تعمیر گیربکس ام وی ام

تعمیر گیربکس ام وی ام

تعمیر گیربکس ام وی ام

تعمیر گیربکس ام وی ام

یکی از خودرو هایی که در چند سال اخیر در ایران عرضه می شود و تعداد زیادی از افراد از آن استفاده می‌کنند خودروی ام وی ام است. با توجه به قیمت بالای خودرو در ایران نگهداری مناسب از خودرو  جلوگیری از خراب شدن آن بسیار حائز اهمیت است. یکی از اجزای اساسی هر خودرو خصوصاً خودرو های اتوماتیک گیربکس است، نگهداری از گیربکس نقش مهمی در سلامت و ماندگاری خودروی ام وی ام دارد.

 

تعمیر گیربکس ام وی ام نامبروان

ام وی ام برند خودرو ساز چینی است که با تولید خودرو های اقتصادی معروف است. خودرو های ام وی ام در ابتدای ورود به ایران به دلیل شباهات به خودرو های به روز از نظر ظاهر و استفاده از فناوری های به روز مانند بهره مندی از گیربکس اتوماتیک توانستند سهم قابل توجهی از فروش را در بازار خودرو به خود اختصاص دهند.

 

عیب یابی گیربکس ام وی ام

یکی از مهم ترین موارد قبل از شروع کردن به تعمیر گیربکس عیب یابی است، با توجه به اینکه خودرو های ام وی ام در بازار بیشتر از سایر خودرو های خارجی خرید و فروش می شوند ساختار این خودرو ها برای تعمیرکاران آشنا هستند اما همچنان نمی توان بدون دانش برای تعمیر گیربکس ام وی ام اقدام کرد چرا که گیربکس بخش مهمی در خودرو ایت و نمی توان به روش آزمون و خطا گیربکس را تعمیر و حتی سرویس کرد.

در برخی از مواقع مشکلات گیربکس ام وی ام بسیار زیاد است و عملا تعمیر گیربکس فایده ای ندارد و پس از مدتی گیربکس به دلیل بالا بودن میزان خرای دوباره دچار مشکل می شود، به همین دلیل تنها راه چاره تعویض کامل گیربکس است، خرید گیربکس ام وی ام با توجه به کم بودن قطعات خودرو امری دشوار است و خرید گیربکس تقلبی یا بی کیفیت علاوه بر صرف وقت هزینه ی شما را نیز بی نتیجه می گذارد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات خرید گیربکس ام وی ام توسط مجموعه ی نامبروان انجام می شود، تمامی قطعات گیربکس و خود گیربکس با گارانتی و ضمانت نامه ارائه می شوند تا خیال شما از بابت کیفیت گیربکس راحت باشد.

 

تعویض گیربکس اتوماتیک ام وی ام

پس از اینکه گیربکس جدید خریداری شد باید برای تعویض گیربکس اقدام کرد، اگر گیربکس خود را از مجموعه ما خریداری کرده باشید جای هیچ مشکلی نیست چرا که ما تعویض و سرویس گیربکس را با بهترین کیفیت برای شما انجام خواهیم داد. در صورتی که خودتان گیربکس را تهیه کرده می شود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا پس از انجام اقدامات لازم تعویض گیربکس شما انجام گیرد. انجام سرویس دوره ای به موقع نیاز به تعویض کامل گیربکس را به حداقل می رساند.

 

 هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام با توجه به نوع خودرو متفاوت است خودرو های ام وی ام انواع مختلفی در بازار دارند و مدل های جدید تر از گیربکس بهتر و با کیفیت تری در مقایسه با مدل های قدیمی تر بهره می برند. تعمیر گیربکس ام وی ام خدمات مختلفی را شامل می شود که این خدمات می توانند در قیمت تمام شده تعمیر خودرو این تفاوت ایجاد کنند برای نمونه تعویض روغن گیربکس ام وی ام در مقایسه با سایر خدمات تعمیر گیربکس هزینه ی کمتری دارد اما همین روغن گیربکس اگر در زمان مناسب تعویض نشود می تواند سبب خرابی و سایش در چرخ دنده های گیربکس شود که در این صورت نیاز است تا چرخ دنده های آسیب دیده همگی تعویض شوند.

 

تعمیر گیربکس

گیربکس که در فارسی به آن جعبه دنده قسمتی است که قدرت تولید شده توسط موتور را به چرخ‌های ماشین انتقال می‌دهد و بدین ترتیب باعث حرکت آن می‌شود. این قسمت رابط بین موتور و چرخ‌ها است.

 

وظایف گیربکس

وظیفه گیربکس، تنظیم، انتقال قدرت و کنترل از موتور به بخش‌های دیگر است. هم چنین به تنظیم جهت ماشین کمک می‌کند. سایر وظایف گیربکس شامل جلوگیری از سرعت‌های ناخواسته و امکان فعال کردن اتومبیل در نقطه است.

 

ام وی ام

ام وی ام یک کمپانی چینی است و خودرو های آن در ایران مونتاژ و به فروش می رسند برای اولین بار، در سال 1381 خودروی ام وی ام در شهر جدید ارگ توسط شرکت مدیران خودرو تولید و عرضه شد.

محصولات کمپانی چینی چری اتومبیل در دو گروه ام وی ام و چری تولید می شوند. خودروهای گروه ام وی ام عبارتند از  X33، X22،  X33S ،  x55 و ام وی ام 110، ام وی ام 520، ام وی ام  550، ام وی ام  315 و محصولات گروه چری عبارتند تز  خودروهای آریزو5 ، آریزو 6 ، تیگو 5 و تیگو 7.

 

گیربکس ام وی ام

گیربکس های مورد استفاده در خودرو های ام وی ام هم از نوع دستی و هم از نوع اتوماتیک هستند. ام وی ام 315 که یکی از محصولات پر فروش ام وی ام است دارای  گیربکس 4 سرعت اتوماتیک است. و گیربکس  خودروی MVM X55، از نوع 6 سرعته و 2 کلاچ است .

یکی از محصولات جدید ام وی ام خودروی MVM X33S AT SPORT است که از نظر رفاهی و ویژگی های فنی یکی از کامل ترین خودرو های نسل ام وی ام به حساب می آید. گیربکس مورد استفاده در این خودرو  گیربکس اتوماتیک AT با 5 دنده است که سبب افزایش شتاب خودرو می شود.

 

مشکلات گیربکس اتوماتیک

اگر می خواهید خودروی سالمی داشته باشید باید برای نگهداری آن تلاش کنید یکی از بخش های مهم خودرو سیستم انتقال قدرت است ، برای جلوگیری از خراب شدن سیستم انتقال قدرت خودرو باید به صورت منظم برای سرویس ماشین مراجعه کنید. در صورت بروز هر گونه مشکل در گیربکس سریعاً به تعمیرگاه مراجعه کنید.  برخی از مشکلات جعبه‌دنده شامل روشن شدن چراغ بررسی موتور، زوزه کشیدن و یا ناله، تکان های شدید ، سر و صدا وقتی که ماشین در حالت خلاص است ، مکث در زمان تعویض دنده ، عوض نشدن دنده ، نشت واسکازین بکسواد کلاچ، تغییر غیر ارادی دنده و بوی سوختگی می شوند.

 

علت زوزه گیربکس MVM

صدای زوزه در ماشین ام وی ام  به دلایل مختلفی ایجاد می شود. مهم‌ترین دلیل فشار روغن گیربکس است. دلایل دیگری از قبیل شکست دنده، مجموعه دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل، تیز شدن دنده ، سایش دنده ها و سافت و …. می توانند سبب ایجاد زوزه در گیربکس شوند. صدای زوزه در ماشین‌های جدید به خاطر کیفیت ضعیف گیربکس، کیفیت ضعیف مونتاژ و درگیر نشدن درست سطوح چرخ دنده رخ می دهد.

 

اهمیت تعویض روغن گیربکس ام وی ام

روغن گیربکس نقش مهمی در سلامت سیستم انتقال ماشین ایفا می‌کند. این روغن به گیربکس در حرکت روان و آرام کمک می کند. همچنین، عمر مفید قطعات گیربکس را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، از ایجاد سر و صدا  در قطعات گیربکس جلوگیری می‌کند. همه موارد بالا منجر به عملکرد بهتر ماشین می‌شوند.

 

نشانه های تعویض روغن گیربکس ام وی ام

در رفتگی دنده

سخت شدن تعویض دنده

صداهای غیر عادی

تعمیر گیربکس ام وی ام به دلیل اهمیتی که در کارایی درست ماشین دارد باید توسط افراد مجرب و در مراکز تخصصی انجام شود، اگر گیربکس ام وی ام نیاز به تعویض داشت باید از گیربکس های معتبر و اورجینال برای جایگزینی آن استفاده شود.

استفاده از خدمات مرکزی مناسب سبب افزایش بازدهی و کارایی خودروی شما می شود. اغلب متخصصان تعمیر ام وی ام به افراد توصیه می‌کنند تا در زمان بندی تعیین شده برای تعویض روغن ام وی ام مراجعه کنند.

 

تعمیر گیربکس ام وی ام

خودروی ام وی ام از جمله خودرو ها خارجی موجود در بازار ایران است به همین دلیل قطعات آن به راحتی در ایران یافت نمی شوند ، لذا هزینه تعمیر آن نسبت به خودرو های هم رده بالاتر است.

 

گیربکس AMT ام وی ام

حذف مبدل گشتاور و همچنین وجود کلاچ در پشت موتور یکی از مهم‌ترین مزایای سیستم گیربکس اتوماتیک AMT است که در ماشینی مانند ام وی ام نصب می‌شود. باید بدانید که مبدل گشتاور برای عملکرد به استفاده بیش از حد از نیرو نیاز دارد, در حالی که سیستم‌هایی که دارای یک  کلاچ هستند  انتقال از موتور به گیربکس را با حداقل اتلاف نیرو انجام می شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک ام وی ام  وجود چرخ‌دنده‌های چندگانه است که به علت چند مشکل در سیستم‌های گیربکس اتوماتیک معمولی موجود نبوده است. همچنین قیمت پایین‌تر سیستم گیربکس AMT این خودرو را بیش از پیش محبوب نموده‌است.

نحوه کار گیربکس بدین صورت است که در ابتدا مغز رایانه آن تعدادی از عوامل مانند مقدار فشار اعمال‌شده بر پدال گاز یا سرعت موتور را اندازه‌گیری می‌کند، و سپس مقدار کلاچ آزاد می‌شود و دنده تغییر می‌کند. لازم به ذکر است که این گام‌ها به گونه‌ای اجرا می‌شوند که راننده یک مکث یا ترک را احساس نکند.

 

اجزای تشکیل دهنده گیربکس اتوماتیک mvm AMT

TCU یا همان مغز کامپیوتری

موتورها و کلاچ

دریچه گاز برقی

بطور کلی تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار مهم است و تیم تخصصی باید بتواند مشکل را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه حل کند.

با توجه به اهمیت گیربکس در خودرو های ام وی ام لازم است تا در صورت بروز هر گونه مشکل به سرعت برای بررسی و از بین بردن مشکل اقدام کنید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.