رفع زوزه کشیدن گیربکس

تعمیر زوزه کشیدن گیربکس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

فهرست مطالب نمایش

چرا گیربکس زوزه میکشد؟

رفع زوزه گیربکس

در بسیاری از موارد خریداران خودروها چه با گیربکس دستی و چه اتوماتیک با صداهای ناهنجاری که به زوزه معروف است مواجه می‌شوند. چرا گیربکس زوزه میکشد ؟

سر و صدا اولین علامت هشدار دهنده مشکل در گیربکس اتوماتیک است. هر چه زودتر مشکل برطرف و اصلاح شود، قطعات کمتری تحت تأثیر قرار می گیرد و تعمیرات گیربکس هزینه کمتری را شامل میشود.

سایش دنده ها و شفت شایعترین علت ایجاد صدا است. این موارد در ابتدا فقط کوچک هستند. اما به تدریج بزرگتر می شوند و هرچه رشد می کنند، نقص ها باعث ایجاد سر و صدای بیشتری می شوند.

تا زمانی که آن را تجربه نکرده باشید، درک اینکه چقدر یک چرخ دنده خراب می تواند صدا ایجاد کند دشوار است. نحوه شنیدن صدا توسط یک شخص بسیار متفاوت از شنیدن صدای مشابه توسط یک متخصص تعمیر گیربکس اتوماتیک است.

زوزه کشیدن گیربکس در مدت زمان کوتاهی میتواند بسیار بلند شود. و می تواند نشان دهنده آسیب به دنده ها باشد.

رفع زوزه کشیدن گیربکس

وقتی ماشین شما شروع به تولید صداها یا لرزش های عجیب می کند، هرگز چیز خوبی نیست – به خصوص اگر از جعبه دنده باشد. سر و صدا – خواه کوبیدن، ساییدن یا خراشیدن – به این معنی است که دو قسمت در تماس هستند که قرار نیست. این صداها هشدار شما هستند که مشکلی در راه است و باید فوراً اقدام کنید. هر روز که می گذرد، احتمال تعمیر پرهزینه گیربکس افزایش می یابد.هنگام کار گیربکس به خصوص در بارها و سرعت های بالا، صدا و لرزش ناشی از چرخش چرخ دنده ها مشکل بزرگی محسوب می شود. با این حال، از آنجایی که مشکلات نویز معمولاً به دلایل مختلف در کنار هم اتفاق می‌افتد، شناسایی علت آن بسیار دشوار است. در ادامه راه هایی برای کاهش نویز آورده شده است و در مرحله طراحی سیستم های دنده ای باید به این نکات توجه کرد.

استفاده از یک سطح بهتر روی چرخ دنده ها

اطمینان حاصل کنید که روکش تماس صحیح با دندان و قسمت انتهایی آن می تواند از تماس لبه جلوگیری کند. اصلاح پروفیل دندانه مناسب نیز موثر است.

از مواد رزین استفاده کنید

چرخ دنده های پلاستیکی در بار سبک و عملکرد با سرعت کم بی صدا خواهند بود. باید احتیاط کرد تا واکنش برگشتی ناشی از بزرگ شدن در اثر جذب در دماهای بالا کاهش یابد.

از مواد با لرزش بالا استفاده کنید

چرخ دنده های چدنی صدای کمتری نسبت به دنده های فولادی دارند. استفاده از چرخ دنده با توپی ساخته شده از چدن نیز موثر است.

روغن کاری مناسب را اعمال کنید

چرخ دنده ها را به اندازه کافی روغن کاری کنید تا فیلم روان کننده روی سطح، تحت روانکاری هیدرودینامیکی نگه دارید. روان کننده با ویسکوزیته بالا تمایل به کاهش نویز را دارد.

بار و سرعت کمتر

کاهش سرعت چرخش و بار تا حد امکان باعث کاهش صدای دنده می شود.

اکثر خودروهایی که امروزه فروخته می شوند دارای گیربکس اتوماتیک هستند. آنها رانندگی را بسیار آسان تر می کنند، اما فناوری آنها بسیار پیچیده تر از گیربکس های دستی است، و این بدان معنی است که چیزهای بیشتری وجود دارد که می تواند خراب شود و باعث ایجاد صدای گیربکس شود. در اینجا فقط تعدادی از صداهای معمولی گیربکس اتوماتیک، و معنای اغلب آنها آورده شده است. صداهای دیگری نیز وجود دارد که ممکن است بشنوید، و دلایل دیگری برای صداها وجود دارد، اما وقتی مالک خودرو به ما می‌گوید که هر یک از این صداها را می‌شنود، به ما کمک می‌کند تا مشکل را شناسایی کنیم:

ناله و/یا سر و صدا هر زمان که ماشین در حال حرکت است. گاهی اوقات صدا با لیز خوردن چرخ دنده ها جفت می شود. این معمولاً نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی مایع یا سطح پایین سیال است و می‌توان آن را با تعویض مایع گیربکس برطرف کرد. اگر مایع چک شود، ممکن است مشکل از پمپ باشد.

صدای ثابتی که وقتی خودرو متوقف می شود و در دنده قرار می گیرد، پارک می شود یا در دنده خنثی قرار می گیرد، قطع می شود. این معمولاً نشان دهنده مشکل مبدل گشتاور است.

سر و صدایی که می توان با قرار دادن خودرو در یک دنده خاص به خصوص دنده سوم آن را متوقف کرد. معمولاً به دلیل مشکلات مکانیزم دنده انتقال.

جابجایی باعث تغییر صدا می شود. این معمولاً یک مشکل بین شفت توربین و بخش هایی از انتقال است.

تندتر رفتن صدا را بالاتر می برد. این نشانه ای از این است که مشکل به سرعت حرکت چرخ ها مربوط می شود و معمولاً در درایو نهایی گیربکس یافت می شود.

 

چرا گیربکس زوزه می کشد؟

علت زوزه کشیدن گیربکس ماشین

شاید بدانید که زوزه کشیدن گیربکس، یکی از شایع ترین مشکلات گیربکس های اتوماتیک می باشد. همان طور که می دانید گیربکس اتوماتیک یکی از مهم ترین قسمت های خودرو است. گیربکس از تعدادی چرخ دنده مختلف تشکیل شده است.

هر یک از این چرخ دنده ها نیز نیرو و گشتاور مخصوصی را انتقال می دهند. در واقع گیربکس ها به طور مداوم می چرخند و فعالیت می کنند. همین چرخش های طولانی و فعالیت مداوم سبب ایجاد شدن اصطکاک بین دنده های گیربکس می شود.

برای از بین بردن این اصطکاکی که ایجاد می شود و هم چنین جهت افزایش عمر گیربکس، باید گیربکس و چرخ دنده هایش را توسط یک روغن گیربکس استاندارد و با کیفیت به صورت کامل روغن کاری کنید. فراموش نکنید که روغن کاری کامل گیربکس نه تنها سبب افزایش عمر این قطعه از خودرو می شود، بلکه عملکرد آن را نیز بهبود می بخشد.

دراین مطلب دلایلی که منجر به زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک را شرح می‌دهیم:

  • کم بودن روغن گیربکس
  • خرابی کلاچ
  • خرابی بلبرینگ
  • خرابی شافت ورودی بلبرینگ
  • خرابی بلبرینگ چرخ

دلایل زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک

علت زوزه کشیدن گیربکس در سرعت بالا

ایجاد صدای زوزه از گیربکس می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و یکی از آن‌ها تیز شدن دنده‌ها به خاطر کارکرد بالا است. زوزه کشیدن گیربکس در خودروهای نو معمولا شنیده می‌شود و این مورد عمدتا به سه دلیل می‌تواند باشد. یکی از آن‌ها کیفیت ذاتی گیربکس است که به دلیل کیفیت پایین باعث زوزه کشیدن می‌شود. دیگری کیفیت بد مونتاژ و در نهایت عدم درگیری صحیح سطوح چرخ‌دنده‌ها با یکدیگر است.

کم بودن روغن گیربکس

برای هر دو گیربکس دستی و اتوماتیک، دلیل اصلی زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک کم بودن روغن گیربکس است. اگر مایع روغن خیلی کم باشد، اجزای داخلی گیربکس به درستی روغن کاری نمی شود. آنچه شما می شنوید در واقع اصطکاک بین آن قسمت ها است و می تواند منجر به آسیب قابل توجهی شود. اگر مایع روغن گیربکس کم است، توصیه می شود نشتی آن را نیز بررسی کنید.

خرابی کلاچ

اگر  گیربکس دستی باشد احتمال اینکه کلاچ شما فرسوده شده باشد، وجود دارد. هنگامی که کلاچ را فشار می دهید می توان صدای ناله، سنگ زنی و صداهای غیر طبیعی را شنید.

خرابی بلبرینگ

در حالی که کلاچ درگیر نیست و صدای زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک را نمی شنوید. این احتمال وجود دارد مشکل از بلبرینگ باشد. با این حال شنیدن سر و صدا از بلبرینگ هنگام فشار بر روی پدال کلاچ  شایع تر است تا رانندگی در دنده بدون هیچ گونه فشار بر روی پدال کلاچ.

خرابی شافت ورودی بلبرینگ

یاتاقان داخلی در داخل محفظه گیربکس است و می تواند هنگام شروع خرابی صدای ناله و زوزه کشیدن ایجاد کند.

خرابی بلبرینگ چرخ

یاطاقان چرخ در مرکز قرار دارد. اما صدا می تواند حرکت کند و به نظر می رسد که از گیربکس شنیده می شود. معمول است که یک بلبرینگ چرخ نتواند صدای غوغایی ایجاد کند، اما ممکن است در حین رانندگی  صدای ناله مانندی شنیده شود.

 

علت زوزه کشیدن گیربکس دستی چیست؟

گیربکس دستی مجموعه ای از شفت ها دنده ها و هماهنگ کننده ها ( دنده برنجی ها)  است. در حالت ایده آل نباید میان دنده ها سایش وجود داشته باشد بلکه انتقال نیرو باید توسط روغن گیربکس (واسکازین) صورت پذیرد. در واقع میان دنده ها هموره باید لایه ای بسیار نازک از روغن گیربکس باشد.

اما در عمل به دلایل مختلف زیر ممکن است گیربکس  دستی به زوزه بیافتد، سوت بکشد و یا صدا بدهد:

۱- عدم تطابق و هم محوری شفت ها

در صورت بروز این مشکل تنها با تعویض گیربکس  خودروتان می توانید از صدای گیربکس خود راحت شوید

۲- کیفیت پایین قطعات

در این صورت می توان با افزودن مواد نانو سرامیک زادو به روغن گیربکس تا ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر از شر این مشکل خلاص شد. زیرا این مواد با ایجاد یک لایه سرامیکی بر روی تمامی قطعات فلزی درون گیربکس بسیاری از معایب کیفی قطعات را بر طرف می کنند.

۳- عدم رعایت سطح کیفی لازم برای روغن گیربکس و یا عدم تعویض به موقع آن

توجه به برند سازنده روغن و کیفیت اعلام شده توسط سازنده خودرو یکی از عوامل مهم بهبود عملکرد گیربکس و افزایش عمر مفید آن است.

۴- برخورد دندانه های دو چرخ دنده به هم

در این صورت می توان از محصول نانو سرامیک زادو استفاده کرد تا میزان صدا کاهش یابد.

۵- کمبود روغن گیربکس (نشتی و یا تبخیر)

مشاهده ی نشت واسکازین از گیربکس یکی از آسان ترین راه های تشخیص عیب در گیربکس می باشد. واسکازین نقشی جدی را در گیربکس ایفا می کند برای همین باید مرتب چک شود و اگر رنگ آن تیره و یا بوی روغن سوخته بدهد باید آن را تعویض کرد.

یکی از راه های تشخیص نشت روغن روشن شدن چراغ چک می باشد. در خودرو های امروزی با توجه به سنسور های نصب شده روی گیربکس می توان با استفاده از دستگاه های عیب یاب و کد مورد نمایش از ایراد در گیربکس باخبر شد

۶- سائیدگی یا شکستن فنر و ساچمه ماهک و یا خلاصی و سائیدگی بیش از حد میل ماهک

تنها باید آنها را تعویض نمود

۷- ساییده شدن و افزایش لقی بیرینگ های داخل گیربکس

می توان با استفاده از ترمیم کننده های نانو سرامیک زادو بدون تعمیر و باز کردن گیربکس این مشکل را بر طرف کرد.

 

رفع مشکل صدای زوزه گیربکس ماشین

در شرایطی که با زوزه گیربکس مواجه می‌شویم ابتدا باید کیفیت و مقدار واسکازین را بررسی کنیم و در صورت نیاز آن را تعویض یا سرریز کنیم. در برخی موارد زوزه گیربکس خودروهای نو پس از مدتی که خودرو و گیربکس آب‌بندی شود برطرف خواهد شد بنابراین اگر خودروی شما نو است کمی صبر کنید.

در نهایت اگر صدای زوزه گیربکس برطرف نشد می‌توان از مکمل یا احیاگر گیربکس استفاده کرد که باعث کاهش صدا می‌شود. هر چند که این نوع مکمل‌ها صدای زوزه گیربکس را به صورت کامل برطرف نمی‌کنند اما یک درمان مقطعی محسوب می‌شود و نسبتا موثر است. لازم به ذکر است، هرچه بیشتر از صدای زوزه گیربکس بگذرد اوضاع وخیم‌تر خواهد شد و در نتیجه دفورمه شدن دندانه‌ها ایجاد می‌شود.

قیمت مکمل زوزه گیربکس

مکمل‌های روغن گیربکس در بازار به وفور یافت می‌شوند و در برندها و قیمت‌های مختلفی در حال عرضه هستند. پیشنهاد می‌شود در صورت زوزه گیربکس ابتدا واسکازین و کیفیت آن را بررسی کنید و در نهایت به سراغ مکمل‌ها بروید.

در هنگام خرید مکمل‌ها حتما دقت کنید که مکمل مورد نظر مخصوص گیربکس اتوماتیک است یا دستی؟ مکمل روغن گیربکس اتوماتیک در بازار از حدود ۱۰۰ هزار تومان بسته به نوع و برند آن قیمت می‌خودرو و این مورد برای روغن گیربکس‌های دستی از حدود ۶۰ هزار تومان شروع می‌شود.

تفاوت زوزه کشیدن گیربگس و دیفرانسل

توجه داشته باشید که ممکن است زوزه ای که از خودرو شنیده می شود از دیفرانسیل باشد نه گیربکس. اگر می خواهید تفاوت این دو را متوجه شوید باید به نکات زیر دقت کنید.

زمانی که شما در جاده ای طولانی، خشک و صاف رانندگی می کنید. (برای انجام این تست، باید تمام شیشه ها بالا باشد و کولر یا بخاری نیز خاموش باشد تا هیچ صدای اضافی وجود نداشته باشد. ) حالا دنده را عوض کنید تا صدای زوزه مانندی از خودرو به گوش شما برسد.

در این صورت باید به یاد داشته باشید که اگر با گرفتن کلاچ هنوز صدای زوزه به گوش می رسد، این زوزه به دیفرانسیل خودرو تعلق دارد. اما اگر بعد از فشار دادن کلاچ و یا در حالت خلاص، صدای زوزه مانند از خودرو قطع شد، صدا متعلق به گیربکس بوده است.

اگر هنگام تعویض دنده صدای خاصی را می شنوید به احتمال زیاد مشکل از گیربکس خودرو شما است.

صداهای مختلفی که از گیربکس شنیده می شود:

معمولا گیربکس زوزه می‌کشد از صدای فشار روغن گیربکس می باشد. در مواردی از گیربکس صداهای مختلف شنیده می‌شود که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. موارد دیگری نظیر خرابی دنده ها، مجموعه دنده سیاره ای و دنده های دیفرانسیل نیز می‌تواند در صدای زوزه گیربکس دخیل باشد.

  • چرا اگزوز زوزه می کشد؟

علت های مختلفی ممکن است که سبب زوزه کشیدن گیربکس شوند. برای مثال برخی از این علت ها عبارتند از: ساییدگی چرخ دنده های گیربکس، شکستگی یا پریدگی چرخ دنده ها، ناهمواره و هر نوع آسیب دیگر به چرخ دنده ها. هم راستا نبودن موتور و گیربکس ( که در صورت وجود این مشکل، هنگام خلاص بودن گیربکس صدای زوزه شنیده می شود).

نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که در خودروهایی که دیفرانسیل جلو هستند، از گیربکس صدای زوزه دیفرانسیل نیز شنیده می شود. زیرا که در این خودروها گیربکس و دیفرانسیل به صورت یکپارچه هستند.

  • علت سوت کشیدن و جرینگ جرینگ کردن گیربکس چیست؟

گاهی متوجه صدای جرینگ جرینگ از گیربکس می شوید. علت این صدا لقی محورها و یا هزارخاری دنده های می باشد. هم چنین گاهی اوقات متوجه صدای سوت مداومی از گیربکس می شوید. علت این سوت ممتد، خرابی و یا خشک شدن هر یک از بلبرینگ ها می باشد.

  • منظور از آب هویچ گرفتن گیربکس چیست؟

این اصطلاحی است که برای صدای درگیری دنده ها به کار می برند. اگر سرعت دنده ها در هنگام درگیری یکسان نباشد این صدا به گوش می رسد. عوامل دیگری که باعث ایجاد این صدا می شوند عبارتند از: تنظیم نبودن کلاچ، انتخاب دنده نامناسب با شرایط، تنظیم نبودن اهرم دسته دنده، تعویض بی موقع دنده، خرابی غلاف کشویی، برنجی ها و ماهک.

به طور کلی هنگام شنیدن صدای زوزه گیربکس بهتر است هر چه سریع تر از یک تعمیرکار متخصص و حاذق در این زمینه کمک بگیرید.

۱۰ مشکل گیربکس که نباید نادیده گرفته شود

گیربکس اتوماتیک انواع مختلفی دارد اما مشکل شایع در این گیربکس ها خرابی و افزایش لقی بیرینگ ها و همنچنین افت فشار روغن گیربکس می باشد و ایجاد ضربه هنگام تعویض دنده می باشد.

۱- روشن شدن چراغ چک موتور

روشن شدن چراغ چک موتور نشانه ى اولیه اى است که چیزى درست کار نمى کند و مى تواند چند مشکل متعدد باشد که یکى از آنها مشکل در سیستم انتقال قدرت است. سنسور هایى در خودرو وجود دارند که اگر مشکلی در خودرو به وجود بیاید به کامپیوتر خودرو اطلاع مى دهند.

یک سرى از این سنسورها در سیستم انتقال قدرت وجود دارند. این سنسورها مى توانند کوچک ترین و کم ترین لرزش را که حتى ممکن است شما متوجه آن نشوید را شناسایى کنند. هرگز فرض نکنید که چراغ چک موتور بى دلیل روشن شده است.

۲- صدای مانند ناله یا زوزه

ممکن است تشخیص صداى گیر بکس سخت باشد، اما در بیشتر اوقات صداى ناله، زوزه و یا وز وز مى دهد. اگر صدایى مى شنوید که برایتان ناآشنا است و قبلاً نشنیده اید، بهتر است هرچه زودتر به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

۳- تکان هاى خودرو

خودروى شما نباید بلرزد و تکان هاى شدید داشته باشد. تمام این ها نشانه هاى اولیه ى وجود مشکل در سیستم انتقال قدرت است. در گیربکس هاى دستى، اگر تعویض دنده به سختى انجام شود مهم ترین نشانه ى وجود مشکل در سیستم انتقال قدرت است.

همچنین مى تواند نشان دهنده ى خرابى کلاچ نیز باشد. در گیربکس هاى اتوماتیک، زمانى که شتاب مى گیرید تعویض دنده به سختى انجام مى شود.

۴- سر و صدا زمانى که خودرو خلاص است

اگر زمانى که دنده در حالت خلاص است صداهاى عجیبى مى شنوید، مشکل مى تواند فقط کم بودن یا کثیفى واسکازین سیستم انتقال قدرت باشد. و یا اینکه قسمتى از سیستم انتقال قدرت فرسوده شده است، مانند : بلبرینگ، زنجیر دنده ى عقب و یا دندانه ها.

۵- مکث

اگر خودرو در زمان تعویض دنده دچار مکث مى شود، این مشکل معمولاً به کلاچ ربط دارد. اما اگر حس کردید که تعویض دنده در خودرو به نرمى انجام نمى شود این مسئله مى تواند نشانه ى وجود مشکل در سیستم انتقال قدرت باشد.

۶- نشت واسکازین

نشتى واسکازین، یکى از نشانه هاى وجود مشکل در سیستم انتقال قدرت است و هرگز نباید نادیده گرفته شود. اگر این نشتى ادامه پیدا کند، ممکن است آسیب جبران ناپذیرى به سیستم انتقال قدرت وارد کند.

تشخیص نشتى واسکازین بسیار راحت است. این مایع قرمز رنگ و شفاف است و اگر در خودرو همه چیز به درستى کار کند بوى شیرینى دارد. اگر این مایع رنگ تیره اى دارد یا بوى سوخته مى دهد، یک مکانیک باید آن را تعویض کند و از واسکازین نو استفاده کند.

۷- تعویض دنده انجام نشود

این مشکل نیز مى تواند به واسکازین ربط داشته باشد، بنابراین واسکازین را چک کنید و مطمئن شوید که اندازه ى آن به میزان کافى است. این مشکل مى تواند به کلاچ، کابل شیفت و یا سیستم کامپیوتر ربط داشته باشد.

۸- بوی سوختگى

بدیهى است که اگر در خودرو متوجه بوى سوختگى شدید باید هرچه زودتر اقدام کنید و مشکل را تشخیص دهید. ممکن است خودرو آتش گرفته باشد و یا اینکه عامل دیگرى باعث این بو شده باشد. یکى از شایع ترین عوامل بوى سوختگى در خودرو بیش از اندازه گرم شدن واسکازین است.

واسکازین کثیف قسمت هاى مختلف سیستم انتقال قدرت را روغن کارى شده نمى کند و باعث مى شود بخش هاى مختلف سیستم انتقال قدرت آسیب ببینند. اگر شما با خودرویى که این مشکل را دارد به رانندگى کردن ادامه دهید در نهایت آسیب هاى جبران ناپذیرى به سیستم انتقال قدرت خودرو وارد مى کنید.

۹- کلاچ بکسواد مى کند

اگر خودروى شما داراى سیستم انتقال قدرت دستى و متوجه مى شوید که کلاچ بکسواد مى کند این اتفاق به این دلیل مى افتد که زمانى که شما پدال کلاچ را فشار مى دهید، صفحه کلاچ و فلاویل درگیر هستند. کلاچ همچنان در حال چرخش است و تعویض دنده سخت و یا حتى غیر ممکن خواهد بود.

۱۰- تعویض ناخودآگاه دنده ها

دنده ى خودرو باید تا زمانى که آن را تغییر نداده اید در یک دنده ثابت بماند ( در گیربکس دستى ) و یا اینکه کامپیوتر این کار را انجام دهد ( در گیربکس اتوماتیک ). اگر سیستم انتقال قدرت در گیربکس دستى بدون دخالت شما دنده را عوض مى کند و یا در گیربکس اتوماتیک به طور ناگهانى دنده به حالت خلاص مى رود،  هرچه زودتر به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

این مشکل بسیار خطرناک است، زیرا مى تواند باعث بروز تصادف شود. این نشانه ى وجود مشکل در قطعه اى است که بین دنده ها ارتباط برقرار مى کند. بنابراین اگر خودروى شما این مشکل را دارد هرچه زودتر مشکل را بر طرف کنید.

امتیاز 4.3 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

3 پاسخ

  1. سلام گیربکس قیژ قیژ می‌کند اما کلاج میگیرم صدا قطع می‌شود آیا امکان دارد از واسکازین باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *