تعمیرگاه ام جی mg

تعمیر گیربکس ام جی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیرگاه ام جی mg

تعمیر ام جی mg در کرج

ام جی یکی از برند های چینی محبوب در ایران است. اصل این برند به انگلیس بر می گردد اما در سال های اخیر شرکت چینی امتیاز این برند را خریداری کرده و در حال حاضر خودرو های ام جی در چین تولید می شوند خودرو های ام جی در مقایسه با خودرو های کره ای قیمت مناسب تری دارند و به همین دلیل در ایران بیشتر به فروش می رسند. با توجه به اینکه اصل خودرو های ام جی انگلیسی است و به انگلستان هم صادر می شود در مقایسه با سایر خودرو های چینی کیفیت قابل قبول تری را ارائه می دهد.

خودرو های ام جی در ساختار ظاهری و قطعات به کار رفته در ساخت مانند سایر خودرو ها در بازار اختصاصی هستند و با خودرو های داخلی ایران و خودرو های باقی برند ها تفاوت هایی دارند به همین دلیل تعمیرات مرتبط با خودرو های ام جی باید در تعمیرگاه ام جی mg انجام شود در تعمیرگاه ام جی mg مجموعه ای از افراد متخصص که آگاهی کاملی نسبت به انواع مدل های خودرو ام جی و ساختار هر کدام دارند، آماده ارائه خدمات تخصصی هستند.

تعمیرگاه ام جی mg

در تعمیرگاه ام جی mg تمامی انواع خدمات مرتبط با خودرو های این برند از جمله

سرویس گیربکس ام جی mg

سرویس موتور ام جی mg

تعویض روغن گیربکس و موتور ام جی mg

تعمیرات جلوبندی خودرو ام جی mg

تنظیم کمک فنر ام جی mg

تنظیم سیستم کامپیوتری خودرو ام جی mg

تعمیر سرویس برق خودرو ام جی mg

تعویض قطعات ام جی mg

تعمیر جلوبندی ام جی mg

همگی توسط افراد متخصص انجام می شوند و خیال شما از بابت ارائه ی خدمات کامل و تخصصی راحت است. خدمات ارائه شده بنابر نوع مدل خودرو و سال تولید خودرو باید شخصی سازی شوند.

تعمیرگاه گیربکس ام جی جی اس
تعمیرگاه گیربکس ام جی جی اس

تعمیر و سرویس سر سیلندر ام جی

برای تعمیر و سرویس سر سیلندر موتور ام جی باید مراحل زیر را طی کرد:

برای فشرده سازی فنرهای سوپاپ از کمپرسور فنر سوپاپ استفاده می شود. با فشرده شدن فنر، نگهدارنده های سوپاپ برداشته می شود و به آرامی از حالت فشار خارج می شود هنگامی که ابزار فشرده سازی برداشته می شود ، فنرها و شیم های سوپاپ را برداشته می شود.

سوپاپ از سر جدا می شود. سعی کنید آن را به زور بیرون ندهید، که می تواند راهنماها را خراش دهد. برای هر شیر، باید هرگونه تجمع کربن یا کثیفی را از شیرها و سر سوپاپ پاک کنید.

سر هر سوپاپ را از نظر صافی بررسی کنید. به هر صافی خارج از مشخصات توجه کنید تا پس از بازرسی در ماشین‌فروشی اصلاح شود. راهنماها را از نظر سایش بیش از حد با استفاده از نشانگر شماره گیری بررسی کنید و فرورفتگی صندلی های سوپاپ را بررسی کنید. همچنین بررسی موارد زیر ضروری است:

ساقه سوپاپ . از یک میکرومتر استفاده کنید و هر دریچه ای را که ساقه آنها فراتر از مشخصات تعیین شده است جایگزین کنید.شیارهای نگهدارنده فرسوده نگهدارنده های فرسوده را تعویض کنید.حاشیه های نازک. حاشیه ها باید در سوپاپ های ورودی نازک تر از دریچه های خروجی باشند. شیرهایی را با حاشیه های بسیار نازک تعویض کنید.طول، کشش و مربع . فنرهایی که فراتر از مشخصات فرسوده شده اند را تعویض کنید.

تمام سوپاپ هایی را که قرار نیست تعویض شوند، باز کنید. صندلی های سوپاپ را ماشین کاری کنید. میل سوپاپ ها را با روغن موتور روغن کاری کنید. آب بند دریچه ها را نصب کنید.مهر و موم شیر در 3 نوع مختلف وجود دارد: نوع نواری، چتری یا PC. به ترتیب مونتاژ دقت کنید. سر سوپاپ ها را جمع کنید. نشتی را با استفاده از تست مایع یا آزمایش خلاء بررسی کنید.

تعمیر گیربکس ام جی
تعمیر گیربکس ام جی

تعمیرگاه ام جی mg

تعمیر گیربکس ام جی

تعمیرات اساسی گیربکس عبارتند از حذف تمام اجزای جانبی و مجموعه‌های فرعی (مانند مبدل‌های گشتاور یا واحدهای استارت)، حذف شفت‌های محرک گیربکس، شفت‌ها و مجموعه‌های قطار دنده، برداشتن یاتاقان‌ها و مهر و موم‌ها، و پاک کردن محفظه گیربکس از تمام اجزای آن است.گیربکس قطعه ی  پیچیده ای است که باید با دقت نصب، استفاده، نگهداری، تعمیر و تعویض شود. این قطعه از ماشین آلات در قلب همه عملیات قرار دارد. از این رو، هنگام استفاده از خدمات تعمیر گیربکس، باید مطمئن شوید که مراحل درست انجام شده است. با گذشت زمان، روش‌های تعمیر و نگهداری برای افزایش کارایی و دوام محصول تکمیل شده‌اند.

 

تعمیرگاه ام جی mg

فرآیند تعمیر گیربکس

درک نحوه انجام فرآیند تعمیر گیربکس برای درک زمان چرخش، هزینه و توانایی بازرسی محصول شما بسیار مفید است.

 1. بازرسی اولیه

این یک بازرسی کلی است که قبل از باز کردن دستگاه انجام می شود. این فرآیند به ارزیابی سلامت عمومی و بیرونی دستگاه کمک می کند.

 1. جداسازی قطعات

کل دستگاه جدا شده است. این شامل جداسازی تمام اجزا تا بلبرینگ می شود.

 1. تجزیه و تحلیل شکست

پس از جداسازی تمام قطعات، آنها تجزیه و تحلیل می شوند. دلیل شکست مشخص می شود. این اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتری و تعمیرکار قرار می دهد و به آنها کمک می کند تا اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه انجام دهند.

 1. هزینه و تایید

در طی فرآیند تجزیه و تحلیل خرابی، محدوده کار تعمیر تعریف می شود. این به ارائه دهنده خدمات اجازه می دهد تا هزینه کلی را که برای تعمیر اجزای گیربکس متحمل می شود، مشخص کند.

 1. تعمیر

این فرآیند شامل ماشینکاری محصولات برای بازگرداندن آنها به شرایط کاری اولیه است.

 1. مونتاژ

تمامی قطعات پس از تعمیر توسط کارشناسان نصب و با استفاده از فرآیندها و ابزارهای قابل اعتماد مونتاژ می شوند. علاوه بر این، در هر مرحله از نصب، آزمایشاتی انجام می شود.

 1. تست های کیفیت

این محصول برای بررسی عملکرد و سطوح کیفی آن تحت چندین آزمایش قرار می گیرد. این مرحله کنترل کیفیت به مالک تجهیزات اطمینان می دهد. همچنین عملکرد طولانی مدت را تضمین می کند.

این فرآیند عمیق تضمین می کند که هیچ سنگی در مورد تعمیر گیربکس باقی نماند. هنگامی که به دنبال ارائه دهنده خدمات تعمیر گیربکس مناسب هستید ، یکی را انتخاب کنید که قادر به ارائه هر هفت سرویس ذکر شده در بالا باشد. برخی از تکنسین ها یا شرکت ها ممکن است فقط برخی از خدمات را ارائه دهند. این می تواند منجر به مشکلاتی در هنگام تلاش برای ترکیب تعمیرات و تغییرات انجام شده توسط دو شرکت مختلف با فرآیندهای مختلف تعمیر شود.

تعمیر گیربکس یک روش دقیق است. اگر به درستی انجام شود، می تواند مزایای طولانی مدتی را برای کاربر فراهم کند. بنابراین، هنگامی که به دنبال ارائه دهنده خدمات هستید، مطمئن شوید که یک روش کامل دنبال می شود. پس از این باید نتایج ملموسی از نظر عملکرد گیربکس دریافت کنید.

تعمیرات اساسی گیربکس (همچنین به عنوان بازسازی گیربکس نیز شناخته می شود) مستلزم حذف و جداسازی گیربکس به طور کامل است. هر قسمت از جعبه دنده از نظر سایش و آسیب بررسی می شود و سپس در محلول تمیز کننده مخصوص تمیز می شود یا بسته به شرایط آن با قسمت دیگری جایگزین می شود.

تعمیر گیربکس ام جی550
تعمیر گیربکس ام جی550

تعمیرگاه ام جی mg

نشانه های خرابی گیربکس ام جی

ماشین شما نباید هنگام رانندگی صداهای غیر معمول تولید کند. خوب است بدانید صداهای مختلف در مورد سلامت وسیله نقلیه شما چه معنایی دارند. برخی از صداها نشان می دهد که انتقال از کار افتاده است. هنگامی که گیربکس صدا می دهد، نشان دهنده یک مشکل شدید است که ماشین نیاز به توجه یک مکانیک با تجربه دارد. در اینجا برخی از صداهای ناشی از خرابی سیستم انتقال آورده شده است.

ناله کردن

ممکن است هنگام رانندگی متوجه صدای ناله ای از موتورها شوید. متأسفانه، ناله کردن به مشکل خاصی در انتقال اشاره نمی کند زیرا مسائل مختلف ممکن است صدا را تولید کنند. با این حال، می توانید با انجام موارد زیر به علت دقیق آن برسید:

 • سعی کنید دنده عقب را درگیر کنید. اگر صدای ناله با ریور بیشتر شود، به این معنی است که خط سیال گیربکس مسدود شده است. در بیشتر موارد، گرفتگی خط سیال به موضوع مهمتری اشاره دارد.
 • در گیربکس اتوماتیک، اگر صدای ناله در دنده بلندتر شود، به مشکل مبدل گشتاور اشاره می کند. از طرف دیگر، اگر زمانی که دنده در حالت خنثی قرار دارد و کلاچ درگیر است، صدا ظاهر می شود، شفت ورودی یا یاتاقان ها مشکل دارند.
 • اگر با تندتر رانندگی صداها بلندتر می شود، به این معنی است که سرعت خودرو نیز روی گیربکس تأثیر می گذارد و مشکل در درایو نهایی گیربکس است.

سنگ زنی

سنگ زنی در گیربکس های اتوماتیک رایج است. وقتی این اتفاق می افتد، به این معنی است که سیستم چرخ دنده سیاره ای مشکل دارد. گیربکس اتوماتیک خودروی شما به سیستم دنده بستگی دارد که در هنگام رانندگی ورودی های مختلفی را دریافت می کند. بنابراین، اگر سیستم دنده از کار بیفتد، ممکن است آسیب زیادی به گیربکس نیز وارد شود.

صدای سوت

صدای سوت شبیه صدایی است که هنگام مکیدن آب از لوله ایجاد می شود. این صدا معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سطح مایع در گیربکس شما ناکافی باشد. با این حال، سر و صدا همچنین می تواند ناشی از ورودی بیش از حد هوا در خط سیال باشد. صدا در هنگام تعویض دنده در هنگام رانندگی قابل توجه است. رانندگی با سیستم گیربکس که مایعات کمی دارد ممکن است به قطعات متحرک آسیب برساند.

 

تعمیرگاه ام جی mg

تعمیر موتور ام جی

خدمات تعمیر و نگهداری اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از موتور شما هستند. در اولین نشانه های مشکل خودرو، ممکن است بتوانید به جای تعمیر، نگرانی های موتور خود را با تعمیر و نگهداری برطرف کنید. نکته کلیدی در اینجا این است که موتور خود را قبل از اینکه آسیب ببیند در مغازه قرار دهید. راه حل های تعمیر و نگهداری، مانند شستشوی مایعات موتور ، همچنین به منبع مشکلات موتور شما و شدت مشکل بستگی دارد. تعمیر و نگهداری می تواند گهگاه نگرانی های موتور در مراحل اولیه را قبل از تبدیل شدن به مشکلات جدی برطرف کند. با این حال، بهتر است از نکات  تعمیر و نگهداری معمول خودرو پیروی کنید تا از وارد شدن هر گونه آسیب به موتور خودرو جلوگیری کنید.

هنگامی که مشکلات موتور شما به آسیب تبدیل شد، شروع به بررسی گزینه های تعمیر می کنید. اگر آسیب موتور شما به یک قطعه یا سیستم منفرد مربوط باشد، ممکن است بتوانید با رسیدگی به منبع این مشکلات، تعمیر را انجام دهید. در بهترین حالت، ممکن است به سادگی به یک تسمه یا شلنگ جایگزین نیاز داشته باشید. سیستم‌های بزرگ‌تر، مانند گیربکس یا رادیاتور، هزینه بیشتری برای تعویض خواهند داشت، اما هنوز هم نسبت به یک وسیله نقلیه جدید یا جایگزینی کامل موتور، هزینه کمتری دارند.

موتور شما شبکه ای از قطعات و سیستم های متصل است. هنگامی که یک موتور با آسیب شدید مواجه می شود، می تواند به سرعت از یک قطعه به قطعه دیگر سرایت کند به همین دلیل در این زمان ممکن است نیاز به تعویض کامل موتور و تعمیر موتور کارساز نباشد. که متخصص با بررسی کامل موتور می تواند روش مناسب را انتخاب و به شما اعلام کند.

در حالی که جایگزینی موتور یک راه حل قابل اعتماد است، برای همه مناسب نیست. برخی از رانندگان در عوض خرید یک وسیله نقلیه جدید را انتخاب می کنند. در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد جایگزینی وسیله نقلیه ممکن است برای شما مناسب باشد:

 • به روز رسانی های مورد نیاز: اگر به دنبال فضای ارتقا یافته یا ویژگی های جدید هستید، جایگزینی وسیله نقلیه ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد.
 • بودجه بیشتر: در حالی که تعویض موتور پرهزینه است، اغلب بسیار ارزان تر از یک وسیله نقلیه جدید است. اگر بودجه بیشتری برای خرج کردن در وسیله نقلیه خود دارید، ممکن است یک ماشین جدید را انتخاب کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، تعویض وسیله نقلیه ارزان‌تر می‌تواند با مشکلاتی مواجه شود که باعث می‌شود شما دو برابر هزینه پرداخت کنید—بنابراین ما فقط در صورتی که بودجه لازم برای تهیه یک خودروی مطمئن با گارانتی را داشته باشید، تعویض خودرو را توصیه می‌کنیم.
 • سایر اجزای معیوب: برای برخی از رانندگان، تعویض موتور آن‌ها را با یک وسیله نقلیه جدید باقی می‌گذارد که برای سال‌های آینده دوام خواهد آورد. برای سایر رانندگان، موتور تازه شروع مشکلات وسیله نقلیه آنهاست. اگر خودروی شما با تهویه مطبوع ، فریم، مبدل کاتالیزوری ، سیستم تعلیق ، چراغ‌های جلو و سایر اجزای سیستم خارج از موتور مشکل دارد، می‌توانید به جای آن آن را تعویض کنید.

تعمیر موتور ام جی نیز از این قانون پیروی می کند و اگر شرایط تعمیر میسر نباشد و تعمیر کارساز نباشد، تکنسین موتور خودروی شما را تعویض خواهد کرد.

تعمیر گیربکس ام جی
تعمیر گیربکس ام جی

تعمیرگاه ام جی mg

انواع تعمیرات موتور ام جی

تعمیر واشر سر : بدترین دشمن واشر سر موتور شما گرم شدن بیش از حد است. گرمای بیش از حد باعث انبساط و تاب برداشتن اجزای فلزی می‌شود که باعث می‌شود مایع خنک‌کننده موتور از اطراف واشر سر بین بلوک موتور و سر سیلندر شما نشت کند. واشر سر شما مسئول جلوگیری از رسیدن روغن موتور، مایع خنک کننده موتور (ضد یخ) و احتراق سیلندر با فشار بالا است. هنگامی که هر یک از اینها اجازه دارند با هم ترکیب شوند، فاجعه خاصی برای موتور شما به همراه دارد که اگر بیش از 120000 مایل داشته باشد، ممکن است تعمیر نشود.

بنابراین بسیار مهم است که مطمئن شویم موتور شما هرگز به دلیل نشتی مایع خنک کننده، معیوب بودن رادیاتور یا شلنگ بادکرده رادیاتور بیش از حد گرم نمی شود. هر بار که وسیله نقلیه شما برای سرویس می آید، مکانیک های آموزش دیده ما به دنبال خرابی های احتمالی هستند تا مطمئن شوند که با یک اورژانس غیرمنتظره که گرم شدن بیش از حد موتور می تواند ایجاد کند، مواجه نشوید. اگر زمانی دیدید که چراغ هشدار دمای موتور شما در حین رانندگی روشن می شود، فورا توقف کنید و با یک کامیون یدک کش تماس بگیرید. در تلاش برای بازگرداندن آن به خانه، خطر آسیب بزرگی به موتور نداشته باشید، ارزش هزینه بالای احتمالی که با تعویض موتور به همراه دارد، ندارد.

پمپ آب : هر موتور احتراق داخلی که در خودروهای امروزی کار می کند از پمپ آب برای گردش مایع خنک کننده موتور ضد یخ استفاده می کند تا خنک و در محدوده دمایی قابل قبولی بماند. اگر ماشین شما دارای تسمه تایم است، همیشه توصیه می کنیم پمپ آب را همزمان با تعویض تسمه تعویض کنید زیرا معمولاً از دید پنهان است و توسط تسمه هدایت می شود. با این حال، اکثر موتورهای دارای زنجیر تایم، یک پمپ آب قابل مشاهده دارند و اگر نشتی شروع شود، ما معمولاً قبل از از کار افتادن کامل آن را تشخیص می دهیم. این دلیل دیگری است که چرا یک مکانیک دارای گواهی ASE ایده خوبی است که تمام خدمات معمول شما مانند تعویض روغن را انجام دهد. تجربه و دانش آنها در حین بازرسی وسیله نقلیه شما در هر 3000 مایل، آنچه را که اکثر جوکی‌های سریع روغن کاری ممکن است از دست بدهند، پیدا خواهند کرد.

تعمیرگاه ام جی mg

تعمیر و سرویس برق ام جی

خودروهای امروزی از تعدادی سیستم تشکیل شده اند که با هم هماهنگ هستند. حذف یکی از این سیستم ها (مثلاً سوخت) غیرممکن است و سبب می شود تا خودرو دیگر حرکت نکند به همین دلیل شناسایی مشکل در سیستم برقی خودرو اهمیت بالایی دارد و حتما باید شناسایی و رفع شود. دو نوع برق وجود دارد، جریان متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC). هنگامی که باتری ها تخلیه می شوند، یک توان DC ثابت در یک جهت ساطع می کنند و برق را از طریق ترمینال مثبت به منفی می دهند. اکثر قطعات خودرو برای کارکرد صحیح به شارژ DC نیاز دارند، اما این شارژ محدود است زیرا باتری‌ها در نهایت به طور کامل تخلیه می‌شوند، بدون اینکه نیرویی باقی بماند.

برای رفع این مشکل، خودروها دینام نیز دارند . آلترناتورها در واقع ژنراتورهای کوچکی هستند که می توانند انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند. دینام‌ها که توسط تسمه موتور هدایت می‌شوند، از سیگنال کوچکی از باتری استفاده می‌کنند تا جریان میدانی را فعال کنند که روتور را در داخل مجموعه‌ای از استاتورها می‌چرخاند. از آنجایی که این انرژی توسط قطبیت میدان های مغناطیسی هدایت می شود، جریان تولید شده در نتیجه با چرخش روتور تغییر جهت می دهد و جریانی را در جهت مخالف یا متناوب تولید می کند (بنابراین AC). آلترناتورها جریان های بسیار بالاتری نسبت به باتری اولیه تولید می کنند، بنابراین از آنها برای شارژ مجدد خود باتری و تامین انرژی سایر اجزای الکتریکی استفاده می شود.

مسئله اصلی دیگر در سیستم الکتریکی خودرو این است که همه اجزاء قدرت یا آمپر جریان یکسانی را تحمل نمی کنند. بنابراین، سیستم باید دارای رگولاتورهای ولتاژ و فیوزهایی باشد تا جریان متوسط ​​را کاهش دهد و از اجزایی محافظت کند که قادر به کنترل آمپراژ تامین شده توسط دینام نیستند. فیوزها هنگام قرار گرفتن در مقابل بار (جزء) از مدارها محافظت می کنند. اگر یک افزایش ولتاژ باعث ارسال آمپر بیش از حد به چراغ‌های جلو شود، فیوزی که برای «منفجر شدن» در 15 آمپر طراحی شده است، این کار را انجام می‌دهد و از ادامه جریان برای پختن خود چراغ جلو جلوگیری می‌کند.

سیستم الکتریکی یک بخش پیچیده اما ضروری است که باعث می شود ماشین شما روشن شود، کار کند، شارژ شود و کارهای کوچک اما مهمی مانند قفل کردن درها را انجام دهد. و در حالی که ولتاژ در سیستم‌های خودرو بسیار کمتر از برنامه‌های خانگی است، اما هنوز مهم است که هنگام تشخیص یا شروع تعمیرات، از یک متخصص راهنمایی بگیرید، زیرا بسیاری از قطعات بسیار حساس هستند و بدون آموزش و دانش مناسب به راحتی آسیب می‌بینند.

چه زمانی باید سیستم برق خودرو خود را سرویس کرد؟

تعدادی پرچم قرمز وجود دارد که نشان دهنده نیاز به سرویس سیستم الکتریکی خودرو شما است. اگر می‌خواهید ماشین خود راروشن کنید و صدای خراش، کلیک یا صدایی شنیدید، وقت آن است که با یک تکنسین تماس بگیرید و قرار ملاقاتی را تعیین کنید.

عمر باتری خودرو به طور متوسط ​​بین سه تا شش سال است. بنابراین باید پس از چهار سال باتری خودروی خود را تعویض کنید تا در حالت ایمن باشید.اگر چراغ‌های داشبورد خودروی شما به درستی روشن نمی‌شوند، احتمالاً سیستم الکتریکی خراب است. یکی دیگر از نشانه‌های مشکل احتمالی سیستم الکتریکی این است که هنگام رانندگی با سرعت کم، چراغ‌های جلوی خودروی شما تاریک می‌شوند.

عمر باتری شما معمولاً تحت تأثیر دماها، مانند گرمای شدید یا دمای انجماد، و طول سفر شما قرار می‌گیرد. رانندگی در سفرهای کوتاه مدت به طور منظم به باتری خودروی شما اجازه نمی دهد تا کاملاً شارژ شود و در کل طول عمر آن را کاهش می دهد. دماهای بالا روی دینام و به طور کلی تمام تجهیزات الکتریکی نیز تأثیر می گذارد، زیرا گرما مقاومت الکتریکی را افزایش می دهد.

تشخیص مشکلات برق خودرو و تعمیرات برق خودرو

یک تکنسین باتجربه یک عیب یابی تخصصی روی سیستم الکتریکی خودرو شما انجام می دهد تا علت خرابی را مشخص کند و تعمیرات لازم را انجام دهد.بازرسی یک تکنسین از باتری، وضعیت کیس و یکپارچگی خودرو می تواند تأیید کند که آیا می تواند قدرت کافی تولید کند یا خیر.اگر یکپارچگی باتری به خطر افتاده است باید تعویض شود. اطمینان حاصل کنید که باتری، کابل‌های مجاور، و لوازم الکترونیکی حساس شما به درستی کار می‌کنند.

اگر هنگام چرخاندن کلید یا فشار دادن دکمه استارت موتور صدایی شنیدید، ممکن است قطعات الکتریکی خودرو شما خراب شده باشد. کلیک معمولاً نشان دهنده تخلیه یا خرابی باتری است. اگر صدای سنگ زنی می شنوید، ممکن است استارت خراب یا چرخ دنده حلقه فلایویل بد باشد.

اگر هنگام استارت زدن ماشین خود با مشکلات متناوب مواجه می شوید، ممکن است مشکل از رله استارت باشد. گرمای بیش از حد و کثیفی می تواند به رله استارت آسیب برساند به طوری که هر بار نتواند برق را به استارت ارسال کند. مهم است که سیستم الکتریکی خود را بررسی کنید تا به درستی مشخص شود که چه چیزی باعث تماس متناوب شده است.

سوئیچ استارت، سیستم الکتریکی اصلی وسیله نقلیه شما را فعال می کند. اگر از کار بیفتد، نه تنها ماشین شما روشن نمی شود، بلکه سوئیچ احتراق بد به یک بار انگلی تبدیل می شود که می تواند باعث تخلیه باتری شما شود.

فیوزها برای محافظت از مدارهای الکتریکی طراحی شده اند. اگر فیوز منفجر شده باشد، این نشانه ای است که نشان می دهد یکی از وسایل الکتریکی در ماشین شما یا سیم کشی جریان زیادی را جذب یا حمل می کند. تعویض فیوز بدون شناسایی مشکل اساسی راه حل بلندمدتی نیست، زیرا فیوز تا زمانی که مشکل اصلی برطرف نشود به کار خود ادامه می دهد.

تعمیر بدنه ی ام جی

پانل های بدنه بیشترین قسمت از پوسته فلزی خودرو، درها، کاپوت، صندوق عقب، سقف و حتی کف را تشکیل می دهند. در میان همه این پانل ها، کاپوت مهم ترین است زیرا تمام قطعات عملکرد خودرو شما از جمله موتور را در خود جای می دهد. متأسفانه، هود نیز به دلیل قرار گرفتن در قسمت جلویی، در میان پانل‌هایی است که بیشترین آسیب را در معرض آسیب قرار می‌دهد. تعمیر کاپوت خودرو اغلب رایج است و می تواند بخش بزرگی از بودجه تعمیر و نگهداری خودرو شما را از بین ببرد.

 1. مشکل لولا

کاپوت شما به بدنه اصلی وسیله نقلیه شما متصل است زیرا قطعات مهم خودرو را پوشش می دهد. از جمله سخت افزارهای مختلفی که آن را به خودروی شما متصل می کند، لولاها هستند. اما گاهی اوقات این لولاها شل می شوند یا حتی ناپدید می شوند. اگر در هنگام رانندگی در کاپوت وسیله نقلیه خود دچار لرزش شدید، احتمال زیادی وجود دارد که لولاها از قبل شل شده، از کار افتاده یا حتی گم شده باشند. اگر از این موضوع غافل شوید، این احتمال وجود دارد که هنگام رانندگی در بزرگراه، کاپوت ناگهان بالا برود و دید شما را مسدود کند و حتی منجر به تصادف شود.

 1. خراش و فرورفتگی

تصادفات ساده وسایل نقلیه که به عنوان خم کن گلگیر شناخته می شوند نیز می توانند به کاپوت آسیب برسانند و مشکلاتی مانند خراش و فرورفتگی ایجاد کنند. اینها ممکن است مشکلات ساده ای باشند، اما می توانند ناخوشایند باشند. آنها می توانند وسیله نقلیه شما را قدیمی تر و فرسوده نشان دهند و ارزش آن را کاهش دهند. علاوه بر این، زمانی که این مشکلات نادیده گرفته شوند، می توانند منجر به مشکلات جدی تری شوند. برای از بین بردن خط و خش، می توانید به سادگی یک رنگ آمیزی مجدد خودرو انجام دهید. برای فرورفتگی ها، می توانید تعمیر را به تنهایی انجام دهید یا می توانید آن را به مکانیک محل خود بیاورید.

 1. زنگ زدگی و خوردگی

این احتمالا جدی ترین مشکلی است که یک هود ممکن است با آن مواجه شود. زنگ زدگی می تواند ناشی از بی توجهی باشد. خراش هایی که قادر به پوشاندن و رنگ آمیزی مجدد آنها نیستید و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت خودرو در معرض عناصر محیطی بدون محافظت. راه حل این مشکل به میزان خوردگی قطعه بستگی دارد. اگر زنگ زدگی فقط قسمت کوچکی از پانل را تحت تأثیر قرار دهد، همچنان می توانید آن را ذخیره کنید. با این حال، اگر زنگ‌زدگی بخش بزرگی از کاپوت را خورده است، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آن را با یک کاپوت جدید جایگزین کنید. پس از همه، شما نمی خواهید قطعات موجود در محفظه موتور را با قرار دادن آنها در معرض عناصر آسیب رسان به خطر بیندازید.

مراقبت از کاپوت وسیله نقلیه برای سلامت موتور و بسیاری از قطعاتی که با سیستم جرقه زنی، سیستم تزریق سوخت و بسیاری از مجموعه های خودرو کار می کنند بسیار مهم است. بنابراین هنگامی که متوجه یک مشکل ساده هود شدید، از آن غافل نشوید و بلافاصله راه حلی برای آن بیابید.تعمیر کاپوت ماشین نیازی به هزینه بالایی ندارد، حتی می توانید تعمیرات ساده را به تنهایی انجام دهید. تنها چیزی که نیاز دارید ابزار مناسب و مهارت های اساسی در تعمیر و نگهداری خودرو است. این موارد نه تنها در پول شما صرفه جویی می کنند، بلکه به شما دانش بیشتری برای کمک به مراقبت از ماشین خود می دهند.

تعمیر انواع بخش های مختلف خودرو های ام جی به دانش تخصصی نیاز دارد و همان طور که بررسی کردیم هر بخش از اجزای مختلفی تشکیل شده است که باید در زمان تعمیر خودرو این مورد را مد نظر قرار داد و اجزای داخلی هر بخش را جداگانه بررسی کرد. سرویس خودرو در کنار دانش به اجزای به روز نیاز دارد که تنها در تعمیرگاه های ام جی می توان ابزار مناسب برای تعمیر و سرویس این خودرو ها را پیدا کرد.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *