تعمیر گیربکس کرایسلر

تعمیر گیربکس کرایسلر

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس کرایسلر

تعمیرگاه گیربکس کرایسلر

کرایسلر یکی از سه خودروساز بزرگ در ایالات متحده است که دفتر مرکزی آن در آبرن هیلز، میشیگان قرار دارد. این شرکت تابعه آمریکایی شرکت خودروسازی استیلانتیس در هلند است. خودرو های این برند در حال حاضر در اغلب کشور های جهان خرید و فروش می شوند. مانند تمام خودرو های به روز و محبوب در جهان خودرو های برند کرایسلر نیز در حال حاضر از فناوری های نوین بهره می برند یکی از این موارد استفاده از نسل جدبد گیربکس ها است. گیربکس های نوین بر خلاف گیربکس های دستی ساختار به مراتب پیچیده تری دارند و تعمیر آن ها به تخصص و دانش بالاتری نیازمند است.

 

گیربکس کرایسلر

تکنسین های باتجربه گیربکس کرایسلر ما معمولاً می توانند مشکلات انتقال را به سرعت و به طور موثر تشخیص داده و برطرف کنند. مکانیک های ما همیشه قادرند رقابتی ترین قیمت را در تمامی گیربکس های اتوماتیک کرایسلر، اعم از بازسازی شده یا نو، به شما ارائه دهند. ما خودروی شما را به طور کامل بررسی می کنیم تا علت دقیق مشکل را بدون توجه به اینکه نیاز به تعویض کامل یا تعمیر دارید شناسایی کنیم.

گیربکس‌های مختلف در خودروهای کرایسلر استفاده شده‌اند، از جمله آنهایی که توسط خود کرایسلر و سایر گیربکس‌های تولید شده توسط شرکت‌های خارجی مانند New Process. با توجه به نمودار شناسه گیربکس توفرت، خودروهای اتوماتیک غالب کرایسلر، Torqueflite 727 و 904 هستند.

گیربکس های دستی کلیدی شامل کرایسلر و New Process سه سرعته و همچنین مدل 833 چهار سرعته است. پوشش های جانبی، شکل تابه ها و تعداد پیچ ها عناصر مهمی هستند که باید هنگام شناسایی گیربکس های کرایسلر در نظر گرفته شوند. مسلم است که تعمیر هر کدام از این گیربکس ها بسته به نوع خودرو و نوع گیربکس متفاوت است. تعمیر گیربکس کرایسلر مانند سایر خودرو های خارجی موجود در بازار ایران به مهارت و دانش نیازمند است.

 

شناسایی گیربکس کرایسلر

گام 1

تعیین کنید که گیربکس اتوماتیک است یا دستی که به عنوان گیربکس استاندارد نیز شناخته می شود.

گام 2

برای دسترسی به گیربکس به زیر خودرو بروید. بهترین راه برای مشاهده گیربکس، رفتن به زیر درب سمت راننده است.

گام 3

تعداد پیچ ​​ها را بشمارید و شکل قاب گیربکس را روی گیربکس اتوماتیک مشاهده کنید. طبق وب سایت Teufert، Torqueflite 727 دارای یک تشتک نامنظم با 14 پیچ است که تابه را به پایین محفظه جعبه دنده بسته می کند. Torqueflite 904 دارای 14 پیچ با یک تابه مستطیلی شکل با یک گوشه در زاویه است.

گام 4

پیچ و مهره های درب کناری گیربکس دستی را پیدا کرده و بشمارید. پوشش جانبی در سمت راننده قرار دارد و جایی است که اتصال دنده به گیربکس متصل می شود. جلوی پد شیفت قرار دارد. صفحه ID Teufert نشان می دهد که سه سرعت ساخت کرایسلر دارای یک پوشش جانبی شش پیچ است، در حالی که فرآیند سه سرعته جدید دارای یک پوشش جانبی هشت پیچ است. مدل 833 دارای روکش جانبی 13 پیچ می باشد.

روغن گیربکس کرایسلر نیز باید در زمان های مقرر تعیین شده توسط شرکت بررسی و تعویض شود.

 

PowerFlite یک گیربکس اتوماتیک دو سرعته است که توسط شرکت کرایسلر مهندسی و تولید شده و از سال 1954 تا 1961 در خودروهای سواری آنها استفاده می شود. تولید در اواخر سال 1953 آغاز شد و پاورفلایت ساده و بادوام تا سال مدل 1961 در پلیموث و دوج در دسترس باقی ماند.

س از معرفی، PowerFlite توسط یک اهرم نصب شده بر روی ستون فرمان کنترل می شد. توالی ربع جابجایی R-N-D-L بود که با P-N-D-L-R رایج تر در ساخت های دیگر متفاوت بود. در آن خودروها لازم بود از تمام محدوده‌های جلو عبور کرد تا خودرو را در دنده عقب قرار داد و سپس از برخی از این محدوده‌ها برای رانندگی به جلو برگشت. کرایسلر ایمنی بیشتر الگوی PowerFlite را ترویج کرد. زیرا تنظیمات جلو و عقب با خنثی از هم جدا می شدند و لازم بود اهرم فقط یک بریدگی به سمت چپ یا راست حرکت کند تا خودرو در حرکت باشد، بنابراین تغییر تصادفی دنده گذشته از D منجر به تعویض بی ضرر به دنده پایین می شد. درگیری ناخواسته معکوس

در سال 1955، کرایسلر اهرم تعویض دنده را در یک شکاف عمودی با “R” در بالا و “L” در پایین به داشبورد منتقل کرد.در سال 1956، کرایسلر به کنترل‌های انتقال دکمه‌ای روی آورد، که تنها مکانیزم تعویض دنده PowerFlite باقی ماند.سال‌ها بعد، زمانی که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده شروع به تنظیم کنترل‌ها و نمایشگرهای خودرو کرد، الگوی کرایسلر (با اضافه شدن تنظیمات پارک، تبدیل شدن به P-R-N-D-L)، به دلایل ایمنی که ابتدا توسط کرایسلر بیان شده بود، اجباری شد.برخلاف اکثر گیربکس های اتوماتیک دیگر، PowerFlite دارای محدوده “پارک” نبود، بنابراین لازم است در زمان پارک خودرو از ترمز دستی استفاده کنید.

تمام محصولات کرایسلر در آن زمان دارای یک ترمز دستی مستقل از ترمزهای چرخ خودرو بودند، یک درام ترمز تکی که روی میل محرک نصب شده بود، درست در پشت گیربکس. این اثر (در نظر گرفته شده) قفل کردن هر دو چرخ عقب را داشت به همان روشی که تنظیمات “پارک” در سایر گیربکس ها انجام می داد.

کرایسلر آخرین خودروساز از سه خودروساز بزرگ دیترویت بود که گیربکس تمام اتوماتیک را معرفی کرد، حدود 14 سال پس از اینکه جنرال موتورز گیربکس اتوماتیک هیدروماتیک اولدزموبیل را معرفی کرد و تقریباً سه سال پس از فورد-او-ماتیک فورد. Ultramatic Packard در سال 1949 و Studebaker’s Automatic Drive در سال 1950 معرفی شدند.

PowerFlite در ساخت و کارکرد آن سبک تر و ساده تر بود و قطعات کمتری نسبت به انتقال های رقیب داشت. همچنین بادوام بود و در پشت هر موتور شرکت کرایسلر از پلیموث سیکس تا همی V8 امپریال استفاده می‌شد. کرایسلر در سال 1956 یک تورک فلایت اتوماتیک سه سرعته را معرفی کرد، اما پاورفلایت دو سرعته تا سال 1961 در برخی از مدل ها موجود بود.

 

تعمیر گیربکس کرایسلر

اگر گیربکس اتوماتیک کرایسلر شما ایرادی دارد، بهتر است در اسرع وقت با یک متخصص خودرو مشورت کنید. تیم گیربکس اتوماتیک کرایسلر در موقعیت خوبی برای مقابله با هر گونه نیاز گیربکس خودکار قرار دارد.مهم نیست که مشکل چیست، ما مطمئن هستیم که تکنسین های ما می توانند آن را حل کنند و شما را با حداقل دردسر به جاده بازگردانند. ما می توانیم گیربکس های اتوماتیک را برای هر مدل کرایسلر اعم از 4×4 و خودروهای پرفورمنس با قیمت رقابتی تعمیر یا تعویض کنیم.

انواع عیوب گیربکس اتوماتیک کرایسلر را برای مدل های مختلف عبارتند از:

کرایسلر 2005 گرند وویجر 2.8 اتوماتیک  –  نمی توان از دنده 3 به دنده 4 تغییر داد.

کرایسلر 2007 گرند وویجر 2.8 crd اتوماتیک –  وویجر به طور نامنظم در یک دنده کم گیر می کند اما بیشتر می شود.

کرایسلر گرند وویجر 3.3 اتوماتیک –  من می توانم دنده های عقب را درگیر کنم اما نمی توانم دنده های جلو را بگیرم

کرایسلر نئون 03 – در  هنگام شتاب گیری، به نظر می رسد خودرو دچار اشتباه در سیلندر شده است.

کرایسلر 2006 2.8 دیزل –  ماشین فقط در موقعیت L حرکت می کند – بدون دنده عقب یا دنده دیگر

کرایسلر 2005 V8 300c 5.7L –  تعویض دنده همچنان قفل می شود.

تکنسین های باتجربه گیربکس کرایسلر معمولاً می توانند مشکلات انتقال را به سرعت و به طور موثر تشخیص داده و برطرف کنند. مکانیک های ماهر همیشه قادرند رقابتی ترین قیمت را در تمامی گیربکس های اتوماتیک کرایسلر، اعم از بازسازی شده یا نو، به شما ارائه دهند. ما خودروی شما را به طور کامل بررسی خواهیم کرد تا علت دقیق مشکل را بدون توجه به اینکه نیاز به تعویض کامل یا تعمیر دارید، شناسایی کنیم.

 

تعمیر گیربکس کرایسلر

هزینه تعمیر گیربکس کرایسلر

هزینه تعمیر گیربکس کرایسلر به موارد زیادی بستگی داردگیربکس های اتوماتیک و 4WD گران تر هستند به طور متوسط ​​انتظار می رود برای اکثر گیربکس های بازسازی شده بین 1000-1500 دلار بپردازید، به علاوه هر هزینه کار/نصب برای نصب.نگهداری گیربکس موجود با سرویس و بازرسی های منظم با پیشگیری و تشخیص زودهنگام همیشه ارزان تر از نصب یک گیربکس بازسازی شده یا جدید است.

 

تعمیر گیربکس کرایسلر

فرآیند بازسازی گیربکس کرایسلر

گیربکس دستی به صورت خارجی تمیز می شود و از نظر آسیب بررسی می شود. اگر آسیب قابل مشاهده ای وجود نداشته باشد، هسته برای بررسی برای تعیین مناسب بودن بازسازی جدا می شود.سپس روکش ها و قطعات منفرد گیربکس بازرسی می شوند تا ببینند که آیا آنها نگهداری، تعمیر و یا از بین رفته اند. سپس هر قسمتی که نیاز به تعویض یا نوسازی دارد از جمله حلقه ها، واشرها و سایر مهر و موم ها اضافه می شود.کلیه قطعات مطابق با مشخصات تعیین شده توسط سازنده خودرو بازسازی می شوند.سپس هسته گیربکس بازسازی می شود و قبل از نصب شدن در وسیله نقلیه برای رانندگی آزمایشی، تحت آزمایش و بازرسی قرار می گیرد.

PowerFlite توسط روس‌ها مهندسی معکوس و کپی شده بود، زیرا این یک روش معمول در اتحاد جماهیر شوروی بود. آنها از گیربکس های اتوماتیک در لیموزین های ZIL-111 که توسط اعضای دفتر سیاسی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان وسیله نقلیه ناوگان نماینده استفاده می شد، استفاده کردند.

تعمیر گیربکس کرایسلر

در این مقاله گیربکس کرایسلر و تاریخچه و تعمیر آن را بررسی کردیم. کرایسلر نوعی گیربکس است که در انواع خودرو ها به کار برده می شود.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *