تعمیر گیربکس ارزان

تعمیرگاه گیربکس ارزان

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس ارزان

تعمیر تخصصی گیربکس

از جمله قطعات اساسی خودرو که در حرکت و انتقال نیرو از پیشرانه به چرخ های خودرو نقش اساسی را ایفا می کند گیربکس است. گیربکس خودرو ها به دو دسته ی گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تقسیم می شوند در اوایل گیربکس اغلب خودرو ها دستی بودند اما در حال حاضر به دلیل سهولت در استفاده و خستگی کمتر خصوصا در طی مسافت های طولانی برای راننده ، اغلب ماشین های جدید دارای گیربکس اتوماتیک هستند. سرویس و تعمیر به موقع گیربکس نقش اساسی در افزایش طول عمر خودرو و افزایش بهرروی خودرو ایفا می کند لذا سرویس دوره ای و تعمیر گیربکس ارزان در اولویت رانندگان قرار دارد.

 

تعمیر گیربکس ارزان

گیربکس به سایر بخش‌های خودرو مانند شاسی، موتور، سیستم‌های الکترونیکی و دیفرانسیل متصل است. مشکلات در گیربکس منجر به مشکلاتی در سایر قسمت های خودرو و بالعکس می شود، به همین دلیل است که سالم نگه داشتن گیربکس و کمک به طولانی شدن عمر آن تا حد امکان بسیار مهم است. در حالی که تقریباً غیرممکن است که کسی به یک پاسخ قطعی در مورد مدت زمان دوام گیربکس یک خودروی خاص دست یابد، تعمیر و نگهداری منظم و توجه به دو عامل مهم می تواند به شما در افزایش عمر گیربکس کمک کند.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

تعمیرگاه گیربکس ارزان

تعمیر گیربکس ارزان نامبروان

به بخشی از خودرو که رابط بین موتور و چرخ هایخ ودرو است و سبب حرکت خودرو می شود گیربکس گفته می شود گیربکس در واقع قطعه ای از خودرو است که نیروی موتور را به چرخ های جلو و عقب خودرو به طور مساوی منتقل می کند تا خودرو بتواند به درستی و با تعادل حرکت کند. با توجه به اهمیتی که گیربکس دارد در طول سال های اخیر گیربکس ها پیشرفت های زیادی داشته اند و تغییر کرده اند در ابتدا گیربکس ها به صورت دستی بودند و کار با این گیربکس ها آسان بود اما کارک ردن با این گیربکس ها سخت تر بود با توجه به پیشرفت های تکنولوژی در طول سال های اخیر گیربکس خودرو ها به شکل اتومات درآمده اند و کارک ردن با این گیربکس ها به مراتب آسان تر از گیربکس دستی است علاوه بر راحتی در کار کردن، سرعت و شتاب بیشتر، نرمی و روان بودن رانندگی سبب شده است تا اغلب خودرو ها در حال حاضر از گیربکس دستی استفاده کنند.

تعمیر گیربکس با توجه به نقشی که در خودرو دارد بسیار مهم و حیاتی است و حتما باید توسط افراد متحصص انجام شود تا نتیجه ی کار مطلوب باشد، تعمیر گیربکس به درستی به معنی گران بودن تعمیر گیربکس نیست بلکه می توان با هزینه ای مناسب گیربکس خودرو را به بهترین شکل ممکن تعمیر کرد در صورتی که تعمیر خودرو توسط افراد متخصص انجام شود، علت خرابی به راحتی شناسایی و رفع می شود و نیاز به هزینه های اضافی برای تعمیر به دلیل عدم شناخت علت دقیق مشکل نیست.

بیشتر بخوانید:  گیربکس اتوماتیک

تعمیرگاه گیربکس ارزان

تعمیر گیربکس های دستی با توجه به ساختار ساده تر و اجزای کمتری که دارند به مراتب آسان تر و ارزان تر از گیربکس های اتومات است. گیربکس های اتومات با توجه به سیستم برقی و انواع مختلفی که در هر خودرو دارند به زمان بیشتری برای تعمیر نیاز دارد علاوه بر این پیچیده بودن ساختار گیربکس های اتومات سبب می شود تا شناسایی علت خرابی گیربکس نیز به زمان بیشتری نیاز داشته باشد اما همه ی این موارد لیلی بر این نیست که تعمیر گیربکس اتومات ارزان نباشد.

انواع تعمیرات گیربکس چه به شکل دستی و چه به صورت اتومات با توجه به علت خرابی گیربکس و میزان خرابی متفاوت است و باید پس از بررسی دقیق توسط تکنسین هزینه ی تعمیر گیربکس مشخص شود بدون بررسی گیربکس نمی توان هزینه ی تعمیر را اعلام کرد.

می توان با سرویس به موقع گیربکس براساس دفترچه ی راهنمای خودرو از بروز آسیب های مختلف در گیربکس جلوگیری کرد به عنوان مثال تعویض به موقع روغن گیربکس می تواند از فاسد شدن و سوختگی روغن گیربکس به دلیل اصطحکاک بالا جلوگیری کند.

اگر به هر دلیلی خودروی شما دچار خرابی گیربکس شده است شما می توانید این خرابی را از نشانه های مختلف مشاهده کنید، در صورتی که این نشانه ها را مشاهده کردید باید به سرعت برای تعمیر گیربکس اقدام کنید در این صورت می توان گیربکس را با هزینه ای به مراتب کمتر تعمیر کرد.

گیربکس ها برای اهداف خاص، تحمل ها و کار با انواع خاصی از مایعات طراحی شده اند. همه مایعات برای هر انتقال یکسان و مناسب نیستند. امروزه بیش از پنجاه نوع و درجه مختلف سیال در بازار وجود دارد. هر نوع و درجه مقدار متفاوتی از لغزش را برای وسیله نقلیه شما فراهم می کند. لغزش بر میزان گرمای تولید شده برای انتقال شما تأثیر می گذارد. به این معنی که سیال تأثیر زیادی بر گرما و فشار وارد شده به انتقال شما دارد.

هرچه گرمای بیشتری روی یک انتقال داده شود، طول عمر آنها کوتاهتر می شود. گرما باعث از کار افتادن مایعات، خراب شدن اجزا و کاهش سریع عمر خودرو می شود. مایع گیربکس خود را در سطح مناسب نگه دارید و به اندازه کافی آن را تعویض کنید تا قطعات به هم ساییده نشوند و به گیربکس آسیب نرسانند.

اگر می خواهید هزینه های تعمیر گیربکس تان کاهش پیدا کند باید مشکل و عیب ایجاد شده در گیربکس را به سرعت شناسایی و برای رفع آن اقدام کنید، باید علائم و نشانه های خرابی گیربکس را بشناسید و در صورت بروز هر کدام از این موارد سریعا برای تعمیر گیربکس به مراکز معتبر مراجعه کنید.

تعمیرگاه گیربکس ارزان

تعمیر گیربکس یکی از کارهای پیچیده تری است که می توانید در گاراژ منزل خود انجام دهید، اما با کمی آمادگی و برنامه ریزی می توان آن را در حدود هشت ساعت انجام داد. مانند تمام کارهای مکانیکی روی خودروی خود، تعویض را فقط باید روی یک سطح صاف در یک منطقه خشک انجام دهید.

تعمیر گیربکس ارزان را نباید با تعمیر و استفاده از روغن بی کیفیت برای گیربکس اشتباه در نظر بگیرید. استفاده از روغن بی کیفیت نه تنها نمی تواند مشکل ایجاد شده در گیربکس را رفع کند بلکه سبب می شود تا سایر بخش هتی گیربکس هم دچار مشکل شوند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس کیا
تعمیر گیربکس بورگوارد
تعمیر گیربکس بورگوارد

تعمیرگاه گیربکس ارزان

عادات رانندگی تاثیر زیادی بر طول عمر گیربکس شما دارد. شتاب گرفتن سریع و ترمزهای سخت احتمال فرسودگی گیربکس را قبل از زمان خود افزایش می دهد، بنابراین به خاطر وسیله نقلیه و گیربکس خود از این عادت ها اجتناب کنید. مانند بسیاری از قسمت‌های یک وسیله نقلیه، مایل‌های بیش از حد نیز می‌تواند باعث شود که گیربکس قبل از زمان خود از کار بیفتد. مانند بسیاری از این عوامل، می تواند به نوع وسیله نقلیه شما نیز بستگی داشته باشد. برخی از خودروسازان به داشتن گیربکس های بادوام شهرت دارند و ممکن است بتوانند سایش بیشتری را تحمل کنند.

تعمیر گیربکس ارزان در نتیجه ی شناسایی و رفع مشکلات گیربکس در ابتدای کار به انجام می رسد.

 

تعمیر گیربکس ارزان

نکات تعمیر گیربکس ارزان

اولین نکته ای که باید در هنگام تعمیر گیربکس ارزان مد نظر داشته باشد نوع گیربکس خودروی شما است. در واقع این نوع گیربکس به کار رفته در خودروی شماست که در میزان هزینه تعمیر گیربکس نقش دارد ، هر چه گیربکس پییچده تر باشد و تعمیر آن تخصصی تر باشد هزینه تعمیر افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال گیربکس های دستی هزینه تعمیر به مراتب کمتری نسبت به گیربکس های اتوماتیک دارند.

اگر به موقع متوجه مشکل گیربکس شوید هزینه تعمیر گیربکس ۲۰۶ نوع ۲ و دیگر خودروها خیلی بالا نخواهد بود. اما اگر شما به مشکل سیستم در زمان مناسب رسیدگی نکنید و برای تعمیر گیربکس دستی و یا یک گیربکس اتوماتیک اقدام نکنید، گیربکس خودرو ممکن است با مشکلات بزرگ‌تری مواجه شود و هزینه تعمیر آن ممکن است به چندین میلیون تومان برسد. هم چنین برای کاهش هزینه تعمیر گیربکس، بهتر است که به متخصصان با تجربه و ماهر مراجعه کنید ، افرادی که در زمینه ی گیربکس خودرو و شناسایی عیب آن مهارت بالایی دارند.

 

تعمیر گیربکس برلیانس
تعمیر گیربکس برلیانس

تعمیر گیربکس ارزان

چرا تعمیر گیربکس اهمیت دارد ؟

فراموش نکنید که اگر گیربکس ماشین را در زمان  مناسب تعمیر  نکنید، ممکن است گیربکس خودرو بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد. طبیعتاً، هزینه تعمیر یک گیربکس ۲۰۶، تعمیر یک گیربکس پژو، تعمیر گیربکس خودرو های خارجی ، یا هر خودروی دیگر بسیار کم‌تر از هزینه جایگزین کردن آن است.

 

تعمیرگاه گیربکس ارزان

آشنایی با ساختار داخلی گیربکس

قبل از این که ما اشکالات و دلایل نیاز به تعمیر گیربکس را بررسی کنیم  ، آشنا شدن با ساختار داخلی آن‌ها بد نیست. اگر ما نمی‌دانیم که ساختار داخلی یک گیربکس متشکل از اجزایی است  و چه گیربکس در ماشین قرار دارد، ما نمی‌توانیم اشکالات آن را پیدا کنیم. گیربکس به ۲ دسته تقسیم می‌شوند، ساختار درونی هر نوع گیربکس با نوع  با دیگری متفاوت است.

۱. ساختار گیربکس دستی و تعمیر آن

گیربکس های دستی اولین  نوع سیستم گیربکس به کار رفته در خودرو ها هستند که در صنعت خودروسازی جهان طراحی شده‌است. این سیستم به مرور زمان برای تبدیل شدن به آن چه امروز است کامل‌تر شد. گیربکس دستی ساخته‌شده از فولاد و چدن است.  اجزای داخلی آن‌ها به همراه تعدادی از چرخ‌دنده‌های دیگر که مسئول انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ‌های ماشین هستند، یک محور مرکزی هستند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس 206 | تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک 206

تغییر در گیربکس دستی با کمک اهرم و کلاچ انجام می‌شود. همچنین، از آنجا که گیربکس دستی یک سیستم هیدرولیک هستند، روغن گیربکس باید برای جلوگیری از آسیب، خوردگی اجزا و عملکرد برای بهبود عملکرد تعویض شود و از روغن مناسب در گیربکس استفاده شود. هزینه تعمیر یک گیربکس دستی معمولاً کم‌تر از هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک که به دلیل سادگی اجزای آن است.

۲. تعمیر گیربکس اتوماتیک و ساختار آن

ساختار داخلی گیربکس اتوماتیک کمی پیچیده‌تر از ساختار داخلی گیربکس دستی است. تغییر در گیربکس اتوماتیک با استفاده از یک مهره اصلی داخلی انجام می‌شود. این سیستم کامپیوتری به طور خودکار دنده‌ها را با تحلیل سرعت موتور و قدرت موتور جابجا می‌کند و به راننده کمک می‌کند تا به راحتی رانندگی کند. امروزه اغلب خودروسازان بزرگ پیشرو هم از انتقال‌های اتوماتیک در طراحی خودرو استفاده می‌کنند.

اجزای اصلی یک گیربکس اتوماتیک شامل مبدل گشتاور جعبه‌دنده، پمپ روغن گیربکس ، چرخ‌دنده‌های آن است که جعبه‌دنده را به چرخ‌ها، سنسور داخلی و کامپیوتر کنترل جعبه‌دنده متصل می‌کند. البته، برخی انتقالات اتوماتیک از ۲ گشتاور (برای دنده‌ها سریع‌تر و بهتر) استفاده می‌کنند. هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک بیشتر از هزینه تعمیر یک گیربکس دستی است که دلیل این امر حساسیت بیشتر و ساختار پیچیده تر گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس ساده است.

تعمیرگیربکس نیسان تیانا
تعمیرگیربکس نیسان تیانا

تعمیرگاه گیربکس ارزان

دلایل تعمیر گیربکس

نعویض روغن گیربکس

تغییر روغن گیربکس یک مشکل برای این سیستم نیست، اما نادیده گرفتن آن قطعاً می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی برای گیربکس شود. هزینه تعمیر گیربکس یک پژو یا ماشین دیگر برای تغییر روغن گیربکس در مقایسه با هزینه تعمیرات دیگر بسیار کوچک است. روغن ترانسمیشن باید در فواصل منظم تعویض شود. آگاه باشید که استفاده از روغن‌های ارزان‌قیمت می‌تواند به جعبه‌دنده آسیب برساند.

بروز صدای تقه در گیربکس اتوماتیک

وقتی ساختار داخلی گیربکس اتوماتیک با مشکلی مواجه می‌شود، اتومبیل به شدت تقه می کند و بدجوری جا به جا می‌شود. در این حالت، راننده احساس می‌کند که خودرو و گیربکس آن ضربات کوچک (ترک‌ها) را دریافت می‌کنند که نشان‌دهنده شکست بخشی از گیربکس ماشین است. در این زمان‌ها، بدون فکر کردن به هزینه تعمیر گیربکس به مراکز معتبر برای تعمیر مراجعه کنید.

فیلتر گیربکس را عوض کنید

هزینه تعمیر یک گیربکس دستی و تعمیر گیربکس اتوماتیک هنگام تعویض فیلتر بسیار پایین است؛ اما همچنین می‌تواند از آسیبجدی جلوگیری کند. عملکرد فیلتر در گیربکس انتقال روغن گیربکس است. اگر فیلتر به درستی کار نکند، روغن گیربکس آلوده خواهد شد و در طول زمان به دنده‌ها و شفت اصلی گیربکس آسیب خواهد رساند. زمان جایگزین فیلتر با توجه به بازرسی کتابچه راهنمای خودرو و روغن تعیین می‌شود.

نقص حسگر در گیربکس اتوماتیک

گاهی ممکن است واحد رایانه انتقالات اتوماتیک نقص داشته باشد. تشخیص این موضوع بسیار آسان است. اگر سیستم سنسور یک مشکل داشته باشد، چراغ  گیربکس روشن می شود هزینه تعمیر گیربکس پژو در زمانی که سنسور خراب شده باشد زیاد نیست و تعمیر آن آسان است.

تعمیرگاه گیربکس ارزان

گیربکس ها با توجه به نوع ماشین متفاوت هستند اما رعایت مواردی که در بالا اشاره کردیم در تمامی انواع گیربکس ها یکسان است.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *