تعمیر گیربکس کیا

تعمیر گیربکس کیا اپیروس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

کیا یک شرکت تولیدکننده خودروی جنوب کره‌ای است که در سال 1944 تأسیس شده است. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده خودرو در جهان می‌باشد و خودروهای متنوعی را از خودروهای خانوادگی تا خودروهای لوکس، اسپرت و ایمنی تولید می‌کند. برخی از محصولات معروف کیا شامل سراتو، اپتیما، اسپورتیج، کلیدس، ریو، سول و کیا سدونا می‌باشند.

خودروهای کیا با طراحی جذاب، کیفیت بالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش قوی، در بازار خودرو جهانی محبوبیت بسیاری دارند. همچنین، کیا برای رعایت محیط زیست و کاهش آلاینده‌های هوا، خودروهای الکتریکی و هیبریدی را نیز تولید می‌کند.

گیربکس‌های کیا در حال حاضر شامل گیربکس‌های دستی و اتوماتیک با سرعت‌های مختلف می‌باشند. گیربکس‌های دستی کیا با چندین سرعت و نسبت دنده متفاوت در دسترس هستند، در حالی که گیربکس‌های اتوماتیک کیا با استفاده از فناوری‌های نوین و سیستم‌های الکترونیکی پیشرفته، بهبود یافته‌اند و به خوبی عمل می‌کنند.

در کل، خودروهای کیا با طراحی مدرن، فناوری‌های نوین، ایمنی بالا و کیفیت بالا، به عنوان یکی از برندهای پرفروش و پرطرفدار در جهان شناخته می‌شوند.

 

گیربکس کیا

کیا یک شرکت تولیدکننده خودروی کره‌ای است که در سال 1944 تأسیس شده است. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده خودرو در جهان می‌باشد و خودروهای متنوعی را از خودروهای خانوادگی تا خودروهای لوکس، اسپرت و ایمنی تولید می‌کند. برخی از محصولات معروف کیا شامل سراتو، اپتیما، اسپورتیج، کلیدس، ریو، سول و کیا سدونا می‌باشند.

گیربکس‌های کیا در حال حاضر شامل گیربکس‌های دستی و اتوماتیک با سرعت‌های مختلف می‌باشند. گیربکس‌های دستی کیا با چندین سرعت و نسبت دنده متفاوت در دسترس هستند، در حالی که گیربکس‌های اتوماتیک کیا با استفاده از فناوری‌های نوین و سیستم‌های الکترونیکی پیشرفته، بهبود یافته‌اند و به خوبی عمل می‌کنند.

گیربکس‌های اتوماتیک کیا با قابلیت‌هایی مانند حالت‌های رانندگی مختلف، سیستم کنترل ترمز و سیستم کنترل پایداری، بهبود یافته‌اند. همچنین، گیربکس‌های اتوماتیک کیا با سیستم‌های ترمز، نظام جلوگیری از برخورد و نظام هشدار دهنده اتوماتیک، به عنوان یکی از گزینه‌های ایمنی برتر در بازار خودرو جهانی شناخته می‌شوند.

 

تعمیر گیربکس کیا

تعمیرگاه گیربکس کیا

همانطور که می‌دانید، گیربکس خودرو یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خودرو، از جمله خودرو های برند کیا است. خودرو های کیا یکی از خودرو های پر طرفدار در بین ایرانیان هستند با توجه به این مسئله در این مقاله، به شما نکاتی جامع و کامل مربوط به تعمیر گیربکس اتوماتیک کیا را ارائه خواهیم کرد اگر شما هم قصد خرید خودرو کیا دارید یا از این خودرو استفاده می کنید در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

تعمیر گیربکس کیا در کنار تعمیر موتور این خودروها بر اساس مدل خودرو و به‌صورت کاملاً تخصصی انجام می‌شود. تعمیر گیربکس کیا براست نوع گیربکس اتوماتیک به‌کاررفته در خودرو تعیین و انجام می‌شود. کیا برند خودروسازی مطمئنی در حوزه خودروهای اتوماتیک به شمار می‌رود و خودروهای این برند در اغلب موارد فروش بالایی در ایران و حتی اروپا دارند هرچند که کیا یک برند خودروسازی کره‌ای محسوب می‌شود.

سنسورهای الکترونیکی زمان و نحوه تعویض دنده‌اتوماتیک شما را کنترل می کنند. اگر سنسورها اطلاعات مربوط به‌سرعت و شتاب خودرو را به‌درستی نخوانند، ممکن است خودرو بد تعویض کند، دیر تعویض کند، دنده را به هم بزند یا اصلاً تعویض نکند.

هر چه وسیله نقلیه شما قدیمی‌تر باشد و مایل‌های بیشتری را طی کرده باشد، احتمال بروز مشکل در گیربکس شما بیشتر می‌شود. تکان خوردن بین دنده‌ها می‌تواند اولین نشانه‌ای باشد که دنده‌ها و بوش‌های گیربکس شما شروع به فرسودگی کرده‌اند و باعث می‌شود که وسیله نقلیه شما مانند گذشته به‌طور مؤثر و روان تغییر نکند. در این حالت، گیربکس احتمالاً باید بازسازی یا جایگزین شود.

کیا برند کره‌ای همیشه محبوب در بین ایرانی‌هاست، گیربکس کیا برای رقابت با خودروهای روز دنیا به‌صورت اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک طراحی و ساخته می‌شود. تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک کار هر فردی نیست و برخلاف تصور که فکر می‌کنند تعمیر این گیربکس‌ها آسان است، به دانش فنی تخصصی‌تری نیازمند است.

به طور مشابه، گیربکس‌های پیشرفته 6 سرعته و 8 سرعته خودکار موجود در طیف عالی خودروهای شاسی‌بلند KIA مانند اسپورتیج و سورنتو ، دارای مهندسی و فناوری پیشرفته هستند. با این حال، اینها همچنین می توانند به دلیل بی توجهی، فرسودگی و سوء استفاده از راننده با مشکلاتی مواجه شوند. تکنسین های مرکز نامبروان به لطف تخصص طولانی مدت خود در تعمیر گیربکس و گیربکس خودروسازان کره ای مانند KIA و هیوندای، تجربه چندین ساله خود را در تعمیر طیف وسیعی از گیربکس های اتوماتیک پیچیده خود به دست آورده اند. در حال حاضر مرکز نامبروان یکی از مراکز معتبر در امر تعمیر گیربکس انواع خودرو های کره ای در ایران است.

سایر خرابی ها می توانند بر گیربکس شما تأثیر بگذارند، اما در بیشتر موارد نتیجه عدم تعمیر و نگهداری است. ممکن است تعویض روغن خیلی طولانی باشد، ممکن است روان کننده برای اسپورتیج شما مناسب نباشد یا قطعات معیوب به موقع شناسایی نشده باشند. همچنین ممکن است گیربکس به دلیل شرایط نامناسب جاده یا عادات نادرست رانندگی خراب شود.

اگر روغن گیربکس اتوماتیک کیا درگیر باشد، تعویض روغن کیا اسپورتیج اتوماتیک گیربکس می تواند مشکل را حل کند که در مورد گیربکس های دستی نیز صدق می کند. اما گاهی اوقات، مداخله بسیار پیچیده تری مورد نیاز است. در حالی که تلاش برای تعمیرات بر اساس آموزش های دیده شده در وب وسوسه انگیز است، اما هنوز ایده بدی است. به عنوان مثال، یک مشکل گیربکس کیا اسپورتیج 2005 و یک گیربکس مشکل دار کیا اسپورتیج 2012 می تواند خود را متفاوت نشان دهد که همچنین مستلزم تعمیرات متفاوت است. ناگفته نماند که شماتیک گیربکس کیا اسپورتیج 1.7 crdi لزوماً مانند سایرین نخواهد بود، که نیاز به دانش جدی در مورد این موضوع دارد.

برداشتن گیربکس یک عملیات بسیار ظریف است. مونتاژ مجدد نیز پیچیده است زیرا برای جلوگیری از آسیب رساندن به قطعه یدکی باید اقدامات احتیاطی متعددی انجام شود. هنگامی که گیربکس جدید در جای خود قرار گرفت، انجام یک سری بررسی ضروری است. برنامه ریزی مجدد به طور کلی در هنگام تعویض گیربکس خودرو یک مرحله اجتناب ناپذیر است و در اینجا نیز دقت و دقت لازم است.

تعمیر گیربکس شامل چه مواردی می‌شود؟

هنگام بازرسی گیربکس خودرو، اولین کاری که یک مکانیک انجام می‌دهد ارزیابی خارجی است: آن‌ها به زیر خودرو نگاه می‌کنند تا ببینند آیا نشتی مایع گیربکس و/یا آسیب قابل‌توجهی از بیرون وجود دارد یا خیر، و سطح مایع را بررسی می‌کند.

ماهیت دقیق رویه‌ها به این بستگی دارد که چه قطعاتی نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. برخی از رایج‌ترین تعمیرات گیربکس در زیر ذکرشده است.

  • کدهای مشکل را در سیستم رایانه بررسی کنید و سنسورها را جایگزین کنید.
  • تعویض فیلترهای انتقال؛
  • یک واشر تابه جدید را جایگزین و دوباره نصب کنید.
  • دوشاخه پر کردن/تخلیه گیربکس را دوباره نصب کنید.
  • چرخ‌دنده‌ها و شفت‌ها را روغن‌کاری کنید

هنگامی‌که تمام‌کار انجام شد، مکانیک یک تست کامل سیستم و همچنین یک آزمایش جاده را انجام می‌دهد تا مطمئن شود که قطعات جدید کار می‌کنند و مایع نشتی وجود ندارد

 

تعمیر تضمینی گیربکس کیا

مهم ترین بخش در تعمیرات مربوط به خودروهای کیا، تعمیر گیربکس کیا است. گیربکس کیا در انواع و مدل‌های مختلفی بسته به نوع خودرو، در خودرو نصب می‌شود این گیربکس‌ها تماماً اتوماتیک هستند و از گیربکس‌های دستی در خودروهای کیا خبری نیست. همین عامل سبب می‌شود تا تعمیر این گیربکس‌ها سخت باشد.

درگذشته خودرو تنها برای طبقه‌ی اشراف و افراد مرفه بود اما در حال حاضر اغلب افراد از خودرو استفاده می‌کنند خودروهای برند کیا در مقایسه با سایر خودروهای خارجی موجود در بازار ایران قیمت بالاتر و خدمات پس از فروش بهتری دارند به همین دلیل هرچند قیمت به نسبت بالایی در مقایسه با خودروهای چینی دارند اما فروش بیشتری در بازار دارند.

تعمیر گیربکس کیا همانند تمامی خودروهای دنده‌اتوماتیک باید توسط افراد متخصص انجام شود، تعمیرات گیربکس در ظاهر ساده و ابتدایی هستند اما زمانی که کار به باز کردن و بررسی گیربکس می‌رسد متوجه خواهید شد که تعمیر گیربکس به‌آسانی که فکر می‌کنید نیست. همه‌ی افراد فکر می‌کنند تعمیرات گیربکس تنها مختص تعویض روغن است و تعویض روغن هم کاری ساده و بدون مشکل است درحالی‌که همین مورد به‌ظاهر ساده اگر توسط افراد متخصص و به کمک دستگاه انجام نشود می‌تواند اثرات مخربی برای گیربکس کیا داشته باشد.

بدین‌صورت که روغن گیربکس قدیمی در مواردی تعویض می‌شود که یا سوخته باشد یا اینکه حجم روغن گیربکس کمتر از حد معمول باشد این امر زمانی رخ می‌دهد که لوله‌های گیربکس دچار نشتی شده باشند یا اینکه مدت‌زمان استفاده از گیربکس بسیار زیاد شده باشد و گیربکس در این حین سرویس و تعمیری نشده باشد، در این مواقع روغن گیربکس باید تعویض شود اما به چه صورت ؟

روغن گیربکس قدیمی در ابتدا باید کاملاً از گیربکس خارج شود این امر در اغلب موارد با دست انجام می‌شود و به‌صورت دستی روغن قدیمی از گیربکس خارج و روغن جدید جایگزین می‌شود همان‌طور که می‌دانید گیربکس ساختار پیچیده‌ای دارد و همین عامل سبب می‌شود تا نتوان به‌صورت دستی روغن گیربکس را به‌راحتی و کامل خارج کرد، در این صورت روغن قدیمی گیربکس با روغن جدید مخلوط می‌شود همین امر سبب می‌شود تا واکنش‌های شیمیایی انجام شوند و روغن گیربکس جدید زودتر از موعد انتظار خراب شود.

برای جلوگیری از بروز این امر در مراکز معتبر و تخصصی از دستگاه برای خارج کردن روغن قدیمی گیربکس کیا استفاده می‌شود بدین‌صورت که روغن قدیمی به کمک دستگاه به‌صورت کامل خارج می‌شود و روغن جدید جایگزین می‌شود. اگر مشکل کاهش سطح روغن گیربکس از لوله‌های انتقال گیربکس کیا باشد باید در ابتدا جلوی نشتی را گرفت در غیر این صورت تعویض روغن فایده‌ای ندارد و مشکل اصلی همچنان در گیربکس پابرجا خواهد ماند.

نشتی روغن گیربکس با چشم قابل‌مشاهده است، اگر در زمان استفاده زیر خودرو لکه‌های قرمز و یا سیاهی مشاهده کردید نشان‌دهنده‌ی این امر است که روغن گیربکس نشتی دارد در این مواقع باید خودرو را به مراکز معتبر برای سرویس و تعمیر انتقال دهید.

تعمیر گیربکس کیا یکی از موارد مهم در سلامت خودرو است با توجه به اهمیت تعمیر صحیح گیربکس کیا متخصصان ما در نامبروان آماده رفع هر نوع مشکل در گیربکس کیا شما و ارائه انواع خدمات سرویس و تعمیر گیربکس هستند شما می‌توانید برای دریافت وقت و سرویس خودرو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

تعمیر گیربکس کیا در کرج

برند کیا برند خودرو سازی کره ای است که در حال حاضر یک برند چند ملیتی به شمار می رود، کیا در حال حاضر در خودرو های خود از گیربکس های اتوماتیک شش سرعته و در برخی دیگر از گیربکس های به روز تر استفاده می کند. تعمیر گیربکس کیا  تنها زمانی قابل اعتماد است که توسط افراد متخصص انجام شوددر غیر این صورت نمی توان انتظار سلامت و کارایی کافی را از گیربکس کیا داشت.

هدف از گیربکس در خودرو افزایش یا کاهش سرعت است. در نتیجه، گشتاور خروجی معکوس تابع سرعت خواهد بود. اگر درایو محصور یک کاهنده سرعت باشد (خروجی سرعت کمتر از ورودی سرعت است)، گشتاور خروجی افزایش می یابد. اگر درایو سرعت را افزایش دهد، گشتاور خروجی کاهش می یابد.

یک گیربکس از چرخ دنده های مختلف، آستین های هماهنگ کننده و مکانیزم تعویض دنده که در داخل یک محفظه فلزی نصب شده است، تشکیل شده است. محفظه فلزی که معمولاً از ریخته گری آلومینیوم/آهن ساخته شده است، همه چرخ دنده ها را در خود جای می دهد. گیربکس بخشی از سیستم انتقال است زیرا چرخ دنده ها نقش مهمی در انتقال نیروی موتور به چرخ ها دارند.

تمام اجزای ترن محرک که به انتقال نیروی موتور به چرخ ها کمک می کنند، بخشی از سیستم «گیربکس» هستند. که گیربکس جزء جدایی ناپذیر آن است. این قطعات شامل کلاچ، گیربکس، کوپلینگ، شفت پروانه، محور محور و دیفرانسیل می باشد. به طور کلی، “گیربکس” معمولاً به گیربکس خودرو اشاره دارد. با این حال، برخی از طراحی‌های خودرو، گیربکس و مجموعه دیفرانسیل را در یک واحد به نام «گیربکس» یا «ترانس محور» ادغام می‌کنند.

 

عملکرد گیربکس کیا

به طور کلی، دو دسته دنده در یک گیربکس معمولی وجود دارد – ورودی و خروجی. چرخ دنده های ورودی روی میل جلو ثابت می شوند و آنها را به یک واحد تبدیل می کنند. چرخ دنده های جداگانه را روی شفت اصلی به حرکت در می آورد که آزادانه روی یاتاقان ها می چرخند. بنابراین، جعبه دنده بسته به دنده ای که روی شفت اصلی درگیر می شود، محرک را به چرخ ها منتقل می کند. علاوه بر این، هنگامی که شیفتر را به سمت دنده مورد نظر فشار می دهید، آن دنده روی شفت اصلی قفل می شود و آن را می چرخاند. بنابراین، شفت اصلی با سرعت چرخ دنده درگیر می چرخد ​​و خروجی را با توجه به نسبت دنده درگیر فراهم می کند.

اساساً هنگام رانندگی خودرو به سرعت و کشش نیاز دارید. دنده های موجود در جعبه دنده بسته به شرایط رانندگی به شما کمک می کند تا یکی از آنها را انتخاب کنید. دنده پایین یعنی دنده 2 و 1 بهترین کشش را به شما می دهد در حالی که دنده های بالاتر یعنی 5 و 6 (در صورت موجود بودن) بیشترین سرعت را به شما می دهند. علاوه بر این، تعداد دنده های جعبه دنده ترکیبی عالی از کشش و سرعت را فراهم می کند. بنابراین، به راننده/سوار کمک می‌کند تا مناسب‌ترین ترکیب را برای افزایش کارایی در هر زمان انتخاب کند. از این رو، انتخاب دنده مناسب با توجه به شرایط جاده و بار بسیار مهم است. با دنده کوتاه شتاب یا پیک آپ بهتری می گیرید، در حالی که دنده های بلند سرعت بالاتری را به شما می دهد.

تعمیر گیربکس کیا
تعمیر گیربکس کیا

سرویس گیربکس کیا

برای حفظ سلامت گیربکس خودروی کیا، بهتر است سرویس منظم برای آن انجام دهید. سرویس گیربکس کیا شامل تعویض روغن گیربکس و بررسی کامل وضعیت گیربکس می‌باشد. در ادامه توضیحاتی درباره مراحل سرویس گیربکس کیا آورده شده است:

1. تعویض روغن گیربکس: تعویض روغن گیربکس خودروی کیا در دوره‌های منظم و همچنین در شرایط خاصی مانند تعویض شیوع ورود رطوبت به داخل گیربکس و یا مسافت طی شده توسط خودرو باید انجام شود. در این مرحله، روغن کثیف و استفاده شده از گیربکس خارج شده و روغن تمیز جدید جایگزین آن می‌شود.

2. بررسی وضعیت قطعات داخلی: در این مرحله، قطعات داخلی گیربکس مانند دنده‌ها، بلبرینگ‌ها، محورها و غیره بررسی می‌شوند. در صورتی که قطعات داخلی مشکلی داشته باشند، باید تعمیر یا تعویض شوند.

3. بررسی وضعیت آب و هوا: در این مرحله، وضعیت آب و هوا در داخل گیربکس بررسی می‌شود. در صورتی که رطوبت و آب در گیربکس مشاهده شود، باید تعمیر یا تعویض شود.

4. تنظیم و کالیبره کردن گیربکس: در این مرحله، گیربکس تنظیم و کالیبره می‌شود. این شامل تنظیم سطح روغن، تعیین نقطه شروع و پایان دنده‌ها و تعیین نسبت دنده‌ها می‌باشد.

5. بررسی سیستم‌های جانبی: در نهایت، سیستم‌های جانبی مانند سیستم ترمز، سیستم تعلیق و سیستم تهویه هوا بررسی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکلی در آنها وجود ندارد.

با انجام سرویس منظم برای گیربکس خودروی کیا، می‌توانید عمر و کارایی آن را افزایش دهید و خطر خرابی و هزینه‌های اضافی را کاهش دهید. بهتر است سرویس گیربکس خودروی کیا را تنها توسط تعمیرکاران ماهر و مجرب انجام دهید.

 

جایگزینی گیربکس کیا

گاهی اوقات گیربکس هایی وجود دارند که باعث افزایش سرعت و کاهش گشتاور می شوند، در اکثر موارد از جعبه دنده برای کاهش سرعت شفت موتور و افزایش گشتاور استفاده می شود.اما شما باید به یک مقدار گشتاور معین برسید و مقرون به صرفه ترین روش استفاده از موتور کوچکتر با گیربکس به جای استفاده از موتور بزرگتر است.

شما به مقدار معینی گشتاور نیاز دارید اما از نظر فضا محدود هستید و بنابراین نمی توانید از موتور بزرگی استفاده کنید که در غیر این صورت می تواند نیاز گشتاور را برآورده کند.شما باید در محدوده سرعت آهسته ای کار کنید که موتور به عنوان روشی برای کار با آن عملی نباشد. به عبارت دیگر گیربکس تنها راه واقعی برای ارائه عملکرد مکانیکی مورد نیاز است.

موتور در مقابل گیربکس عضو تولید کننده نیرو در سیستم های انتقال قدرت است. ما در زندگی مدرن خود از چندین نوع ماشین برای ساده سازی کار خود استفاده می کنیم. به عنوان مثال، ماشین، چرخ خیاطی، ماشین لباسشویی و غیره. این ماشین ها از اجزای مختلفی ساخته شده اند که کارایی متفاوتی دارند.

 

به طور مشابه، موتور و گیربکس دو وسیله ای هستند که در سیستم های بزرگتر وجود دارند. در اینجا موتور دستگاهی است که برای تبدیل انواع مختلف انرژی به انرژی مکانیکی برای انجام وظایف مختلف به کار می رود. از طرف دیگر، گیربکس وسیله ای است که برای نظارت بر مصرف انرژی در یک سیستم انتقال نیرو استفاده می شود.

انواع مختلفی از موتورها مانند موتور حرارتی وجود دارد. انرژی مکانیکی را از طریق گرما با سوزاندن سوخت اصلی در محفظه احتراق تولید می کند. علاوه بر این، یک موتور الکتریکی انرژی الکتریکی را به خروجی مکانیکی و غیره تغییر می دهد. از طرف دیگر، گیربکس به جعبه دنده ای اطلاق می شود که شامل دنده ها و دنده ها است. آنها نقش خود را در تبدیل گشتاور و سرعت از یک منبع قدرت در حال چرخش به سیستم دیگر ایفا می کنند.

موتور بر اساس خروجی و ورودی انرژی طبقه بندی می شود، در حالی که گیربکس بر اساس نحوه تعویض دنده، یعنی اتوماتیک یا دستی تقسیم می شود. ماشینی که انواع مختلف انرژی را به حرکت مکانیکی برای انجام عملکردهای مختلف تبدیل می کند به عنوان موتور معرفی می شود و ماشینی که مصرف انرژی ایجاد شده توسط یک موتور را در یک سیستم انتقال قدرت تشخیص می دهد به عنوان انتقال تعیین می شود.

 

هزینه ی تعمیر گیربکس کیا در مقایسه با خودرو های پورشه و بنز و بی ام و ارزان تر است اما نمی توان قیمت کلی برای تعمیر گیربکس کیا در نظر گرفت. هزینه ی تعمیر گیربکس کیا را می توان به دو دسته ی هزینه های جاری مانند سرویس گیربکس و هزینه های مربوط به تعمیرات اساسی مانند تعویض اجزای داخلی گیربکس کیا در نظر داشت.

تعمیر گیربکس کیا اپیروس
تعمیر گیربکس کیا اپیروس

تعویض گیربکس کیا

در برخی از موارد متاسفانه به دلیل عدم مراجعه به موقع برای تعمیر گیربکس، خرابی های گیربکس بسیار عمیق می شوند به نحوی که دیگر تعمیر گیربکس جوابگو نیست و نیاز است تا گیربکس کیا به صورت کاملا تعویض شود. شما نمی توانید بدون اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید، به خرید بروید . بنابراین توصیه می شود که مرجع دقیق گیربکس خود را بیابید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که به کد مهر شده روی قطعه مراجعه کنید، اما اگر نمی توانید آن را بخوانید، ممکن است سال تولید کراس اوور شما نیز به شما کمک کند.

برخی از افراد به جای نگه داشتن پای خود روی ترمز، گیربکس های اتوماتیک خود را در چراغ راهنمایی به حالت خنثی تغییر می دهند، اما برای گیربکس شما بسیار ایمن تر و بهتر است که آن را در حالت رانندگی رها کنید.

 

تعمیر گیربکس کیا

اتومبیل های تولیدی شرکت کیا یکی از خودرو های محبوب در ایران هستند، این خودرو به صرفه شیک و زیبا هستند و رانندگی با آن ها آسان و لذت بخش است. این شرکت خودرو سازی نیز مانند سایر شرکت های رقیب خود در بازار در خودرو های خود از فناوری های به روز استفاده می کند، استفاده از گیربکس های اتوماتیک یکی از این فناوری ها است. گیربکس های اتوماتیک علاوه بر این که رانندگی را آسان تر و لذت بخش تر می کنند به مراقبت و نگهداری منظم تری نسبت به گیربکس های دستی نیاز دارند.

تشخیص دقیق و به موقع مشکل ایجاد شده در گیربکس تا حد بسیار زیادی از بروز آسیب های جدی تر در خودرو جلوگیری می کند و هزینه ی ناشی از تعمیرات را نیز به حداقل می رساند. گیربکس به کار رفته در مدل های مختلف خودرو های کیا با هم تفاوت دارند به همین دلیل برای تعمیر گیربکس کیا در ابتدا باید نوع گیربکس به کار رفته در خودرو را شناسایی کرد با توجه به اینکه تعداد خودرو های برند کیا در ایران محدود هستند، افراد کمی دانش و مهارت کافی در ارتباط با شناسایی گیربکس های مختلف کیا را دارا می باشند.

گیربکس به کار رفته در خودرو های کیا یک مبدل گشتاور است در شرایطی که گیربکس خودرو های برند کیا به صورت نیمه اتوماتیک باشند دارای گیربکس اتوماتیک و دستی هستند و از کلاچ دوتایی برای تعویض دنده استفاده می شود. شرکت کیا در نسل جدید خودرو های خود از گیربکس دستی بدون کلاچ نیز استفاده می کند.

تعمیر گیربکس کیا اپیروس
تعمیر گیربکس کیا اپیروس

علل خرابی گیربکس کیا

عوامل مختلفی می توانند سبب خرابی گیربکس کیا شوند اما شایع ترین علل خرابی گیربکس در ایران عدم سرویس و بررسی به موقع گیربکس هستند، مورد بعدی که می تواند به سرعت سبب خرابی گیربکس کیا شود موتور شویی است، موتور شویی عمدتا برای این خودرو ها به دلیل اتصالاتی که دارند پیشنهاد نمی شود اما برخی از افراد بدون دانش دست به انجام این کار می زنند که سبب می شود تا سیستم برقی گیربکس درگیر مشکلات جدی شود.

استفاده دائم از خودرو و تغییر مداوم دنده نیز می تواند سبب خرابی گیربکس شود، افرادی که دائم از خودرو استفاده میک نند باید مرتبا برای بررسی میزان روغن موجود در گیربکس به مراکز معتبر مراجعه کنند، در صورتی که سطح روغن گیربکس از حد نرمال پایین تر باشد چرخ دنده ها در زمان تغییر سریع دنده روی هم ساییده شده و پس از مدتی می شکنند. در شهر های بزرگ که ترافیک زیاد است عمدتا گیربکس دچار خرابی چرخ دنده ها می شود.

بخش دیگری از گیربکس کیا که دچار خرابی می شود شیر برقی گیربکس است متاسفانه برخی از افراد فکر میکنند که تشخیص خرابی و تعویض شیر برقی خودرو کیا کاری آسان است و با انجام این کار سبب بروز آسیب های جدی به خودرو می شوند، هزینه تعویض شیر برقی گران تر از سایر خدمات گیربکس است به همین دلیل نباید در تعویض آن اشتباهی رخ دهد چرا که این امر سبب افزایش هزینه تعمیر می شود.

 

عملکرد گیربکس اتوماتیک در خودروهای کیا

گیربکس بخش مهمی از خودرو است. گیربکس مسیول کنترل گشتاور ایجادشده توسط موتور است. در حقیقت، قدرت تولید شده توسط موتور خودرو به چرخ‌ها را انتقال می‌دهد.گیربکس خودرو به دو نوع طبقه‌بندی می‌شوند: گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک. بیشتر اتومبیل‌هایی که از سال ۲۰۱۱ توسط برند کیا تولید می‌شوند دارای گیربکس اتوماتیک هستند.

کیا موتورز یک شرکت خودروسازی کره‌ای که در سال ۲۰۱۳ دومین شرکت بزرگ تولید انرژی در سال ۲۰۱۳ با بیش از ۲.۷۵ میلیون خودرو تولیدی به دومین خودرو ساز بزرگ کره تبدیل شد. کیا موتورز قدیمی‌ترین شرکت خودروسازی کره جنوبی است. شرکت کیا موتورز در حال حاضر هشت کارخانه تولیدی در ایالات‌متحده, چین, کره‌جنوبی, ویتنام و اسلواکی دارد. دفتر اصلی این شرکت در سئوا مستقر است و سهام آن در بورس سهام کره معامله می‌شود. شرکت هیوندای موتور بزرگ‌ترین سهامدار شرکت کیا موتورز است که ۳۳.۹۹ درصد از این سهام را در اختیار دارد.

تعمیر گیربکس کیا اپیروس
تعمیر گیربکس کیا اپیروس

عوامل خرابی گیربکس اتوماتیک کیا

مهم‌ترین عاملی که باعث عدم موفقیت گیربکس اتوماتیک می‌شود، یک تغییر ناگهانی است. تغییراتی از قبیل نشتی در روغن گیربکس ، خلاص شدن گیربکس اتوماتیک کیا در حالت پارک نشان دهنده ی خراب شدن و بروز عیب در گیربکس اتوماتیک کیا هستند.

 

عوامل خرابی گیربکس دستی

نقص گیربکس دستی می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، از جمله فشار بیش از حد فشار پا بر پدال گاز، رانندگی در دنده غلط و کشیدن دنده عقب، فرسایش یا فرسودگی دنده،  و کیفیت جعبه‌دنده ضعیف باشند. عموما مشکلات ایجاد شده در گیربکس های اتوماتیک با گیربکس های دستی متفاوت هستند.

 

تعمیر گیربکس کیا

علامت های خرابی گیربکس کیا

گیربکس به دلیل تقش مهمی که در انتقال قدرت از موتور به چرخ ها و حرکت خودرو دارد بسیار مهم است و هرگونه خرابی در گیربکس باید به سرعت تشخیص داده و رفع شوند. سرویس دوره ای گیربکس کیا یکی از نکاتی است که توسط شرکت تولید کننده برای کاهش خطر خرابی احتمالی و افزایش طول عمر خودرو کیا توصیه می شود.

سرویس دوره ای کمک می کند تا هرگونه ضعف و خرابی گیربکس کیا سریعا تشخیص داده و به سرعت رفع شوند، اگر خرابی گیربکس حل نشده باقی بماند موتور و سایر قطعات خودرو هم دچار آسیب جدی می شوند. برخی از موارد که نشان دهنده مشکل و آسیب در گیربکس خودرو هستند عبارتند از:

روشن شدن چراغ چک موتور: چراغ چک موتور به طور معمول به دلایل مختلفی روشن می شود اما یکی از این دلایل خرابی گیربکس و مشکل در انتقال قدرت از موتور خودرو به چرخ ها است.

نشت واسکازین: واسکازین مایعی قرمز رنگ در داخل گیربکس خودرو است که نشت آن می تواند نشان دهنده ی وجود خرابی در گیربکس باشد، اگر این نشت از گیربکس ادامه پیدا کند و رفع نشود می تواند سبب بروز مشکلات بزرگی برای گیربکس خودرو شود.

وجود بوی سوختگی: بوی سوختگی در خودرو می تواند به دلایل مختلفی روی دهد که یکی از آن ها مشکل در گیربکس است توصیه می شود در صورت بروز این مشکل سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

شنیدن صداهایی خارج از عرف از موتور خودرو: شنیدن برخی از سر و صدا ها از موتور خودرو عادی است و همیشه روی می دهد، اما در برخی از موارد سداهای عجیبی از خودرو شنیده می شود که نشان می دهد گیربکس دچار مشکل شده است، برای حل این دسته از مشکلات گیربکس کیا هم باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

تعمیر گیربکس کیا اپیروس
تعمیر گیربکس کیا اپیروس

تعمیر گیربکس کیا

با مرور زمان و افزایش استفاده از خودرو های شخصی در بین مردم شرکت های مختلفی برای تولید خودرو در سرتاسر جهان ایجاد شدند این شرکت ها برای رقابت در عرصه ی جهانی و افزایش فروش نیاز به نوآوری داشتند، نوآوری و استفاده از فناوری های جدید سبب افزایش تمایل مردم به خرید خودرو از یک برند خاص می شد یکی از فناوری هایی که تحولی بزرگ در استفاده از خودرو ها ایجاد کرد استفاده از گیربکس اتومات بود تا پیش از این تمامی گیربکس هایی که در انواع خودرو ها به کار می رفتند به صورت دستی بودند اما استفاده از گیربکس اتومات سبب افزایش کارایی خودرو و استفاده راحت از خودرو می شد. یکی از برند هایی که همواره در صدد نوآوری و استفاده از فناوری های نوین در خودرو های خود است برند کیا است.

برند کیا یکی از برند های پر فروش در ایران است که در سال های اخیر به دلیل تحریم و عدم واردات خودرو های سایر برند توانسته بخش قابل توجهی از بازار فروش خودرو در ایران را به خود اختصاص دهد، علاوه بر موارد فوق استفاده از قطعات با کیفیت سبب شده است تا افراد به خرید خودرو های کیا تمایل داشته باشند. درست است که قطعات به کار رفته در انواع مدل های خودرو کیا دائما در حال به روز رسانی هستند اما نمی توان نقش تعمیر و سرویس را در سلامت خودرو و کارایی درست قطعات نادیده گرفت.

یکی از قطعاتی که نقش مهمی در سلامتی خودرو دارد و سبب می شود تا خودرو به درستی کار کند گیربکس خودرو است. در حال حاضر اغلب گیربکس هایی که در خودرو های کیا به کار می روند به صورت اتومات و یا نیمه اتومات هستند، تعمیر گیربکس اتومات با توجه به سیستم برقی که دارد با گیربکس های دستی متفاوت است و اگر توسط افراد متخصص انجام نشود می تواند سبب بروز مشکلات و خرابی های مختلفی هم در خود گیربکس و هم در سایر بخش های خودرو شود.

گیربکس هایی که در خودرو هایک یا به کار برده می شوند با توجه به نوع خودرو متفاوت هستند و هر چند در اصل از یک فناوری بهرهم ی برند اما نوع اتصالات ، شتاب و چرخ دنده ها با توجه به نوع خودرو خاص تنظیم شده اند که این موارد باید در زمان تعمیر خودرو مد نظر قرار گیرند.

برای تعمیر گیربکس کیا باید در ابتدا با توجه به علائمی که نشان دهنده ی خرابی گیربکس هستند علل مختلف را بررسی کرد، در برخی از موارد ممکن است خرابی گیربکس نشان دهنده ی خرابی در بخش های دیگر خودرو باشد که به صورت خرابی گیربکس بروزک رده است و خود گیربکس سالم است در این صورت باید علت اصلی خرابی را پیدا کرد و تعمیر گیربکس به تنهایی تنها تعمیر علامتی به شمار می رود و ممکن است خرابی خودرو دوباره سبب بروز مشکل شود. اگر خرابی از خود گیربکس باشد باید گیربکس به درستی از خودور خارج شود و تمامی بخش های تشکیل دهنده ی آن بررسی شوند تا علت خرابی مشخص شود سپس برای تعمیر آن اقدام شود.

 

چرا گیربکس اتوماتیک کیا دچار تقه می شود؟

گیربکس اتوماتیک کیا به دلایل مختلفی دچار ضربه و تقه می شود اما برخی از رایج ترین دلایل آن عبارتند از:

قدیمی و کهنه بودن روغن گیربکس: قدیمی و کهنه بودن روغن گیربکس سبب می شود تا سوپاپ های بلوک هیدرولیک و شیر ها دچار گرفتگی شوند.

استفاده غلط از پدال گاز : فشار بدون نظم و نا پیوسته بر روی گیربکس خودرو کیا سبب می شود تا پدال گاز دچار اختلال و خرابی شود.

خرابی در شیرهای برقی و سوپاپ گیربکس اتوماتیک کیا: ایجاد خرابی در سوپاپ ها و شیرهای برقی گیربکس سبب ایجاد جریان و فشار اشتباده در روغن درون گیربکس می شوند و سروو ها به درستی عمل نخواهند کرد در نتیجه تقه زده و ضربه گیربکس در خودرو ایجاد می شود.

برای تهیه ی روغن گیربکس اتوماتیک کیا بهترین راه مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو است که توسط برند تولید کننده خودرو چاپ شده است. ممکن است برخی از روغن های گیربکس هر چند هم خوب باشند اما برای خودرو کیا شما انتخاب مناسبی نباشند به همین دلیل برای تعویض روغن گیربکس خودرو کیا به مراکز معتبر که در این حوزه فعال هستند مراجعه کنید نه هر تعمیرگاهی.

روغن گیربکس باید حتما با توجه به نوع خودرو و قطعات خودرو خصوصا نوع گیربکس خودرو انتخاب شود تا مشکلی برای قطعات گیربکس ایجاد نشود. عموم روغن هایی که برای گیربکس اتوماتیک کیا مناسب هستند رنک قرمزی دارند این روغن ها از موادی تکشیل شده اند که مانع از روغن ریزی اورینگ و کاست ها در گیربکس خودرو می شود. علاوه بر این روغنی که در گیربکس استفاده می شود باید در برابر فشار و حرارت بالا مقاوم باشد وگرنه به سرعت دچار سوختگی شده و علاوه بر نیاز به تعویض روغن ممکن است قطعات دیگر خودرو هم دچار مشکل شوند و به تعویض نیاز پیدا کنند.

زمان دقیق برای تغییر روغن گیربکس اتوماتیک کیا  براساس مقدار مسافت سفر در دفترچه راهنمای خودرو است.

روغن‌های گیربکس دستی باید در هر ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ کیلومتر، و روغن‌های گیربکس اتوماتیک کیا در هر ۶۰ هزار کیلومتر تغییر یابد.

نکته مهم این است که اگر خودروی شما تحت شرایط آب و هوایی و یا شرایط ترافیک شدید بوده‌است، زودتر از زمان برنامه‌ریزی‌شده روغن گیربکس را تغییر دهید تا به قطعات اتومبیل آسیب نرسد.

تعمیر گیربکس کیا

با توجه به اهمیت بالای گیربکس خودرو کیا در این مقاله گیربکس خودرو های این برند و تعمیر آن را بررسی کردیم.

 

تعویض یا تعمیر گیربکس کیا؟

مبدل، کلاچ دوبل یا گیربکس متغیر پیوسته کیا اگر خراب شود، تعمیر آن گران خواهد بود. این جزء پیچیده گاهی اوقات می‌تواند بیش از یک ماشین کوچک تازه از کارخانه قیمت داشته باشد. تعمیر ارزان‌تر از گیربکس اتوماتیک جدید است. بااین‌حال تعمیرگاهی که به آن اعتماد دارید بهترین انتخاب برای آسیب رساندن به گیربکس اتوماتیک نیست.

از آنجایی‌ که گیربکس‌های اتوماتیک بسیار پیچیده‌تر از گیربکس‌های دستی هستند، کارگاه‌های معمولی فاقد تخصص برای تشخیص و تعمیرات ظریف هستند. و همچنین ابزار مناسب. الکتروهیدرولیک و کنترل الکترونیکی این قطعه نیازمند دانش تخصصی خاص است. اغلب تعمیرگاه‌ها فاقد نیروی متخصص در این حوزه هستند، بنابراین معمولاً فقط پیشنهاد تعویض گیربکس را می‌دهند.

 

عوامل بروز خرابی گیربکس کیا

عدم وجود روغن کافی در دنده خودرو

نبود یا اشتباه روغن دنده باعث آسیب می‌شود. اگر سازنده فاصله‌ای برای تعویض روغن گیربکس تعیین نکرده باشد، این کار باید هر 80000 تا 100000 کیلومتر انجام شود.

افزایش بار خودرو

گیربکس را در ابتدای سفر در معرض بارهای زیاد قرار ندهید (رانندگی در کوهستان، بکسل کردن تریلر). این امر سبب افزایش فشار و بار اضافی به موتور و گیربکس خودرو می‌شود.

 

تعویض روغن گیربکس کیا

سیال‌های انتقال در خلوص و غلظت‌های مختلف وجود دارند. استفاده از مایع گیربکس اشتباه می‌تواند گیربکس شما را بدون روغن‌کاری کافی رها کند که می‌تواند باعث جابجایی و تکان شدید شود. اگر فکر می‌کنید از نوع اشتباهی از مایع گیربکس استفاده‌شده است، باید از مکانیک خود بخواهید گیربکس را شستشو داده و مایع جدیدی را در آن قرار دهد.

یکی از شایع‌ترین علل مشکلات گیربکس خودرو، کم بودن روغن گیربکس کیا است. مایع گیربکس هنگام تعویض دنده بین دنده‌های گیربکس شما روان کاری می‌کند. اگر مایع گیربکس به‌اندازه کافی وجود نداشته باشد، ممکن است خودرو هنگام تعویض دنده بدون محافظت از مایع روان کننده، به دنده بپیچد. اگر وسیله نقلیه برای مدت طولانی بدون مایع گیربکس کافی کار کند، ممکن است برای همیشه به گیربکس آسیب برساند.

مشکلات گزارش‌شده در گیربکس‌های کیا شامل چسبندگی است.  علائم خرابی گیربکس کیا شامل نشت روغن، بوی سوختن، مایع گل‌آلود گیربکس و صداهای غیرعادی هنگام تعویض دنده است. برخی از مالکان کیا مشکلات مربوط به عقب افتادن دنده‌ها را گزارش می کنند. دنده‌عقب افتاده به شرایطی گفته می‌شود که گیربکس‌های اتوماتیک بیش‌ازحد معمول زمان می‌برند تا دنده‌ها به بالا یا پایین بروند.

 

خدمات تعمیر کلاچ و گیربکس

  • گیربکس – نوسازی، تعویض و تعمیر
  • تعمیرات کلاچ
  • تعمیرات کامپیوتر گیربکس
  • خدمات سریع و دوستانه
  • 12 ماه تضمین کار انجام‌شده

ما قادر به ارائه خدمات تعمیر گیربکس باکیفیت بالا از طریق روش تعمیر استاندارد خود هستیم. اولین گام این است که وضعیت گیربکس را بافاصله‌های دنده، الگوهای تماس و تنظیمات بلبرینگ تعیین کنید، همه این‌ها قبل از برچیدن گیربکس به‌دقت ثبت می‌شوند. پس از تکمیل بررسی‌ها، بهترین گزینه موجود با مشتری بحث خواهد شد. خواه تعمیر اساسی استاندارد باشد یا تعمیر کامل گیربکس .

پرسروصدا در حالت خنثی

خوشبختانه، گیربکسی که در حالت خنثی پرسروصدا است، ممکن است راه‌حل ساده و ارزانی مانند اضافه کردن مقداری مایع یا تغییر آن داشته باشد. اگر کار نکرد، ممکن است گیربکس برای تعویض قطعات فرسوده، معمولاً بلبرینگ‌ها، دندانه‌های فرسوده دنده یا چرخ‌دنده‌های معکوس، نیازمند توجه حرفه‌ای باشد.

چرخ‌دنده‌های لغزنده

گیربکس تا زمانی که تعویض توسط راننده (دستی) یا کامپیوتر (اتوماتیک) انجام شود، در یک‌دنده تعیین‌شده باقی می‌ماند. اگر گیربکس در حین رانندگی به‌طور خودبه‌خود در یک‌دنده خارج شود (یا به‌سادگی در حالت خنثی قرار بگیرد)، این‌یک خطر ایمنی جدی است. علت می‌تواند فرسودگی یا شکستگی پیوندی که چرخ‌دنده‌ها را نگه می‌دارد باشد. خودروی خود را در اسرع وقت معاینه و تعمیر کنید.

گروه مجرب ما از کارشناسان خدمات خودرو، کلیه کارهای تعمیر گیربکس خودرو را انجام خواهند داد. چه تعمیر گیربکس خودروی شما شامل تعویض و برنامه‌ریزی مجدد TCM، شارژ مجدد مایع گیربکس خودرو یا تعمیرات اساسی گیربکس باشد، تکنسین‌های متخصص ما در نامبروان ما همه این کارها را برای شما انجام می‌دهند.

 

شستشوی روغن گیربکس

بسیاری از مشکلات گیربکس‌های اتوماتیک را اغلب می‌توان با فلاشینگ برطرف کرد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در ارتباط با گیربکس کیا این امر باید توسط افراد متخصص انجام شود.

در صورت آسیب دیدن گیربکس، تنها چند گزینه وجود دارد. ازیک‌طرف مبادله، که می‌تواند آن‌قدر هزینه داشته باشد که در مورد خودروهای قدیمی‌تر از ارزش وسیله نقلیه فراتر رود، یا تعمیرات حرفه‌ای با امکان حفظ هزینه‌ها در محدوده معقول.

گیربکس یکی از پیچیده‌ترین قطعات پیشرانه در یک خودرو است. شش مرحله برای فرآیند تعمیر ضروری است: تشخیص عیب، تمیز کردن، جداسازی قطعات، تعمیر، در صورت لزوم تعمیر و تست مکاترونیک و همچنین مونتاژ و درنهایت تست‌های نهایی روی میز تست. نظارت شفاف فرآیند برای کارگاه و مشتری نهایی جالب و سودمند است.

روغن گیربکس کیا باید بر اساس دفترچه راهنمای هر خودرو انتخاب و مرود استفاده قرار گیرد، روغن گیربکس باید با توجه به گیربکس اتوماتیک انتخاب شود و استفاده از روغن‌های بی‌کیفیت اصلاً توصیه نمی‌شود.
تعمیر گیربکس اتوماتیک اغلب راه‌حلی برای جلوگیری از تعویض است. مهم نیست که کدام مدل را رانندگی می‌کنید و کدام گیربکس اتوماتیک است: ما در نامبروان هر نوع مشکل در گیربکس کیا شما را به‌راحتی شناسایی و رفع می‌کنیم. تمامی تکنسین‌های کارگاه ما مدارک تخصصی در حوزه تعمیر و سرویس انواع گیربکس‌های کیا رادارند و می‌توانند تمامی مشکلات گیربکس اتوماتیک کیا شما را در صورت امکان رفع کنند. تعویض گیربکس کیا نیز در نامبروان به‌صورت تخصصی و طبق پروتکل بین‌المللی در حوزه تعویض گیربکس انجام می‌شود. گیربکس جایگزین نیز کیفیت برابر گیربکس اصل کارخانه دارد.

 

هزینه تعمیر گیربکس چقدر است؟

اگر بتوانید به‌سرعت مشکل را پیدا کنید و آن را برطرف کنید، تعمیرات گیربکس ممکن است خیلی پرهزینه نباشد. بااین‌حال، آن‌ها می‌توانند بسیار گران شوند، به‌خصوص اگر کل قطعات نیاز به تعویض داشته باشند، یا اگر سایش و پارگی قابل‌توجه باشد.

یک تعمیر اساسی بین 2000 تا 5000 تومان هزینه خواهد داشت و قیمت آن بسته به عوامل معمول (پیچیدگی تعمیر، ساخت و مدل وسیله نقلیه شما) افزایش می‌یابد.

از طرف دیگر، تعمیرات گسترده ممکن است بین 10000 تا 50000 تومان هزینه داشته باشد. اگر گیربکس شما نیاز به تعمیر کامل داشته باشد یا بسیاری از قطعات نیاز به تعویض داشته باشند، قیمت بالاتر محتمل است

 

تعمیر تخصصی گیربکس نامبروان

خواه گیربکس خودروی کیا شما دچار نقص خاصی شده باشد یا به‌سادگی به دلیل فرسودگی آسیب‌دیده باشد، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. تیم مکانیک و مهندسان ما با سال‌ها تجربه برای تعمیر گیربکس‌های آسیب‌دیده کارکرده‌اند. چه به دنبال تعمیرات گیربکس اتوماتیک کیا باشید و چه به دنبال نصب گیربکس‌های قابل‌اطمینان و بازسازی‌شده باشید، ما در خدمت شما هستیم. مهم نیست که چه ایرادی باعث شده گیربکس اتوماتیک کیا شما از کار بیفتد، ما می‌توانیم راه‌حلی مقرون‌به‌صرفه ارائه دهیم.

خودروهای برند کیا مانند همیشه در ایران محبوب هستند، به‌ویژه به دلیل قابلیت اطمینان و سبک منحصربه‌فردشان. کیا اسپورتیج یکی از پرطرفدارترین خودروهای انگلستان است و یکی از ده خودروی برتر در سال 2018 بوده است که بیشترین خرید را داشته است! علاوه بر کیا اسپورتیج، کیا پیکانتو، کیا فورته و کیا سول.

این خودروهای شیک به دلیل قابلیت اطمینان و تمرکز بر فناوری مدرن شناخته‌شده‌اند. علیرغم طراحی هوشمندانه آن‌ها، آن‌ها همچنان می‌توانند از مشکلات جدی، ازجمله گیربکس آسیب‌دیده و سایر مشکلات رنج ببرند. درنامبروان، ما می‌توانیم تعمیرات گیربکس اتوماتیک کیا را برای مقابله با هر مشکلی که ممکن است با آن مواجه شوید، ارائه دهیم.کلیه خدمات با ضمانت کتبی مهر شده ارائه می شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *