خانه » تعمیر گیربکس تویوتا

تعمیر گیربکس تویوتا

تعمیر گیربکس تویوتا

تعمیر گیربکس تویوتا

تعمیرگاه گیربکس تویوتا

یکی از اجزای اصلی خودرو در انواع خودروها گیربکس اتوماتیک آن است که مسئول انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها است. در گیربکس اتوماتیک تویوتا، راننده با قرار دادن دنده در حالت درایو شروع به حرکت می‌کند، و وظیفه گیربکس در اینجا انتخاب گشتاور مناسب است.گیربکس اتوماتیک تویوتا، بهترین حالت را از طریق سنسورهای مختلف فراهم می‌کند و از ضربه و تقه در زمان رانندگی جلوگیری می‌کند. بنابراین نگهداری آن بسیار ضروری است.با توجه به اهمیت گیربکس اتوماتیک تویوتا و کاربرد بالایی که دارد در ادامه ی مقاله قصد داریم تا گیربکس اتوماتیک تویوتا و موارد مربوط به آن را بررسی کنیم.

 

تعمیر گیربکس تویوتا

کمپانی خودروسازی تویوتا

در سال ۱۹۹۰، اولین سری خودرو های دارای گیربکس اتوماتیک تویوتا A۳۵۰E با سرعت ۵ سرعت تولید و برای تویوتا کرون مورد استفاده قرار گرفت. این اولین سیستم دیفرانسیل عقب ماشین در جهان بود که از نظریه کنترل پیشرفته بهره‌مند بود. در اواخر دهه ۱۹۹۰، تولید تویوتا با گیربکس اتوماتیک در جهان به بیش از ۲۰ میلیون واحد رسید.

گیربکس اتوماتیک به کار رفته در مدل هایبریدی ، یک گیربکس E – cvt و در سایر مدل‌ها یک گیربکس اتوماتیک شش سرعته از نوع   Super ECTاست. در سال ۲۰۰۱، تویوتا اولین سیستم شبه هیبرید جهان  را به کار برد که گیربکس اتوماتیک چهار سرعته A340E در گیربکس اتوماتیک تویوتا کرون استفاده کرد.

تویوتا یک برند معروف است که با تولید خودروهای با کیفیت، محبوبیت ویژه‌ای در جهان به دست آورده است. تویوتا هر سلیقه مربوط به تولید خودروهای سواری و شاسی بلند را جذب کرده و طرفداران زیادی در بازار ایران دارد. طراحی خاص و زیبایی مدل‌های این برند به قدری چشمگیر است که بسیاری از مردم فقط تویوتا برند را انتخاب می‌کنند تا یک خودرو بخرند و به هیچ برند دیگری نروند.

اتومبیل‌های تویوتا اتومبیل‌های لوکس محسوب می‌شوند و شهرت ویژه‌ای دارند. کروز، Raufor، Camry، FG، Corolla، Yaris، جی تی و لندکروزر، در میان اتومبیل‌هایی هستند که در ایران وجود دارند و هر کدام طرفدار خود هستند. یکی از محبوب‌ترین انواع سهر در ایران، سفره‌ای تفریحی زمینی است و خودرو های تویوتا بهترین انتخاب برای این دسته از سفر ها هستند.

مسلماً رانندگی با اتومبیل تویوتا لذت بخش است، اما این ماشین‌های زیبا و جذاب به تعمیر و نگهداری خاص نیاز دارند. با توجه به قیمت بالای این خودروها، هزینه تعمیر آن‌ها نیز بالا است. به عنوان مثال، تعمیر یک موتور تویوتا یا تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا می‌تواند پر هزینه باشد.

 

تعمیر گیربکس تویوتا

تغییر دنده

بیشتر اتومبیل‌ها در این برند از گیربکس اتوماتیک استفاده می‌کنند. زمانی که شما رانندگی می‌کنید، دنده ها  به طور اتوماتیک به محض اینکه شما نیاز به تعویض دنده را دارید، تغییر می‌کند، اما گاهی این اتفاق نمی‌افتد و دنده خیلی دیر تغییر می‌کنند و بعضی اوقات دنده ها اصلا تغییر نمی‌کنند. در این موارد، شما باید فوراً به مغازه‌های تعمیر تویوتا بروید؛ در غیر این صورت شما باید گیربکس اتوماتیک تویوتا را تعمیر کنید و گاهی اوقات این بخش را تعویض کنید.

اشکال در عوض کردن دنده

گاهی اوقات هنگام رانندگی، دنده ناخودآگاه تغییر  می‌کند و به یک دنده غیر منطقی تغییر می‌کند، بنابراین شما نمی‌دانید که چه دنده ای در حال حاضر دارید، این اتفاق گاهی با یک تغییر ناگهانی رخ می‌دهد، یعنی، زمانی که ماشین آماده تغییر دنده‌ها نیست. این طور نیست. همچنین این ها نشان می‌دهند که شما باید برای تعمیر گیربکس خودروی تویوتا اقدام‌های لازم را انجام دهید.

گاهی اوقات تغییر دنده‌ها و تعویض دنده با فشار زیاد دشوار است، اما این کار در انتقال‌های دستی انجام می‌شود و یا هنگامی که گیربکس اتوماتیک را در حالت انتقال دستی قرار می‌دهید. اگر با یکی از مشکلات فوق برخورد کردید، توصیه می‌شود که شما نسبت به تعمیر گیربکس تویوتا تان بی‌اعتنا نباشید و حتما و قدم‌های لازم را برای سرویس و بررسی به موقع گیربکس مد نظر قرار دهید.

حرکت نکردن خودرو

اگر در زمان حرکت دنده را به D تنظیم کردید، اما ماشین تکان نخورد، بدانید که مشکلی در ارتباط با گیربکس خودرو وجود دارد که باید به سرعت بررسی شود. توجه داشته باشید که توجه نکردن به این نقص می‌تواند شامل دیگر اجزای جعبه‌دنده باشد و باعث آسیب زیادی شود و اتومبیل شما باید گیربکس تویوتا را تعمیر کند.

فقدان قدرت در ماشین

گاهی نشت وغن از گیربکس اتوماتیک  یا بخش‌های داخل گیربکس سبب خرابی می شود؛ این می‌تواند باعث شود که اتومبیل قدرت کافی برای حرکت نداشته باشد، اگر چه عوامل دیگری مانند بیش از حد داغ شدن روغن  گیربکس می‌توانند سبب ایجاد این حالت شوند.

تقه زدن خودرو

یکی از شایع‌ترین نشانه‌های یک نقص گیربکس، بروز صدا تقه از خودرو  در حال حرکت است. گاهی اوقات پس از تغییر دنده، می‌بینیم که ماشین صدای تقه می دهد  ، انگار که کسی از پشت اتومبیل ما را هدف قرار داده باشد. این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که دنده جابجا شوند؛

بنابراین، دیدن این مورد ، نشان میدهد که گیربکس یا موتور خودرو دچار اختلال شده اند و باید حتما برای تعمیر خودرو به یک تعمیرکار ماهر مراجعه کنید ، اگر هر نوع مشکل و نقصی در گیربکس تویوتا به سرعت حل نشود به مرور زمان به بخش ها و قطعات دیگر خودرو هم سرایت می کند و هزینه های به مراتب بیشتری برای تعمیر و یا تعویض قطعات نیاز است.

 

تعمیر گیربکس تویوتا

هزینه تعمیر گیربکس تویوتا

با توجه به وارداتی بودن خودرو تویوتا هزینه تعمیر آن به مراتب بیشتر از سایر خودرو ها است. اما برای تعیین هزینه دقیق، جعبه‌دنده باید باز و به طور کامل بازرسی شود. پس از تشخیص عیب، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک  تویوتا را می‌توان تعیین کرد و همچنین از قطعات اصلی برای جایگزین کردن بخش استفاده کرد تا بخش دیگر مشکلی نداشته باشد.

علاوه بر عوامل فنی که سبب می شوند تا گیربکس تویوتا به تعمیر و یا تعویض نیاز پیدا کند. عواملی وجود دارند که می‌توانند باعث شوند که گیربکس به وسیله بی‌دقتی آسیب ببیند. هم چنین این کار را برای تغییر دادن دنده‌ها از D به R یا بالعکس در حالی که ساکن هستند انجام دهید.

یکی از عواملی که برای سلامت گیربکس بسیار مهم است، تغییر به موقع و اندازه روغن گیربکس است. اگر اندازه روغن گیربکس کم‌تر از استاندارد باشد، می‌تواند به جعبه‌دنده آسیب برساند و شما را مجبور کند تا جعبه‌دنده تویوتا را تعمیر کند. در نهایت، توصیه می‌شود که شما از کیفیت ضعیف، روغن‌های گیربکس سطح پایین استفاده نکنید، همانطور که استفاده از این روغن‌ها، عملکرد بهینه جعبه‌دنده را در طول زمان کاهش می‌دهد و منجر به تعمیر گیربکس تویوتا برای شما خواهد شد.

تعمیر گیربکس تویوتا

در این مقاله گیربکس خودرو تویوتا و نکات مربوط به بررسی و نگهداری از آن را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *