تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس بنز

تعمیرگاه گیربکس بنز

گیربکس بنز مانند موتور آن از همان نوع خاص و منحصر به فرد هستند،  به جز این که مرسدس گیربکس اتوماتیک در خود مرسدس‌بنز ساخته نشده است. گیربکس مرسدس‌بنز – بیشتر توسط ZF ساخته شده‌است. این گیربکس اغلب در ایران به درستی تعمیر نمی شوند و در ایران به جای تعمیر در واقع گیربکس اتوماتیک بنز را با گیربسی به مراتب ضعیف تر جایگزین می کنند. در واقع کم‌تر معمول است که ZF گیربکس در ایران تعمیر شوند. تحویل کوتاه‌مدت و دو روزه ناشی از این فعالیت است.اما با در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات تعمیر گیربکس بنز و مرکزی که تعمیرات بنز را در ایران صورت تخصصی انجام می دهد آشنا کنیم.

برند بنز یکی از برند های لوکس و محبوب خودرو سازی در جهان است. اغلب خودرو های تولیدی این برند هر ساله سهم بزرگی از فروش جهانی را به خود اختصاص می دهند خودرو های برند بنز در مدل های مختلف در ایران نیز خرید و فروش می شوند، مورد مهم در ارتباط با خودرو های بنز گیربکس به کار رفته در این خودرو ها است. در حال حاضر گربکس به کار رفته در خودرو های بنز از نوع اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک با توجه به مدل خودرو است.

برخی از افراد تصور می کنند با توجه به کیفیت بالای قطعات به کار رفته در خودرو های بنز و کیفیت بالایی که این قطعات دارند، دیگر نیازی به سرویس خودرو نیست و این قطعات می توانند سال های متمادی بدون مشکل کار کنند، درست است که قطعات به کار رفته در خودرو های نبز کیفیت بالایی دارند اما این بدان معنی نیست که به سرویس و تعمیر نیاز دارند.

یکی از قطعاتی که دائما باید بررسی و چک شود گیربکس به کار رفته در خودرو بنز است، گیربکس نقش کلیدی را در انتقال نیرو و گشتاور به چرخ های خودرو ایفا میکند و اگر خراب شود شتاب خودرو به شدت کاهش پیدا می کند. موارد مختلفی سبب خرابی گیربکس بنز می شوند که اغلب این موارد را می توان با سرویس دوره ای و بررسی منظم در ابتدا شناسایی و پیش از خرابی شدید رفع کرد.

 

تعمیر تضمینی گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز برای افرادی که طرفدار خودروهای بنز هستند واژه عجیبی است، خودروهای برند بنز در دسته خودروهای لوکس در بازار خودروسازی به شمار می‌آیند. این خودروها کیفیت بسیار بالایی دارند و از بدنه و قطعات به‌روز ساخته می‌شوند. همین عامل این تفکر را در افراد ایجاد کرده است که خودروهای برند بنز به تعمیر و سرویس نیازی ندارند و می‌توان از آن‌ها سالیان طولانی استفاده کرد.

متأسفانه این تفکر کاملاً اشتباه است هیچ خودرویی در جهان وجود ندارد که به تعمیر و سرویس نیاز نداشته باشد، تمامی خودروها از قطعات مختلفی ساخته‌شده‌اند، این قطعات هرچند باکیفیت باشند اما در معرض آسیب قرار دارند، سرویس خودرو به شما کمک می‌کند تا این آسیب‌ها را زودتر تشخیص داده و با هزینه‌ی کمتری رفع کنید.

 

تعمیرگاه تخصصی گیربکس بنز

گیربکس‌های به‌کاررفته در خودروهای بنز ازنظر نوع با گیربکس‌های باقی خودروهای خودکار برابر هستند اما در ساختار و نوع موادی که در ساخت به‌کاررفته‌اند تفاوت‌هایی دارند، این تفاوت‌ها سبب ایجاد وجه تمایز بین گیربکس خودکار خودروهای بنز و باقی خودروها در بازار می‌شود.

برای تعمیر گیربکس بنز نباید به هر مرکزی اعتماد نکنید ، گیربکس‌های بنز ساختار پیچیده‌ای دارند و تعمیر آن‌ها در مقایسه با گیربکس‌های رایج در بازار سخت‌تر است. هر گیربکس بنز به‌طور متوسط از حدود 150 تا 200 قطعه ساخته‌شده است، همین امر نشان می‌دهد که شناسایی علت خرابی و رفع آن به دانش کامل و بالایی نیاز دارد.

تعمیرگاه بنز بهترین محل برای مراجعه و بررسی و سرویس گیربکس خودرو هستند، در این مراکز نیروی متخصص در امر سرویس و رفع هر نوع آسیب گیربکس وجود دارد شما می‌توانید انواع آسیب‌های واردشده به گیربکس را در تعمیرگاه گیربکس رفع کنید. تعمیرگاه‌های گیربکس روغن گیربکس مخصوص خودروهای بنز رادارند این مورد در سلامت گیربکس اهمیت بسیار بالایی دارد، روغن گیربکس از فشار قطعات داخلی گیربکس بر روی‌هم در زمان حرکت و شتاب خودرو جلوگیری می‌کند، روغن گیربکس باید با توجه به نوع و ساختار گیربکس مشخص شود به همین دلیل است که هر برند در جهان روغن گیربکس مخصوص خود را معرفی و عرضه می‌کند.

علاوه بر این اگر گیربکس خودروی شما به تعویض قطعات نیاز داشته باشد در تعمیرگاه کلیه‌ی قطعات موردنیاز برای تعویض موجود هستند و نیازی نیست است شما شخصاً برای پیدا کردن قطعات اقدام کنید، علاوه بر اینکه عمده قطعات موجود در بازار فیک و تقلبی هستند و عملاً تلاش شما برای پیدا کردن قطعات اصل بی‌فایده است.

 

تعمیر گیربکس بنز در کرج

بنز یکی از خودروهای محبوب در بازار جهانی است که از قطعات به‌روز و قدرتمند تولید می‌شود، یکی از اجزای مهم در خودروهای بنز که سبب تفاوت بین این خودروها با سایر خودروهای موجود در بازار می‌شود و حتی بین مدل‌های مختلف بنز تفاوت ایجاد می‌کند گیربکس بنز است، تعمیر گیربکس بنز به دلیل برخی از مشکلاتی که برای این گیربکس‌ها ایجاد می‌شوند ضروری است، درست است که گیربکس‌های بنز کیفیت بالایی دارند اما نمی‌توان خرابی در گیربکس را بدون تعمیر به امید رفع خود به خودی مشکل رها کرد.

جداسازی و تعمیر گیربکس بنز شما گاهی ضروری است. گیربکس واقعاً از زمان و مسافت در امان نیست و پس از مدتی مشخص درنهایت آن را فرسوده می‌کند. بنابراین وقتی در تعویض از یک‌دنده به دنده دیگر با مشکل مواجه می‌شوید، وقتی دنده‌ها شروع به صدای خش‌خش می‌کنند و وقتی هر بار که اهرم را حرکت می‌دهید صدای جیرجیر می‌شنوید، این نشانه آن است که گیربکس باید تعمیر شود.

 

مراحل تعمیر گیربکس

درک نحوه انجام فرآیند تعمیر گیربکس برای درک زمان، هزینه و توانایی بازرسی محصول خود کلیدی است.

  1. بازرسی اولیه

این‌یک بازرسی کلی است که قبل از باز کردن دستگاه انجام می‌شود. این فرآیند برای ارزیابی سلامت خارجی و عمومی دستگاه استفاده می‌شود.

  1. جداسازی گیربکس

دستگاه کاملاً جداشده است. این شامل برچیدن تمام اجزا تا بلبرینگ می‌شود.

  1. تجزیه‌وتحلیل شکست

پس از جداسازی تمام قطعات، آن‌ها مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرند. دلیل شکست مشخص می‌شود. این اطلاعات مفیدی را برای مشتری و تعمیرکار فراهم می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه انجام دهند.

  1. محاسبه هزینه و تائید

در طول فرآیند تجزیه‌وتحلیل خرابی، محدوده کار تعمیر تعریف می‌شود (و قطعات از متخصصی مانند autossimo سفارش داده می‌شود). این به ارائه‌دهنده خدمات اجازه می‌دهد تا هزینه کلی را که برای تعمیر اجزای گیربکس متحمل می‌شود را نشان دهد.

  1. تعمیر

این فرآیند شامل ماشین‌کاری محصولات به شرایط کار اولیه خود است.

  1. مونتاژ

پس از تعمیر، تمامی قطعات توسط کارشناسان نصب و با استفاده از فرآیندها و ابزارهای قابل‌اعتماد مونتاژ می‌شوند. علاوه بر این، آزمایشات در هر مرحله از نصب انجام می‌شود.

  1. تست کیفیت

این محصول برای بررسی عملکرد و سطح کیفی آن تحت چندین آزمایش قرار می‌گیرد. این مرحله کنترل کیفیت به مالک تجهیزات اطمینان می‌دهد. همچنین عملکرد طولانی‌مدت را تضمین می‌کند.

 

این فرآیند کامل تضمین می‌کند که هنگام تعمیر گیربکس هیچ مشکلی نادیده گرفته نمی‌شود. هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات تعمیر گیربکس هستید، مرکزی را انتخاب کنید که قادر به ارائه هفت سرویس ذکرشده در بالا باشد. برخی از تکنسین‌ها یا شرکت‌ها ممکن است فقط خدمات خاصی را ارائه دهند. این می‌تواند هنگام تلاش برای ادغام تعمیرات و اصلاحات انجام‌شده توسط دو شرکت مختلف با فرآیندهای تعمیر متفاوت، مشکلاتی ایجاد کند.

تعمیر گیربکس یک روش پرزحمت است. اگر به‌خوبی انجام شود، می‌تواند مزایای ماندگاری را برای کاربر به همراه داشته باشد. بنابراین، هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات هستید، مطمئن شوید که یک‌رویه دقیق دنبال می‌شود. پس‌ازآن باید نتایج ملموسی را ازنظر عملکرد گیربکس مشاهده کنید.

باید بدانید که از بین بردن و تعمیر گیربکس ماشین شما یک کار پیچیده است. تحقق آن نه‌تنها مستلزم دانش کامل مکانیک است، بلکه مستلزم در اختیار داشتن و کنترل برخی ابزارهای خاص است. تعمیرگاه نامبروان به‌عنوان مرکزی تخصصی فعال در حوزه تعمیر انواع گیربکس‌های بنز با دارا بودن کادر مجرب و دستگاه‌های به‌روز آماده رفع هر نوع خرابی در گیربکس بنز شما است. در کنار تعمیر، سرویس گیربکس بنز نیز در این مرکز به‌صورت تخصصی انجام می‌شود.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس بنز

خرابی گیربکس پیش از اینکه شدت پیدا کند با نشانه‌هایی بروز می‌کند، در صورت بروز این نشانه‌ها بهتر است خودرو بنز را به تعمیرگاه‌های معتبر برای بررسی گیربکس انتقال دهید. شایع‌ترین نشانه‌های خرابی گیربکس بنز عبارت‌اند از:

خلاص شدن خودرو در حالت پارک

تغییر ناگهانی دنده خودرو

نشت روغن گیربکس

بوی سوختگی

عدم پاسخ به‌موقع دنده

شنیدن صدای غیرمعمول از گیربکس

کاهش سرعت خودرو

 

هزینه تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز وابسته به نوع و مدل خودرو متفاوت است. اگر می‌خواهید هزینه تعمیر گیربکس را کاهش دهید تنها راه سرویس به‌موقع گیربکس است، شما می‌توانید با سرویس به‌موقع گیربکس میزان آسیب واردشده به گیربکس را به‌سرعت شناسایی و با هزینه‌ای کمتر رفع کنید.نامبروان با کادری مجرب به‌عنوان مرکز تخصصی تعمیر و سرویس گیربکس بنز در ایران شناخته می‌شود شما می‌توانید برای دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

تعمیر گیربکس بنز
تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز در کرج

شرکت خودروسازی آلمانی مرسدس بنز یکی از غول های بزرگ خودرو سازی در جهان به شمار می رود مرسدس بنز همواره به تولید خودرو های لوکس ، زیبا و با کیفیت مشهور بوده است و با استفاده از روش های نوین در رابط کاربری خودرو و تسهیل رانندگی توانسته است نظر خریداران را به خود جلب کند.

این عار که خودرو های بنز خراب نمی شوند و نیازی به تعمیر ندارند درغوی بیش نیست و خودرو های برند بنز نیز مانند سایر خودرو ها در جهان به سرویس منظم و تعمیر نیاز دارند، خرابی به دلایل مختلف در اجزای مختلف خودرو رخ می دهد و نمی توان گفت خودرویی در جهان وجود دارد که از خرابی در امان است.

در خودرو های بنز قطعاتی که کارایی بیشتری دارند بیشتر در معرض آسیب و خرابی قرار دارند، گیربکس یکی از این قطعات است، هر چند در ظاهر عملکرد گیربکس در خودرو ساده به نظر می رسد اما هماهنگی گیربکس اتومات بنز با موتور و چرخ های خودرو است که سبب حرکت خودرو و تولید شتاب می شود و اگر گیربکس بنز خراب باشد عملا شتاب و حرکت خودرو دچار مشکل می شود و نمی توان از خودرو انتظار حرکت و کیفیت را داشت.

گیربکس یکی از ضروری ترین قطعات در وسیله نقلیه ما است. گیربکس این امکان را برای همه آن تغییرات نرم فراهم می کند. اگر گیربکس شما به درستی کار نمی کند، زمان آن رسیده است که بازسازی را انجام دهید.

تعمیر عمر گیربکس بنز شما را افزایش می دهد و باعث می شود مدت زمان زیادی دوام بیاورد. بازسازی اساساً فرآیندی است که توسط یک مکانیک حرفه ای انجام می شود که تجربه زیادی در بازسازی گیربکس ها دارد. این فرآیند باید کاملاً انجام شود تا انتقال شما دوباره به درستی کار کند. اگر به درستی انجام نشود، گیربکس همچنان دنده‌ها را می‌لغزد و تجربه رانندگی شما بسیار ضعیف خواهد بود.

تعمیر گیربکس بنز
تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

مراحل تعمیر گیربکس بنز

برای تعمیر گیربکس بنز نخست باید علت خرابی گیربکس را مشخص کرد، در عمده موارد عدم سرویس به موقع گیربکس ، استفاده از روغن گیربکس فاسد و نامرغوب و وارد شدن آسیب در اثر تصادف علل اصلی خرابی گیربکس بنز هستند.روغن گیربکس با روغن موتور تفاوت هایی در ساختار دارد و به همین دلیل نمی توان از روغن گیربکس برای موتور و بالعکس استفاده کرد.

اگر اجزای داخلی گیربکس دچار خرابی و شکستگی شده باشند باید گیربکس از خودرو خارج شود و قطعه ی آسیب دیده در صورت امکان تعمیر و یا کاملا تعویض شود. عمده بخش های داخلی گیربکس که دچار خرابی می شوند چرخ دنده ها هستند، چرخ دنده ها با حرکت خود سبب انتقال نیروی موتور به چرخ های خودرو می شوند، چرخ دنده ها با وجود روغن گیربکس از ساییدگی بر روی هم در امن هستند اما اگر سطح روغن گیربکس از حد معمول کمتر شود چرخ دنده ها بر روی هم ساییده می شوند و پس از مدتی به دلیل سایش می شکنند و خودرو از حرکت باز می ایستد.

به طور معمول اگر گیربکس در فواصل زمانی تعیین شده توسط خود برند سرویس شود خودرو از بروز آسیب های مختلف در امان خواهد بود، این فواصل در دفترچه ی راهنمای هر خودرو به صورت جداگانه مشخص شده اند و زمان سرویس در هر خودرو با خودرو های دیگر متفاوت خواهد بود.

گیربکس یا بهتر به نام گیربکس بخشی جدایی ناپذیر از هر موتور احتراق داخلی است. بدون گیربکس، هیچ ماشینی در جاده وجود نخواهد داشت. یا اگر ماشین وجود داشت، رانندگی با آنها غیرممکن بود.گیربکس انرژی دورانی ساخته شده در میل لنگ را به انرژی گشتاور تبدیل می کند که به شما کمک می کند ماشین خود را از حالت سکون حرکت دهید.

این انرژی به درستی در جاده اعمال می شود و انتقال اطمینان حاصل می کند که هیچ اتلاف نیرو وجود ندارد. به طور خلاصه، گیربکس به شما کمک می‌کند تا تعویض‌های نرم‌تر را در سطوح مناسب RPM انجام دهید که از بار بیش از حد موتور جلوگیری می‌کند و از هدر رفتن سوخت جلوگیری می‌کند.

به همین دلیل در سال 2021 گیربکس هایی داریم که هشت ده دنده دارند. دنده های بیشتر به معنای سواری نرم تر است. حتی اگر به معنای انتقال پیچیده تر نیز باشد.گیربکس های مدرن از نظر مهندسی بسیار پیچیده هستند و تنها تعداد کمی از شرکت ها آنها را تولید می کنند. به معنای واقعی کلمه هیچ بازیکن دیگری در بازار وجود ندارد. محبوب ترین گیربکس های این روزها گیربکس های ZF هستند که ساخت آلمان هستند.

این گیربکس ها کارایی زیادی را ارائه می‌کنند و در برخی موارد حتی بیشتر از آن. آنها انقلابی در انتقال مبدل گشتاور ایجاد کرده اند و دوباره آن را محبوب کرده اند. این با ارائه عملکرد هایپرکار به مشتریان معمولی است. این همان چیزی است که مشتریان مانند من و شما انتظار دارند – تغییرات سریع با قیمت های ارزان و مقرون به صرفه. و همچنین سوخت کمتری مصرف می شود. به همین دلیل است که اگر گیربکس بدی دارید و به این فکر می کنید که هزینه بازسازی یک گیربکس چقدر است، باید تعمیر گیربکس بنز را در نظر بگیرید.

گیربکس های اتوماتیک نسبت به گیربکس های دستی حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات دارند. این به دلیل پیچیدگی آنها است. آنها بسیار پیچیده هستند و اجزای بیشتری در داخل خود دارند. همه این چرخ دنده ها عامل خطر را روی میز می آورد.گیربکس های دستی با توجه به ساختار ساده تر به مراقبت و تعویض روغن گیربکس نیاز کمتری دارند و عموما در فواصل زمانی بلند تری خراب می شوند.

تعمیر گیربکس بنز
تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز به موارد مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین این موارد میزان خرابی و آسیب وارد شده به گیربکس است. اگر خرابی ایجاد شده در گیربکس به سرعت شناسایی و تعمیر شود شما می توانید با هزینه ای به مراتب کمتر خرابی ایجاد شده در گیربکس را رفع کنید و نیازی به صرف وقت و هزینه های بالا نیست. تعمیر گیربکس بنز در مراکز تخصصی و پس از تعیین میزان و نوع آسیب وارد شده به گیربکس توسط افراد متخصص انجام می شود.

 

تعمیر گیربکس بنز

بهترین تعمیرگاه گیربکس بنز

برند بنز همواره یکی از برند های محبوب و پیشرو در امر تولید خودرو های متفاوت و لوکس بوده است خودرو های برند بنز در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند، برند بنز یکی از اولین برندهایی بود که در خودرو های خود از گیربکس اتومات به جای گیربکس دستی استفاده کرد. گیربکس های اتومات علاوه بر کارایی بالاتری که ارائه می دهند به مراقبت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی یناز دارند. اتصالات به کار رفته در گیربکس های اتومات کاملا به صورت برقی هستند و سیستم پیچیده تری در آن ها به کار رفته است به همین دلیل تعمیر گیربکس های اتومات بنز نسبت به گیربکس های دستی به کار رفته در این خودرو ها به دانش و مهارت بیشتری نیاز دارد.

برای تعمیر گیربکس بنز با توجه به پیچیدگی های زیادی که در گیربکس خودرو به کار رفته است نیاز است تا به افراد متخصص مراجعه کنید در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که مشکل ایجاد شده در گیربکس به درستی رفع شود.

یکی از بخش های اصلی که در زمان تعمیر گیربکس بنز باید مد نظر داشته باشید خارج کردن درست گیربکس بدون پاره شدن اتصالات گیربکس با سایر بخش ها است، گیربکس بنز دارای اتصالات محکمی با سایر بخش ها در خودرو است برای سرویس و بررسی گیربکس اتومات باید تمامی این اتصالات به درستی جدا شوند تا در زمان قرار دادن دوباره گیربکس در خودرو مشکلی پیش نیاید اگر اتصالات به درستی جدا و وصل نشوند، گیربکس نمی تواند نیروی موتور را به درستی به چرخ ها متصل کند و حرکت و شتاب خودرو دچار مشکلات اساسی می شود.

روغن گیربکس در خودروهای جدید به رنگ قرمز تیره نیمه شفاف ظاهر می شود. تغییرات این رنگ در طول زمان می تواند نشان دهنده مشکلی باشد که نیاز به سرویس دارد.اگر روغن گیربکس به رنگ تیره در بیاید نیاز است تا به سرعت تعویض شود این تغییر رنگ نشان می دهد که روغن گیربکس سوخته و یا فاسد شده است.

تعویض مایع گیربکس و فیلتر اتوماتیک باید هر 80000 تا 100000 کیلومتر انجام شود. اگر سازنده خودروی شما توصیه می کند که این کار را بیشتر انجام دهید، آن را دنبال کنید.توجه داشته باشید که این یک فاصله زمانی تغییر مبتنی بر مسافت پیموده شده است، نه بر اساس زمان. اگر ماشین به سختی رانندگی می‌شود، مایع گیربکس شما می‌تواند 10 سال یا بیشتر در خدمت باشد.در شهر های پر جمعیت که ترافیک نیاز است و خودرو ها دائما در معرض تعویض دنده قرار دارند نیاز است تا روغن گیربکس سریع تر تعویض شود چرا که اصطحکاک بالا در زمان ترمز خودرو سبب می شود تا روغن گیربکس سریع تر فاسد و سوخته شود.

روغن گیربکس ویسکوزیته بالاتری نسبت به روغن موتور دارد و این به این دلیل است که از دنده ها بهتر محافظت می کند و باعث می شود که انتقال نرمی بین آنها انجام شود. ویسکوزیته بالاتر نیز ضروری است زیرا هیچ پمپی برای فشار دادن روغن به اطراف گیربکس وجود ندارد. بنابراین نمی توانید از روغن موتور در گیربکس خود استفاده کنید .

 

برخی از مشکلاتی که مردم در مورد گیربکس اتوماتیک مرسدس بنز خود داشته اند عبارتند از:

مرسدس SL 129 1991  –  خطای گیربکس پر سر و صدا.

مرسدس ویتو 638 –  تاخیر در حرکت به دنده 3.

مرسدس B180 2008 –  مشکل «پریدن» هنگام تعویض دنده.

مرسدس A150 –  واحد کنترل گیربکس معیوب نیاز به تعویض دارد

مرسدس E220 2012 –  مشکلات از دست دادن دور هنگام رانندگی با دنده پایین تر.

مرسدس E200 2004 –  گیربکس دارای تعویض دنده های سخت است.

  • مرسدس کلاس S 2006 – مشکل برخورد به هادی دنده.

با این حال، این فهرست کامل نیست – اینها فقط برخی از ایرادات شناخته شده گیربکس خودکار مرسدس بنز هستند که مکانیک های ما با آنها برخورد کرده اند.

سایر علائم گیربکس معیوب عبارتند از:

لغزش دنده / تردید در تعویض دنده.

نشت مایع انتقال و بوی سوختن.

وقتی در دنده هستید صدای سنگ زنی پر سر و صدا می شود.

روشن شدن چراغ چک موتور

هشدارهای خطای خاص

ما می توانیم بسیاری از عیب های گیربکس را به سرعت و به طور موثر حل کنیم. و اگر تعمیر گیربکس اتوماتیک شما امکان پذیر یا مقرون به صرفه نباشد، مکانیک ما می تواند آن را با قیمت بسیار رقابتی جایگزین کند.تمامی این مشکلات اگر به مراکز معتبر مراجعه کنید بدون بروز مشکل قابل رفع شدن هستند اما اگر فرد تخصص کافی نداشته باشد نمی تواند علت اصلی بروز مشکل را شناسایی کند و همین عامل سبب می شود تا علاوه بر رفع نشدن خرابی مشکلات متعدد دیگری نیز در خودرو ایجاد شوند. هزینه ی تمام شده تعمیر گیربکس بنز با توجه به نوع خودرو متفاوت است.

 

تعمیر گیربکس بنز

گیربکس بنز

جعبه‌دنده Benz یکی از اجزای اصلی سیستم و بخش محکره در ماشین است. گیربکس بخش بسیار مهمی است که می‌تواند  حتی به عنوان موتور خودرو هم در نظر گرفته شود. اگر با ماشین آشنا هستید، می‌دانید که دنده در خودرو به گیربکس متصل است  و هنگامی که دنده ماشین را تغییر می‌دهید ممکن است یک کار ساده برای شما باشد اما درون گیربکس اتوماتیک بنز مجموعه‌ای از تغییرات دقیق و مهندسی شده باید انجام شوند تا دنده به صورت خودکار تغییر کند و حرکت ماشین دچار اختلال نشود. هرگونه نقص در گیربکس باعث آسیب شدید به وسیله نقلیه و سیستم محرکه در خودرو بنز می‌شود.

تعمیر گیربکس بنز کار هر فردی نیست و باید توسط یک متخصص انجام شود، در غیر این صورت نه تنها مشکل گیربکس به صورت درست رفع و عیب یابی نمی شود بلکه مشکل ایجاد شده در گیربکس به بخش های دیگر نیز منتقل می شود.

 

چه چیزی باعث نقص گیربکس اتوماتیک خودرو بنزمی‌شود؟

گیربکس خودرو بنز یکی از بهترین گیربکس های موجود در بازار است که توسط خو شرکت  بنز ساخته شده‌است و بر روی ماشین‌های آن نصب شده‌است, بنابراین نرخ خرابی این گیربکس اتوماتیک  بسیار کمتر از سایر انواع گیربکس است, اما هنوز هم ممکن است آسیب ببینند, حتی اگر محصول شرکت بنز باشد. خرابی های ایجاد شده در گیربکس بنز به چند دلیل امکان پذیر هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تاخیر در خدمات سالیانه می‌باشد و سرویس دوره ای خودرو است.

در خدمات سالیانه, مقدار روغن گیربکس اتوماتیک بنز و درصد دوام قطعات مختلف خودرو چک می‌شوند. روغن واسکازین یک نوع روغن مخصوص گیربکس است که باعث می‌شود دنده به راحتی بچرخد. این روغن عمر طولانی‌تری در مقایسه با روغن‌موتور دارد, زیرا به اندازه روغن‌موتور داغ نمی شود.

اما مانند هر چیزی تاریخ انقضا دارد و باید جایگزین شود. اگر زمان تعویض گیربکس به تاخیر افتاده باشد, آسیب‌های جدی به دنده‌ها وارد می شود که ممکن است باعث شود آن‌ها بشکند. اگر این اتفاق بیفتد شما ناچار به پرداخت هزینه ای بیشتری برای تعمیر خودرو خواهید بود. در حال حاضر با توجه به وارداتی بودن قطعات برای تعمیر و یا تعویض گیربکس بنز و قیمت بالای دلار اگر هرگونه مشکل درگیربکس در زمان مناسب تشخیص داده نشود و رفع نگردد می تواند سبب بروز خرابی و مشکلات زیادی در بخش های مختلف گیربکس ، چرخ دنده ها و حتی موتور خودرو شود و هزینه ی این تعویض ها بسیار بیشتر از هزینه سرویس دوره ای خودرو است. بنابراین خدمات اتومبیل ماهانه و سالانه خود را به طور جدی بگیرید. دوم, هر سال روغن گیربکس خودرو خود را تغییر دهید.

نشانه های خرابی و سوخته شدن روغن گیربکس واسکازین:

اگر روغن واسکازین گیربکس خودرو منقضی شود و باید جایگزین شود، دارای دو نشانه است

مورد اول اینکه رنگ روغن واسکازین سیاه می‌شود

بوی سوختگی

خرابی گیربکس خودرو بنز

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم گیربکس خودروی بنز به دلیل اینکه توسط خود کمپانی اصل ساخته شده است بسیار کم خراب می شود و تمام قطعات به کاررفته در آن به شکلی کاملا دقیق بررسی و مهندسی شده اند.

 

اما این نوع گیربکس هم مانند هر قطعه ی دیگری در خودروی بنز در طول زمان دچار فرسودگی می شود، اگر به اشتباه استفاده شود و نکات مربوط به نگهداری آن را ندانید و یا درست انجام ندهید، عمر گیربکس اتوماتیک بنز کمتر از حد نرمال خواهد بود و سریع‌تر آسیب خواهد دید.

بله، برای افزایش عمر گیربکس اتوماتیک بنز،  باید یاد بگیرید که چگونه از آن به درستی استفاده کنید. به عنوان مثال حتما دیدید که یک فرد دنده را به شکل غلز جا می زند و صدایی ناخوشایندی از خودرو شنیده می شود که در اصطلاح می گویند آب‌هویج درست کرده‌است.این صدا به دلیل این است که دنده و گیربکس اتوماتیک بنز دچار مشکل شده اندهمیشه دقت کنید که گیربکس قبل از حرکت، در جای خود باشد، زیرا دنده گیر کرده و ممکن است بشکند.

اگر این اتفاق دوباره و دوباره رخ دهد، دنده هرز می‌رود و گاهی دیده می‌شود که دنده در زمان رانندگی از محل خودش خارج می شود. تمام این ها نشان می‌دهد که دنده‌ها به درستی و در اصل کار نمی‌کنند.

عامل سوم که باعث خرابی گیربکس بنز می‌شود دنده معکوس اشتباه است

شما باید با اصطلاح دنده معکوس آشنا باشید. اگر سال‌ها تجربه رانندگی دارید، باید چندین بار در خیابان‌ها و دنده معکوس کشیده باشید. معکوس کردن  دنده‌ها در بیشتر مکان‌ها به این دلیل است که راننده می‌خواهد از توان بیشتری از موتور ماشین خود استفاده کند.

رانندگان حرفه‌ای این کار را به صورت دستی انجام می‌دهند و فشار روی جعبه‌دنده را تا حد ممکن کاهش می‌دهند، اما رانندگان جدید به دلیل فقدان دانش، از دنده عقب نامناسب و بی‌موقع، که فشار را بر موتور اتومبیل وارد می‌کنند، استفاده می‌کنند. در نتیجه درصد فشار وارد شده  گیربکس افزایش پیدا میکند و گیربکس خراب می شود و نیاز به تعمیر گیربکس بسیار بالا می رود.

البته بیشتر اتومبیل‌ها از گیربکس خو خودکار استفاده می‌کنند,  خصوص محصولات جدید این شرکت که تا حد زیادی این خطاها را کاهش می‌دهد و کل فرآیند تعویض دنده، مسئولیت گیربکس اتوماتیک است و راننده دخالت در این مساله ندارد.

تعمیر گیربکس بنز

یکی از گیربکس های با دوام در بازار گیربکس خودروی بنز است. گیربکس بنز به دلیل اسنکه توسط خود شرکت بنز تولید می شود کارایی و کیفیت بالایی دارد که در این مقاله آن را بررسی کردیم.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.