قیمت گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

قیمت گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک یکی از اجزای اصلی و ضروری در خودرو است و نمی توان بدون وجود گیربکس حرکتی در خودرو مشاهده کرد، گیربکس ها انواع مختلفی دارند که قیمت هر گیربکس بسته به مئل گیربکس، شرکت تولید کننده گیربکس و میزان کارکرد آن متفاوت است. گیربکس های دستی به صورت کلی قیمت کمتری نسبت به گیربکس های اتومات دارند. قیمت گیربکس اتوماتیک را عوامل متفاوتی در بازار تعیین می کنند و نمی توان یک عامل را تعیین کننده در نظر گرفت.

گیربکس اتوماتیک در اغلب کشور های جهان یکی از قطعات پر هزینه در خودرو است و تعویض و حتی سرویس آن هزینه ی بالایی دارد. با توجه به همین هزینه ی بالا برای تعویض است که سرویس و تعمیر به موقع انواع عیوب در گیربکس خودرو اهمیت پیدا می کنند.

 

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس اتوماتیک یک راه معقول برای کاهش فشار رانندگی و ارتقای ایمنی جاده است. یک گیربکس اتوماتیک وظیفه انتخاب نسبت های انتقال و تغییر بین دنده ها را بر اساس پارامترهای مختلف تعریف شده توسط راننده (موقعیت دریچه گاز، سرعت و غیره) بر عهده می گیرد. گیربکس های اتوماتیک مدرن دارای دنده های 5، 6 یا 7 هستند. مدل‌های SEAT از کنترل‌های الکترونیکی با طیف وسیعی از حالت‌های رانندگی استفاده می‌کنند تا بازدهی کمتر مطلوب گیربکس اتوماتیک را در مقایسه با گیربکس دستی جبران کنند و از سطح سودمند مصرف سوخت اطمینان حاصل کنند.

 

قیمت گیربکس اتوماتیک در ایران

قیمت گیربکس اتوماتیک در ایران با توجه به اینکه این گیربکس ها عموما وارداتی هستند به قیمت ارز وابسته است همین عامل سبب می شود تا قیمت گیربکس ثابت نبوده و دائما در حال تغییر باشد به طور کلی قیمت گیربکس اتوماتیک وابسته به نوع خودرو ایت به عنوان مثال قیمت گیربکس کیا سراتو چیزی در حدو 17 تا 20 میلیون تومان با توجه به سال تولید خودرو متفاوت است. اینکه گیربکس به کار رفته در خودرو آکبند و یا دست دوم باشد نیز در قیمت تمام شده ی گیربکس نقش دارند، گیربکس های دست دوم گیربکس هایی هستند که از خودرو های مشابه جدا شده و به دلیل اینکه همچنان کارایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت گیربکس دستی در مقایسه با گیربکس اتوماتیک کمتر است اما در حال حاضر در کمتر خودرویی از گیربکس دستی استفاده می شود.

خرابی گیربکس اتوماتیک هرگز یک رویداد برنامه ریزی شده نیست. با این حال، درست مانند بسیاری دیگر از نقص های خودرو، ممکن است رخ دهد. یکی از عواملی که تعمیرات را برای دارندگان وسایل نقلیه استرس زا می کند، هزینه است. به طور دقیق تر، ندانستن انتظار چه چیزی. در حالی که هیچ دستورالعمل سیاه و سفیدی برای تعیین هزینه تعمیر شما وجود ندارد، عواملی وجود دارند که بر آن تأثیر می گذارند. حداقل آگاهی از این عوامل می تواند به شما کمک کند بودجه دقیق تری داشته باشید.

میزان خسارت

عامل اصلی که بر قیمت تأثیر می گذارد، میزان آسیب است. آیا این نقص یک مشکل مداوم است که شما نتوانسته اید آن را برطرف کنید یا چیزی است که به تازگی اتفاق افتاده است؟ مسئله ای که معمولا نادیده گرفته می شود نشت مایع است. مایع گیربکس گیربکس شما را خنک نگه می دارد و دنده ها را روغن کاری می کند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس دانگ فنگ

هنگامی که مایع نشت می کند، دستگاه ممکن است بیش از حد گرم شود و اصطکاک در چرخ دنده ها ایجاد شود و باعث آسیب شود. مالک وسیله نقلیه ای که بلافاصله پس از تشخیص نشتی خودرو خود را تحویل می گیرد، به احتمال زیاد آسیب کمتری نسبت به مالکی که منتظر می ماند تا مایع اساساً تخلیه شود، خواهد داشت. با ورود خودروی خود در اولین نشانه مشکل، در هزینه تعمیرات صرفه جویی کنید.

 

سبک گیربکس اتوماتیک

داشتن یا نداشتن گیربکس اتوماتیک یا دستی نیز عاملی است که بر میزان هزینه ای که باید برای تعمیر خود بپردازید تأثیر می گذارد. به عنوان یک قانون کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پول بیشتری نسبت به یک دستی خرج کنید.

 

دلیل اصلی این امر این است که گیربکس های اتوماتیک طراحی پیچیده تری نسبت به مدل های دستی دارند. افزایش پیچیدگی به معنای کار بیشتر و قطعات بیشتر و در نتیجه هزینه بالاتر است. اگر سبک گیربکس اتوماتیک دارید، مطمئن شوید که آماده پرداخت هزینه کمی بالاتر هستید.

در دسترس بودن خودرو

اگر حتی نمی توانید شمارش کنید که هر روز چند وسیله نقلیه مشابه خودروی خود می بینید، خوش شانس هستید. از طرف دیگر، اگر وسیله نقلیه شما یک خودروی کلاسیک، گران‌قیمت وارداتی یا سبک کمیاب دیگر باشد، تعمیر گیربکس شما احتمالاً گران‌تر خواهد بود.

وقتی صحبت از این عامل می شود، معمولاً بیشتر به در دسترس بودن قطعه مربوط می شود تا نیروی کار. اگر تعداد مالکان وسایل نقلیه کوچک باشد، سازنده قرار نیست قطعات خودرو را انبوه تولید کند. هنگامی که نیاز به تعمیر گیربکس دارید، پیدا کردن آن برای یک تکنسین تعمیر برای شما ممکن است سخت و پرهزینه باشد، که منجر به افزایش هزینه ها می شود. هر چه بیشتر در مورد عوامل موثر بر هزینه تعمیر بدانید، آمادگی بیشتری خواهید داشت. مطمئن شوید که همه این عوامل را در مورد وسیله نقلیه خود در نظر می گیرید.

 

قیمت گیربکس اتوماتیک

عوامل تاثیر گذار در قیمت گیربکس اتوماتیک

نوع برند خودرو

برند های مختلف در بازار از انواع متفاوتی از گیربکس ها استفاده میک نند، گیربکس های اتوماتیک در بازار تنوع زیادی دارند و به انواع مختلف 5 دنده، 6 دنده، 7 دنده، هشت و نه دنده تقسیم می شوند که هر کدام با توجه به کارایی در خودرو به کار برده می شوند این تفاوت ها در قیمت گیربکس اتوماتیک اثرگذار است و هرچه کیفیت و شتاب گیربکس بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است علاوه بر این مورد نوع خودرو نیز در قیمت گیربکس دخیل است، به عنوان مثال گیربکس های به کار رفته در بنز و بی ام و همواره از گران ترین گیربکس های موجود در بازار هستند.

ساختار گیربکس

ساختار هر کدام از گیربکس ها متفاوت است و تفاوت در ساختار سبب تفاوت در قیمت تولید و فروش خودرو و گیربکس اتوماتیک می شود هر چه گیربکس پیچیده تر باشد و دنده ها و سرعت بالاتری داشته باشد قیمت گیربکس اتوماتیک بالاتر می رود.

سال تولید گیربکس

گیربکس های اتوماتیک سال به سال پیشرفته تر و به روز تر می شوند و این یک امر بدیهی است، همان طور که گیربکس ها پیشرفته تر می شوند ساختار آن ها نیز تغییر می کند و همین عامل سبب تفاوت در قیمت گیربکس ها می شود. خودروهایی که به تازگی تولید می شوند دارای گیربکس های به روز هستند و سال تولید گیربکس بر قیمت تعمیر و سرویس گیربکس اثرگذار است.

بیشتر بخوانید:  علت زوزه کشیدن گیربکس اتوماتیک

 

اهمیت گیربکس اتوماتیک در خودرو

موتور احتراق داخلی مورد استفاده در یک خودروی مدرن فقط در یک محدوده سرعت موثر محدود عمل می کند، به عنوان مثال 1500-5000 دور در دقیقه، و در این محدوده، گشتاور نسبتاً کمی (تلاش چرخشی) تولید می کند. وقتی سرعت به زیر حد پایین می‌آید، یا اگر بار زیاد باشد، موتور متوقف می‌شود و خودرو در حالت استراحت قرار می‌گیرد.

جعبه دنده (گیربکس) یا گیربکس یک حلقه حیاتی در قطار قدرت هر وسیله نقلیه است. پیشنهاد گیربکس یا گیربکس این است که از چرخ دنده هایی با اندازه های مختلف استفاده شود تا به موتور برتری مکانیکی نسبت به چرخ های محرک بدهد. چرخ دنده های موجود در جعبه دنده یا جعبه دنده، گشتاور و سرعت این ورودی نیرو را قبل از انتقال آن به سایر اجزای قطار قدرت تغییر می دهند. بدون مزیت مکانیکی که دنده فراهم می کند، یک موتور می تواند تنها گشتاور محدودی در سرعت های پایین ایجاد کند. بدون گشتاور کافی، حرکت وسیله نقلیه از حالت استارت غیرممکن خواهد بود. همچنین، گیربکس یا گیربکس دنده مورد نیاز برای معکوس کردن جهت را فراهم می کند تا خودرو بتواند به عقب رانده شود.

نیروی موتورهای رفت و برگشتی بنزینی یا دیزلی، نیروی خود را به صورت گشتاور و سرعت زاویه ای به چرخ های پیشران خودرو منتقل می کند تا حرکت ایجاد کند. هدف گیربکس این است که با انتخاب طیف وسیعی از نسبت‌های دنده‌های کم و بیش از حد چرخش موتور و سرعت چرخش خروجی آن را تنظیم کند تا خودرو در محدوده شرایط مختلف جاده به نیازهای راننده پاسخ دهد.

با توجه به سرعت کم موتور، یک موتور پیستونی رفت و برگشتی تلاش یا گشتاور کافی برای به جلو راندن خودرو از حالت سکون ایجاد نمی کند. حتی گشتاور بیشتر تولید شده در دور موتور بالاتر برای شتاب دادن به وسیله نقلیه با نرخ معقولی کافی نیست. گیربکس راهی برای تغییر گشتاور خروجی و سرعت موتور برای مطابقت با سرعت و بار خودرو فراهم می کند.

– ضریب دنده بالا به این معنی است که کاهش بین موتور و چرخ های جاده کمتر است. برعکس، هرچه نسبت دنده کمتر باشد به این معنی است که کاهش بین موتور و چرخ های جاده بیشتر است. نسبت بالای گیربکس زمانی که شفت ورودی گیربکس مستقیماً به شفت خروجی گیربکس متصل می شود 1: 1 است. در این مورد، درایو مستقیم را صدا می کند.

به طور کلی, سیستم انتقال قدرت یا همان گیربکس در همه خودروها مجموعه‌ای از اجزا و مکانیزم‌هایی است که سرعت موتور و نیروی تولید شده توسط آن را به چرخ‌های متحرک خودرو با دنده و سرعت متفاوت انتقال می‌دهند. سیستم انتقال در خودرو شامل سه بخش است که مهم‌ترین آن‌ها گیربکس است. جعبه‌دنده, با وظیفه کنترل و تنظیم گشتاور تولید شده توسط موتور, موجب انتقال قدرت به نسبت چرخ‌ها با توجه به نوع سیستم انتقال برق, درایو چرخ عقب, درایو چهار چرخ و چرخ همه چرخ می‌شود. علاوه بر این، سه وظیفه اصلی گیربکس، تنظیم جهت حرکت خودرو، جلوگیری از سرعت ناخواسته، و اجرای موتور بدون حرکت ماشین است. همانطور که می‌دانید، وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون برای سال‌ها در صنعت حمل و نقل مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

 

قیمت گیربکس اتوماتیک

قیمت انواع گیربکس اتوماتیک

مبدل گشتاور

در این نوع از گیربکس اتوماتبک به جای استفاده از کلاچ برای جدا کردن موتور از جعبه دنده هنگام تعویض دنده، سیال را به اطراف یک محفظه آب بندی شده به نام پروانه فشار می دهد. این بخش انرژی را از موتور به سیال منتقل می کند و سپس به شفت خروجی منتقل می شود. تعداد دنده ها در طول سال ها به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، به طوری که اکثر خودروهای مدرن بین شش تا ده سرعت را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس ارزان

از مزایای این نوع گیربکس می توان به شتاب گیری نرم از سرعت های پایین و همچنین گشتاور بالا در دورهای پایین موتور اشاره کرد. با این حال، تجربه رانندگی به طور کلی در مقایسه با یک کتابچه راهنمای کاربر کسل کننده است، که منجر به نام مستعار “slushbox” می شود.

در مقایسه با نسخه دستی، اتومات به طور سنتی کندتر بوده و سوخت بسیار بیشتری مصرف می کند. با این حال، پیشرفت‌ها در چند دهه اخیر منجر به این شده است که گیربکس‌های اتوماتیک مدرن اغلب در اکثر شرایط رانندگی مقرون به صرفه‌تر از گیربکس دستی معادل هستند. قابلیت اطمینان به طور کلی بسیار خوب است، همانطور که پس از 70 سال توسعه مداوم انتظار دارید. گیربکس‌های مبدل گشتاور نیز در موقعیت‌های سنگین عملکرد بسیار خوبی دارند، بنابراین اغلب برای وسایل نقلیه چهارچرخ متحرک و برای یدک‌کشی بهتر از سایر انواع اتوماتیک هستند.

در اواخر دهه 1980، برخی از تولیدکنندگان شروع به اضافه کردن گزینه تعویض دستی به این نوع گیربکس کردند تا رانندگان بتوانند به صورت دستی از طریق دنده ها بالا و پایین کنند. اگرچه فوراً به یک ویژگی محبوب تبدیل شد، اما در واقع انتقال آن اگر به حال خود رها شود بهترین کار را دارد. با این حال، دپارتمان های بازاریابی نتوانستند در برابر آوردن نام های جدید برای توصیف این خودکارهای تغییر دهنده دست و پا مقاومت کنند، مانند:

BMW Steptronic

مرسدس بنز تیپ شیفت

مرسدس بنز جی ترونیک

پورشه/آئودی تیپترونیک

Volvo Geartronic

گیربکس تک کلاچه

گیربکس تک کلاچه برای اولین بار در اواسط دهه 1990 ظاهر شد، بر اساس اتومبیل های مسابقه فرمول یک که شروع به استفاده از یک مجموعه مشابه کرده بودند. پیشگام فراری بود که اولین تیم مسابقه ای بود که از این نوع گیربکس در فرمول یک استفاده کرد.

گاهی اوقات به این گیربکس‌های نیمه اتوماتیک یا خودکار گفته می‌شود، زیرا اساساً مانند گیربکس‌های دستی ساخته می‌شوند. آنها از کلاچ سنتی برای جدا کردن موتور در بین تعویض دنده ها استفاده می کنند، اما ماشین این کار را به جای راننده انجام می دهد. به جای کابین، اهرم دنده شبیه یک تعویض اتوماتیک سنتی است. راننده دست و پا می زند/ اهرم دنده را فشار می دهد و ماشین بقیه را اداره می کند.

این تنظیم دستی خودکار وزن بسیار کمتری نسبت به یک مبدل گشتاور اتوماتیک معمولی دارد، با احساسی بسیار مستقیم تر و «لغزی» کمتر.

در گیربکس های تک کلاچه در دهه اول یا بیشتر از وجود آنها، موارد غیرقابل اعتماد زیادی وجود داشت، که تا حدی به این دلیل بود که آنها در خودروهای با عملکرد بالا یافت می شدند که راننده کمی سخت تر از هوندا جاز بزرگ شما بودند. مدل های جدیدتر به مراتب قوی تر هستند.

این نوع گیربکس اکنون تا حد زیادی با گیربکس های دوکلاچه جایگزین شده است. همچنین با نام های نشانگر زیر شناخته می شود:

آلفارومئو سلسپید

استون مارتین تاچترونیک

آئودی R-Tronic

BMW SMG

فراری F1-Shift

فیات دوالوژیک

دنده الکترونیکی لامبورگینی

نرم افزار هوشمند / سافت تاچ

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *