تعمیر گیربکس مزدا

تعمیر گیربکس مزدا

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس مزدا

تعمیرگاه گیربکس مزدا

خودرو مزدا یکی از انواع خودرو های خارجی پر فروش در بازار خودرو ایران است. با توجه به کارایی بالا و قیمت مقرون به صرفه تر مزدا این خودرو نسبت به سایر خودرو ها در بازار ایران فروش بالاتری دارد همین عامل سبب می شود تا نیاز به تعمیر قطعات این خودرو خصوصا گیربکس آن نسبت به سایر خودرو های موجود در بازار بیشتر باشد. با توجه به نقش گیربکس مزدا در رانندگی درست و راحت در این مقاله تعمیر گیربکس مزدا و خودروی مزدا را بررسی خواهیم کرد.

 

تعمیر گیربکس مزدا در کرج

مشکلات گیربکس مزدا مواردی نیستند که تا پیش از بروز مشکل دغدغه افراد باشند به همین دلیل است که عموما مشکلات ایجاد شده در گیربکس مزدا و سایر خودرو ها در بازار عمیق و هزینه بر هستند. مهم است که بتوانیم برخی از علائم هشدار دهنده را تشخیص دهیم. گیربکس نامرغوب برای هیچ خودرویی در جهان خوب نیست.گیربکس از هر نوعی که باشد نقش کلیدی را در گیربکس ایفا می کند و در گیربکس مزدا نیز این امر صادق است.

 

بهترین تعمیرگاه گیربکس مزدا

خودروهای مزدا فروش خوبی در ایران دارند، تعمیر گیربکس مزدا در سال‌های اخیر با توجه به فروش بالای این خودروها در ایران و عدم سرویس به‌موقع خودرو بخش مهمی از تعمیرات خودروهای مزدا را به خود اختصاص می‌دهد. خودروهای برند مزدا محصول کشور ژاپن هستند، شرکت مزدا درواقع یک شرکت چندملیتی است. خودروهای وانت و سواری برند مزدا از دهه‌ی هفتاد میلادی وارد ایران شده‌اند و تا به امروز نیز خودروهای مختلف برند مزدا در ایران خریدوفروش می‌شوند. در طول این سال‌ها که خودروهای برند مزدا در ایران مورداستفاده قرار می‌گیرند، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها که دچار خرابی می‌شود و به تعمیر نیاز دارد گیربکس خودرو است در مدل‌های ابتدایی گیربکس مزدا به‌صورت دستی بود اما در حال حاضر گیربکس‌های به‌کاررفته در خودروهای مزدا به‌صورت خودکار هستند.

 

تعمیر تضمینی گیربکس مزدا

با توجه به اینکه خودروهای برند مزدا راحت‌تر از سایر خودروهای خارجی وارد ایران می‌شوند و تعداد بیشتری از این خودروها در ایران به فروش می‌رسند، مراکزی که برای تعمیر گیربکس مزدا اقدام می‌کنند بیشتر است. نکته‌ی مهم در ارتباط با گیربکس مزدا شناسایی تعمیرگاه مناسب از بین تعمیرگاه‌های مختلف برای تعمیر درست گیربکس مزدا است.

گیربکس مزدا دیگر به‌صورت دستی نیست، مراکزی که از گذشته در امر تعمیر گیربکس مزدا فعال بودند با توجه به ساختار گیربکس دستی این خودروها برای تعمیر گیربکس خودکار اقدام می‌کنند درحالی‌که این گیربکس‌های جدید کاملاً با گیربکس‌های قدیمی متفاوت هستند و تجربه در تعمیر به‌تنهایی پاسخگوی رفع خرابی گیربکس مزدا نخواهد بود.

 

تعمیر گیربکس مزدا

مزدا با گیربکس معیوب مانند یک کودک نوپا بدون تمرین است – تمام انرژی اما بدون کنترل. وقتی کلاچ کاملاً پایین است، همیشه باید گیربکس کارکرد آسانی داشته باشد. اگر هنگام استفاده از گیربکس مزدا 3 خود هرگونه صدای غیرمعمول  یا لرز وجود دارد، وقت آن است که از گاراژ بازدید کنید زیرا مطلوب‌ترین زمان برای حل مشکلات، زمانی است که به‌تازگی ایجادشده باشند. اگر چیزی درست نیست به دل خود اعتماد کنید، اما برخی از علائم دیگری که گیربکس شما ممکن است به مراقبت نیاز داشته باشد عبارت‌اند از: صداهای غیرمعمول، بوی سوختن لاستیک، و قرار دادن دنده در یک‌دنده خاص یا خارج شدن از آن. برای آن موضوع خبر خوب این است که اگر مشکلی در گیربکس مزدا شما وجود داشته باشد، تعمیر به‌موقع می‌تواند از گسترش خرابی در گیربکس خودرو جلوگیری کند.

برای تعمیر گیربکس مزدا با توجه به نشانه‌های خرابی انواع قسمت‌های گیربکس به‌دقت بررسی می‌شوند تا عیب‌یابی گیربکس انجام شود پس از عیب‌یابی درست است که می‌توان گیربکس مزدا را به‌درستی تعمیر کرد.سرویس گیربکس مزدا در زمان‌های مقرر تعیین‌شده توسط برند سبب می‌شود تا خرابی‌های گیربکس به‌سرعت شناسایی و رفع شوند خصوصاً تعویض روغن گیربکس.

 

هزینه تعمیر گیربکس مزدا

هزینه تعمیر گیربکس مزدا با توجه به‌شدت خرابی و نوع تعمیر موردنیاز متفاوت است، در ایران تعمیر گیربکس مزدا نسبت به تعویض کامل گیربکس هزینه‌ی کمتری دارد، همچنین اگر گیربکس با تعمیر کارایی و کیفیت خود را به دست بیاورد هزینه‌ی تعمیر گیربکس از هزینه‌ی خرید خودروی جدید بسیار کمتر است، در شرایط اقتصادی حال حاضر تعمیر درست خودرو مزدا اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

تعمیرگاه گیربکس مزدا

برای اینکه متوجه شوید گیربکس مزدای خودرو شما خراب است یا نه نخست باید نشانه های خرابی گیربکس را بدانید و در صورت بروز هر کدام خودروی خود را به تعمیرگاه گیربکس مزدا منتقل کنید. تعمیرگاه گیربکس مزدا بهترین محل برای رفع هر نوع مشکل و آسیب ایجاد شده در خودروی مزدا شما است در این مرکز تمامی موارد مربوط به گیربکس مزدا با توجه به تخصصی بودن توسط تکنسین های با تجربه و آگاه بررسی و در صورت نیاز تعمیر می شوند.

 

نشانه های خرابی گیربکس مزدا

دنده های مزدای شما بخشی جدایی ناپذیر از کل سیستم انتقال قدرت هستند. اگر متوجه مواردی مانند تاخیر، افتادن از دنده یا تکان خوردن در هنگام تعویض دنده شدید، تقریباً به طور قطع به دلیل مشکل گیربکس است و باید مزدای خود را برای تعمیر به تعمیرگاه گیربکس مزدا انتقال دهید.

سر و صدا و ناله در بیشتر موارد، گیربکس مزدا شما باید تقریباً بی صدا باشد. یکی از اولین نشانه های مشکل گیربکس مزدا، صدای ناهنجار یا وزوز غیر معمول است. این را می توان هنگام تعویض دنده یا حتی زمانی که خودرو در حالت خنثی است شنید. ممکن است مشکلات دیگری باعث ایجاد این صداها شده باشد، بنابراین بهتر است آن را بررسی کنید.

بوی سوختگی

هر چیز سوخته بوی خوبی مایع گیربکس شما می تواند نشت کند و بسوزد و این بو کاملاً قابل تشخیص است. همچنین دنده‌های مزدای شما می‌توانند به دلیل اصطکاک بیش از حد گرم شوند که می‌توانند بوی سوختگی نیز ایجاد کنند.هر نوع بوی سوختگی در گیربکس مزدا باید به سرعت شناسایی و رفع شود.

تکان خوردن و لغزش دنده ها

حتی اگر دنده های شما به خوبی تعویض شوند، باز هم می توانند با هم برخورد کنند (معمولاً برای دنده های دستی). گیربکس های اتوماتیک بیشتر دچار لغزش می شوند تا سایش. این نشانه دیگری است که  گیربکس مزدا شما نیاز به بررسی و تعمیر دارد. شما بدون شک این لغزش و تکان خودردن را خواهید شنید، اما تعیین اینکه از کجا آمده است دشوار است. اگر با این مشکل مواجه شما با در تعمیرگاه نامبروان آماده کمک به شما و بررسی سیستم گیربکس مزدا شما هستیم.

 

هزینه تعمیر گیربکس مزدا

هزینه تعمیر گیربکس مزدا در ایران در مقایسه با سایر خودرو های خارجی که از دنده اتوماتیک بهره می برند کمتر است اما برای تعیین میزان هزینه ی تعمیر خودرو باید خودرو را به تعمیرگاه های معتبر مزدا انتقال دهید. مشاورین ما پس از بررسی دقیق خودرو بهترین روش را برای حل مشکل ایجاد شده در گیربکس اتخاذ می کنند.

 

گیربکس مزدا

مزدا یک شرکت مورد اعتماد ژاپنی است که عنصری از احساس عالی را به تجربه رانندگی اضافه می‌کند.

نام مزدا در اکتبر ۱۹۳۱ به ژاپن معرفی شد. مزدا اولین بار در سال ۱۹۲۰ به عنوان سازنده چوب‌پنبه آغاز شد. سال ۱۹۳۱ بود که مزدا شرکت مزدا را راه‌اندازی کرد. در طول جنگ جهانی دوم، این شرکت سلاح برای ارتش ژاپن تولید کرد که مهم‌ترین آن‌ها ۳۰ تا ۳۵ سری بود. A اولین وسیله نقلیه بود که شرکت را ترک کرد. Jojiro Matsuda، دومین رئیس‌جمهور و بنیانگذار اصلی کوگو نامگذاری شد. این شرکت رسماً نام مزدا را در سال ۱۹۸۴ به تصویب رساند، هر چند که هر خودرو از ابتدا به این نام فروخته می‌شد. مزدا R۳۶۰ در سال ۱۹۶۰ و سپس مزدا کارول در سال ۱۹۶۲ معرفی شد.

مزدا یکی از خودرو های تولیدی  یک شرکت برجسته ژاپنی است و شناخته شده ترین مدل مزدا در جهان مزدا 3 است  که از سال ۲۰۰۴ در تولید بوده‌است. در داخل ایران، با توجه به رکورد خوبی  مزدا ۳۲۳ در بازار داخلی, خودرو مزدا ۳ نیز به خوبی  در بازار ایران پذیرفته شد و بهمن نیز این خودرو را به بازار ایران معرفی کرد. و در ۱۳۹۸, مزدا ۳ جدید در دو نوع هاچبک و سدان و در دو تیپ ۱ و ۲ عرضه شد. یک سال پس از ورود رنو مگان ، تولید رقیب مهم آن یعنی مزدا 3 نیز در گروه شرکت  بهمن ایران‌خودرو آغاز شد.

مزدا یک ماشین منحصر به فرد که هر کسی که اولین بار پشت فرمان ، این اتومبیل بزرگ ژاپنی، سوار می شود، شیفته گیربکس اتوماتیک و موتور هوشمند و قدرتمند آن می شود. این ماشین دارای یک موتور ۴ سیلندر ۱۶ سیلندر با ۱۴۷ اسب‌بخار و شتاب صفر تا صد آن در حدود ۲.۹ دهم ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۲۱۰ کیلومتر در ساعت است. موتور آن در قسمت جلو است. گیربکس به کار رفته از خودرو مزدا از نوع گیربکس اتوماتیک  تیپ‌ترونیک 5 دنده است که دست‌دنده آن در کنسول میانی خودرو قرار دارد  و  پدال های آن نیز در پشت فرمان قرار داده شده است. دیفرانسیل مزدا نیز از نوع دیفرانسیل جلو است.

گیربکس به کار رفته در خودروی مزدا از چه نوعی است؟

گیربکس به کار رفته در خودرو مزدا از نوع تیپ ترونیک است که در ادامه به صورت مختصر آن را معرفی خواهیم کرد.

گیربکس تیپ ترونیک Tip Tronic

تیب ترونیک یکی از چندین گیربکس توسعه‌یافته پورشه و مورد استفاده در مدل‌های مختلف این شرکت و همچنین اتومبیل‌های گروه فولکس‌واگن و شرکت‌های تابعه آن مانند, اشکودا، سئات ، آئودی و در مدل‌های بالاتر این نوع گیربکس در بوگاتی و لامبورگینی است و عمدتاً در دو گروه پنج سرعت و شش سرعت با اساس کار خودکار و دستی تولید می‌شود.

این نوع گیربکس نیز مجهز به یک کامپیوتر به عنوان استانداردی برای درک بهتر شرایط موتور است, که به طور خودکار دنده را در حالت دستی انتقال می‌دهد تا از آسیب به موتور و گیربکس در محدوده قرمز دورموتور جلوگیری کند. تغییر دنده دستی به روش‌های مختلفی در خودروهای مختلف انجام می‌شود. تغییر متوالی با تغییر اهرم و تغییر دنده دستی توسط پدال‌های نصب‌شده در پشت فرمان, معمول‌ترین روش جابجا کردن دنده‌ها در این نوع گیربکس هستند. گیربکس تیپ ترونیک نیز در ماشین‌های دیگر با نام‌های مختلف از جمله ۲ Tronic استفاده می‌شود.

 

تعمیر گیربکس مزدا

اگر مزدای شما با مشکل گیربکس مواجه است، اولین قدمی که باید انجام دهید این است که مزدای خود را برای تخمین میزان و نوع آسیب وارد شده به مراکز معتبر ببرید. در سرویس گیربکس اتوماتیک مرکزی ما یک تیم اختصاصی متشکل از تکنسین های حرفه ای گیربکس و گیربکس داریم که خدمات سریع، قابل اعتماد و با کیفیت را به تمام مدل های مزدا ارائه می دهند. ما قادر به انجام سرویس و تعمیر انواع گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک هستیم.

خدمات گیربکس

مشاوره رایگان و تست جاده

عیب یابی و عیب یابی

گیربکس های کاملا بازسازی شده

گیربکس های کاملا بازسازی شده

تعمیرات گیربکس اتوماتیک

سرویس گیربکس اتوماتیک

تعمیر و سرویس گیربکس

تعمیر گیربکس کلاسیک و قدیمی

از آنجایی که امروزه گیربکس‌های بسیار بیشتری نسبت به روزهای قبل از الکترونیک وجود دارد، تجهیزات امروزی تعمیر آنها را آسان‌تر می‌کنند. تمام حدس و گمان ها در حال حاضر از تعمیر گیربکس های اتوماتیک حذف شده است و با استفاده از رایانه هایی که برای عیب یابی استفاده می شوند، تمام تعمیرات با بالاترین سطح تخصص و حرفه ای انجام می شود.

گیربکس شما برای عملکرد روان و ایمن وسیله نقلیه شما ضروری است، اما ممکن است زمانی فرا برسد که نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. گیربکس که به عنوان گیربکس نیز شناخته می‌شود، بخشی از سیستمی است که شامل کلاچ خودرو می‌شود، که گشتاور (قدرت چرخش) را افزایش می‌دهد و در عین حال سرعت شفت خروجی موتور اصلی را کاهش می‌دهد. سیستم انتقال خودرو بسیار کارآمد است، اما استفاده مکرر ممکن است به این معنی باشد که هر از گاهی نیاز به تعمیرات حرفه ای دارد. یک گیربکس کاملاً کاربردی برای ایمنی شما در جاده ضروری است، بنابراین اگر هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید،باید خودرو را به مراکز معتبر و حرفه ای برای بررسی و رفع آسیب وارد شده ببرید.

 

خلاص شدن خودرو در حالت پارک

اگر با لغزش گیربکس اتوماتیک مواجه هستید، ممکن است احساس کنید که در یک دنده خاص رانندگی می کنید و سپس بدون دلیل مشخص تغییر می کند. صدای موتور ممکن است تغییر کند یا مانند ناله به نظر برسد. همچنین ممکن است به نظر برسد که خودروی شما دچار مشکل شده است، به طور ناگهانی ضعیف شده است یا آنطور که باید شتاب نمی گیرد. برای هماهنگی برای تشخیص رایگان

گاهی اوقات هنگام تعویض دنده خودرو می‌توانید صدای «تنگ» یا «تنگ» قابل توجهی را احساس کنید یا بشنوید. همچنین ممکن است متوجه شوید که ماشین در بالا بردن سرعت مشکل دارد.

درگیر شدن با تاخیر

اگر این علامت رخ دهد، قبل از اینکه ماشین واقعاً درگیر شود و به جلو حرکت کند، متوجه تاخیر خواهید شد. وقتی از «P» خارج می‌شوید و به «D» می‌روید، ممکن است یک مکث طولانی وجود داشته باشد که در آن ماشین همانطور که به آن بنزین می‌دهید دور موتور را می‌چرخاند، اما آنطور که باید به جلو حرکت نمی‌کند.

اگر متوجه لکه‌های نشتی در راهرو یا کف گاراژ خود شده‌اید، مقوا را زیر خودروی خود در جلو و وسط قرار دهید تا مشخص شود که آیا نشتی فعال هستند یا خیر. قبل از پر کردن مجدد هر مایع انتقال؛ مشخصات کارخانه باید رعایت شود زیرا پر کردن بیش از حد می تواند مشکل انتقال بزرگتری ایجاد کند.

 

تعمیر گیربکس مزدا

روغن مورد نیاز در گیربکس مزدا چه میزان است؟

مقدار روغن مورد نیاز برا تغییر روغن موجود در گیربکس اتوماتیک مزدا 7 لیتر است. توجه داشته باشید  با این حال  گاهی اوقات اگر روغن به صورت دستی تغییر کند  چون ممکن نیست همه روغن کهنه را از گیربکس تخلیه نشوند اماکن وجود روغن کهنه در داخل گیربکس بالا می رود.

این امر سبب می شود تا روغن  کمتری برای تغییر (در مقایسه با تغییر روغن با یک دستگاه کاملاً اتوماتیک) وجود داشته باشد. چون در هنگام تغییر روغن گیربکس اتوماتیک با دستگاه  روغن کهنه از گیربکس به صورت کامل انتقال داده می‌شود و  روغن سالم که توسط دستگاه تزریق می‌شود دقیقاً برابر با ظرفیت واقعی گیربکس است و در نتیجه توصیه می‌کنیم که روغن گیربکس را با یک دستگاه کاملاً اتوماتیک تعویض کنید.

دقت کنید که علائمی نظیر تقه زدن گیربکس،  زوزه کشیدن ، گاز هرز خوردن خودرو، نشت روغن گیربکس و هر گونه تغییر در عملکرد و صدای اضافی از گیربکس خودرو مزدا می توانند نشانه ی بروز خرابی در گیربکس باشند و باید آن ها را جدی بگیرید چون ادامه رانندگی با یک گیربکس معیوب قطعاً موجب آسیب بیشتر خواهد شد. و در نتیجه هزینه‌های بسیار بالایی را به شما تحمیل می‌کند. بنابراین در اولین فرصت, اگر نشانه‌هایی از مشکلات در گیربکس اتوماتیک خود دیدید به یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه که آشنایی کاملی با گیربکس مزدا داشته باشد مراجعه کنید.

دقت کنید که روغن گیربکس را در فواصل توصیه‌شده تعویض کنید، و اگر سطح روغن موجود در گیربکس اتوماتیک  کاهش یابد  نشان می دهد که روغن از بخشی در حال نشت است، باید خودرو به دقت ارزیابی و محل نشتی روغن پیدا شود.

سرویس دوره ای گیربکس مزدا احتمال بروز این عیوب را تا حد زیادی کاهش می دهد و شما می توانید با خیال راحت تری از خودرو برای سفر استفاده کنید. عموما سرویس دوره ای خودرو مزدا بر اساس کیلومتر یا میزان کارکرد موتور خودرو مشخص می شود.

گیربکس اتوماتیک خودروی مزدا با توجه به نقش کلیدی که در فعالیت درست خودرو دارد ، باید در فواصل منطم بررسی و هر نوع مشکل و عیبی در گیربکس باید سریعا چک و رفع شوند تا عملکرد خودرو دچار اختلال نشود.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *