تعمیر گیربکس آریزو

تعمیر گیربکس آریزو

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

آریزو یکی از سدان های برند چری است که از زمان عرضه در ایران با اقبال خوب مردم مواجه شده است، این خودرو از گیربکس اتوماتیک چهار سرعته بهره می‌برد و در مقایسه با خودروهای هم‌رده قیمت مناسبی دارد. گیربکس به‌کاررفته در آریزو از نوع گیربکس اتوماتیک پیوسته است، تعمیر گیربکس آریزو براساس ساختار این گیربکس انجام می‌شود.

 

تعمیر گیربکس CVT آریزو

تعمیر گیربکس آریزو برای رفع انواع خرابی‌های ایجادشده در گیربکس آریزو خودروی شما براساس نوع و علت خرابی انجام می‌شود، عمده علت خرابی گیربکس اتوماتیک چهار سرعته آریزو، عدم تعویض روغن گیربکس و فاسد شدن روغن گیربکس اتوماتیک است، این امر سبب می‌شود تا چرخ‌دنده‌ها به‌مرورزمان دچار فرسایش شوند و کیفیت و کارایی خود را ازدست‌داده و بشکنند، درنتیجه صداهایی از گیربکس شنیده می‌شود و گیربکس اتوماتیک آریزو شما از کار می‌افتد.

 

مشکلات رایج CVT

CVT ها هنوز در بازار نسبتاً جدید هستند و تشخیص و تعمیر آن‌ها می‌تواند بسیار دشوار و پیچیده باشد. درحالی‌که CVT ها قطعات متحرک کمتری دارند و ازنظر طراحی ساده‌تر هستند، این فناوری جدید است و تکنسین‌های ما آموزش‌های گسترده‌ای را برای CVT ها گذرانده‌اند و برای کار با وسیله نقلیه شما واجد شرایط هستند.

برخی از مشکلات رایجی که باید در مورد CVT خود مراقب باشید عبارت‌اند از:

“تکان خوردن”، لیز خوردن، ساییدن یا پریدن گیربکس در هنگام شتاب گیری هنگام تعویض دنده

پرسروصدا در حین رانندگی – برخی از مشتریان در هنگام رانندگی با صدای ناله، صدای جیرجیر یا جغجغه به‌خصوص با نیسان CVT مشکل‌دارند.

روغن گیربکس کم یا آلوده آریزو

گرم شدن بیش‌ازحد

روشن بودن چراغ موتور را بررسی کنید

تعویض دنده‌ها در دور بالا

گیربکس آریزو
گیربکس آریزو

وسیله نقلیه من حداقل یکی از این علائم را نشان می‌دهد، چه باید بکنم؟

اگر مشکوک هستید که گیربکس CVT شما آن‌طور که باید کار نمی‌کند، آن را به گیربکس محلی خود بیاورید. ما همیشه با آزمایش رایگان جاده و بازرسی چندگانه خود شروع می‌کنیم تا هرگونه مشکل در گیربکس شما را شناسایی کرده و گزینه‌های مختلف تعمیر را در اختیار شما قرار دهیم. نکته کلیدی برای به حداقل رساندن هزینه‌های تعمیر این است که به‌محض اینکه متوجه شدید آن‌ها را بررسی کنید ، به‌احتمال‌زیاد فقط به تعمیر یا سرویس جزئی نیاز دارید.

تقریباً همه در مورد گیربکس‌های دستی و اتوماتیک شنیده‌اند. و بسیاری از ما تفاوت‌های اساسی بین این دو را درک می‌کنیم. اما آیا در مورد گیربکس‌های CVT چیزی شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید آن‌ها چه هستند؟ آیا می‌دانید چگونه گیربکس CVT را تعمیر کنید؟ یا، بیشتر به این نکته، آیا می‌دانید تکنسین‌های گیربکس چگونه گیربکس‌های CVT را تعمیر می‌کنند؟

 

گیربکس‌های CVT

CVT مخفف عبارت Continuously Variable Transmission است. بنابراین، قبل از اینکه جلوتر برویم، اجازه دهید اعتراف کنیم که “گیربکس CVT” اضافی است. درست مانند “دستگاه خودپرداز”. اما مردم اغلب به CVT ها اشاره می‌کنند. CVT ها نوع جدیدی از گیربکس هستند، اگرچه مفهوم قدیمی است. به نام بهره‌وری سوخت، CVT ها روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شوند، بنابراین اگر شما صاحب خودروی جدیدتر هستید یا به دنبال خرید یک خودروی جدید هستید، شانس بیشتری برای دریافت CVT دارید.

CVT نوعی گیربکس اتوماتیک است، اما با گیربکس‌های اتوماتیک سنتی متفاوت است. CVT ها تجربه رانندگی نرم‌تری را ارائه می‌دهند زیرا فرآیند تعویض دنده را بهینه کرده‌اند. هنگام رانندگی با یک CVT، ممکن است متوجه شوید که گیربکس آریزو بین دنده‌ها تقریباً بدون درز می‌شود. اما CVT مزایای دیگری نیز دارد. CVT ها می‌توانند مصرف سوخت بهتر و مصرف انرژی کارآمدتری را ارائه دهند زیرابه موتور اجازه می‌دهند بدون توجه به‌سرعت حرکت خودرو باقدرت بهینه کار کند. همه این‌ها به این می‌شود که CVT ها “به‌طور مداوم متغیر هستند”. این بدان معنی است که به‌جای “مراحل” واقعی دنده، CVT اجازه می‌دهد تا تغییرات مداوم در موتور ایجاد شود به‌طوری‌که شما حتی نمی‌توانید تغییر بین دنده‌ها را متوجه شوید.

 

انواع مختلف گیربکس Cvt

انواع مختلفی از CVT وجود دارد که بسیاری از آن‌ها در حال حاضر توسط خودروسازان بزرگ در دسترس هستند. این انواع مختلف عبارت‌اند از:

مبتنی بر قرقره – رایج‌ترین نوع CVT. CVT های مبتنی بر قرقره از یک سیستم قرقره پیچیده برخلاف چرخ‌دنده‌ها استفاده می‌کنند تا گیربکس آریزو دنده بدون درز را فراهم کنند.

Toroidal CVT – این نوع سیستم CVT از دیسک‌های چرخان و غلتک‌های قدرتی برای دستیابی به عملکرد سیستم قرقره از یک CVT مبتنی بر قرقره استفاده می‌کند.

 

تعمیر گیربکس Cvt در کرج

CVT ها نشان‌دهنده یک پیشرفت کلی در گیربکس اتوماتیک سنتی است. گیربکس‌های CVT به‌طورکلی نرم‌تر از سایر گیربکس‌ها هستند. بااین‌حال، CVT ها در هر دنده‌ای بیکار می‌شوند و ازآنجایی‌که صدای تنظیم اغلب شبیه صدای گیربکس لیز خوردن یا به هم خوردن است، افراد ممکن است گیج شوند. گاهی اوقات تعمیر گیربکس CVT شامل اطمینان دادن به رانندگان جدید خودروهای CVT است که گیربکس آن‌ها اصلاً نیازی به تعمیر ندارد.

برای تشخیص مشکلاتی که ممکن است در سیستم CVT شما ایجاد شود، باید اطلاعات لازم در مورد نحوه عملکرد سیستم را داشته باشید. CVT دارای دو قرقره متغیر است که توسط یک تسمه مخصوص به هم متصل شده‌اند. با باز و بسته شدن قرقره‌ها، تسمه به داخل یا خارج حرکت می‌کند. تغییر در محیط حاصل از دو حرکت گیربکس آریزو را تغییر می‌دهد.

نتیجه یک نسبت گیربکس آریزو مؤثر است که باعث شتاب خودرو بدون افزایش RPM می‌شود. بنابراین سیستم CVT امکان تغییر مداوم دنده‌ها در موتور را از طریق نسبت دنده‌ها فراهم می‌کند. حتی ممکن است در خودرویی که دارای گیربکس CVT است متوجه تغییر دنده نشوید.

مانند سایر دستگاه‌های گیربکس در خودروها، مشکلاتی در CVT به وجود می‌آید، به‌خصوص اگر روغن آن به‌درستی نگهداری نشود. اگر می‌خواهید وسیله نقلیه خود را برای مدت طولانی نگه دارید، باید آماده نگهداری سیستم گیربکس CVT توسط یک شرکت معتبر تعمیر گیربکس مری تا GA CVT باشید.

علائم نیاز به تعمیر گیربکس CVT

اگر متوجه یکی از این علائم شدید، باید بدانید که به تعمیر گیربکس آریزو فوری نیاز دارید

بوی سوختگی – بوی سوختگی از ماشین شما نشانه روشنی است که CVT شما بیش‌ازحد گرم شده است. اگر روغن به میزان قابل‌توجهی کاهش‌یافته باشد یا اگر روغن فعلی در خنک کردن سیستم ناکارآمد باشد، گرمای بیش‌ازحد رخ می‌دهد.

صداهای عجیب‌وغریب – اگر صداهای عجیب‌وغریب مانند لرزش یا خراش را می‌شنوید، به‌خصوص زمانی که ماشین شما در حالت خنثی است، باید وسیله نقلیه خود را بررسی کنید. صداهای خنثی نشان‌دهنده سطوح پایین روغن گیربکس CVT یا استرس مکانیکی است.

تعویض دنده با تأخیر – یک CVT قرار است فرآیند تعویض دنده شما را آسان‌تر کند. اگر هنگام تعویض دنده مشکل دارید، باید بدانید که یا روغن گیربکس اشتباهی را برای CVT خود انتخاب کرده‌اید یا سطح روغن دوباره بسیار پایین است.

روشن شدن چراغ موتور – اگرچه ممکن است این لزوماً نشان‌دهنده مشکل سیستم گیربکس نباشد، باید سیستم CVT خود را توسط یک شرکت تعمیر گیربکس محلی بررسی کنید.

نشتی روغن گیربکس آریزو – اگر متوجه یک روغن قرمز خوشبویی در زیر ماشین خود شدید، باید سیستم CVT خود را ازنظر نشتی بررسی کنید.

 

تعمیرات متداول انجام‌شده در سیستم گیربکس آریزو CVT حول محور روغن گیربکس می‌چرخد. اگر روغن گیربکس دیگر کار نمی‌کند، آن را بشویید و با روغن گیربکس جدید جایگزین کنید. اگر سطح روغن کمتر از حد توصیه‌شده است، روغن را تا سطح موردنیاز پرکنید.

مشکلات مکانیکی را با حذف کل سیستم گیربکس آریزو و تعمیر قطعاتی مانند اتصال سرعت ثابت، کلاچ‌ها و قطعات نرم تشخیص دهید. جداسازی گیربکس CVT فقط باید به شرکت‌های باتجربه‌ای مانند تعمیرگاه گیربکس نامبروان سپرده شود.

 

مزایای گیربکس آریزو

  1. بهبود مصرف سوخت

گیربکس‌های CVT می‌توانند مصرف سوخت را تا 10 درصد در مقایسه با گیربکس‌های اتوماتیک سنتی بهبود بخشند. گیربکس‌های CVT می‌توانند موتور را همیشه در کارآمدترین محدوده دور بر دقیقه خود نگه‌دارند. انجام این کار مصرف سوخت کمتری را تضمین می‌کند و درنتیجه مصرف سوخت خودرو را بهبود می‌بخشد.

  1. درایو نرم‌تر

یکی از مزایای قابل‌توجه گیربکس CVT این است که به کاهش صدا و لرزش موتور کمک می‌کند. کاهش لرزش موتور تضمین می‌کند که رانندگان از سواری نرم و راحت‌تری لذت می‌برند.

  1. حداکثر باند قدرت

مزیت اصلی گیربکس CVT حداکثر باند قدرت است. این به این دلیل است که به موتور اجازه می‌دهد در کارآمدترین نقطه خودکار کند و درنتیجه مصرف سوخت بهتری دارد. CVT همچنین شتاب نرم‌تر و ثابت‌تر و عملکرد خودرو را بهبود می‌بخشد.

با کارشناسان خدمات گیربکس آریزو ما تماس بگیرید

اگر به دنبال گیربکسی هستید که بتواند مصرف سوخت و عملکرد عالی را برای شما به ارمغان آورد، گیربکس CVT یک گزینه عالی است.

 

تعمیر گیربکس آریزو در تعمیرگاه گیربکس نامبروان در کرج

در تعمیرگاه گیربکس نامبروان تعمیر گیربکس اتوماتیک کلیه خودروهای برند چری ازجمله آریزو توسط کارشناسان ما به کمک دستگاه‌ها و تجهیزات اختصاصی خودروهای این برند انجام می‌شوند، تمامی خدمات با یک سال تضمین کتبی مجموعه و پشتیبانی ارائه می‌شوند. با تعمیرگاه گیربکس نامبروان، از بهترین اسکن‌های کامپیوتری برای تشخیص مشکلات فوق که بر خدمات تعمیر CVT درجه‌یک شما تأثیر می‌گذارد، باقیمت‌های رقابتی اطمینان خواهید داشت.

در تعمیرگاه گیربکس نامبروان، تکنسین‌های خبره ما به شما مجهز هستند تا تمام خدماتی را که برای حفظ گیربکس CVT خود در بهترین حالت نیاز دارید، به شما ارائه دهند. ما همچنین تعمیر و نگهداری انواع گیربکس‌ها را انجام می‌دهیم، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که ماشین شما همیشه بدون مشکل کار می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات تعمیر گیربکس ما، یا تعیین قرار ملاقات امروز با ما تماس بگیرید!

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *