تعمیر گیربکس سوزوکی

تعمیر گیربکس سوزوکی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس سوزوکی

تعمیرگاه گیربکس سوزوکی

سوزوکی به عنوان یک سازنده قابل اعتماد و مقرون به صرفه شناخته شده است. مشتریان اغلب سوزوکی را انتخاب می‌کنند زیرا طیف متنوع و کارآمدی را ارائه می‌دهند که هم مناسب سفرهای شخصی و هم برای سفرهای کاری است. تنها تعدادی از محبوب ترین مدل هایی که سوزوکی ارائه می کند سوزوکی سویفت، سوزوکی کراس و سوزوکی بالنو هستند. به همان اندازه که این مدل ها خوب هستند، باز هم ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. مانند هر وسیله نقلیه ای با گیربکس خودکار، ایرادات ممکن است شروع شود و تعمیرات لازم است.

مکانیک ها و مهندسان ما بیش از 35 سال تجربه در تعمیر عیوب سوزوکی و بسیاری از خودروهای مارک دار با گیربکس خودکار دارند. به لطف تخصص فراوانی که داریم، همراه با تجهیزات تشخیصی پیشرو در صنعت، بهترین تعمیرات را در بریتانیا ارائه می دهیم. این مهم است که گیربکس خود را قبل از شروع مشکلات بیشتر تعمیر کنید. اگر بیش از حد طولانی رها شود، مشکلات جدی ممکن است شروع به نمایان شدن کنند که در درازمدت هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

 

گیربکس سوزوکی

گیربکس سوزوکی مانند سایر گیربکس خودرو ها در حال حاضر به صورت اتوماتیک است. گیربکس های اتوماتیک به مراقبت و سرویس بیشتری نسبت به گیربکس های دستی نیاز دارند. روغن گیربکس سوزوکی برای جلوگیری از سوختن و فاسد شدن باید در زمان های مقرر تعویض گردد. این زمان ها عموما در دفترچه ی راهنمای همراه خودرو توسط شرکت سازنده بسته به میزان مسافت و نوع خودرو ذکر شده اند. تعویض به موقع روغن گیربکس تا حد زیادی از بروز آسیب در گیربکس جلوگیری می کند.

اگر گیربکس سوزوکی شما در حالت پارک خلاص می شود و یا به صورت غیر عادی دچار تغییر دنده می شود، باید سریعا به مراکز معتبر برای تعمیر و بررسی خودرو مراجعه کنید عمده این موارد نشان دهنده ی بروز مشکل جدی در گیربکس خودرو هستند. برای تعمیر گیربکس خودرو در ابتدا بخش های مختلف گیربکس مورد بررسی قرار می گیرند تا مشخص شود میزان آسیب وارد شده به گیربکس چه قدر است و چه بخش هایی از گیربکس دچار خرابی و آسیب شده اند در گام بعدی بسته به میزان و نوع آسیب وارد شده از فناوری ها و دستگاه های جدید برای رفع مشکل و تعمیر گیربکس استفاده می شود.

همان طور که می دانید تعمیر انواع گیربکس های اتوماتیک امری تخصصی است، گیربکس خودرو های سوزوکی نیز مانند سایر خودرو های خارجی موجود در بازار با خودرو های داخلی متفاوت هستند و هر فردی دانش کافی برای تعمیر و سرویس آن ها را در اختیار ندارد به همین دلیل در زمان انتخاب مرکز مناسب برای تعمیر گیربکس سوزوکی باید دقت زیادی داشته باشید.

هزینه ی تعمیر گیربکس سوزوکی پس از بررسی دقیق خودرو و مشخص شدن علت خرابی گیربکس توسط کارشناسان ماهر اعلام می شود و بسته به میزان آسیب وارد شده به خودرو متفاوت است و نمی توان قیمت دقیقی برای تعمیر گیربکس سوزوکی در نظر گرفت. تعمیر خرابی گیربکس هر چه سریع تر انجام شود هزینه ی تعمیر گیربکس کمتر خواهد بود.

 

گیربکس CVT ماروتی سوزوکی با نوید رانندگی نرم و عملکرد عالی همراه است. در قلب فناوری CVT (گیربکس متغیر پیوسته) سیستم قرقره ای قرار دارد که نرمی را در درایو فراهم می کند. فناوری CVT Maruti Suzuki که در NEXA Baleno موجود است، برای ارائه راحتی رانندگی بی‌نظیر تنظیم شده است.

گیربکس CVT از دو قرقره تسمه محور با قطر متغیر استفاده می کند. واحد کنترل الکترونیکی انتقال، سیستم هیدرولیک را راه اندازی می کند که به نوبه خود، حرکت یک قرقره را برای دستیابی به نسبت های سرعت مورد نظر کنترل می کند. ماروتی سوزوکی گیربکس CVT را بهینه کرده است تا در شرایط رانندگی هند به خوبی کار کند و تجربه رانندگی نرمی را به طور مداوم ارائه دهد.

 

تعمیر گیربکس سوزوکی

شرکت سازنده گیربکس سوزوکی

در آگوست 1943، نیسان یک کارخانه تولید موتور هواپیما در شهر یوشیوارا، شیزوکا تاسیس کرد. پس از جنگ جهانی دوم، این کارخانه شروع به تولید قطعات برای تولید خودروهای نیسان کرد. در ژانویه 1970، نیسان یک سرمایه گذاری مشترک با تویو کوگیو (مزدا) و شرکت فورد موتور به نام شرکت گیربکس اتوماتیک ژاپن تأسیس کرد. این شرکت در اکتبر 1989 نام خود را به JATCO Corporation تغییر داد.

نیسان AT/CVT (گیربکس اتوماتیک) خود را توسعه داد. / انتقال متغیر پیوسته) بخش های توسعه و کارخانه تولید فوجی آن به یک شرکت تابعه به نام TransTechnology, Ltd در ژوئن 1999 تبدیل شد. چهار ماه بعد، TransTechnology Ltd و JATCO Corporation ادغام شدند.

JATCO به یکی از بزرگترین تامین کنندگان CVT تبدیل شده است  و تقریباً هر خودروساز از گیربکس Jatco استفاده کرده اند، به استثنای شرکت هوندا موتور، که گیربکس های خود را می سازد، و شرکت تویوتا موتور، که همیشه از گیربکس های ساخته شده استفاده می کند.

 

تعمیر گیربکس سوزوکی

گیربکس سوزوکی

گیربکس متغیر پیوسته یا CVT نوعی از گیربکس اتوماتیک است که به دلیل عملکرد روان، راندمان سوخت بالا و راحتی که در حین رانندگی ایجاد می کند، محبوبیت زیادی دارد. اما هنوز خیلی ها هستند که به دلیل سوالات بی پاسخ زیاد و تردیدهای حل نشده از خرید خودروی CVT طفره می روند. در این وبلاگ قصد داریم به برخی از سوالات متداول پاسخ دهیم تا تصویر واضح تری از این فناوری گیربکس اتوماتیک داشته باشید.

چه چیزی CVT را از سایر گیربکس های اتوماتیک موجود در بازار متمایز می کند؟

CVT از این نظر منحصر به فرد است که دنده های معمولی ندارد. در عوض، دو قرقره با قطر متغیر وجود دارد که توسط یک تسمه به هم متصل شده اند. این موتور را قادر می‌سازد تا در باند قدرت بهینه باقی بماند و نسبت‌های سرعت چندگانه را به دست آورد. در جلوی رانندگی، این بدان معناست که انتقال سرعت صاف و تدریجی است، که به نوبه خود، راحتی رانندگی را افزایش می دهد.

به دلیل نحوه عملکرد CVT، جریان نیرو از موتور به چرخ ها پیوسته است. در نتیجه خودرو می تواند به صورت تدریجی و روان سرعت خود را افزایش دهد. همه اینها با هم ترکیب می شوند تا یک خودروی CVT را برای رانندگی در ترافیک و همچنین در بزرگراه کاملاً نرم کنند.

خودروهای مجهز به سیستم CVT دارای L (حالت پایین) هستند که در آن گیربکس دنده بالا نمی رود. در عوض، کاری که انجام می دهد حفظ نسبت سرعت کمتر برای ارائه قدرت و گشتاور بیشتر است که رانندگی در سربالایی را آسان تر می کند. و زمانی که در سراشیبی رانندگی می کنید، این حالت ترمز موتور لازم را فراهم می کند تا کنترل بیشتری روی خودرو داشته باشید.

 

تعمیر گیربکس سوزوکی

ماروتی سوزوکی همیشه در خط مقدم بازار خودرو جهان بوده و گیربکس های اتوماتیک پیشرفته را برای طیف وسیعی از خودروها را برای مطابقت با انتظارات مشتری و توانمندسازی تجربیات رانندگی آنها ارائه می دهد.

 

فناوری CVT چیست؟

CVT مخفف عبارت Continuously Variable Transmission است. این فناوری از سیستم دنده معمولی استفاده نمی کند. در عوض دارای دو قرقره با قطر متغیر است که توسط یک تسمه یا زنجیر به هم متصل می شوند. سیستم قرقره در قلب فناوری CVT است که نرمی را در درایو فراهم می کند.

CVT چگونه کار می کند؟

انتقال متغیر پیوسته توسط واحد کنترل الکترونیکی انتقال کنترل و راه اندازی می شود. این واحد سیستم مخروطی قرقره را برای دستیابی به نسبت های سرعت چندگانه مورد نظر کار می کند. تغییر سرعت وسیله نقلیه برای برآوردن نیازهای مختلف رانندگی با استفاده از یک جفت قرقره و سیستم تسمه مخروطی به دست می آید. دو مخروط بر روی شفت های موازی نصب شده اند و یک تسمه بر روی دو سطح مخروطی قرار دارد.

قرار گرفتن تسمه بر روی دو قرقره نسبت سرعت را بین دو قرقره فراهم می کند. واحد کنترل الکترونیکی انتقال سیستم هیدرولیک را کنترل می کند که حرکت یک قرقره را برای دستیابی به نسبت سرعت مورد نیاز کنترل می کند. جریان نیرو از موتور به چرخ ها پیوسته و بدون وقفه است و تغییر سرعت با تغییر موقعیت مخروطی- قرقره که تدریجی و روان است مدیریت می شود.

با توجه به این فرایند گیربکس ای سوزوکی نسبت به گیربکس های دستی به مراقبت و تعمیر به موقع نیازمند هستند. سیستم الکترونیکی به کار رگفته در گیربکس سوزوکی هر چند به روز و مقاوم است اما می تواند در طول زمان و در اثر عواملم ختلف مانند کم بودن سطح روغن گیربکس ، استفاده زیاد از خودرو و تصادف دچار اتصالی شود در نتیجه به تعمیر نیازمند است. گیربکس سوزوکی مانند سایر گیربکس های اتوماتیک در خودرو های پیشرفته دارای دفترچه راهنمای همراه برای سرویس دوره ای خودرو است ، مراجعه برای سرویس دوره ای خودرو در زمان های تعیین شده توسط شرکت هزینه ی تعمیرات گیربکس سوزوکی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

علاوه بر سرویس دوره ای بروز برخی از علائم در خودرو نشان می دهند که گیربکس سوزوکی دچار مشکل شده است این علائم عبارتند از:

خلاص شدن خودرو در حالت پارک

صدای تقه از خودرو

تغییر ناگهانی دنده

سخت بودن تغییر دنده

احساس بوی سوختگی از داشبور

تعمیر گیربکس سوزوکی

سوزوکی یکی از برند های معروف و محبوب خودرو سازی در جهان است که هر ساله خودرو های مختلفی را در بازار عرضه می کند. در حال حاضر بخشی اصلی در اغلب خودرو ها گیربکس است که در این مقاله گیربکس سوزوکی و موارد مربوط به آن را بررسی کردیم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *