب در جهان به شمار می آید و خودرو های تولیدی این برند علاوه بر ایران در نقاط مختلف جهان هم به فروش می رسند.

یکی از بخش های مهم در هر خودرو گیربکس خودرو است، گیربکس خودرو نقش کلیدی را در سلامت و کارایی خودرو ایفا میکند. با توجه به این مسئله در ادامه ی مقاله گیربکس فولکس واگن و موارد مربوط به این برند را بررسی خواهیم کرد.

 

تعمیر گیربکس فولکس واگن

گیربکس فولکس واگن توسط مصرف کنندگان مستند شده است که دارای چند مشکل است که مانع از لذت بردن خودرو برای سواری می شود. مدل های فولکس واگن که تحت تأثیر این مشکلات گیربکس قرار گرفته اند و توسط سازنده فراخوان شده اند، جتا، جتا اسپورت واگن، GTI و Eos هستند. این مشکلات عمدتاً به دلیل نقص در سیستم دنده دنده مستقیم (DSG) است. فولکس واگن همچنین با گیربکس پدال پیشرفته خود، سیستم انتقال تیپترونیک، دچار مشکل شده است.

خدمات انتقال فولکس واگن جتا توسط نالی فولکس واگن آلفارتتا:

تعویض فیلتر گیربکس

تعویض سیال انتقال

ترمیم انتقال

تعمیر گیربکس

فلاش انتقال

خدمات انتقال کامل فولکس واگن جتا شامل تعویض فیلتر، واشر، شستشو، تعویض مایع، بازرسی شلنگ و تشت و یک بازرسی چند نقطه ای رایگان در سایر اجزا می باشد.

در نالی فولکس واگن آلفارتا، تکنسین های ما در تعمیر گیربکس فولکس واگن جتا تخصص دارند و دارای گواهی OEM هستند. بررسی های آنلاین بخش خدمات ما را بررسی کنید تا ببینید چرا هزاران نفر از مالکان فولکس واگن جتا ما را برای تعمیر خودرو سریع، مقرون به صرفه و قابل اعتماد انتخاب می کنند.

تعویض روغن گیربکس معمولاً نصف قیمت شستشوی گیربکس است زیرا برای انجام آن به مقدار کمی مایع و زمان کمتر نیاز دارد. تغییرات مایع گیربکس فولکس واگن جتا بسیار مهم است تا گیربکس خودروی شما را مفید و روان نگه دارد. اگر حداقل هر 30000 مایل یا بیشتر مایعات خود را به طور معمول تعویض نکنید، ممکن است متوجه شوید که گیربکس فولکس واگن جتا شما دچار لغزش می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد فواصل مسافت پیموده شده مشخص که در آن گیربکس شما نیاز به تعویض مایع دارد، دفترچه راهنمای مالک خودرو خود را بررسی کنید. در نالی فولکس واگن آلفارتتا، ما انواع ویژه روغن های گیربکس را ارائه می دهیم . همچنین می توانید سرویس انتقال را به صورت آنلاین برنامه ریزی کنیدو حتی بیشتر ذخیره کنید.

 

مشکلات گیربکس فولکس واگن جتا

علائم هشدار دهنده متداول مبنی بر اینکه انتقال شما مشکل دارد عبارتند از:

اگر چراغ هشدار گیربکس فولکس واگن جتا شما روشن باشد، یک علامت غیرقابل انکار خواهد بود.

بوهای عجیب و غریب نشان می دهد که مایع گیربکس شما در داخل قطعات شما می سوزد.

اگر هنگام تعویض دنده متوجه صدای عجیب و غریب یا صدای خراشیدگی شدید یا اگر هنگام تعویض دنده احساس کردید که دنده‌هایتان گیر می‌کند، گیربکس شما به روانکار بیشتری نیاز دارد یا چیزی بی‌رحمانه‌تر می‌تواند مقصر باشد.

نشتی مایع گیربکس رایج ترین علامتی است که نیاز به تعویض روغن گیربکس یا حتی یک سرویس شستشوی کامل دارید. غیرممکن است، اما نشتی همچنین می تواند نشان دهنده وجود مشکل در شیلنگ انتقال شما باشد.یکی از رایج‌ترین نشانه‌ها زمانی است که گیربکس شما دنده را تعویض می‌کند اما نتیجه آن تعویض‌ها با تاخیر انجام می‌شود.

خرابی شیر برقی N89

در موارد خاص، یک شیر برقی مهم، N89، از کار افتاده است. این باعث تغییر ناگهانی از دنده 4 به دنده 1 می شود، زمانی که دنده در تعویض دنده 3 به دنده 4 گیر می کند. این باعث کاهش ناگهانی سرعت می شود، مشابه زمانی که ترمزها به طور ناگهانی درگیر می شوند

 

تعمیر گیربکس فولکس واگن

تاریخچه ی برند فولکس واگن

فولکس واگن در سال 1937 توسط جبهه کارگر آلمان (Deutsche Arbeitsfront) در برلین تأسیس شد.در اوایل دهه 1930، ماشین‌ها یک کالای لوکس بودند – اکثر آلمانی‌ها نمی‌توانستند چیزی دقیق‌تر از یک موتور سیکلت بخرند و تنها یک آلمانی از 50 نفر صاحب ماشین بود. در جستجوی بازار جدید بالقوه، برخی از خودروسازان پروژه‌های مستقل «ماشین مردمی» را آغاز کردند. روند رو به رشد نبود.

بلابارونی یک مهندس پیشگام خودرو، به عنوان طرح اولیه در اواسط دهه 1920 اعتبار داشته است. جوزف گانز استاندارد را توسعه داد (تا جایی که آن را به عنوان “فولکس واگن آلمانی” تبلیغ می کرد). در آلمان، شرکت هانومگ به تولید انبوه 2/10 PS “Kommissbrot”، یک خودروی کوچک و ارزان با موتور عقب، از سال 1925 تا 1928 پرداخت.

همچنین، در چکسلواکی، تاترا T77 با قلم هانس لدوینکا، خودرویی بسیار محبوب در میان نخبگان آلمانی، در هر نسخه کوچک‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌شد. فردیناند پورشه، طراح مشهور خودروهای سطح بالا و اتومبیل های مسابقه ای، سال ها در تلاش بود تا یک سازنده را به یک خودروی کوچک مناسب برای یک خانواده علاقه مند کند. او در سال 1933 با استفاده از بسیاری از ایده‌های رایج و چندین مورد از ایده‌های خودش، خودرویی به نام “Volksauto” را از ابتدا ساخت و خودرویی با موتور عقب هوا خنک، سیستم تعلیق میله پیچشی و شکل “سوسک” را کنار هم قرار داد.

کاپوت جلو برای آیرودینامیک بهتر گرد شده است لوگوی فولکس واگن در دهه 1930، حروف اول که توسط یک چرخ دنده سبک و یک ملخ چرخان احاطه شده بود که شبیه یک صلیب شکسته بود.

 

تعمیر گیربکس فولکس واگن

گیربکس به کار رفته در فولکس واگن

گیربکس به کار رفته در فولکس واگن ، گیربکس دنده مستقیم (DSG) است. گیربکس دنده مستقیم با ترکیب راحتی یک اتوماتیک با دقت دستی، بر خلاف گیربکس های معمولی است. DSG از طریق فناوری پیشرفته و الکترونیک پیشرفته نحوه رانندگی شما را حس راحت تر کند و بنابراین هر بار تعویض دنده بعدی شما را پیش بینی می کند. و تعویض سریع و بدون خطائی را ارائه می دهد و کارایی را فراتر از هر خودکار سنتی افزایش می دهد. واحد کنترل DSG که در اکثر مدل های فولکس واگن در نسخه های 6 سرعته و 7 سرعته موجود است، از اطلاعاتی مانند سرعت موتور، سرعت جاده، موقعیت پدال گاز و حالت رانندگی برای انتخاب دنده بهینه و تعیین نقطه تعویض ایده آل استفاده می کند.

گیربکس دنده مستقیم سطح جدیدی از شفافیت را برای تعویض دنده به ارمغان می آورد که تکمیل هر کدام کمتر از چهار صدم ثانیه طول می کشد. DSG همچنین می تواند به صورت دستی از طریق اهرم دنده تیپترونیک یا تعویض پدال اختیاری استفاده شود. گیربکس دنده مستقیم بسیار نرم و راحت حرکت می کند.

DSG راحتی یک گیربکس اتوماتیک معمولی را با حس اسپرت گیربکس دستی ترکیب می کند. DSG در داخل از دو واحد گیربکس مستقل تشکیل شده است. از طریق کلاچ دوگانه، هر دو گیربکس به طور متناوب و مثبت از طریق دو محور محرک بسته به دنده فعلی به موتور متصل می شوند.

محرک های هیدرولیک کلاچ دوگانه اجازه می دهد تا تعویض دنده بدون کاهش کشش انجام شود. گیربکس از طریق یک مکاترونیک کنترل می شود که شامل واحد کنترل انتقال الکترونیکی، سنسورهای مختلف و یک واحد عملیات هیدرولیک در یک بسته فشرده است.

DSG دارای دو حالت رانندگی است: عادی و اسپرت. در حالت اسپورت، DSG دنده‌ها را بیشتر گسترش می‌دهد و در صورت نیاز، می‌تواند زودتر نیز تعویض شود. با استفاده از حالت تیپ ترونیک، تغییرات دنده را می‌توان به صورت دستی نیز انجام داد، اما می‌توانید با استفاده از پدل‌های تعویض دنده روی فرمان چند منظوره، کل فرآیند را اسپورت‌تر کنید.

کلاچ همیشه به طور کامل به صورت خودکار فعال می شود. بسته به نیازهای رانندگی شما، مجموعه ای از نسخه های DSG با ویژگی های مختلف را می توان برای اطمینان از رانندگی کامل استفاده کرد.

با انبوهی از سنسورها برای تجزیه و تحلیل سبک رانندگی شما، DSG همیشه می‌داند که چه چیزی در راه است. با انجام این کار، قدرت بدون درز را در سراسر محدوده دنده ارائه می کند تا استرس را از موتور خارج کند. توانایی گیربکس برای حفظ گشتاور ثابت به ویژه برای موتورهای توربوشارژ TSI و TDI فولکس واگن مناسب است، زیرا ارائه قدرت ثابت آن باعث می شود که توربو همیشه در حالت چرخش قرار گیرد.

مکاترونیک پیشرفته به همه اجزای سبک وزن در DSG اجازه می دهد تا به عنوان یک واحد جمع و جور عمل کنند و در عین حال کارایی را افزایش دهند و در عین حال انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند. در حالی که اتومات های سنتی باعث کاهش مصرف سوخت می شوند، کلاچ های DSG تقریباً بدون اتلاف نیرو را انتقال می دهند و در برخی از کاربردها حتی از گیربکس های دستی معمولی کارآمدتر می شوند.

گیربکس DSG واقعاً همه کاره است و به شما این امکان را می دهد تا بسته به احساسی که دارید، ماشین را کنترل کنید در ترافیک شهری، ممکن است بخواهید اجازه دهید گیربکس به صورت خودکار حرکت کند. در جاده های باز و پر پیچ و خم، ممکن است ترجیح دهید با استفاده از اهرم تیپترونیک یا تعویض دستی اختیاری کنترل را در دست بگیرید. در هر صورت، DSG همیشه آماده ارائه تغییرات بدون درز و بهره وری سوخت خیره کننده است.

تعمیر گیربکس فولکس واگن

فولکس واگن یکی از برند های خودرو سازی محبوب در آلمان است که در حال حاضر از انواع گیربکس های اتوماتیک در خودرو های خود استفاده می کند. سرویس گیربکس های به کار رفته در انواع خودرو های فولکس واگن از خرابی خودرو و آسیب دیدن گیربکس جلوگیری می کند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *