تعمیر گیربکس اچ سی کراس

تعمیر گیربکس h30 cross

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس اچ سی کراس

تعمیرگاه گیربکس اچ سی کراس

خودروی اچ سی کراس یکی از خودرو های چینی مونتاژ شده در ایران است که توسط گروه ایران خودرو در ایران به فروش می شود. اچ سی کراس یک شاسی بلند است و به دلیل قیمت مناسبی که در مقایسه با سایر خودرو های شاسی بلند دارد مورد استقبال خریداران قرار گرفته است.

همان طور که می دانید یکی از اجزای تشکیل دهنده ی هر ماشین گیربکس آن است درخودرو هایی مانند اچ سی کراس این اهمیت بیشتر می شود چرا که گیربکس این خودرو ها به صورت اتوماتیک بوده و به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارد.

 

تعمیر گیربکس اچ سی کراس

اچ سی کراس دانگ فنگ

اچ سی کراس یکی از چندین مدل خودروی تولیدی توسط شرکت دانک فنگ است که در ایران از اواخر زمستان 1394 پیش فروش آن توسط شرکت ایران خودرو آغاز شد ، اچ سی رکاس در واقع به عنوان ارزان ترین کراس اور در آن زمان شناخته می شد و به همین دلیل افراد زیادی برای خرید آن اقدام کردند.

پس از پیش فروش اولین سری خودروی اچ سی کراس در پاییز 1395 به مشتریان عرضه شد. اچ سی کراس همانند استپ‌وی، یک هاچ‌بک قدبلند است.

اچ سی کراس بر پایه ی پلتفرم قدیمی یکی از محصولات سیتروئن ساخته شده است . قدرت پیشرانه آن نیز از ایرانیزه‌ شده 206 تیپ5 وام گرفته شده است.

اچ سی کراس در اویل فروش مشکلات کیفی داشت که به تدریج توسط ایران خودرو این مشکلات رفع شدند یکی از این مشکلات خاموش شدن ناگهانی پیشرانه خودرو بود.

اچ سی کراس با توجه به قیمت به نسبت مناسبی که دارد همچنان یکی از انتخاب های خریداران ماشین است. اما از سال 1395 تا به حال تغییرات زیادی در خودرو ایجاد شده است به عنوان مثال از پاییز 97، رینگ آلومینیومی از تجهیزات استاندارد اچ سی کراس حذف شد.

گیربکس نصب شده بر روی خودروی اچ سی کراس

گیربکس نصب شده بر روی خودروی اچ سی کراس از نوع 4 سرعت استو این گیربکس ساخت کمپانی آیسین AISIN SEIKO چین است و به عنوان زیر مجموعه ای از شرکت آیسین ژاپن و کمپانی خودروسازی تویوتا شناخته می شود و در چین مشغول به فعالیت است.

 

شباهت گیربکس اچ سی کراس با سایر خودرو ها

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گیربکس نصب شده بر روی خودروی اچ سی کراس همان گیربکسی است که بر روی تویوتا یاریس مدل 2008 نصب می شود علاوه بر این گیربکس خودروهای ام جی 350 و نیز ام جی 550 نیز مشابه گیربکس خودروی اچ سی کراس هستند.گیربکس تمام این خودرو ها مشابه یکدیگر هستند و تنها در پوسته گیربکس با هم تفاوت دارند. به همین دلیل سرویس دوره و مراقبت از گیربکس در این خودرو ها مشابه و یکسان است.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس لنسر

 

تعمیر گیربکس اچ سی کراس

حالت اضطراری در گیربکس اچ سی کراس

حالت اضطراری در خودروی اچ سی کراس به حالتی گفته می شود که در آن آلارم خودرو روشن میشود و با ثبت خطا در گیربکس اتوماتیک ECUگیربکس در دنده ی سه قرار می گیرد و نمی توان دنده را تغییر داد. این حالت کاملا نشان دهنده ی مشکل و خرابی خودرو است و در صورت بروز این مشکل باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

حالت اضطراری گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس به دلایل مختلفی ایجاد می شود به عنوان مثال خرابی هر کدام از سنسور های ورودی و خروجی گیربکس ، خرابی شیر برقی ، خرابی سنسور دما و یا ثبت خطای گاز هرز در گیربکس اتوماتیک می تواند باعث روشن شدن چراغ اضطرار خودرو شود.

برای اینکه مشخص شود چرا خودرو اچ سی کراس در حالت اضطرار قرار گرفته است تنها باید از دیاگ استفاده کرد و علت روشن شدن چراغ اضطرار تنها از طریق دیاگ امکان پذیر است. در اغلب موارد علت روشن شدن چراغ اضطرار خودروی اچ سی کراس بدون اینکه نیاز به پایین آوردن گیربکس و روی ان باشد رفع می شود.

 

علائم نشان دهنده ی خرابی گیربکس اچ سی کراس

تقه زدن خودرو

کاهش توان خودرو

تاخیر در عملکرد به موقع گیربکس

عدم نمایش صحیح حالت های P_R_N_D در پشت آمپر

روشن نشدن درست خودرو اچ سی کراس در روز های سرد

خلاص شدن دنده در حالت پارک

تکان خودردن خودرو

سر و صدای نا معمول ماشین در زمان پارک

بوی سوختگی ناشی از روغن گیربکس

نشت روغن گیربکس

لرزش گیربکس

تغییر ناخودآگاه دنده

در صورت بروز هر کدام از این مشکلات باید به مراکز معتبر برای معاینه و بررسی گیربکس و سایر قطعات خودرو مراجعه کنید.

 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس

ظرفیت روغن گیربکس اچ سی کراس در حالت کلی 6 لیتر است که اگر با دستگاه تخلیه شود به یک لیتر روغن اضافه نیاز دارد و در مجموع باید 7 لیتر روغن در گیربکس ریخت.

بهترین شیوه تعویض روغن گیربکس اچ سی کراس استفاده از دستگاه است، چرا که در این صورت روغن به صورت کامل تخلیه می شود و روغن قدیمی داخل گیربکس باقی نخواهد ماند.

بهترین روغن ها برای گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس عبارتند از: روغن با فرمول ATF-T-IV ، روغن تویوتا با فرمولTOYOT-WS و روغن گیربکس اتوماتیک با فرمول ATF AW1، راوینول آلمان،ادینول آلمان و روغن های مولتی نظیر روغن آِیسین کره.

در هنگام خرید و استفاده از هر کدام از این روغن ها حتما دقت کنید که روغن ها اصل باشند ، روغن های تقلبی با برچسب روغن های خوب در حال حاضر در بازار زیاد هستند و این روغن ها نه تنها مناسب گیربکس نیستند بلکه سبب آسیب دیدن و وارد شدن صدمه به گیربکس هم می شوند که حتی می تواند سبب از بین روفتن چرخ دنده های گیربکس شود.

 

خودروی اچ سی کراس یکی از خودروهای چینی به نسبت جدید و مونتاژ شده در ایران است و در دسته ی خودرو های شاسی بلند طبقه بندی می شود این خودرو مزایا و معایبی دارد و باید به طور منظم و طبق جدول تعیین شده توسط شرکت تولیدک ننده سرویس و قطعات مختلف آن بررسی و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر شوند. با توجه به گران بودن قیمت تعویض قطعات خودرو در حال حاضر بهترین راه برای جلوگیری از هزینه اضافی سرویس به موقع خودرو است.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس ام جی

 

تعمیر گیربکس اچ سی کراس H30 Cross دانگ فنگ با گارانتی

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس، فروش گیربکس اچی سی کراس به مشکل خورده اید با ما همراه باشید. انواع و اقسام خودروهای دنده اتوماتیک وجود دارد که از جمله می‌توان به خودرو اچ سی کراس H30 Cross دانگ فنگ اشاره کرد. این خودرو از قطعات بسیار حساسی تشکیل شده است که چنانچه نسبت به هر یک از ایراداتی که در این خودرو پیش می‌آید، بی‌تفاوت باشیم، ممکن است متحمل هزینه‌های سرسام آوری شویم.

 

تعمیر گیربکس اچ سی کراس، تعمیر گیربکس اتوماتیک اچ سی کراس، مشکلات گیربکس اچ سی کراس، روغن گیربکس اچ سی کراس، خرید گیربکس اچ سی کراس

یکی از بخش‌های بسیار مهم این خودرو گیربکس این خودرو است که در صورت وجود مشکل در آن، باید به تعمیرگاه‌هایی مراجعه کرد که از یک تیم کاملاً تخصصی استفاده می‌کند. برای این منظور بهترین انتخاب می‌تواند بکارگیری از تعمیرگاه گیربکس نامبروان ایمان باشد. حال اجازه دهید در ادامه‌ی این مقاله قبل از آنکه در خصوص این تعمیرگاه توضیحات بیشتری دهیم، شما را با انواع ایرادات احتمالی گیربکس اچ سی کراس H30 Cross دانگ فنگ آشنا کنیم.

درباره‌ی گیربکس اچ سی کراس

زمانی که یک خودرو تولید می‌شود، سعی خواهد شد تا در تمامی بخش‌های آن بهترین کیفیت ممکن لحاظ شود. در خصوص خودرو گیربکس اچ سی کراس نیز می‌توان گفت که احتمالاً قدرتمند‌ترین قسمت آن مربوط به گیربکس اتوماتیک آن باشد. این گیربکس، تولیدی یکی از کمپانی‌های چین است و از جمله ویژگی‌های مهم آن این است که حداقل زیر 4 ساعت بر روی خودرو اچ سی کراس قابل نصب خواهد بود.

گفتنی است که گیربکس سوار شده بر روی خودرو اچ سی کراس، شباهت زیادی به گیربکس خودروهایی نظیر ام جی 350 یا تویوتا یاریس 2008 دارد، با این تفاوت که پوسته‌های این گیربکس‌ها با یکدیگر فرق دارند.

علت‌های خرابی گیربکس اچ سی کراس H30 Cross دانگ فنگ

در نظر داشته باشید که گیربکس‌ها به علت‌های مختلفی دچار ایراد می‌شوند و اگر راه رفع هر یک از عوامل ایجاد کننده ایراد را ندانیم، ممکن است مشکلات بیشتری پیش بیاید. دقت کنید که بررسی هر از گاه گیربکس خوردو مخصوصاً خودروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند، کار چندان سخت و پیچیده‌ای نخواهد بود و با چند دقیقه وقت گذاشتن می‌توان پی به علت خرابی احتمالی آن برد. حال با هم به علت‌های مهم خرابی گیربکس اچ سی کراس H30 Cross دانگ فنگ اشاره خواهیم کرد:

تغییر رنگ روغن گیربکس اچ سی کراس

بیشتر رانندگان و یا حتی تعمیرکارهای آماتور بر این عقیده‌اند که نقش روغن در گیربکس خنک کنندگی است اما این باور از پایه و اساس اشتباه بوده چرا که روغن گیربکس به جهت راه‌اندازی قطعات مختلف خودرو مانند تسمه یا کلاج برای انجام بدون دردسر تغییر در دنده خواهد بود. این در حالی است که روغن گیربکس نمی‌تواند برای همیشه مانند اول کار کند لذا در طول سال حداقل باید 10 بار تعویض شود. در نظر داشته باشید که روغن‌های سوخته و یا بیش از حد کثیف بلافاصله باید عوض شوند که در غیر اینصورت گیربکس خودرو را دچار مشکلات عدیده‌ای خواهند کرد.

پایین بودن سطح روغن گیربکس اچ سی کراس

برای اینکه خودرو اچ سی کراس عملکرد مناسبی از خود نشان دهد، حتماً باید از سطح مناسبی از روغن گیربکس برخوردار باشد. دست کم گرفتن این موضوع می‌تواند خوردو را با مشکلاتی همچون تغییر دشوار دنده، لرزش‌های ناگهانی، گرمای بیش از خود و در نهایت از کار افتادگی کلی گیربکس و خودرو روبرو کند. گفتنی است که برای تشخیص سطح مناسب روغن گیربکس نیازی به تخصص خاصی نیست و براحتی و با استفاده از یک نوار میله به نام ژرفاسنج قابل اندازه‌گیری خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس کیا اپیروس

نشتی روغن گیربکس اچ سی کراس

اگر احساس کنید که روغن گیربکس نشتی دارد باید بلافاصله محل نشتی را تشخیص دهید و سپس اقدام به رفع ایراد نمایید. معمول‌ترین محل‌های نشت روغن از گیربکس نیز مربوط به واشر، تشتک روغن و یا کابل‌های هم‌محور خواهد بود.

لغزش گیربکس اچ سی کراس

از دیگر مواردی که بر عملکرد گیربکس اثر منفی می‌گذارد، لغزش گیربکس است. ممکن است برایتان پیش آمده باشد که پا را بر روی پدال گذاشته؛ اما در کمال تعجب دیده باشید که خودرو گاز نمی‌خورد و سرعت خودرو تغییری نمی‌کند. این موضوع ممکن است نشانه‌ای از مشکلات در گیربکس باشد. البته می‌توان از روغن‌های بی‌کیفیت، از رده خارج شدن دیسک‌های کلاج و مواردی از این دست نیز بعنوان عواملی برای لغزش گیربکس یاد کرد. در هر صورت اگر با چنین مشکلی روبرو شده‌اید، بهترین کار این است که رانندگی نکنید و سریعاً خودرو را به یک تعمیرگاه مناسب برسانید.

تقه زدن گیربکس اچ سی کراس

احتمالاً این مشکل برای اکثر خودروهای دنده اتوماتیک پیش می‌آید. دلیل این امر نیز در درجه اول ممکن است فشار زیاد به گیربکس باشد. البته مشکلات دیگری مانند پارگی در بخش‌هایی مانند دسته موتورهای گیربکس نیز باعث تقه زدن گیربکس اچ سی کراس خواهد شد.

زوزه کشیدن گیربکس اچ سی کراس

این مشکل نیز برای گیربکس‌های دنده اتوماتیک گیربکس اچ سی کراس رایج است که عمده دلایل آن مربوط به خراب بودن دنده‌ها و یا فشار بیش از اندازه به روغن گیربکس خواهد بود.

بازه‌ی زمانی سرویس گیربکس اچ سی کراس H30 Cross دانگ فنگ

در نظر داشته باشید که برای سرویس‌های دوره‌ای خودروهایی با گیربکس اتوماتیک مانند گیربکس اچ سی کراس باید در ابتدا به کارکرد کیلومتر خودرو توجه داشته باشید. با این حال به صورت کلی نمی‌توان زمان دقیقی برای سرویس گیربکس خودرو در نظر گرفت و برای این منظور عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. اما به طور کلی پیشنهاد می‌شود که برای اینکه زمان مناسب سرویس گیربکس‌ خودروهای دنده اتوماتیک را حدس زد، مواردی مانند اصول رانندگی، وضعیت روغن گیربکس و وضعیت سلامت دیگر قطعات وابسته به آن را در نظر گرفت.

چرا تعمیرگاه گیربکس نامبروان، انتخاب خوبی است

با توجه به مطالب گفته شده نیاز است که برای بررسی و یا تعمیر و رفع مشکلات احتمالی گیربکس خودروها خصوصاً گیربکس اچ سی کراس از تعمیرگاه‌های حرفه‌ای کمک بخواهیم. برای این منظور کافی است که با تیم تخصصی گیربکس نامبروان در ارتباط باشید. این تیم با دارا بودن یک کادر متخصص و دوره دیده به خوبی می‌تواند مشکلات پیش آمده در بخش گیربکس خودرو اچ سی کراس را با کمترین دغدغه رفع و رجوع کند.

از مزیت‌های استفاده از تیم گیربکس ایران می‌توان به ضمانت و گارانتی برای تحویل خودروهای ارجاع داده شده اشاره کرد. گفتنی است که برای هر گونه ارتباط با متخصصین این تعمیرگاه می‌توانید با استفاده از شماره‌های قرار داده شده با مشاوران تیم تعمیرگاه گیربکس نامبروان در تماس باشید.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

5 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
    نشتی خیلی جزئی به حالت نم از شیلنگ خنک کننده گیربکس متصل به رادیاتور از خودرو اچ سی کراس ایجاد شده آیا میشه با دستگاه پرس نمود یا باید تعویض گردد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر آریا

  2. سلام سوالی که‌ داشتم اینه که ترمزحکمه کلاج راهم داره؟ واگه هست ایا می‌بایست برای هرنوع عملیاتی (دنده ازحالت NبهDویادنده عقب )پاراروی ترمزگذاشت؟ بعضی ازافرادنمایندگی ایران خودرونظرخلاف این دارن ونظرشون اینه که برای تعویض به عیرازدراوردن ازحالت پارک نیازبه پاگداشتن روی ترمزنیس ممنون از راهنماییتون

  3. سلام وقطی سرعت بالاست ترمز مکنم سرعتم کم بشه یه حالت زوزه خیلی صعیف احساس میکنم لطفا راهنمای کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *