خانه » تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی توسط چه مراکزی انجام می شود؟ بهترین محل برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در کرج کجاست؟ هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک در کرج چقدر است؟ چه مواردی نشان دهنده وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی میباشد؟ جهت رفع مشکلات گیربکس اتوماتیک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

موارد یاد شده جزو سوال های مهم و پرتکرار هستند که هدف کلی ما در این محتوا معرفی بهترین محل برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی با حداقل هزینه می باشد.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با موارد یاد شده با ما همراه باشید.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک

گیربکس های اتوماتیک مدل های مختلفی دارند که معمولاً این جعبه دنده ها بر روی خودروهای فوق العاده لاکچری مانند لکسوس، پورشه، هوندا، لیفان و … نصبی می شوند در واقع تمام خودروهای گران قیمت که در حال حاضر در بازار هستند دارای گیربکس های اتوماتیک می باشند.

در لیست زیر چند نمونه از شرکت های مطرح جهانی که در زمینه تولید گیربکس های اتوماتیک فعالیت می کنند بیان شده است:

  • ZF Friedrichshafen transmission
  • GM transmission
  • aisin transmission
  • getrag transmission
  • borg warner transmission

در حالت کلی گیربکس اتوماتیک به خاطر منتقل کردن گشتاور موتور با استفاده از جریان روغن به سمت گیربکس همچنین داشتن ساختار هیدرو الکترومکانیکی باعث شده است تا حساسیت و دقت کار فوق‌العاده افزایش پیدا کند و به گونه ای لذت رانندگی چندین برابر گردد.

لازم به ذکر است که نبود قطعات گیربکس های اتوماتیک مدل های جدید که به وسیله برندهای مختلف تولید می گردند یکی از مهم‌ترین مواردی است که نیاز و ضرورت به تعمیر زودهنگام مشکلات به وجود آمده در گیربکس را چندین برابر کرده است.

خوشبختانه امروزه وجود مراکز تعمیر حرفه ای و افراد مجرب در بخش های مختلف که خدمات ارائه می دهند باعث شده است تا امکان رفع تمام مشکلات به وجود آمده در گیربکس اتوماتیک تمام خودروها و مخصوصاً خودروهای چینی به راحتی امکان پذیر شود که از آن جمله می‌توان به مرکز تعمیر تخصصی گیربکس نامبر وان ایمان اشاره کرد که در کرج خدمات ارائه می دهد.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک در کرج

گیربکس یکی از بخش های مهم و حساس در تمام خودرو ها می باشد که بروز کوچکترین ایراد یا مشکلی در قسمتی از قطعات این بخش، باعث اختلال در عملکرد صحیح خودرو می‌شود.

حتی امکان روشن کردن خودرو در این حالت وجود ندارد پس باید تمام سعی خود را بکنیم تا از بروز مشکل در این بخش جلوگیری نماییم.

در واقع می‌توان گفت استفاده از روغن گیربکس با کیفیت و اهمیت دادن به بحث سرویس دوره ای خودرو جزو مهم‌ترین مواردی است که باعث می شود تا از بروز مشکل در گیربکس جلوگیری شود.

ولی به هر دلیلی در صورت بروز مشکل هم جای نگرانی وجود ندارد و باید برای رفع مشکلات به وجود آمده در گیربکس خودرو، به محل مطمئن و معتبر و فرد متخصص مراجعه گردد.

تنها مورد مهمی که باید به آن توجه کنید مراجعه سریع به محل تعمیر مناسب و همچنین سپردن تعمیر به افراد حرفه‌ای و تعمیرگاه مطمئن مانند مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس نامبروان ایمان می باشد.

که در این مجموعه تمام خدمات مربوط به رفع مشکلات گیربکس های اتوماتیک تمام خودرو های چینی به صورت کامل ارائه می گردد.

در واقع می توان گفت جزو مطمئن ترین و معتبرترین محل‌های تعمیر گیربکس اتوماتیک در کشور می باشد که خدماتی همراه با گارانتی به مشتریان ارائه می دهد.

بدین ترتیب امکان رفع تمام مشکلات به وجود آمده در گیربکس تمام خودروها به صورت کامل در این محل تعمیر امکانپذیر می باشد.

 

تعمیر حرفه ای گیربکس خودروهای خارجی

در حالت گیربکس ها به دو صورت دستی و اتوماتیک هستند که مدل دستی جزو اولین و نخستین مدل جعبه دنده ها بود که استفاده می‌شد ولی با تولید گیربکس های اتوماتیک تحولی عظیم در عملکرد خودروها ایجاد شد در واقع ساختار گیربکس های اتوماتیک بسیار پیچیده‌تر از گیربکس های دستی می باشد.

و به گونه‌ای باعث رانندگی با لذت و راحتی بیشتر می‌گردد که امروزه در تمام خودرو های لاکچری و گرانقیمت که مشاهده می کنید دارای گیربکس های اتوماتیک هستند که گیربکس های اتوماتیک نیز دارای مدلهای مختلفی بوده و از پیشرفته‌ترین و جدیدترین مدل گیربکس ها در خودروهای خارجی استفاده می گردد.

و همین بحث ساختار متفاوت و پیچیده گیربکس های خارجی بحث تعمیر این بخش را بسیار حساس کرده است و به گونه‌ای می‌توان گفت که برای رفع تمام مشکلات به وجود آمده در بخش‌های مختلف این قسمت باید به افراد مجرد و خاص که اطلاعات کامل و بروزی در رابطه با خودروهای خارجی و یا ساختار متفاوت و پیچیده گیربکس های اتوماتیک دارند مراجعه گردد.

در واقع انتخاب محل تعمیر مناسب تضمین کننده دریافت خدمات با کیفیت و رفع صد درصدی مشکل موجود در گیربکس خودرو می باشد.

 

علائم وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک

از رایج‌ترین علائمی که می تواند نشان دهنده وجود مشکل در گیربکس اتوماتیک باشد می‌توان به وجود صداهای غیر عادی، عدم تغییر دنده، وجود نشتی در روغن، ایجاد شدن بوی سوختگی و… اشاره کرد که تمام موارد یاد شده به گونه‌ای یک علامت هشدار میباشدن و شما باید خیلی سریع نسبت به تعمیر مشکل به وجود آمده اقدام نمایید.

در حالت کلی کمتر مشاهده می‌شود که مشکلی در خودروهای گران قیمت و لاکچری پیش بیاید ولی به هر صورت قسمت فنی تمام خودرو ها چه خودروهای داخلی و چه خودروهای خارجی نیاز به سرویس کاری و رسیدگی دارند و عدم دقت به این موارد در تمام خودروها می‌تواند باعث بروز مشکل شود و به هیچ عنوان نباید با مواردی که نشان دهنده وجود مشکل در بخش گیربکس است را سرسری گرفت.

چون در اکثر مواقع پیدا کردن قطعات گیربکس اتوماتیک خودروهای خارجی یا خودروهای چینی بسیار دشوار می گردد در صورتی که اگر شما در همان مراحل اولیه نسبت به تعمیر بخش مشکل دار اقدام نمایید و بحث رفع مشکل را به فرد و یا محل تعمیر مطمئن بسپارید در این حالت مطمئن باشید که دیگر نیازی به پرداخت هزینه های زیاد نخواهد بود.

 

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی چقدر است؟

معمولاً یکی از مشکلات و دغدغه‌های اصلی مشتریان بعد از مطمئن بودن از کیفیت خدمات ارائه شده میزان هزینه تعمیر خودرو می باشد.

که در حالت کلی محل تعمیر و همچنین میزان مشکل به وجود آمده در خودرو از مهمترین مواردی هستند که در بحث تعیین قیمت و هزینه نهایی تاثیرگذار هستند.

لازم به ذکر است که اگر نیاز به تعویض قطعه باشد در این حالت هزینه نهایی تمام شده نیز افزایش پیدا می‌کند.

چون معمولاً قطعات گیربکس به ندرت پیدا می‌شوند و در صورت وجود هم هزینه های زیادی هنگام اورجینال بودن باید پرداخت گردد که با مدنظر قرار دادن این موضوع که تمام خودروهای لوکس و گرانقیمت دارای گیربکس اتوماتیک مدل پیشرفته هستند که به صورت صد درصد قطعات این قسمت نیز مسلم است که هزینه بالایی دارند.

پس برای اینکه بتوان میزان هزینه تعمیر را به حداقل رساند باید در انتخاب محل تامین نهایت دقت را کرد چون همیشه مراکز معتبر و یا تعمیرگاه های حرفه ای که خواهان جلب رضایت مشتری هستند.

همیشه معقول ترین هزینه را در رابطه با خدمات ارائه شده دریافت می کنند بدین ترتیب خیلی راحت تر بدون هیچگونه تبلیغی می توانند یک مشتری موقتی را به مشتری دائمی تبدیل نمایند.

و با توجه به اینکه تعمیر گیربکس خودرو های چینی نیاز به تخصص و تبحر بالا دارد به همین دلیل همیشه افراد متخصص و حرفه‌ای هستند که خیلی سریع مشتریان را به سمت خود جذب می نمایند.

در واقع شما اگر صاحب یکی از خودروهای چینی باشید و اگر در بخش گیربکس خودروتان مشکلی پیش آمده باشد مسلم است که به افراد حرفه‌ای و متخصص مراجعه می‌کنید.

به همین دلیل است که تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبر وان ایمان به معروفیت و محبوبیت فوق العاده بالایی در بین افراد دست پیدا کرده است.

چون علاوه بر کیفیت فوق العاده بالای خدمات ارائه شده هزینه خدمات نیز به حدی معقول است که دیگر به هیچ عنوان نگرانی در رابطه با هزینه تعمیر خودرو وجود نخواهد داشت.

یعنی دیگر نیازی نیست تا افراد نگرانی و استرس هزینه را داشته باشند بدین ترتیب اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال فرد متخصص یا تعمیرگاه حرفه ای برای رفع مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروتا ن می گردید در این حالت مراجعه به تعمیرگاه تخصصی نامبروان ایمان می تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای دریافت خدمات عالی با هزینه بسیار مناسب باشد.

 

بهترین محل تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

اکثر تعمیرگاه ها و مراکز تعمیری که در شهرهای مختلف وجود دارد معمولاً بیشتر به تعمیر خودروهای داخلی می‌پردازند و اکثراً از روش‌های سنتی و اطلاعات قدیمی که دارند استفاده می‌کنند.

در صورتی که امروزه خودروهای جدیدی که به بازار عرضه شده اند ساختاری بسیار متفاوت تر و پیچیده تر دارند و کمتر کسی پیدا می شود تا اطلاعات جدید و بروزی از این خودروها داشته باشد.

به همین دلیل است که پیدا کردن یک محل تعمیر مناسب برای رفع مشکلات فنی و ظاهری خودروها در اکثر مواقع دشوار می گردد.

چون خودروهای گرانقیمت بسیار حساس و مهم هستند و بروز کوچکترین اشتباهی در بحث تعمیر این خودروها می‌تواند منجر به بروز مشکلات جدی و هزینه‌های بسیار زیاد گردد.

پس باید همیشه تعمیر خودروهای خارجی یا خودروهای چینی که ساختاری بسیار متفاوت تر از خودروهای داخلی دارند را به افراد حرفه ای سپرد در این صورت است که میتواند خدمات عالی را همراه با گارانتی دریافت نمایید.

پیدا کردن افراد مطمئن آنچنان هم کار دشواری نیست در واقع در اکثر مواقع علت اصلی مراجعه به محل تعمیر اشتباه عمل کردن به توصیه‌های دوستان و آشنایان است.

در صورتی که می توانید با استفاده از منابع معتبر و دنیای مجازی به تعمیرگاه‌های حرفه‌ای و افراد متخصص در رابطه با تعمیر بخش‌های مختلف خودروها دسترسی پیدا کنید.

چون اکثر تعمیرکاران حرفه ای و تعمیرگاه هایی که به صورت تضمین شده خدمات ارائه می‌دهند با استفاده از وب سایت های خود اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با خدمات خاصی که عرضه می کنند به اشتراک می‌گذارند.

شما هم می‌توانید با کمی جستجو در دنیای مجازی به افراد حرفه ای دسترسی پیدا کنید مثلا مرکز تعمیر تخصصی گیربکس نامبر وان ایمان یکی از مراکز فوق العاده حرفه ای است که در زمینه رفع تمام مشکلات گیربکس خودرو های چینی خدمات ارائه می دهد.

و به جرأت می‌توان گفت که جزو برترین محل‌های تعمیر گیربکس در ایران می باشد که تمام مشکلات به وجود آمده در گیربکس را به راحتی می‌تواند حل نماید.

و احتمال بروز خطا یا اشتباه یا همچنین احتمال بروز مشکلات بیشتر در بخش‌های دیگر خودرو در صورت مراجعه به این مرکز به حداقل می رسد و شما بدون هیچگونه نگرانی می توانید به تعمیر مشکلات به وجود آمده در گیربکس خودروتان را به این به ایمان پرناک بسپارید.

بدین ترتیب با خیال راحت تمام مشکلات به وجود آمده در گیربکس به صورت صفر تا صد حل می‌شود و به هیچ عنوان بعد از چند هفته یا چند ماه مشکل دیگری به هیچ عنوان به وجود نمی آید.

چون در برخی مواقع مشاهده می گردد که برخی از تعمیرکاران با وجود اینکه مشکل را رفع می کنند ولی دوباره بعد از چند مدتی مشکلات بسیار جدی تر بروز می کند و دلیل اصلی آن هم عدم تعمیر صحیح خودرو است.

در صورتی که تنها راه مقابله با چنین مواردی سپردن بحث تعمیر گیربکس اتوماتیک به افراد ورزیده و باتجربه که اطلاعات بروزی در رابطه با خودروهای جدید و لاکچری موجود در بازار دارند می باشد.

خوشبختانه دنیای مجازی و امکاناتی که این بستر و فوق العاده عالی در اختیار افراد قرار می‌دهد باعث شده است تا افراد با اطمینان بیشتر بتوانند به مراکز معتبر دسترسی پیدا کنند.

و به گونی با کنار گذاشتن روش‌های سنتی و به جای گوش کردن به توصیه‌های دوستان و آشنایان خیلی راحت‌تر در عرض چند دقیقه می توانید به مراکز مختلفی که خدمات ویژه و خاصی در رابطه با رفع مشکلات خودرو در قسمت های مختلف مانند رفع مشکلات ظاهری و فنی خودرو خدمات ارائه می‌دهند دسترسی پیدا کنید بدین ترتیب میتوانید بهترین خدمات را همراه با گارانتی و همچنین هزینه بسیار مناسب‌تر دریافت نمایید.

 

بهترین خودروهای چینی در ایران

در این نوشته سعی کرده‌ایم تا خودروهایی که ارزش بالایی دربرابر قیمت خود دارند را معرفی کنیم. ممکن است برخی از آن‌ها قیمت بالایی داشته باشند اما این مبلغ از نظر کارشناسان دربرابر کیفیت خودرو ارزنده تشخیص داده شده است. با ما همراه باشید تا با بهترین خودروهای چینی در ایران آشنا شوید.

جک K7 (KMC X7)

تولیدات کمپانی جک همواره در ایران از اعتبار و مقبولیت خوبی برخوردار بوده‌اند. البته در این بین نباید اعتبار کرمان‌موتور نمایندگی رسمی و مونتاژ کننده این خودرو را نیز فراموش کرد. S5 یکی از بهترین و قابل قبول‌ترین شاسی‌بلندهای بازار است که طی چند سال حضورش در بازار بسیار مورد توجه قرار گرفته و رضایت کاربران را کسب کرده است.

برهمین اساس تولیدات جدید جک که توسط کرمان‌موتور عرضه شده‌اند نیز توجهات بسیاری ا به خود جلب کرده‌اند. درمورد S7 از آنجا که قیمت مشخصی هنوز برای آن در بازار اعلام نمی‌شود نمی‌توان نظر دقیقی داد اما در K7 که در بهمن ۹۹ توسط کرمان‌موتور با قیمت ۹۵۰ میلیون تومان پیش فروش شده داستان متفاوت است.

این خودرو هنوز وارد بازار نشده است تا بتوان درمورد تجربه رانندگی آن نظر قطعی داد اما سابقه موجود درمورد خودروهای جک می‌تواند اطمینان لازم را از اطلاعات مندرج در کاغذ که از سوی کرمان‌موتور اعلام شده ایجاد کند. به‌خصوص که K7 از محصولات جدید جک است که پس از شروع شراکت این کمپانی چینی با فولکس واگن آلمان تولید می‌شوند خودرو با موتور توربوشارژ ۱.۵ لیتری ۱۷۴ اسب بخاری عرضه می‌شود. گشتاور موتور نیر به ۲۱۵ اسب بخار می‌رسد.

K7 که در چین با عنوان جک X7 عرضه می‌شود و در ایران به KMC K7 معروف شده است از یک گیربکس ۶ سرعته اتومات دو کلاچه بهره می‌برد و همچنان دیفرانسیل جلو است. سقف سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر اعلام شده و شتاب صفر تا صدش ۱۰.۶ ثانیه.

این خودرو با مصرف سوخت ۷.۵ لیتر در هر صد کیلومتر امکانات گسترده‌ای نظیر شش ایربگ، ترمز دیسکی جلو و عقب، کنترل سرعت در سرازیری یا HDC، کنترل پایداری یا ESP، کروز کنترل، کیلس استارتر، تهویه اتومات دوگانه با دریچه ردیف عقب، فرمان هیدرولیک، دوربین ۳۶۰ درجه، دوربین عقب، مانیتور لمسی، صندلی برقی راننده، صندلی تاشو عقب، مموری یکپارچه (آینه، فرمان و صندلی)، گرمکن صندلی جلو، سردکن صندلی جلو، آینه تاشو برقی با گرمکن، آینه عقب الکتروکرومیک، چراغ هالوژن جلو، مه‌شکن‌های جلو و عقب، دی لایت، اتولایت، سانروف، سقف پانوراما، روکش چرم صندلی و سنسور پارک جلو و عقب بهره می‌برد که امکانات درخور توجهی هستند.

طراحی بدنه K7 نیز در سطح بالایی قرار دارد. قیمت احتمالی این خودرو را در بازار حدود یک میلیارد تومان تخمین می‌زنند.

ام‌جی RX5

ام‌جی از همان برند‌هایی است که پشتوانه خوبی در اروپا دارد و به لطف عقبه برندی که روی پیشانی محصولاتش نصب می‌کند، در ایران و دیگر نقاط جهان مورد قبول واقع شده است. هرچند عرضه محصولات با کیفیت این برند در ایران همواره محدود بوده و یکی از معضلات همیشگی آن‌ها را همین واردات محدود و خدمات پس از فروش ضعیف می‌دانند.

اما کیفیت ساخت بالا و استهلاک پایین دربرابر قیمت خودرو، ارزش دربرابر خرید خودروهای MG را در ایران بالا می‌برد. ضمن اینکه محصولات ام‌جی معمولا دربرابر رقبا شرایط به‌وضوح بهتری دارند.

یکی از خودروهای خوب ام‌جی کراس‌اور RX5 است که با طراحی جذاب و کلاسیکش سطح بازار چینی‌های موجود در ایران را ارتقاء داد.

این خودرو که در فاصله‌ای کوتاه قبل از توقف واردات خودرو در ایران عرضه شد از یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ با ۲۲۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد. نیروی موتور را یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به دو محور عقب و جلوی خودرو منتقل می‌کند.

شتاب صفر تا صد RX5 کمتر از ۹ ثانیه و در کاتالوگ ۸.۲ ثبت شده است. حداکثر سرعت آن به ۲۱۷ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوختش در سیکل ترکیبی ۸.۶ لیتر در هر صد کیلومتر می‌سد. بنابراین با خودرویی توانا و قوی مواجه هستیم.

RX5 در بخش امکانات رفاهی از مواردی مانند ۶ کیسه هوا، ترمزهای مجهز به ABS و EBD، کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم ترمز کمکی، کنترل ترمز در پیچ‌‌ها، سامانه کمکی حرکت در شیب، ترمز پارک برقی به همراه اتوهلد، قفل دیفرانسیل الکترونیکی، چراغ‌های اتوماتیک مجهز به زنون و سیستم تطبیق‌پذیر، چراغ روشنایی در روز، کیلس استارت، آینه الکتروکرومیک وسط، نمایشگر لمسی مرکزی، دوربین دنده عقب، سنسورهای پارک، سقف پانورامیک به همراه سانروف برقی چند حالته، صندلی‌های جلو مجهز به تنظیمات برقی، در صندوق عقب برقی و… بهره می‌برد.

بورگارد BX7

بورگارد را باید ناشناخته‌ترین برند چینی بازار دانست. برندی که مانند ام‌جی متولد اروپا بوده، اما حیات مجددش را به چینی‌ها مدیون است. از بورگارد تنها دو مدل شاسی بلند به ایران راه یافته که با توجه به کیفیت، توانایی‌ها و بازده فنی‌شان ارزش دربرابر خرید خوبی را به خود اختصاص می‌دهند.

البته ممکن است کاربران در ابتدا با شنیدن قیمتی بالای یک میلیارد تومن برای یک خودروی چینی کمی متعجب شوند اما امکانات، طراحی زیبا و عملکرد بورگارد این قیمت را منطقی جلوه خواهد داد. بورگارد BX7 که نسخه پیشرفته‌تر این خودرو است با موتور ۲ لیتری توربو شارژ ۲۲۴ اسب بخار قدرت و ۳۰۰ نیوتن‌گشاور را به وسیله یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به چهارچرخ جلو منتقل می‌کند.

سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل هوشمند بورگارد به قفل الکترونیکی و محدود کننده لغزش نیز مجهز است. شتاب صفر تا صد این شاسی بلند ۱.۷ تنی ۷ سرنشین، ۹.۸ ثانیه، سقف سرعت آن ۲۰۶ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوختش در سیکل ترکیبی ۹ لیتر در هر صد کیلومتر است.

در بورگوارد BX5 شاهد امکاناتی همچون نمایشگر ۸ اینچی لمسی مجهز به اندروید اتو و اپل کارپلی، نمایشگر اطلاعات، سیستم‌های ترمز ECD, TCS, EDS, HDC, EBP, BDC, ESC و CBC، چراغ روشنایی در روز، سانروف پانوراما، اتوهلد، ترمز پارک برقی، سیستم کنترل در سربالایی و سرازیری، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور پارک جلو و عقب و کناری و سیستم مسیریاب ماهواره‌ای هستیم.

چری آریزو ۶

کمپانی چری از پرکارترین‌ چینی‌ها در بازار ایران است. این خودروساز که تحت عنوان دو برند چری و ان‌وی‌ام محصولات پرفروشی را در ایران عرضه کرده است، طیف وسیعی از انواع خودروهای سدان، هاچ‌بک و کراس‌اور بازار را با کیفیت‌های مختلف به خود اختصاص داده است.

سری خودروهای تیگو از محبوب‌ترین شاسی‌بلندهای بازار ایران هستند که به دلیل خدمات پس از فروش خوب مدیران خودرو، بازار کارکرده‌های مناسبی هم دارند. اما در بین این محصولات، باید چری آریزو ۶ را گل سر سبد چری در ایران دانست.

این سدان جذاب که از آخرین محصولات عرضه شده توسط چری در ایران است، معضل معمول خودروهای چری و ام وی‌ام، یعنی عدم هماهنگی قوای قنی و قدرت موتور با بدنه را ندارد.

موتور به کار رفته در آریزو ۶، با تیگو ۷ مشترک بوده و قدرت ۱۴۷ اسب بخاری آن متناسب با وزن ۱.۳ تنی خودرو به نظر می‌رسد. این موتور ۱.۵ لیتری توربو شارژ با گشتاور ۲۱۰ نیوتن‌متر در کنار یک گیربکس CVT (مجهز به ۹ دنده مصنوعی) قرار گرفته است. شتاب صفر تا صد آریزو ۶ را ۹ ثانیه، سقف سرعت آن را ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت و مصرف سوختش را ۶.۴ لیتر در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی ثبت کرده‌اند. بنابراین عملکرد فنی و بازده خوبی را از آریزو ۶ شاهد هستیم.

این سدان سایز متوسط از طراحی خوبی نیز بهره می‌برد و در بخش امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی با مواردی مانند سیستم‌های کنترل کشش و پایداری، سامانه کنترل ایستایی در سربالایی، کروز کنترل، دو حالت رانندگی اکو و اسپرت، سنسور پارک عقب، سنسور فشار باد تایر، ترمز ضد قفل ABS، توزیع نیروی ترمز EBD، ترمز کمکی، ترمز پارک برقی، اتو‌هلد، دیلایت، اتولایت، چراغ‌های مه شکن عقب، فرمان برقی با روکش چرم و دکمه‌های کنترل مجهز به سامانه حساسیت به سرعت، سیستم صوتی با شش اسپیکر به همراه ساب ووفر، نمایشگر لمسی ۹ اینچی، نَویگیشن، دوربین‌های عقب، جانبی و ۳۶۰ درجه، نمایشگر ۷ اینچی لمسی، شش عدد کیسه هوا، کمربند ایمنی پیش کشنده و محدود کننده، کیلس استارت، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو کاناله، صندلی راننده با تنظیمات برقی، گرمکن صندلی جلو، روکش صندلی چرم، آینه جانبی تاشونده برقی با گرمکن و سانروف همراه است.

هاوال H6

محصولات هاوال نیز از جمله خودروهایی هستند که در ایران چندان شناخته شده محسوب نمی‌شوند. هاوال تحت نظارت گریت وال که برندی شناخته شده‌تر است فعالیت کرده و خودروهایی با کیفیت قابل قبول و مناسب عرضه می‌کند. بازار ایران از هاوال نام سه نسخه کراس‌اور سایز متوسط H2، H6 و H9 را به خود شنیده است.

بهمن‌موتور وارد کننده هاوال اما با وجود کیفیت نسبی این محصولات هیچگاه در بازاریابی این برند چندان موفق نبوده است. در این بین هاوال H9 تا امروز در حد یک نام مطرح شده اما H2 در تعدادی بیشتر و H6 در تعدادی محدود عرضه شده‌اند. از بین این دو H6 با درنظر نگرفتن خدمات پس از فروش، واردات محدود و مشکلات ناشی از این نکات خودرویی خوب و ارزنده شناخته می‌شود. H6 از طراحی مناسب، کلاسیک و منطقی بهره می‌برد.

در بخش فنی موتور ۲ لیتری توربوشارژ این خودرو قادر به تولید ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۳۱۵ نیوتن‌متر گشتاور است. سقف سرعت این خودرو ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت، شتاب صفر تا صد آن ۹.۸ ثانیه و مصرف سوختش در سیکل ترکیبی ۹.۵ لیتر در هر صد کیلومتر است.

این خودروی ۱.۷ تنی از یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه بهره می‌برد که قدرت موتور را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. در بخش امکانات رفاهی هاوال H6 مواردی مانند کیلس استارت، تهویه مطبوع دوگانه با خروجی مخصوص صندلی‌های عقب، ترمز دستی (ترمز پارک) دکمه‌ای، فرمان تلسکوپی با قابلیت تنظیم در ۴ جهت، کروز کنترل، نمایشگر لمسی ۸ اینچ، سیستم صوتی مجهز به ۷ بلندگو، پشت سری فعال (Active headrest) برای صندلی‌های جلو، دوربین پارک، ایموبلایزر (قطع برق پیشرانه برای مقابله با سرقت)، نمایشگر فشار باد لاستیک‌ها، حسگر هشدار برخورد از جلو و عقب، حفظ خودرو در شیب سربالا و سرپایین ( HAS و HDC)، ترمز ضد قفل (ABS) و ترمز کمکی (BA) همراه با فناوری کنترل کشش (ESP) ساخت بوش آلمان و ۶ کیسه هوا بهره می‌برد. البته تجهیزات و امکاناتی مانند تنظیم برقی صندلی‌های جلو و گرم‌کن صندلی‌ها نیز در تیپ لوکس یا به صورت سفارشی اضافه شده‌اند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

دیاگ تخصصی

تست و تعمیر ساعت گیربکس اتوماتیک با دستگاه

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه

رفع روغن ریزی تعمیر گیربکس اتوماتیک هایما S5, S7

تعمیر گیربکس اتوماتیک لیفان 820، 620، x50, x60

تعمیر گیربکس اتوماتیک چری تیگو 7، تیگو 5، آریزو 6، آریزو 5

تعمیر گیربکس اتوماتیک جیلی RV-7، امگرند 7 و 7X، GC6

تعمیر گیربکس اتوماتیک جک S5, S3, J5, J4

تعمیر گیربکس اتوماتیک چانگان ایدو، CS35

تعمیر گیربکس اتوماتیک ام وی ام x33, x22, x55, 315, 550

تعمیرگیربکس اتوماتیک زوتی آریو ، Z300

تعمیر گیربکس اتوماتیک ام جی 3، 360، 550، 350، 360، 6، GS، RX5، GT

تعمیر گیربکس اتوماتیک دانگ فنگ H30 CROSS، دیگنیتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک فاو بسترن B30، بسترن B50

تعمیر گیربکس اتوماتیک برلیانس H220, H230, H320, H330, V5, کراس

تعمیر گیربکس اتوماتیک هاوال و سایر خودروهای چینی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مرکز تعمیر تخصصی گیربکس نامبروان ایمان میتوانید به وب سایت این محل تعمیر مراجعه نمایید.

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearbox_automatic_iman@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

—————————————————————————–

اشتراک گذاری مطلب:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *