علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک چیست؟

تقه زدن گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک چیست؟

آیا میدانید علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک چیست؟ چه مواردی نشان‌دهنده تقه زدن گیربکس اتوماتیک می باشد؟ هنگام تقه زدن گیربکس اتوماتیک چه باید کرد؟ بهترین محل برای رفع تقه زدن گیربکس اتوماتیک کجاست؟ علت تقه زدن گیربکس در دنده عقب چه می باشد؟ و یا برای رفع تقه زدن گیربکس اتومات به کدام مرکز تعمیر باید مراجعه کرد؟ بهترین محل تعمیر گیربکس در کرج کجاست؟

تقه زدن گیربکس اتوماتیک

دلایل مختلفی می‌تواند باعث تقه زدن گیربکس اتوماتیک گردد در واقع گیربکس ها دارای مدل های مختلف و دیزاین متفاوت هستند.

و تمام گیربکس را از بخش‌های مختلفی تشکیل شده اند و هر قسمت وظیفه خاصی را به عهده دارد در واقع گیربکس اتوماتیک مانند بخش های دیگر نیز می تواند دچار مشکل شود.

مثلا ممکن است بخش خنک کننده به صورت صحیح کار نکند یا روغن گیربکس آلوده شده باشد یا میزان روغن کم شده باشد.

همچنین در برخی مواقع نیاز به تعویض فیلتر گیربکس می باشد و یا ممکن است بخش‌های مختلف گیربکس دچار ساییدگی یا شکستگی شده باشند که تمام موارد گفته شده باعث می‌شود تا تقه زدن در گیربکس اتفاق بیافتد.

  • وجود مشکل در شیر رادیاتور

افزایش گرما یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند باعث خراب شدن گیربکس های اتوماتیک گردد.

ایجاد شدن اصطحکاک در بین بخش‌های مختلف گیربکس، دلیل اصلی ذوب شدن قطعات و سبب افزایش تقه زدن می گردد.

در حالت کلی افزایش دما روی عملکرد گیربکس تاثیر مستقیمی می‌گذارد و می‌تواند یکی از دلایل اصلی تقه زدن گیربکس باشد پس بحث خنک سازی و خنک نگه داشتن با استفاده از لوله کشی خاص یا استفاده از مایع خنک کننده مثل آب می تواند باعث جلوگیری از بروز چنین مشکلی گردد که در برخی مواقع خراب شدن شیر رادیاتور اصلی‌ترین دلیل افزایش گرما و باعث بروز تقه زدن گیربکس میشود.

  • آلودگی روغن گیربکس اتوماتیک

یکی از موارد دیگری که می‌تواند باعث تقه زدن گیربکس اتوماتیک گردد آلوده شدن روغن گیربکس می باشد کارکرد و عملکرد دشوار و به سختی یک بخش خاص از گیربکس می تواند باعث ساییدگی و شکستگی آن قسمت گردد به همین دلیل است که همیشه توصیه می گردد تا روغن گیربکس به موقع تعویض گردد

و از روغن با کیفیت استفاده شود که معمولاً عدم تعویض به موقع روغن باعث می‌شود تا روغن موجود در گیربکس آلوده شود و این مورد باعث افزایش دما و کاهش یافتن خاصیت روان کنندگی در عملکرد قطعات می گردد.

  • وجود مشکل در شیرهای الکترونیکی و سوپاپ ها از دلایل تق زدن گیربکس اتوماتیک

در برخی مواقع ممکن است بخش یا قسمت شیرهای الکترونیک جعبه‌دنده دچار مشکل شده باشند و از عملکرد صحیح این قسمت جلوگیری کنند که این مورد می تواند باعث بروز فشار زیاد برای روغن گیربکس شده و همچنین جریان صحیح آن را مختل نماید که وجود مشکل در جریان یافتن روغن هم می‌تواند یکی از دلایل اصلی تقه زدن گیربکس باشد.

  • استفاده نامناسب از خودرو

مهمترین موردی که می تواند باعث جلوگیری از بروز مشکل در بخش‌های مختلف مخصوصاً گیربکس گردد استفاده صحیح از خودرو است.

فرقی نمی‌کند شما صاحب چه خودرویی با چه درجه کیفیتی هستید در درجه اول استفاده صحیح از خودرو جزو مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند باعث جلوگیری از بروز مشکل در بخش‌های مختلف خودرو گردد.

مثلا اگر بر روز پدال گاز فشار زیادی اعمال کنید یا تغییر سرعت های ناگهانی داشته باشید تمام این موارد به گونه‌ای باعث مختل شدن سیستم کامپیوتری گیربکسمی‌شود.

و می‌تواند باعث بروز مشکل در بخش‌های داخلی آن شود در واقع استفاده از سرعت های متفاوت در بازه زمانی کوتاه افزایش یافتن دما و همچنین اعمال فشار ناگهانی در گیربکس از دلایل مهم تقه زدن گیربکس می باشد و تمام رانندگان ابتدا باید برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی نهایت دقت را هنگام رانندگی داشته باشند.

  • وجود مشکل در بخش اتصالات داخلی گیربکس

سهل انگاری در بحث تعمیر گیربکس یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند باعث بروز مشکل در بخش اتصالات داخلی گیربکس باشد و مشکل موجود را افزایش دهد.

به گونه‌ای که بعدها نیاز به هزینه زیاد برای تعمیر باشد به همین دلیل همیشه توصیه می گردد تا برای رفع مشکل به وجود آمده در گیربکس خیلی سریع اقدام نمایید و این مورد مهم‌ترین گزینه‌ای است که می‌تواند از بروز مشکلات جدی تر و هزینه های گزاف در بحث تعمیر جلوگیری نماید.

که خوشبختانه امروزه با وجود مراکز تخصصی مانند مرکز تعمیر تخصصی گیربکس نامبروان ایمان امکان رفع تمام مشکلات به وجود آمده در گیربکس خودرو های چینی و تمام خودروهای خارجی دیگر به راحتی امکان پذیر شده است.

بهترین محل برای رفع مشکل تقه زدن گیربکس اتوماتیک کجاست؟

امروزه مراکز تعمیر بسیار زیادی در شهرهای مختلف مخصوصاً در کرج وجود دارد که خدمات خاصی را در رابطه با تعمیر گیربکس ارائه می‌دهند

و با توجه به اینکه گیربکس های اتوماتیک دارای مدل های مختلفی هستند و معمولا در خودروهای خارجی یا خودروهای چینی از جدیدترین مدل گیربکس ها اتوماتیک استفاده می شود.

و مدل های جدید گیربکس ها دارای ساختاری پیچیده تر و متفاوت تر هستند و تعمیر این بخش ها نیاز به اطلاعات دقیق و بروز در رابطه با ساختار جدید گیربکس های اتوماتیک جدید عرضه شده به بازار را دارد.

به همین دلیل تمام افرادی که قصد مراجعه به محل های مختلف برای رفع مشکل گیربکس را دارند باید نهایت دقت را نمایند.

و این مورد را به افراد متخصصی که اطلاعات جدید و کاملی در رابطه با ساختار متفاوت گیربکس های جدید دارند را بسپارید.

که خوشبختانه با وجود مرکز تعمیر تخصصی گیربکس نامبروان ایمان تمام نگرانی ها در رابطه با پیدا کردن محل تعمیر مناسب رفع شده است.

در واقع ایمان ایمان پرناک جزوحرفه‌ای‌ترین و متخصص ترین افرادی می باشد که تمام مشکلات به وجود آمده در بخش‌های مختلف گیربکس را خیلی سریع و راحت می‌تواند تعمیر نماید.

لازم به ذکر است که هزینه خدمات عرضه شده در این مرکز بسیار مناسب بوده و تمام خدمات همراه با گارانتی و ضمانت ارائه می گردد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید مشکل به وجود آمده در گیربکس خودروتان  به صورت کامل تعمیر گردد در این حالت مراجعه به مرکز تعمیر نامبروان ایمان بهترین و مناسب ترین انتخاب است.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *