تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک در کرج

تعمیرگاه گیربکس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک با توجه به ساختار این گیربکس و قطعاتی که دارد باید به‌صورت اتوماتیک و در مراکزی تخصصی برای این گیربکس انجام شود. تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک در کرج در همین راستا و برای پاسخ به این نیاز انجام‌شده است.

 

انواع گیربکس اتوماتیک در خودرو

سه نوع گیربکس وجود دارد – گیربکس اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و گیربکس متغیر پیوسته (CVT). اکثر خودروها دارای گیربکس اتوماتیک هستند که معمولاً در هنگام خرید خودرو تجهیزات استانداردی است. اگرچه گیربکس‌های دستی و اتوماتیک هر دو یک کار را انجام می‌دهند، اما آن را به‌طور متفاوتی انجام می‌دهند. هردوی آن‌ها کار خود را با استفاده از دنده انجام می‌دهند، اما با یک گیربکس نیمه اتوماتیک شما کنترل می‌کنید که ماشین از چه دنده‌ای استفاده می‌کند و به‌صورت خطی حرکت می‌کند، درحالی‌که یک گیربکس اتوماتیک‌دنده‌ای را که ماشین در آن قرار دارد کنترل می‌کند و ساختار آن‌ها دایره‌ای است.

دنده‌ای که ماشین شما در آن است، دور در دقیقه (RPM) را کنترل می‌کند که تعیین می‌کند چقدر سرعت یا کند رانندگی کنید. گیربکس نیروی موتور را از طریق فلایویل دریافت می‌کند. هنگامی‌که نیروی کافی به قسمت‌های ضروری پیشرانه منتقل می‌شود، میل محرک شروع به چرخیدن می‌کند و دیفرانسیل را به حرکت درمی‌آورد که به نوبه خود به چرخ‌ها اجازه می‌دهد بچرخند و ماشین شمارا به حرکت درآورد. پیشرانه مجموعه‌ای از قطعات است که به تشکیل پیشرانه کمک می‌کند. قطعات مربوط به چرخ، مانند محورها و اتصالات CV، بخشی از پیشرانه هستند. تنها بخش دیگر مربوط به پیشرانه موتور است. به زبان ساده، پیشرانه به چرخ‌ها نیرو می‌دهد و موتور نیروی موردنیاز پیشرانه را تولید می‌کند.

چیزی که گیربکس CVT را متفاوت می‌کند، نداشتن دنده است. دارای یک جفت قرقره با عرض متغیر است که توسط یک تسمه به هم متصل شده‌اند. یک قرقره به موتور و دیگری به چرخ‌ها متصل است. ازآنجایی‌که عرض آن‌ها متغیر است، بسته به میزان نیروی موردنیاز خودرو تغییر می‌کند، ازاین‌رو اصطلاح “گیربکس متغیر پیوسته” نامیده می‌شود.

تعمیر گیربکس bmw
تعمیر گیربکس bmw

تعمیر گیربکس اتوماتیک

اجزای گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس فقط یک‌چیز بزرگ نیست که در صورت خرابی تعویض می‌شود. از یک سری قطعات تشکیل‌شده است که یکی از آن‌ها ممکن است خراب شود. برای اهداف این مقاله، یک گیربکس اتوماتیک را توصیف می‌کند زیرا رایج‌ترین است. گیربکس اتوماتیک از چیزی به نام مجموعه دنده سیاره‌ای استفاده می‌کند. چرخ‌دنده‌ها در یک مکان در یک ساختار دایره‌ای نگهداری می‌شوند.

 

مجموعه دنده سیاره‌ای دارای یک چرخ‌دنده بیرونی، یک چرخ‌دنده مرکزی است که به‌عنوان چرخ‌دنده “خورشید” و دو یا چند چرخ‌دنده کوچک‌تر به‌عنوان چرخ‌دنده “سیاره” شناخته می‌شوند. دنده خورشیدی ثابت است و در مرکز قرار دارد. چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای دنده خورشیدی و چرخ‌دنده بیرونی را به‌گونه‌ای درگیر می‌کنند که مشخص می‌کند ماشین شما با کدام دنده کار می‌کند. چرخ‌دنده حلقه‌ای برای دریافت قدرت موتور به شفت ورودی متصل می‌شود. چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای در محفظه‌ای قرار دارند که برای گیربکس اتوماتیک نیرو به پیشرانه و درنهایت چرخ‌ها به شفت خروجی متصل می‌شود.

چرخ‌دنده‌های خورشیدی و سیاره‌ای هر دوبه‌یک بسته کلاچ متصل هستند که دیسک‌های متناوب است که از هیدرولیک برای قفل و چرخش باهم استفاده می‌کند. روغن گیربکس تمام قطعات گیربکس را زیرآب می‌برد. این به کنترل تعویض دنده کمک می‌کند، قطعات گیربکس را روغن‌کاری می‌کند تا در اثر اصطکاک آسیب نبینند، و گیربکس را خنک می‌کند. روغن گیربکس اتوماتیک توسط لوله‌هایی که در جلو و عقب به هم متصل می‌شوند توزیع می‌شود.

جایی که آن‌ها با گیربکس برخورد می‌کنند واشر و مهروموم وجود دارد. باگذشت زمان، این‌ها می‌توانند سفت شوند و باعث نشت‌های کوچک روغن گیربکس اتوماتیک شوند که می‌تواند فشار را کاهش دهد و به گیربکس آسیب برساند.

 

مکانیک گیربکس اتوماتیک

حال، گیربکس اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟ این فرآیند می‌تواند کمی مشکل باشد، اما مکانیک اساساً به چند جزء کلیدی خلاصه می‌شود:

موتور به جعبه‌دنده شما در محفظه زنگ متصل می‌شود که حاوی مبدل گشتاور است. مبدل گشتاور در مدل دستی جای کلاچ را می‌گیرد و کل فرآیند تعویض دنده را به هم متصل می‌کند.

در داخل مبدل گشتاور، روغن گیربکس اتوماتیک از پروانه به توربین جریان می‌یابد. فشار روغن، کلاچ‌ها و ترمزها را در دنده‌های داخلی – مجموعه دنده سیاره‌ای – فعال می‌کند. گیربکس سیاره‌ای با قفل‌کردن اجزای خاصی در جای خود به تغییرات سرعت شما واکنش نشان می‌دهد. بسته به اینکه کدام دنده حرکت می‌کند و کدام‌یک قفل است، ضریب دنده شما تغییر می‌کند و خودرو به‌طور خودکار به دنده سمت راست می‌رود.

گیربکس سیتروئن
گیربکس سیتروئن

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک

گیربکس‌های اتوماتیک عالی هستند، اما مانند هر قسمت از وسیله نقلیه شما، در معرض فرسودگی هستند. در اینجا برخی از علائم رایج وجود دارد که می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل باشد.

 

تردید

این معمولاً به‌عنوان یک تأخیر بین انتخاب دنده و زمانی که وسیله نقلیه شروع به حرکت می‌کند تجربه می‌شود. در بیشتر موارد، این امر یا به دلیل لغزش بسته‌های کلاچ یا فشار ناکافی روغن درنتیجه سطح پایین روغن، یا گاهی اوقات، توسط پمپ فشار معیوب ایجاد می‌شود.

 

عدم انتخاب هر چرخ‌دنده

این می‌تواند ناشی از سطح کم‌روغن باشد، اما همچنین به دلیل چسبیدن یا معیوب بودن شیر برقی تعویض دنده. یکی دیگر از دلایل احتمالی می‌تواند مشکلات الکتریکی در سیستم کنترل الکترونیکی گیربکس باشد.

 

تعویض دنده‌های سخت

این معمولاً به دلیل نقص سیستم کنترل در تعدیل کلاچ قفل مبدل گشتاور ایجاد می‌شود، که به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که هنگام تعویض دنده در شرایط رانندگی تهاجمی تا حدودی لیز بخورد.

 

موتور در سرعت‌های پایین متوقف می‌شود

شایع‌ترین علت این امر، قطع نشدن کلاچ مبدل گشتاور در سرعت‌های پایین است. اگر این اتفاق بیفتد، همان‌طور که اغلب اتفاق می‌افتد، موتور و گیربکس به‌طور دائمی به هم قفل می‌شوند که از چرخش دیفرانسیل موتور و گیربکس جلوگیری می‌کند و درنتیجه باعث ازکارافتادن موتور می‌شود.

 

گیربکس اتوماتیک بیش‌ازحد گرم می‌شود

این می‌تواند در صورتی اتفاق بیفتد که سطح روغن گیربکس خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، اما همچنین زمانی که بارهای به کسل از ظرفیت نامی گیربکس فراتر رود.

 

دو دنده به‌طور هم‌زمان انتخاب می‌شود

این‌زمانی اتفاق می‌افتد که یک شیر برقی شیفت هنگام باز شدن دیگری بسته نمی‌شود، یا زمانی که یک یا چند قرقره سوپاپ در بدنه سوپاپ می‌چسبد یا به هم متصل می‌شود، که هردوی این شرایط باعث می‌شود دو یا چند مدار هیدرولیک به‌طور هم‌زمان تحت‌فشار قرار گیرند. معمولاً مانع از انتخاب کامل یک‌دنده قبل از انتخاب دنده دیگر می‌شود.

 

صداهای مکانیکی

این‌یک علامت رایج در گیربکس‌های اتوماتیک با مسافت پیموده شده است و عمدتاً ناشی از فرسودگی یاتاقان‌ها و/یا سایر اجزای چرخان است. صداهای معمولی شامل صدای ناله، غرش، و/یا صدای ساییدن است که ممکن است با سرعت در هنگام حرکت خودرو متفاوت باشد یا نباشد.

تعمیر گیربکس پورشه
تعمیر گیربکس پورشه

روغن گیربکس – محافظت از گیربکس اتوماتیک شما

مانند روغن‌موتور، روغن گیربکس اتوماتیک در فرمولاسیون‌ها، ویسکوزیته ها و درجه‌های مختلف تولید می‌شوند. همچنین مانند روغن‌موتور، روغن گیربکس اتوماتیک حاوی مواد افزودنی مانند اصلاح‌کننده‌های اصطکاک، عوامل ضد کف و مواد شوینده هستند که درنهایت درنتیجه اکسیداسیون و/یا قرار گرفتن در معرض دمای بالا برای دوره‌های طولانی‌مدت، فرسوده یا تخریب می‌شوند.

برخلاف روان کننده‌های گیربکس دستی، روغن گیربکس اتوماتیک دو وظیفه را انجام می‌دهند، اولی روان کاری و دومی گیربکس اتوماتیک نیرو از موتور به گیربکس از طریق مبدل گشتاور. بنابراین، ازآنجایی‌که عمل تعویض دنده‌ها مستلزم حرکت آزادانه شاتل سوپاپ‌ها و سوپاپ‌های چک در بدنه سوپاپ است، روغن گیربکس اتوماتیک ضعیف یا کثیف می‌تواند باعث ایجاد لجن شود که از حرکت آزاد این اجزای کوچک جلوگیری می‌کند.

با تعویض روغن و فیلتر گیربکس اتوماتیک مطابق با برنامه تعمیر و نگهداری خودرو، یا در مواقعی که شرایط کارکرد/رانندگی ایجاب می‌کند، می‌توان تا حد زیادی از بسیاری از مشکلات/علائم/مشکلات فهرست شده در اینجا جلوگیری کرد.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک در کرج

ما تیمی از تکنسین‌های کاملاً آموزش‌دیده داریم که در گیربکس اتوماتیک تخصص دارند. تمام‌کارهایی که ما انجام می‌دهیم در داخل کشور است تا بتوانید به کیفیت کار اعتماد کنید. ما با ارائه یک تخمین به شما شروع می‌کنیم و سپس می‌توانیم خدمات شمارا برنامه‌ریزی کنیم. متخصصان گیربکس اتوماتیک سال‌هاست که خدمات برتر ارائه می‌دهند. ما به هر شغلی با دقت و حرفه‌ای برخورد می‌کنیم. گروه ما هرگز راه‌های کوتاهی را در پیش نخواهد گرفت یا کاری تولید نمی‌کند که کمتر از استانداردهای بالای ما باشد.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

تعمیرگاه گیربکس نامبروان

گیربکس اتوماتیک، وسیله نقلیه بدون نیاز به منحرف کردن توجه شما به پدال کلاچ یا تعویض دنده، از طرف شما دنده‌ها را تعویض می‌کند. این امر رانندگی را در بسیاری از موقعیت‌ها آسان‌تر می‌کند، به همین دلیل است که مردم تمایل دارند این نوع وسیله نقلیه را به گیربکس‌های دستی انتخاب کنند. هزینه تعمیر گیربکس بسته به مشکل سیستم شما متفاوت خواهد بود و در برخی شرایط، تعویض کل سیستم به‌جای تعمیر آن مقرون‌به‌صرفه تر خواهد بود.

وقتی نوبت به تعمیر گیربکس می‌رسد، تیمی بهتر از تعمیرگاه گیربکس نامبروان پیدا نخواهید کرد. در صورت نیاز به تعمیرات گیربکس اتوماتیک خود با ما تماس بگیرید. گروه ما با تجزیه‌وتحلیل کامپیوتری ما مشکل شمارا تشخیص داده و مؤثرترین راه‌حل‌های ممکن را ارائه می‌دهد.

کلیه انواع گیربکس اتوماتیک در تمام خودروهای داخلی و خارجی در تعمیرگاه گیربکس نامبروان توسط کارشناسان خبره ما بررسی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض می‌شوند، در مجموعه ما انواع روغن‌های گیربکس اتوماتیک براساس نیاز هر خودرو موجود هستند.

کلیه خدمات در تعمیرگاه گیربکس نامبروان با ضمانت‌نامه کتبی یک‌ساله و پشتیبانی از خدمات ارائه می‌شوند.

اگر خودروی شما خاموش شده است، می‌توانید برای انتقال خودرو به تعمیرگاه از خودروبر رایگان مجموعه ما استفاده کنید.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *