خانه » تعمیر گیربکس ارزان

تعمیر گیربکس ارزان

تعمیرگاه گیربکس ارزان

تعمیر گیربکس ارزان

تعمیرگاه گیربکس ارزان

از جمله قطعات اساسی خودرو که در حرکت و انتقال نیرو از پیشرانه به چرخ های خودرو نقش اساسی را ایفا می کند گیربکس است. گیربکس خودرو ها به دو دسته ی گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تقسیم می شوند در اوایل گیربکس اغلب خودرو ها دستی بودند اما در حال حاضر به دلیل سهولت در استفاده و خستگی کمتر خصوصا در طی مسافت های طولانی برای راننده ، اغلب ماشین های جدید دارای گیربکس اتوماتیک هستند. سرویس و تعمیر به موقع گیربکس نقش اساسی در افزایش طول عمر خودرو و افزایش بهرروی خودرو ایفا می کند لذا سرویس دوره ای و تعمیر گیربکس ارزان در اولویت رانندگان قرار دارد.

 

تعمیر گیربکس ارزان

نکات تعمیر گیربکس ارزان

اولین نکته ای که باید در هنگام تعمیر گیربکس ارزان مد نظر داشته باشد نوع گیربکس خودروی شما است. در واقع این نوع گیربکس به کار رفته در خودروی شماست که در میزان هزینه تعمیر گیربکس نقش دارد ، هر چه گیربکس پییچده تر باشد و تعمیر آن تخصصی تر باشد هزینه تعمیر افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال گیربکس های دستی هزینه تعمیر به مراتب کمتری نسبت به گیربکس های اتوماتیک دارند.

اگر به موقع متوجه مشکل گیربکس شوید هزینه تعمیر گیربکس ۲۰۶ نوع ۲ و دیگر خودروها خیلی بالا نخواهد بود. اما اگر شما به مشکل سیستم در زمان مناسب رسیدگی نکنید و برای تعمیر گیربکس دستی و یا یک گیربکس اتوماتیک اقدام نکنید، گیربکس خودرو ممکن است با مشکلات بزرگ‌تری مواجه شود و هزینه تعمیر آن ممکن است به چندین میلیون تومان برسد. هم چنین برای کاهش هزینه تعمیر گیربکس، بهتر است که به متخصصان با تجربه و ماهر مراجعه کنید ، افرادی که در زمینه ی گیربکس خودرو و شناسایی عیب آن مهارت بالایی دارند.

به طور کلی، هزینه تعمیر یک گیربکس ۲۰۶، هزینه تعمیر گیربکس پراید و ….. بستگی به نوع خرابی گیربکس دارد، که باید توسط متخصص شناسایی و تعین شود. به عنوان مثال، هزینه تعمیر یک گیربکس ۲۰۶ نوع ۲، اگر شامل تغییر روغن و فیلتر است، قطعاً کم‌تر از هزینه تعمیر اجزای داخلی آن است.

 

تعمیر گیربکس ارزان

چرا تعمیر گیربکس اهمیت دارد ؟

فراموش نکنید که اگر گیربکس ماشین را در زمان  مناسب تعمیر  نکنید، ممکن است گیربکس خودرو بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد. طبیعتاً، هزینه تعمیر یک گیربکس ۲۰۶، تعمیر یک گیربکس پژو، تعمیر گیربکس خودرو های خارجی ، یا هر خودروی دیگر بسیار کم‌تر از هزینه جایگزین کردن آن است.

 

آشنایی با ساختار داخلی گیربکس

قبل از این که ما اشکالات و دلایل نیاز به تعمیر گیربکس را بررسی کنیم  ، آشنا شدن با ساختار داخلی آن‌ها بد نیست. اگر ما نمی‌دانیم که ساختار داخلی یک گیربکس متشکل از اجزایی است  و چه گیربکس در ماشین قرار دارد، ما نمی‌توانیم اشکالات آن را پیدا کنیم. گیربکس به ۲ دسته تقسیم می‌شوند، ساختار درونی هر نوع گیربکس با نوع  با دیگری متفاوت است.

۱. ساختار گیربکس دستی و تعمیر آن

گیربکس های دستی اولین  نوع سیستم گیربکس به کار رفته در خودرو ها هستند که در صنعت خودروسازی جهان طراحی شده‌است. این سیستم به مرور زمان برای تبدیل شدن به آن چه امروز است کامل‌تر شد. گیربکس دستی ساخته‌شده از فولاد و چدن است.  اجزای داخلی آن‌ها به همراه تعدادی از چرخ‌دنده‌های دیگر که مسئول انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ‌های ماشین هستند، یک محور مرکزی هستند.

تغییر در گیربکس دستی با کمک اهرم و کلاچ انجام می‌شود. همچنین، از آنجا که گیربکس دستی یک سیستم هیدرولیک هستند، روغن گیربکس باید برای جلوگیری از آسیب، خوردگی اجزا و عملکرد برای بهبود عملکرد تعویض شود و از روغن مناسب در گیربکس استفاده شود. هزینه تعمیر یک گیربکس دستی معمولاً کم‌تر از هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک که به دلیل سادگی اجزای آن است.

۲. تعمیر گیربکس اتوماتیک و ساختار آن

ساختار داخلی گیربکس اتوماتیک کمی پیچیده‌تر از ساختار داخلی گیربکس دستی است. تغییر در گیربکس اتوماتیک با استفاده از یک مهره اصلی داخلی انجام می‌شود. این سیستم کامپیوتری به طور خودکار دنده‌ها را با تحلیل سرعت موتور و قدرت موتور جابجا می‌کند و به راننده کمک می‌کند تا به راحتی رانندگی کند. امروزه اغلب خودروسازان بزرگ پیشرو هم از انتقال‌های اتوماتیک در طراحی خودرو استفاده می‌کنند.

اجزای اصلی یک گیربکس اتوماتیک شامل مبدل گشتاور جعبه‌دنده، پمپ روغن گیربکس ، چرخ‌دنده‌های آن است که جعبه‌دنده را به چرخ‌ها، سنسور داخلی و کامپیوتر کنترل جعبه‌دنده متصل می‌کند. البته، برخی انتقالات اتوماتیک از ۲ گشتاور (برای دنده‌ها سریع‌تر و بهتر) استفاده می‌کنند. هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک بیشتر از هزینه تعمیر یک گیربکس دستی است که دلیل این امر حساسیت بیشتر و ساختار پیچیده تر گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس ساده است.

 

تعمیر گیربکس ارزان

دلایل تعمیر گیربکس

نعویض روغن گیربکس

تغییر روغن گیربکس یک مشکل برای این سیستم نیست، اما نادیده گرفتن آن قطعاً می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی برای گیربکس شود. هزینه تعمیر گیربکس یک پژو یا ماشین دیگر برای تغییر روغن گیربکس در مقایسه با هزینه تعمیرات دیگر بسیار کوچک است. روغن ترانسمیشن باید در فواصل منظم تعویض شود. آگاه باشید که استفاده از روغن‌های ارزان‌قیمت می‌تواند به جعبه‌دنده آسیب برساند.

بروز صدای تقه در گیربکس اتوماتیک

وقتی ساختار داخلی گیربکس اتوماتیک با مشکلی مواجه می‌شود، اتومبیل به شدت تقه می کند و بدجوری جا به جا می‌شود. در این حالت، راننده احساس می‌کند که خودرو و گیربکس آن ضربات کوچک (ترک‌ها) را دریافت می‌کنند که نشان‌دهنده شکست بخشی از گیربکس ماشین است. در این زمان‌ها، بدون فکر کردن به هزینه تعمیر گیربکس به مراکز معتبر برای تعمیر مراجعه کنید.

فیلتر گیربکس را عوض کنید

هزینه تعمیر یک گیربکس دستی و تعمیر گیربکس اتوماتیک هنگام تعویض فیلتر بسیار پایین است؛ اما همچنین می‌تواند از آسیبجدی جلوگیری کند. عملکرد فیلتر در گیربکس انتقال روغن گیربکس است. اگر فیلتر به درستی کار نکند، روغن گیربکس آلوده خواهد شد و در طول زمان به دنده‌ها و شفت اصلی گیربکس آسیب خواهد رساند. زمان جایگزین فیلتر با توجه به بازرسی کتابچه راهنمای خودرو و روغن تعیین می‌شود.

نقص حسگر در گیربکس اتوماتیک

گاهی ممکن است واحد رایانه انتقالات اتوماتیک نقص داشته باشد. تشخیص این موضوع بسیار آسان است. اگر سیستم سنسور یک مشکل داشته باشد، چراغ  گیربکس روشن می شود هزینه تعمیر گیربکس پژو در زمانی که سنسور خراب شده باشد زیاد نیست و تعمیر آن آسان است.

گیربکس ها با توجه به نوع ماشین متفاوت هستند اما رعایت مواردی که در بالا اشاره کردیم در تمامی انواع گیربکس ها یکسان است.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *