خانه » تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

تعمیرگاه گیربکس بنز

گیربکس بنز مانند موتور آن از همان نوع خاص و منحصر به فرد هستند،  به جز این که مرسدس گیربکس اتوماتیک در خود مرسدس‌بنز ساخته نشده است. گیربکس مرسدس‌بنز – بیشتر توسط ZF ساخته شده‌است. این گیربکس اغلب در ایران به درستی تعمیر نمی شوند و در ایران به جای تعمیر در واقع گیربکس اتوماتیک بنز را با گیربسی به مراتب ضعیف تر جایگزین می کنند. در واقع کم‌تر معمول است که ZF گیربکس در ایران تعمیر شوند. تحویل کوتاه‌مدت و دو روزه ناشی از این فعالیت است.اما با در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات تعمیر گیربکس بنز و مرکزی که تعمیرات بنز را در ایران صورت تخصصی انجام می دهد آشنا کنیم.

 

تعمیر گیربکس بنز

گیربکس بنز

جعبه‌دنده Benz یکی از اجزای اصلی سیستم و بخش محکره در ماشین است. گیربکس بخش بسیار مهمی است که می‌تواند  حتی به عنوان موتور خودرو هم در نظر گرفته شود. اگر با ماشین آشنا هستید، می‌دانید که دنده در خودرو به گیربکس متصل است  و هنگامی که دنده ماشین را تغییر می‌دهید ممکن است یک کار ساده برای شما باشد اما درون گیربکس اتوماتیک بنز مجموعه‌ای از تغییرات دقیق و مهندسی شده باید انجام شوند تا دنده به صورت خودکار تغییر کند و حرکت ماشین دچار اختلال نشود. هرگونه نقص در گیربکس باعث آسیب شدید به وسیله نقلیه و سیستم محرکه در خودرو بنز می‌شود.

تعمیر گیربکس بنز کار هر فردی نیست و باید توسط یک متخصص انجام شود، در غیر این صورت نه تنها مشکل گیربکس به صورت درست رفع و عیب یابی نمی شود بلکه مشکل ایجاد شده در گیربکس به بخش های دیگر نیز منتقل می شود.

 

چه چیزی باعث نقص گیربکس اتوماتیک خودرو بنزمی‌شود؟

گیربکس خودرو بنز یکی از بهترین گیربکس های موجود در بازار است که توسط خو شرکت  بنز ساخته شده‌است و بر روی ماشین‌های آن نصب شده‌است, بنابراین نرخ خرابی این گیربکس اتوماتیک  بسیار کمتر از سایر انواع گیربکس است, اما هنوز هم ممکن است آسیب ببینند, حتی اگر محصول شرکت بنز باشد. خرابی های ایجاد شده در گیربکس بنز به چند دلیل امکان پذیر هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تاخیر در خدمات سالیانه می‌باشد و سرویس دوره ای خودرو است.

در خدمات سالیانه, مقدار روغن گیربکس اتوماتیک بنز و درصد دوام قطعات مختلف خودرو چک می‌شوند. روغن واسکازین یک نوع روغن مخصوص گیربکس است که باعث می‌شود دنده به راحتی بچرخد. این روغن عمر طولانی‌تری در مقایسه با روغن‌موتور دارد, زیرا به اندازه روغن‌موتور داغ نمی شود.

اما مانند هر چیزی تاریخ انقضا دارد و باید جایگزین شود. اگر زمان تعویض گیربکس به تاخیر افتاده باشد, آسیب‌های جدی به دنده‌ها وارد می شود که ممکن است باعث شود آن‌ها بشکند. اگر این اتفاق بیفتد شما ناچار به پرداخت هزینه ای بیشتری برای تعمیر خودرو خواهید بود. در حال حاضر با توجه به وارداتی بودن قطعات برای تعمیر و یا تعویض گیربکس بنز و قیمت بالای دلار اگر هرگونه مشکل درگیربکس در زمان مناسب تشخیص داده نشود و رفع نگردد می تواند سبب بروز خرابی و مشکلات زیادی در بخش های مختلف گیربکس ، چرخ دنده ها و حتی موتور خودرو شود و هزینه ی این تعویض ها بسیار بیشتر از هزینه سرویس دوره ای خودرو است. بنابراین خدمات اتومبیل ماهانه و سالانه خود را به طور جدی بگیرید. دوم, هر سال روغن گیربکس خودرو خود را تغییر دهید.

نشانه های خرابی و سوخته شدن روغن گیربکس واسکازین:

اگر روغن واسکازین گیربکس خودرو منقضی شود و باید جایگزین شود، دارای دو نشانه است

مورد اول اینکه رنگ روغن واسکازین سیاه می‌شود

بوی سوختگی

خرابی گیربکس خودرو بنز

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم گیربکس خودروی بنز به دلیل اینکه توسط خود کمپانی اصل ساخته شده است بسیار کم خراب می شود و تمام قطعات به کاررفته در آن به شکلی کاملا دقیق بررسی و مهندسی شده اند.

 

اما این نوع گیربکس هم مانند هر قطعه ی دیگری در خودروی بنز در طول زمان دچار فرسودگی می شود، اگر به اشتباه استفاده شود و نکات مربوط به نگهداری آن را ندانید و یا درست انجام ندهید، عمر گیربکس اتوماتیک بنز کمتر از حد نرمال خواهد بود و سریع‌تر آسیب خواهد دید.

بله، برای افزایش عمر گیربکس اتوماتیک بنز،  باید یاد بگیرید که چگونه از آن به درستی استفاده کنید. به عنوان مثال حتما دیدید که یک فرد دنده را به شکل غلز جا می زند و صدایی ناخوشایندی از خودرو شنیده می شود که در اصطلاح می گویند آب‌هویج درست کرده‌است.این صدا به دلیل این است که دنده و گیربکس اتوماتیک بنز دچار مشکل شده اندهمیشه دقت کنید که گیربکس قبل از حرکت، در جای خود باشد، زیرا دنده گیر کرده و ممکن است بشکند.

اگر این اتفاق دوباره و دوباره رخ دهد، دنده هرز می‌رود و گاهی دیده می‌شود که دنده در زمان رانندگی از محل خودش خارج می شود. تمام این ها نشان می‌دهد که دنده‌ها به درستی و در اصل کار نمی‌کنند.

عامل سوم که باعث خرابی گیربکس بنز می‌شود دنده معکوس اشتباه است

شما باید با اصطلاح دنده معکوس آشنا باشید. اگر سال‌ها تجربه رانندگی دارید، باید چندین بار در خیابان‌ها و دنده معکوس کشیده باشید. معکوس کردن  دنده‌ها در بیشتر مکان‌ها به این دلیل است که راننده می‌خواهد از توان بیشتری از موتور ماشین خود استفاده کند.

رانندگان حرفه‌ای این کار را به صورت دستی انجام می‌دهند و فشار روی جعبه‌دنده را تا حد ممکن کاهش می‌دهند، اما رانندگان جدید به دلیل فقدان دانش، از دنده عقب نامناسب و بی‌موقع، که فشار را بر موتور اتومبیل وارد می‌کنند، استفاده می‌کنند. در نتیجه درصد فشار وارد شده  گیربکس افزایش پیدا میکند و گیربکس خراب می شود و نیاز به تعمیر گیربکس بسیار بالا می رود.

البته بیشتر اتومبیل‌ها از گیربکس خو خودکار استفاده می‌کنند,  خصوص محصولات جدید این شرکت که تا حد زیادی این خطاها را کاهش می‌دهد و کل فرآیند تعویض دنده، مسئولیت گیربکس اتوماتیک است و راننده دخالت در این مساله ندارد.

تعمیر گیربکس بنز

یکی از گیربکس های با دوام در بازار گیربکس خودروی بنز است. گیربکس بنز به دلیل اسنکه توسط خود شرکت بنز تولید می شود کارایی و کیفیت بالایی دارد که در این مقاله آن را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.