تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

تعمیرگاه گیربکس خودروهای لوکس

برای حرکت هر خودرویی علاوه بر موتور به تجهیزات دیگری نیاز است ، گیربکس یکی از تجهیزات ضروری و اساسی در خودرو است که در صورت نبودن گیربکس یا خرابی آن حرکت ماشین عملا غیر ممکن می شود حتی اگر موتور خودرو سالم باشد.

در صنعت خودرو سازی جهانی، طبقه‌ای وجود دارد که در اغلب کلاس ها سهمی داشته و به جای آن که با مسائل فنی سر و کار داشته باشد، نوعی حس اقتصادی را بیان می‌کند.

خودرو های شیک یا خودروهای لوکس، استانداردی است که معنای خاص خود را در هر کشور دارد. در برخی کشورها، گفته می‌شود که یک ماشین لوکس باید از یک برند معروف از جمله بی ام و ، بنز و لکسوز است.

در برخی کشورها، قیمت خودرو های لوکس بیش از ۷۵،۰۰۰ دلار لوکس است. در برخی کشور های دیگر، وجود برخی از ویژگی‌ها به عنوان معیاری در کنار برند در نظر گرفته می‌شود. هر چه که باشد، یک ماشین لوکس تعریفی دارد که کم و بیش با  زیر کاپوت خودرو در ارتباط نیست.

در عوض، آن‌ها معیارهایی را برای انتخاب این دسته از ماشین‌هایی که مربوط به وضعیت اجتماعی مالکان هستند، انتخاب می‌کنند. در کشور ما، نگاه جدیدی به خودروی لوکس وجود دارد  که همه قوانین فوق را نقض می‌کند، . تحت قوانین فعلی، هر ماشینی با ظرفیت موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی لوکس محسوب می‌شود، و طبیعی است که ماشین‌هایی که این ویژگی را ندارند لوکس نیستند!

تعمیر گیربکس لکسوس
تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

گیربکس های اتوماتیک راحت هستند، به خصوص در شرایط ترافیکی شلوغ که باید به طور مکرر دنده ها را استارت بزنید، متوقف کنید و دنده ها را عوض کنید. همچنین استارت را در سربالایی آسان می کند و به شما آزادی از کلاچ می دهد. برخلاف گیربکس های دستی، آنها نیز به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. خودرو های لوکس به خودروهایی گفته می شود که در مقایسه با خودرو های عمومی در بازار هزینه ی بالاتری دارند و با توجه به قیمت گران خرید این خودرو ها نگهداری و تعمیر این خودرو ها از سایر خودرو ها در بازار متفاوت است. عمده گیربکس هایی که در حال حاضر در خودرو های لوکس به کار برده می شوند از جدیدترین انواع گیربکس های موجود در بازار هستند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس نیسان

گیربکس، گشتاور را از موتور به چرخ ها منتقل می کند تا قدرت بهینه را برای مذاکره در شرایط مختلف رانندگی فراهم کند. در گیربکس دستی، این امر زمانی حاصل می شود که راننده بسته به شرایط رانندگی دنده مناسب را انتخاب کند.گیربکس های اتوماتیک ضریب دنده مناسب را بدون دخالت راننده انتخاب می کنند. هر دو گیربکس دستی و اتوماتیک تعداد ثابتی از ضرایب دنده را ارائه می دهند. از سوی دیگر، یک CVT، از لحاظ نظری تعداد نامحدودی از نسبت‌های دنده را در یک محدوده ثابت ارائه می‌کند.یک گیربکس دستی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد و در طول سرویس دوره ای بررسی می شود. همچنین به راحتی قابل تعمیر است. اما، خودکار و CVT ها، حداقل طبق گفته اکثر سازندگان، نسبتاً بدون تعمیر و نگهداری هستند.

هنگامی که ماشین شما شروع به رفتار عجیب می کند، نشان دهنده ی این است که گیربکس دچار مشکل شده است. گاهی اوقات دور موتور می چرخد ​​اما ماشین جلو نمی رود. این علائم ممکن است در ابتدا مشکل ساز نباشند، اما بدتر می شوند و پس از مدتی به دلایل جدی نگران کننده تبدیل می شوند.هنگامی که علائم بسیار حاد می شود، تقریباً پایان انتقال را نشان می دهد. تعمیر گیربکس به موقع می تواند به جلوگیری از چنین مشکلاتی کمک کند و از هزینه هنگفت انتقال جدید صرفه جویی کند. ترفند این است که از رسیدن انتقال به نقطه بدون بازگشت جلوگیری کنید.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

گیربکس خودرو های لوکس

برخلاف گیربکس دستی یا اتوماتیک، یک CVT از نظر تئوری می تواند نسبت های دنده بی نهایت را در یک محدوده ارائه دهد. این قدرت مناسب برای انواع شرایط رانندگی و مصرف سوخت عالی را ارائه می دهد.اکثر سازندگان انتظار هیچ گونه تعمیر و نگهداری در CVT را ندارند. به همین دلیل است که تغییرات روغن گیربکس معمولاً در برنامه های سرویس خودرو مشخص شده توسط سازنده وجود ندارد. تعویض مایع توصیه نمی شود زیرا یک مایع “طول عمر” است. چیزی که آنها به آن اشاره نمی کنند این است که عمر گیربکس بدون تعمیر و نگهداری فقط حدود 120000 کیلومتر است و تعویض آن گران است.

تعمیر گیربکس خودرو های لوکس در ایران با توجه به کمبود قطعات و نوع خاص گیربکس به کار رفته درخودرو های لوسک امری کاملا تخصصی است.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس رنو

 

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

گیربکس برند های لوکس

بر خلاف تصور عمومی گیربکس تمام برند های لوکس در جهان خوب و فوق العاده نیست و برخی از گیربکس های به کار رفته در خودرو های لوکس عملا تفاوتی با گیربکس در خودرو های چند درجه پایین تر و ارزان تر از خودروی لوکس در بازار ندارند. به هر حال هر چه که باشد گیربکس به کار رفته در خودرو های لوکس به دلیل نام برند و نوع خودرو لوکس تلقی می شود و تعمیر و تعویض آن به مراتب بسیار گران تر از سایر خودرو ها است .

لذا شرکت های سازنده ی خودرو های لوکس مانند بی ام و به همراه هر مدل خودرویی یک دفترچه راهنما در اختیار خریدار قرار می دهند که در آن فواصل منظم سرویس خودرو با توجه به میزان کیلومتر استفاده شده از خودرو یا معیار های دیگر مهم از نظر شرکت تعیین می شود ، این معیار ها با بررسی تعدادی زیادی خودرو در نقاط مختلف جهان و تحت شرایط آب و هوایی مختلف تعیین شده اند به همین دلیل منبع قابل اتکایی برای سرویس منظم خودرو هستند.

در خودرو های لوکس با توجه به هزینه ی بالای تعمیرات و تعویض قطعات سرویس خودرو اهمیت بیشتری دارد، سرویس منظم گیربکس سبب می شود تا در صورت وجود هر نوع ایراد در گیربکس ، چرخ دنده ها و روغن آن ایراد به سرعت رفع شود و سبب خراب شدن سایر قطعات خودرو نشود.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

خودرو های لوکس برند بی ام و

طبق قانون واردات کشور ایران، ۲۲۰ i، ۳۲۰ i، ۳۲۸ میلیون، ۵۲۰ i، ۵۲۰ i، X۱، X۳، Z۴ ۲۸ i و i۸ لوکس محسوب نمی‌شوند. دلیل این امر آن است که به‌غیر از i8 باقی خودروها به موتور 2 لیتری مجهز هستند که سیستم تویین پاور دارند توانایی تولید 181 یا 242 اسب‌بخار قدرت را دارد. ب‌ام و X1 با موتور 1995 سی‌سی 150 اسب‌بخاری 18i فروش بهتری در ایران دارد.

ب‌ام‌و i8 یک خودروی هیبریدی نیز به‌حساب می‌آید و توانایی تولید 362 اسب بخار قدرت با ترکیب برق و موتور 5/1 لیتری دارد. این خودرو در خارج از کشور قیمتی بین 130 تا 170 هزار دلار دارد،‌ام‌و i8در ابتدا یک خودروی لوکس نبود و بعدها با قیمت‌گذاری تا دو میلیارد و 400 میلیون تومانی در تهران به نوعی خودروی لوکس نام گرفت و واردات آن متوقف شد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس هوندا

محصولات ذکر شده شامل ویژگی‌هایی چون دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم تهویه دو طرفه، سیستم تهویه دو طرفه، وسایل نقلیه دو طرفه، سیستم تهویه مطبوع، رادار خطی، سیستم صوتی حرفه‌ای، سیستم صوتی حرفه‌ای، سیستم صوتی حرفه‌ای، و غیره است. از لحاظ عملکرد، اکثر محصولات بی ام و در ایران شتاب رسمی قابل‌توجهی در کم‌تر از ۸ ثانیه دارند و حداکثر سرعت ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه می‌کنند.

طبق قانون فعلی واردات می‌توان به این صورت نتیجه گیری کرد که هر قیمت خودرویی با قیمت یک خانه 80 متری نوساز در محله های خوب تهران برابر باشد، لوکس به حساب می آید.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

خودرو های لوکس برند مرسدس بنز

این روزها, واردات بنز در ایران عمدتاً محدود به C200, E200 و E250 است. در کلاس E، حضور یک نسخه کروکی در این ماشین را نیز مشاهده می‌کنیم. این خودروها دارای یک موتور ۲ لیتری هستند که ۱۸۰ یا ۲۱۱ اسب‌بخار قدرت  تولید می‌کند. ستاره سه پر بنز، خود نمادی از لوکس و تجملی بودن را به عموم هر جامعه‌ای می‌رساند. اما قوانین گمرکی ایران این ماشین‌ها را باز لوکس بودن خارج کرده و تبدیل به ماشین‌های معمولی کرده است .

وسایل نقلیه با سقف جیر یا سقف نما و ویژگی‌هایی چون کیت AMG، کیت تنظیم ارتفاع, روکش صندلی چرمی, تهویه مطبوع، سیستم تهویه خودکار، سه مانیتور و سیستم تهویه چهار جانبه، تهویه هوا، چراغ‌های هوشمند در شرایط مختلف و غیره مجهز شده‌اند. جالب‌تر از ویژگی‌های فنی و مشخصات قیمت این ماشین‌ها است. شاید در ابتدا خودرو های برند مرسدس بنز در ایران با قیمت های مناسب تری خرید و فروس می شدند اما در حال حاضر با افزایش قیمت دلار و افزایش تحریم ها در ایران ، قیمت خودرو های برند مرسدس بنز هم مانند سایر خودرو ها افزایش پیدا کرده است و تبدیل به کالایی لوکس شده است که قطعات آن نیز با قیمت های بالایی به فروش می رسند.

تعمیر گیربکس کیا اپیروس
تعمیر گیربکس کیا اپیروس

تعمیر گیربکس خودروهای لوکس

نکات نگهداری گیربکس خودرو های لوکس

هر زمان احساس کردید گیربکس خودرو صدای تقه می دهد ، روغن گیربکس سوخته است و یا خودرو در حالت پارک خلاص می شود باید برای تعمیر خودرو سریعا به مراکز معتبر مراجعه کنید مواردی دیگری از قبیل سر و صدای خودرو در زمان خلاص بودن ، روشن بودن چراغ چک موتور، لرزش ماشین هنگام حرکت نیز نشان دهنده ی بروز مشکل در گیربکس خودرو هستند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *