تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس لکسوس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس لکسوس

تعمیرگاه گیربکس لکسوس

یکی از برند های خودرو سازی معتبر در دنیا برند لکسوس است، برند لکسوس در واقع برندی ژاپنی است اما در حال حاضر خودرو های این برند در اغلب کشور های دنیا تولید و عرضه می شوند. لکسوس همیشه در استفاده از قطعات خودرو لوکس و با کیفیت پیشرو بوده است.

یکی از قطعات مورد استفاده مهم در انواع خودرو خصوصا خودرو های لکسوس گیربکس خودرو است. گیربکس مورد استفاده در خودرو های جدید لکسوس از نوع گیربکس اتوماتیک است.

گیربکس نه تنها در خودروی لکسوس بلکه در اغلب خودرو ها به دلیل نقش مهمی که در انتقال قدرت از موتور به چرخ ها و گشتاور خودرو دارد بسیار حائز اهمیت است و تعمیر گیربکس نکته ی مهمی در سلامت خودرو به شمار می رود. با توجه به اهمیت خودرو های لوکس و نقش گیربکس در این خودرو در این مقاله قصد داریم تا تعمیر گیربکس لکسوس را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیر گیربکس لکسوس به دلیل نوع این گیربکس از سایر خودروهای موجود در بازار سخت‌تر و پوییده تر است، خودرو لکسوس ساختاری متفاوتی در همه قطعات خود در مقایسه با خودروهای دیگر دارد که این تفاوت در گیربکس اتوماتیک خودرو  نیز نمود دارد. تعمیر گیربکس لکسوس وابسته به نوع خرابی گیربکس در خودروهای مختلف متفاوت است.

تعمیر گیربکس لکسوس ازجمله فرایندهایی که توسط استادکاران متخصص انجام می‌شود، گیربکس لکسوس با گیربکس‌های عادی موجود در اغلب خودروهای اتوماتیک تفاوت دارد، گیربکس لکسوس از قطعات بیشتری تشکیل‌شده است و به‌واسطه کارایی و شتاب بالایی که دارد نوع فرایند قطعات و کارکرد قطعات گیربکس در لکسوس با خودروهای دیگر تفاوت‌هایی دارد، تعمیر گیربکس لکسوس اگر توسط افراد کم‌تجربه انجام شود می‌تواند خسارت‌های بسیار بالایی به گیربکس شما وارد کند.

تعمیر گیربکس لکسوس
تعمیر گیربکس لکسوس

گیربکس لکسوس

گیربکس سیستم انتقالی است که حرکت را از موتور به شفت یا دیفرانسیل با مقدار گشتاور موردنظر با آستر فشار (کلاچ) منتقل می‌کند. گیربکس بخشی از خودرو است که انرژی دورانی را از موتور به چرخ‌های خودرو منتقل می‌کند. گیربکس‌ها وظیفه بزرگی را بر عهده می‌گیرند، زیرا فقط عملکرد موتور نمی‌تواند ماشین را حرکت دهد. انواع مختلفی از گیربکس‌ها در خودروهای امروزی استفاده می‌شود.

 

کمپانی خودرو سازی لکسوس

لکسوس، بخش اتومبیل‌های لوکس تویوتا خودروسازی ژاپنی است. برند Lexus در بیش از ۷۰ کشور جهان  تولید و در سراسر جهان به بازار عرضه می‌شود و بیش‌ترین فروش ژاپن را در تولید اتومبیل‌های ارزان‌قیمت دارد. از لحاظ ارزش بازار، در میان ۱۰ برند بزرگ جهانی ژاپن قرار دارد. شرکت لکسوس در ناگویا ژاپن قرار دارد. دفتر مرکزی این شرکت در بروکسل، بلژیک و پلانو، تگزاس در آمریکا قرار دارد.

در همان زمان که رقبای ژاپنی هوندا و نیسان به ترتیب بخش‌های لوکس خود را به ترتیب Acura و Infiniti اختصای داند, Lexus یک پروژه شرکت را آغاز کرد تا یک ماشین جدید با نام F1 را بسازد, که در سال ۱۹۸۳ با راه‌اندازی بازار LS لکسوس در سال ۱۹۸۹ آغاز شد.

متعاقباً ، این بخش مدلهای سدان ، کوپه ، کانورتیبل و SUV را به آن اضافه کرد. Lexus تا سال ۲۰۰۵ به عنوان یک برند در بازار داخلی خود وجود نداشت و همه ماشین‌هایی که در بازار بین‌المللی از ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۵ به بازار عرضه شدند، تحت نام تویوتا برند و نام‌های مدل معادل در ژاپن به بازار عرضه شدند.

در سال ۲۰۰۵،  یک نسخه ترکیبی از کراس اوور RX راه‌اندازی شد و سپس مدل‌های ترکیبی دیگری به ترکیب لکسوس  در سال ۲۰۰۷ با معرفی سدان اسپورت IS F و سپس سوپراسپرت LFA در سال 2009 ، بخش عملکرد F marque خود را راه اندازی کرد.

اتومبیل های تولیدی برند لکسوس  عمدتاً در ژاپن تولید می‌شوند و مرکز تولید آن‌ها در مناطق چابو و کیوشو و به ویژه در کارخانه‌های تویوتا در تاهارا،  آچی، میاتا،  فکودا،  کیوشو. مونتاژ اولین لکسوس در خارج از کشور با تولید RX 330 در انتاریو ، در سال 2003 آغاز شد.پس از سازماندهی مجدد شرکت‌ها از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵،  لکسوس شروع به کار در مراکز طراحی, مهندسی و ساخت کرد.

 

تعمیر گیربکس لکسوس

هزینه تعمیر گیربکس توماتیک لکسوس با توجه به اینکه هیچ مشکلی در آماده‌سازی قطعات آن وجود نداشته باشد،  هزینه تعمیر و نقل اتوماتیک این خودرو بالا نیست ، اما در حال حاضر به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی قطعات خودرو های لکسوس خصوصا گیربکس آن به آسانی وارد ایران نمی شوند و به همین دلیل تامین قطعات مورد نیاز برای گیربکس می تواند هزینه بر و زمان بر باشد.

اگر با وجود بروز مشکل در گیربکس به امید رفع خودبه خودی مشکل آن را حل نشده رها کنید نه تنها مشکل گیربکس حل نمی شود بلکه مشکل گیربکس می تواند سبب بروز مشکل های بزرگ تری در خودروی شما شود. گیربکس با توجه به نقش کاربردی و کلیدی که در تنظیم درست فعالیت های خودرو و موتور و چرخ ها دارد باید از همه جهات چک و بررسی رفع و هرگونه مشکل هر چند کوچک به سرعت بررسی ، شناسایی و رفع شوند تا موتور خودرو دچار مشکل نشود.

برخی از مشکلات عمده و رایج در گیربکس لکسوس که نیاز به تعمیر دارند عبارتند از:

وسیله نقلیه در دنده گیر است

دنده با تاخیر و به سختی حرکت می کند

دنده عوض نمی شود

 

فقدان قدرت، هیچ شتاب درخودرو وجود ندارد

به تعویق انداختن یا تغییر شدید

هنگام تغییر دنده حرکت سریع و تندی در ماشین ایجاد می شود

موتور ممکن است شروع شود

مشکلات گیربکس اتوماتیک لکسوس می‌تواند ناشی از فرسودگی و پارگی داخلی باشد، که در وسایل نقلیه با مسافت طولانی به سمت بدن شیر و شکست‌های الکترونیکی معمول است.

راه‌حل احتمالی

سطح مایع داخل گیربکس را هر چه زودتر بررسی کنید.

اگر وسیله نقلیه هدایت می‌شود، برای گرم کردن مایع به مدت ۱۵ دقیقه رانندگی کنید.

۱. ماشین را روشن کرده و گیربکس را در حالت پارک قرار دهید.

۲. کاپوت را رها کنید، آن را زیر داشبورد بکشید و کاپوت را باز کنید.

۳. قطب انتقال را پیدا کنید. سطح مایع انتقال را بررسی کنید

۴. نگهدارنده فلز را کنار بکشید و قطره آب را بیرون بکشید.

۵. میله را با یک پارچه تمیز تمیز کنید و آن را در همان تیوب قرار دهید.

۶. میله را دوباره بکشید و سطح مایع انتقال را یادداشت کنید.

دو حوزه وجود دارد. یکی اگر سطح مایع انتقالی داغ باشد و دیگری اگر سیال انتقال سرد باشد. سطح مایع انتقال گیربکس لکسوس را بررسی کنیداگر سطح پایین باشد، تنها مایعات انتقال توصیه شده را اضافه کنید تا سطح بین علامت‌های MIN و MAX را افزایش دهید. بیشتر از علامت MIN روی مایع پر نکنید.یک گیربکس اتوماتیک لکسوس نباید مایعات از  دست بدهد یا اینکه مایعات درون گیرکس نشت کنند. اگر سطح مایع انتقالی پایین باشد، ممکن است واشر بدی بر روی واشر سر سیلندر گاز داشته باشید.

گیربکس لکسوس
گیربکس لکسوس

تعمیر گیربکس لکسوس

مانند یک موتور، یک گیربکس اتوماتیک از تعداد زیادی قطعات اتصال تشکیل‌شده است. اکثر تخمین‌ها تعداد قطعات مجزا را 800 عدد می‌دانند. باوجود قطعات بسیار به‌هم‌پیوسته در حال کار، منطقی است که حتی تعداد نسبتاً کمی از قطعات اشتباه می‌توانند تعادل کل واحد گیربکس را به هم بزنند. رایج‌ترین اجزایی که به‌طور کامل فرسوده می‌شوند واشر، مهروموم، باند و کلاچ هستند. یک کار بازسازی معمولاً شامل تعویض مبدل گشتاور و شیر برقی نیز می‌شود.

بازسازی فرآیندی است که در آن‌یک مکانیک یا تکنسین ابتدا زمان می‌برد تا قطعات مشکل‌دار را شناسایی کند و سپس آن‌ها را جایگزین کند، قبل از اینکه کل واحد را بازسازی و تازه‌سازی کند. به زبان ساده، فرآیند گام‌به‌گام چیزی شبیه به این خواهد بود:

مرحله 1: گیربکس با باز کردن جلوبندی از خودرو جدا می‌شود.

مرحله 2: یونیت گیربکس به‌صورت تخصصی تکه‌تکه از هم جدا می‌شود.

3: قطعات شکسته یا معیوب شناسایی می‌شوند و با قطعات جدید جایگزین می‌شوند.
4: قطعات باقی‌مانده و موجود تمیز و بازیابی می‌شوند

مرحله 5: گیربکس به‌صورت مجدد مونتاژ و بازیابی می‌شوند.

 

موتور شما روشن می‌شود اما ماشین شما حرکت نمی‌کند؟

یا شاید در حال رانندگی هستید و صدای خرخر کردن، خرخر کردن، از زیر وسیله نقلیه شما به گوش می‌رسد. احتمال دیگر می‌تواند این باشد که ماشین شما به جلو حرکت کند اما برای عقب‌نشینی درگیر نشود. یا شاید یک گودال بزرگ از مایع قرمزرنگ در زیر وسط محل موتور شما وجود داشته باشد.

خوشبختانه، خدمات تعمیر گیربکس همیشه نیاز به تعویض کامل گیربکس ندارد. مواردی وجود دارد که تعمیر گیربکس این کار را انجام می‌دهد. اما مهم نیست که درنهایت چه اتفاقی بیفتد، بازهم ارزان نخواهد بود، زیرا قیمت‌های جدید گیربکس و زمان برای یک مکانیک ماهر هر دو پرهزینه هستند.

 

هزینه تعویض شیر برقی گیربکس

اگر گیربکس شما دنده را تعویض نمی‌کند، ممکن است بتوانید با یک تعمیر نسبتاً جزئی از آن دور شوید. شیفت ها توسط قطعات الکتریکی کوچکی که به‌عنوان شیر برقی شناخته می‌شوند کنترل می‌شوند. این شیر برقی‌ها بسته به هدف و طراحی گیربکس شما می‌توانند به‌صورت خارجی روی گیربکس یا داخلی نصب شوند.

 

هزینه تعویض گیربکس لکسوس

در برخی موارد، بازسازی گیربکس اتوماتیک امکان‌پذیر است. اما دانستن این موضوع از قبل سخت است، زیرا بستگی به میزان آسیب رساندن به گیربکس دارد. یک تکنسین باید آن را به‌طور کامل جدا کند، قیمت تعمیر را تعیین کند، سپس آن را دوباره کنار هم قرار دهد.

ممکن است بتوانید مقداری پول در قطعات پس‌انداز کنید اما هزینه کار چندین ساعت بیشتر خواهد بود. تفاوت قیمت بین هزینه‌های تعویض گیربکس و بازسازی گیربکس می‌تواند درنهایت بسیار ناچیز باشد.

تعمیرگاه گیربکس لکسوس
تعمیرگاه گیربکس لکسوس

هزینه نیروی کار جایگزینی گیربکس لکسوس

بخش بزرگی از هر جایگزینی یا بازسازی گیربکس هزینه نیروی کار است. برداشتن و نصب یک گیربکس حداقل شش ساعت طول می‌کشد که اغلب دو برابر آن است.  قیمت گیربکس بین مدل‌های مختلف متفاوت خواهد بود، قیمت نهایی وابسته به قطعاتی است که در گیربکس لکسوس جایگزین می‌شوند. در نام بروان کلیه خدمات تعمیر گیربکس لکسوس توسط تکنسین‌هایم تخصص و به‌صورت تخصصی انجام می‌شود. کلیه خدمات با ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شوند.

 

تعمیر گیربکس لکسوس با ضمانت 12 ماهه

لکسوس یکی از ماشین هایی که در حال حاضر در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شود ، گیربکس به کار رفته در خودرو های جدید تولیدی برند لکسوس از نوع گیربکس اتوماتیک هستند، گیربکس اتوماتیک بر خلاف گیربکس دستی به سرویس دوره ای منظم تر و مراقبت بیشتری نیازمند است چرا که خرابی در گیربکس اتوماتیک می تواند سبب خرابی در موتور و چرخ دنده ها در موتور و گیربکس شود که سبب بروز هزینه های زیادی برای شما می شود. در این مقاله گیربکس لکسوس و مواردی که نشان دهنده ی خرابی گیربکس لکسوس هستند را بررسی کردیم.

 

تعمیر گیربکس لکسوس در کرج

تعمیر گیربکس لکسوس در ایران با توجه به لوکس بودن خودروهای برند لکسوس و عدم وجود نمایندگی معتبر لکسوس برای تعمیر این خودروها در ایران سخت و دشوار است.

چند سالی است که گیربکس‌های اتوماتیک درزمینهٔ خودروسازی جایگاه ویژه‌ای پیداکرده‌اند. درواقع، مزیت آن‌ها این است که راننده را از محدودیت‌های تعویض دنده و مدیریت کلاچ خودروی لکسوس رها می‌کند. راننده می‌تواند کاملاً روی پدال گاز، فرمان خودرو و ترمز تمرکز کند که به او اجازه می‌دهد بیشتر مراقب محیط خود باشد.

 

گیربکس لکسوس

گیربکس به‌کاررفته در خودروهای لکسوس در حال حاضر با سایر خودروها متفاوت است. مانند گیربکس دستی، BVA از چندین عنصر تشکیل‌شده است، اما فنّاوری آن متفاوت است. بدیهی است که در مقایسه با همتای خود با بسیاری از عناصر خلاقانه، مانند مبدل گشتاور هیدرولیک، مجموعه دنده‌های سیاره‌ای و کنترل هیدرولیک، از الکترونیک بیشتری استفاده می‌کند.

برای پرداختن به جزئیات، مبدل گشتاور هیدرولیک معادل کلاچ است. این موتور که از یک توربین، یک استاتور و یک پمپ تشکیل‌شده است، به موتور اجازه می‌دهد حتی اگر ماشین ثابت باشد و گیربکس نمی‌چرخد، کار کند.

در مورد کنترل هیدرولیک، با مدیریت الکترونیکی همکاری می‌کند کنترل درگیری نسبت‌های مختلف دنده و بر اساس پارامترهای متعددی مانند موقعیت پدال گاز، سرعت خودرو و حالت انتخاب‌شده توسط راننده عمل می‌کند. جفت با شفت انتقال:

ماهواره‌ها و شفت حامل سیاره

تاج

دنده خورشیدی و شفت دنده خورشیدی.

باید بدانید که BVA باید سرعت چرخش موتور را با سرعت خودرو تطبیق دهد و درعین‌حال به آن اجازه پارک دهد و درعین‌حال موتور را روشن نگه دارد.

تعویض گیربکس اتوماتیک لکسوس

در ادامه تعویض گیربکس اتوماتیک لکسوس را بررسی خواهیم کرد، Lexus RX 300 با توجه به فروش بیشتر در ایران به‌عنوان نمونه برای تعویض گیربکس لکسوس بررسی می‌شود.

مراحل تعویض گیربکس اتوماتیک خودروی Lexus RX 300 ساده نیست و نیازی به دانش مکانیکی عمیق دارد. همیشه بهتر است برای جلوگیری از هرگونه مشکلی با یک متخصص تماس بگیرید و به تعمیرگاه تخصصی بروید.

اولین کاری که برای قرار دادن BVA باید انجام دهید این است که خنک‌کننده روغن را شستشو دهید یا آن را تعویض کنید. سپس، باید مبدل را در موقعیت مکانی  مناسب قرار دهید و آن را به‌آرامی بچرخانید و به‌طور کامل در شیارهای آن درگیر کنید. پس‌ازآن، بررسی قرارگیری آن با مقایسه فواصل زنگ و ناودانی‌های نصب مبدل ضروری است.

در مرحله دوم، بررسی صفحه درایو مبدل ضروری خواهد بود. اگر وضعیت خوبی ندارد یا در صورت شک و تردید، بهتر است آن را تغییر دهید. سپس لازم است سانترالایزرهای زنگ گیربکس را در صورت سالم بودن در جای خود بررسی کنید، بدون اینکه مرکزیت مبدل را فراموش کنید.

تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که مجموعه را به موتور ارائه دهید و سپس بررسی نهایی را انجام دهید تا ببینید آیا مبدل آزادانه می‌چرخد ​​یا خیر. اکنون زمان آن رسیده است که زنگ یا به عبارت بهتر پیچ‌های زنگ و سپس پیچ‌های مبدل را با نصب آن‌ها با قفل رزوه لوککتیت سفت کنید.

 

انواع گیربکس لکسوس

نیمه اتوماتیک / گیربکس تک کلاچ

– گیربکس تمام‌اتوماتیک / گیربکس مبدل گشتاور

– گیربکس DSG / گیربکس اتوماتیک دو کلاچه

– گیربکس CVT گیربکس متغیر پیوسته

درحالی‌که گیربکس‌ ماشین را درحالی‌که موتور در دور آرام کار می‌کند ثابت نگه می‌دارند، به ما امکان می‌دهند با سرعت‌های مختلف در همان دور موتور حرکت کنیم. و به همین ترتیب این گیربکس است که باعث می‌شود خودرو به سمت عقب حرکت کند.

 

 مراحل جداسازی گیربکس لکسوس

گیربکس اتوماتیک شکلی از گیربکس دستی است که معمولاً با افزودن برخی سنسورها و مدارهای الکترونیکی به یک قطعه پیچیده‌تر از تجهیزات، بسیار پیچیده و گران است. این قطعات اضافه‌شده قطعاتی هستند که برای گیربکس لازم است تا سرعت را به‌طور خودکار تشخیص دهد و دنده را به‌طور خودکار تعویض کند.

با جدا کردن گیربکس اتوماتیک از خودرو،، ابتدا باتری و برگه باتری جدا می‌شوند. سپس محفظه فیلتر هوا جدا می‌شود. موتور استارت برچیده و جداشده است. پیچ‌های محیطی که گیربکس را به موتور متصل می‌کند برداشته می‌شود. سپس وسیله نقلیه حذف می‌شود. ابتدا اتصالات محور برداشته‌شده و محورها حذف می‌شوند. اتصالات پایینی موتور نیز برداشته‌شده و گیربکس از سمت پایین تخلیه می‌شود. سپس دوباره به سمت زمین پایین می آید تا از تنها حلقه بالایی خود جدا شود تا گیربکس سقوط نکند. زیر آن‌یک تکیه‌گاه قرار می‌دهند تا نیفتد و پس از جدا شدن از محل اتصال بالا، دوباره بلند شده و به‌آرامی بدون آسیب به موتور خارج می‌شود.

روی گیربکس اتوماتیک، کامپیوتری وجود دارد که تعویض دنده را در نرم‌افزار کنترل می‌کند، واحدی که سیگنال‌های دریافتی از این مغز را به عمل مکانیکی تبدیل می‌کند . ازآنجایی‌که گیربکس اتوماتیک تنها از قطعات مکانیکی تشکیل نمی‌شود، در صورت بروز هرگونه نقص، ابتدا باید مشخص شود که کدام قطعه معیوب است. در صورت وجود نقص در قطعات مکانیکی، ممکن است نیاز به تعویض روغن و تعویض قطعه فرسوده در صورت لزوم باشد. در قطعات الکترونیکی بسته به سخت‌افزار یا نرم‌افزار بودن ایراد، فرآیند تعمیر یا تعویض لازم اعمال می‌شود. با حذف گیربکس از آخرین، تمام قطعات لازم دوباره مونتاژ می‌شوند و تعمیر و نگهداری آن کامل می‌شود.

 

علائم خرابی گیربکس لکسوس چیست؟

  1. عدم توانایی در تعویض دنده
  2. ناتوانی در شتاب گرفتن سریع
  3. تعویض دنده سخت
  4. سقوط از کشش
  5. عملکرد ضعیف و افزایش مصرف سوخت

تعویض نکردن روغن گیربکس در زمان مناسب نیز بر فرسودگی دنده‌ها و توپ‌ها و عمر گیربکس تأثیر می‌گذارد. نگهداری به‌موقع انتقال مهم است. استفاده از روغن گیربکس و مایع گیربکس بی‌کیفیت باعث خراب شدن چرخ‌دنده‌ها می‌شود.

 

چگونه ضربه را در گیربکس تشخیص دهیم؟

در خودروهای گیربکس اتوماتیک، در مواردی که قطعات متحرک فرسوده شده باشند یا روغن گیربکس روان کاری کافی را انجام ندهد، ضربه ممکن است رخ دهد. ضربه در هنگام تعویض دنده صدای تق‌تق ایجاد می‌کند و احساس می‌کند که از پشت ضربه خورده است.

 

عمر گیربکس تمام‌اتوماتیک چقدر است؟

اگر به دنبال یک گیربکس اتوماتیک هستید، اجازه ندهید نقص‌های نسبتاً نادر شمارا ناراحت کند – DSG به‌طورکلی یکی از انواع گیربکس نرم‌تر و کارآمدتر است و اکثر آن‌ها حداقل 160000 کیلومتر طول عمر دارند نه بیشتر.

 

چرا گیربکس خودرو می‌پرد؟

شیفت یا قسمت کوپلینگ ممکن است شکسته باشد. ممکن است یکی از چرخ‌دنده‌ها یا شفت شکسته باشد. روغن گیربکس ممکن است کم، خارج‌شده، گم‌شده یا خراب‌شده باشد. تعویض دنده به حالت خنثی درحالی‌که خودرو در حال حرکت است، علت نقص گیربکس است.

 

اگر پایه گیربکس شکسته شود چه اتفاقی می‌افتد؟

یک‌پایه گیربکس معیوب می‌تواند باعث شود وسیله نقلیه شما در هنگام شتاب گیری به‌شدت تکان بخورد. لرزش بیشتر در سمت سرنشین رخ می‌دهد. درحالی‌که این معمولاً به دلیل شکسته شدن پیوندهای انتقال ایجاد می‌شود، می‌تواند به دلیل فرسوده‌شدن یا آسیب دیدن بوش‌های لاستیکی نیز ایجاد شود.

 

چرا دنده به‌سختی تعویض می‌شود؟

بزرگ‌ترین دلیل برای جابجایی سخت، هوای سرد است. اگر هنگام تعویض دنده صدا می آید و دسته‌دنده کمی سفت است، از سرما است. با گرم شدن آب‌وهوا یا دنده، گیربکس به حالت عادی بازمی‌گردد، اما در وسایل نقلیه جدید این غیرمعمول نیست.

اگر گیربکس مشکل ساخت داشته باشد، هیچ سابقه آسیبی وجود ندارد. اما اگر گیربکس در تصادف آسیب ببیند، ثبت خسارت رخ می‌دهد. اگر این تصادف تصادفی باشد که گیربکس را تغییر دهد، چیزهای دیگری تغییر کرده است. قطعاً ابزاری برای اجتناب است.

 

خرابی گیربکس اتومات به چه معناست؟

در خودروهای با گیربکس اتوماتیک، اتفاقی که درنتیجه کشیدن دنده از حالت d به سطوح پایین‌تر رخ می‌دهد، درحالی‌که سرعت آن بسیار سریع است و دور آن بالا می‌رود، اتفاقی است که می‌تواند برای شما اتفاق بیفتد زمانی که مستقیماً در جاده بدون حرکت می‌روید. تعویض دنده یا چیزی دیگر، و صدایی مانند ترک از ماشین می‌شنوید.

 

چرا تعویض دنده احساس می‌شود؟

ازجمله دلایل لرزش در تعویض دنده‌اتوماتیک؛ نشت روغن به گیربکس، فرسودگی لنت‌ها، از بین رفتن عملکرد گوش‌های گیربکس یا عدم نگهداری عمومی از شایع‌ترین دلایل هستند. بااین‌حال، ممکن است دلیل متفاوتی وجود داشته باشد.

تفاوت‌های زیادی بین گیربکس‌های دستی و گیربکس‌های اتوماتیک، هم ازنظر مکانیکی و هم به‌عنوان سیستم وجود دارد. به همین دلیل است که تعمیر گیربکس لکسوس حتماً باید توسط افراد متخصص انجام شود استادکاران نامبروان با دارا بودن مهارت و تجربه کافی در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس لکسوس هر نوع خرابی در گیربکس لکسوس شمارا رفع می‌کنند.شما می‌توانید برای تعیین وقت مشاوره حضوری و دریافت خدمات برای تعمیر یا سرویس گیربکس لکسوس خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در نامبروان تمامی موارد فوق برای تعویض و تعمیر گیربکس لکسوس در نظر گرفته می‌شوند تا گیربکس شما به بهترین شکل و بدون بروز هیچ مشکلی تعمیر و سرویس شود، تکنسین‌های متخصص ما هر نوع مشکل و ایراد در گیربکس لکسوس شمارا شناسایی و رفع می‌کنند.

 

تعمیر گیربکس لکسوس چندمرحله‌ای

تعمیر گیربکس لکسوس باید به‌صورت چند مرحله جداگانه انجام شود، این مراحل عبارت‌اند از:

بررسی سطحی گیربکس

عیب‌یابی

انتخاب بهترین روش تعمیر

تعویض گیربکس

بررسی سطحی گیربکس

در این مرحله گیربکس به‌صورت سطحی بررسی می‌شود، در برخی از موارد مشکل اصلی که سبب بروز خرابی در گیربکس لکسوس  شده است سطحی است، روغن گیربکس دچارم شکل و فاسد شده است یا اینکه سطح آن کمتر از حد نرمال است در این شرایط می‌توان با تغییر روغن گیربکس به‌راحتی مشکل گیربکس را حل کرد و نیازی به خارج کردن گیربکس از خودرو نیست. در مراکز تخصصی حتی اگر روغن گیربکس لکسوس شما کم باشد برای اطمینان بیشتر و اینکه قطعات داخلی در اثر این مشکل دچار آسیب نشده باشد جلوبندی خودرو باز می‌شود و تمامی قطعات به‌دقت بررسی می‌شوند، در این صورت با اطمینان کامل می‌توان تعویض روغن گیربکس را انجام داد.

عیب‌یابی

عیب‌یابی درواقع پیدا کردن علت اصلی خرابی گیربکس لکسوس است، تعمیر گیربکس لکسوس باید با توجه به علت اصلی خرابی انجام شود، متأسفانه افراد به دلیل عدم دانش کافی تنها به رفع علائم اکتفا می‌کنند، درواقع نشانه‌های خرابی را رفع می‌کنند درحالی‌که علت اصلی بروز این نشانه‌ها همچنان باقی است. درنتیجه خودرو و گیربکس دوباره‌کار می‌کنند اما پس از  مدت  بسیار کوتاهی دوباره دچار مشکل و خرابی جدی می‌شوند. تا زمانی که عیب‌یابی به‌صورت کامل انجام‌نشده باشد تعمیر گیربکس در مراکز تخصصی شروع نمی‌شود. عیب‌یابی و تعمیر علامتی ابتدایی‌ترین راه برای حل مشکل ایجادشده در گیربکس لکسوس است.

انتخاب بهترین روش تعمیر

روش‌های تعمیر گیربکس لکسوس متفاوت هستند، روش درست تعمیر باید بر اساس میزان و شدن و نوع خرابی گیربکس انتخاب و به کار گرفته شود، تعمیر گیربکس لکسوس معمولاً به‌صورت باز یا بسته انجام می‌شود؛ اگر بخش‌های داخلی مانند چرخ‌دنده‌ها یا اتصالات داخلی دچار مشکل شده باشد نیاز است تا گیربکس باز شود، اما اگر بخش‌های خارجی مانند اتصالات گیربکس با موتور و چرخ‌ها یا روغن گیربکس دچار مشکل شده باشد می‌توان به‌صورت بسته خرابی گیربکس را تعمیر کرد. اینکه کدام روش برای تعمیر گیربکس مناسب است باید توسط استادکارم اهر پس از بررسی تمامی بخش‌های گیربکس مشخص شود.

 

تعویض گیربکس لکسوس

در شرایطی که آسیب واردشده به گیربکس لکسوس بسیار بالا باشد و نتوان با روش‌های تعمیر آن را به‌درستی رفع کرد، تنها راه‌حل تعویض کامل گیربکس است این مرحله هم به زمان بیشتر و هم به هزینه بیشتری نیاز دارد، معمولاً تعویض کامل گیربکس زمانی انجام می‌شود که گیربکس در اثر تصادف آسیب جدی دیده باشد تا تعمیر و سرویس گیربکس به‌موقع و توسط افراد متخصص انجام‌نشده باشد در این شرایط نیاز است تا گیربکس تعویض شود.

شما می‌توانید با انجام سرویس به‌موقع گیربکس لکسوس در کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیر گیربکس صرفه‌جویی کنید، سرویس گیربکس کمک می‌کند تا هرگونه عیب و مشکل در گیربکس در مراحل ابتدایی شناسایی و رفع شود و آسیب جدی و ریشه‌دار نشود، در نامبروان تعمیر گیربکس لکسوس به‌صورت چندمرحله‌ای و توسط افراد متخصص انجام می‌شود.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *