تعمیر گیربکس لامبورگینی

تعمیر گیربکس لامبورگینی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس لامبورگینی

تعمیرگاه گیربکس لامبورگینی

لامبورگینی یک برند ایتالیایی و سازنده خودروهای اسپرت لوکس و SUV است که در سنت آگاتا بولونیزی واقع شده است. این شرکت از طریق زیرمجموعه آئودی متعلق به گروه فولکس واگن است. لامبورگینی  به عنوان یکی از خودرو های بسیار لوکس در بازار به حساب می آید و به همین دلیل اهمیت مراقبت و تعمیر گیربکس خودرو های تولیدی برند لامبورگینی بسیار بالا است. با توجه به اهمیت این مورد در سلامتی خودروی لامبورگینی در ادامه ی مقاله قصد داریم تا خودرو های تولیدی برند لامبورگینی و موارد مرتبط با آن را بررسی کنیم.

 

برند لامبورگینی

فروچیو لامبورگینی، یک غول بزرگ تولیدی ایتالیایی، در سال 1963، Automobili Ferruccio Lamborghini S.p.A را برای رقابت با فراری تأسیس کرد. این شرکت به دلیل استفاده از طرح موتور وسط عقب و دیفرانسیل عقب مورد توجه قرار گرفت. لامبورگینی در دهه اول خود به سرعت رشد کرد، اما در پی رکود مالی جهانی در سال 1973 و بحران نفت، فروش آن کاهش یافت. مالکیت این شرکت پس از سال 1973 سه بار تغییر کرد، از جمله ورشکستگی در سال 1978.

شرکت آمریکایی کرایسلر کنترل لامبورگینی را در سال 1987 در دست گرفت و آن را به گروه سرمایه گذاری مالزیایی Mycom Setdco و گروه اندونزیایی V’Power Corporation در سال 1994 فروخت. در سال 1998، Mycom Setdco و V. پاور لامبورگینی را به گروه فولکس واگن فروخت و در آنجا تحت کنترل بخش آئودی این گروه قرار گرفت.

محصولات و خطوط مدل جدید به سبد محصولات این برند معرفی و به بازار آورده شد و شاهد افزایش بهره وری برای این برند بود. در اواخر دهه 2000، در خلال بحران مالی جهانی و بحران اقتصادی متعاقب آن، فروش لامبورگینی نزدیک به 50 درصد کاهش یافت.

لامبورگینی در حال حاضر آونتادور با موتور V12 و هوراکان با موتور V10 را به همراه شاسی بلند اوروس با موتور V8 توئین توربو تولید می کند. علاوه بر این، این شرکت موتورهای V12 را برای مسابقات قایق های موتوری دریایی تولید می کند. لامبورگینی تراتوری که در سال 1948 توسط فروچیو لامبورگینی تأسیس شد، مقر آن در Pieve di Cento ایتالیا است و به تولید تراکتور ادامه می دهد. صحبت از گروه فولکس واگن شد، این غول خودروسازی آلمانی مالک بسیاری از برندهای معروف خودرو است. فولکس واگن در حال حاضر اکثریت سهام آئودی، اسکانیا و پورشه را در اختیار دارد و همچنین به طور کامل مالک اشکودا اتو، لامبورگینی و دوکاتی است.

 

تعمیر گیربکس لامبورگینی

لامبورگینی یکی از برند های مطرح و لوکس خودروسازی در جهان است که بر خلاف تصور عمومی به تعمیر و سرویس نیازمند است.

برخی از مدل های لامبورگینی با مشکلات کلاچ دست و پنجه نرم می کنند. به عنوان مثال، لامبورگینی گالاردو اغلب نشانه هایی از آسیب دیدگی کلاچ را در 3000 تا 5000 مایل اول نشان می دهد. سیستم کلاچ شما نقش جدا کردن موتور از پیشرانه برای تعویض دنده را ایفا می کند. این سیستم ها دارای چندین خطای احتمالی هستند که ممکن است رخ دهد.

مشکل در تعویض دنده

وقتی تعویض دنده چالش برانگیز می شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که گیربکس خود را بررسی کنید. این ممکن است به دلیل کمبود روغن کاری یا حتی مشکل نشت مایع گیربکس باشد.

کلاچ لیز

وقتی کلاچ می لغزد، ممکن است نتیجه سیستم آزادسازی باشد که شامل صفحه فشار کلاچ و دیسک کلاچ است. این اغلب در نتیجه سایش و پارگی است، یا ممکن است فقط نیاز به تنظیم داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که از یک مرکز خدمات معتبر برای تعمیر لامبورگینی خود استفاده می کنید.

بوی کلاچ سوخته

این می تواند بوی سوختن لاستیک و گاهی اوقات بوی روزنامه در حال سوختن را بدهد. این ممکن است صرفاً به دلیل عادات بد رانندگی باشد. بالا رفتن دور در هنگام بلند شدن از چراغ راهنمایی برای کلاچ شما خوب نیست و می تواند باعث اصطکاک و گرما شود. مشکلات دیگر می تواند شامل لغزش کلاچ یا حتی گرم شدن بیش از حد پوشش کلاچ باشد.

صدای سنگ زنی

هر گونه صدای خراش یا خراش ناشی از استفاده از کلاچ باید فوراً بررسی شود. این ممکن است به یک مشکل یاتاقان اشاره کند یا ممکن است یک مشکل ساییدگی باشد.

 

گیربکس های اتوماتیک لامبورگینی

خودروهای لامبورگینی از نظر طراحی پیچیده‌تر هستند و قطعات بسیار بیشتری در آن دخیل هستند. با این حال، این بدان معنا نیست که آنها نسبت به دفترچه راهنما کمتر قابل اعتماد هستند. در اینجا علائم اصلی مشکل گیربکس اتوماتیک آورده شده است.

تاخیر در حرکت خودرو

این می تواند به دلیل تاخیر در تعامل یا تاخیر در جابجایی باشد. چند دلیل احتمالی برای این مشکل وجود دارد که عبارتند از: شیر برقی شیفت معیوب ، باتری‌ها، یا مشکلات پیکربندی مجدد کامپیوتر. برخی از مدل های لامبورگینی آونتادور در سال 2017 به دلیل مشکل نرم افزار انتقال فراخوان شدند. خوشبختانه مشکل به سرعت حل شد. شاید بهتر باشد با یک متخصص تعمیر لامبورگینی برای تشخیص درست مشورت کنید.

احساس لگد زدن هنگام رانندگی

این به دلیل تعویض دنده سخت یا ناگهانی هنگام تعویض دنده است. این اغلب به دلیل سطح پایین مایع گیربکس یا مایع گیربکس قدیمی است که باید تعویض شود.

همیشه روغن گیربکس خود را بررسی کنید

نشتی گیربکس مشکلی نسبتاً رایج در اکثر خودروها است و همچنین می تواند دلیل مشکل گیربکس لامبورگینی شما باشد. این می تواند نتیجه ترک خوردگی خط سیال یا حتی مخزن انتقال معیوب باشد. حتما سطح روغن گیربکس خود را به طور مرتب چک کنید تا هرگونه بی نظمی را تشخیص دهید. شستشوی هر از چندگاهی مایعات نیز توصیه می شود و باعث تمیزی و عملکرد موثر مایع شما می شود.

 

تعمیر گیربکس لامبورگینی

 انواع گیربکس به کار رفته در لامبورگینی

اکثر لامبورگینی‌ها، مانند آونتادور و اوروس، از یک هیبریدی دستی و اتوماتیک استفاده می‌کنند که – لامبورگینی پالم بیچ ادعا می‌کند – دارای سرعت تعویض دنده است که با نوع گیربکس DCT رقابت می‌کند.  هوراکان از DCT استفاده می کند که مخفف گیربکس دو کلاچه است، این نوع گیربکس به معنای وجود دو کلاچ است.

با گیربکس 8 سرعته و زمان تعویض سریع ، می توانید شتاب کارآمدتری را از طریق دنده ها به دست آورید. این فقط به کارایی در بخش مصرف سوخت وابسته نیست، بلکه به میزان کارآمدی موتور می‌تواند نیرو را به چرخ ها برساند. در واقع تمام مدل های مدرن لامبورگینی به این دلایل اتوماتیک هستند.

لامبورگینی در حال حاضر دو گزینه گیربکس را در خط تولید خود ارائه می دهد. هوراکان جدید اولین لامبورگینی است که از گیربکس دوکلاچه استفاده می کند و واحد جدید از هفت دنده جلو استفاده می کند. پرچمدار آونتادور از گیربکس 7 سرعته اتوماتیک دستی متفاوت استفاده می کند، اما تنها با یک کلاچ.

گیربکس “E-gear” تعویض دنده را سریعتر از تعویض دستی انجام می دهد. راننده با استفاده از پدل های پشت فرمان، دنده ها را بالا و پایین می کند، اما همچنین می تواند از طریق انتخابگر دنده که در محل اهرم تعویض دنده قرار دارد، به حالت خودکار تغییر کند.

تعمیر گیربکس لامبورگینی

با گیربکس ها در حالت اتوماتیک، دنده دوکلاچه هوراکان به طور قابل توجهی سریعتر از گیربکس اتوماتیک تک کلاچه آونتادور به پایین جابجا می شود و به آن اجازه می دهد تا به دوردست ها بپرد. تنها زمانی که سرعت از 160 مایل در ساعت (257 کیلومتر در ساعت) فراتر رفت، SVJ توانست هوراکان را پشت سر بگذارد.

دو نوع گیربکس اتوماتیک وجود دارد که لامبورگینی از آنها استفاده می کند. اکثر لامبورگینی‌ها، مانند آونتادور و اوروس، از یک هیبریدی دستی و اتوماتیک استفاده می‌کنند که – لامبورگینی پالم بیچ ادعا می‌کند – دارای سرعت تعویض دنده است که با نوع گیربکس DCT رقابت می‌کند.

هوراکان از DCT استفاده می کند که مخفف گیربکس دوکلاچه است، این نوع گیربکس به سادگی به معنای وجود دو کلاچ است. مزیت اصلی این کار این است که آنها می توانند بسیار سریع جابجا شوند، که هنگام برخورد با سرعت های بالایی که یک لامبو می تواند ارائه دهد، مفید است.

با توجه به اینکه بسیاری از خودروهای مدرن به سمت موتورهای الکتریکی یا هیبریدی روی می آورند، ممکن است تعجب کنید که آیا این موضوع در مورد غول سوپراسپرت لامبورگینی نیز صادق است. اگرچه لامبورگینی ها اتوماتیک هستند، اما اگر بخواهید در بسیاری از مدل ها می توانید دنده ها را به صورت دستی تعویض کنید، زیرا آنها نیمه اتوماتیک هستند.

به گفته لامبورگینی پالم بیچ، لامبورگینی اوروس «با شیفترهای پدال استاندارد عرضه می‌شود که به شما امکان می‌دهد بدون برداشتن دست‌هایتان از روی چرخ، دنده را تغییر دهید. همچنین می‌توانید از سیستم ANIMA برای تنظیم نمایه‌های درایو در حین پرواز استفاده کنید تا این تغییرات خودکار نیز تهاجمی‌تر شود.

نسل بعدی لامبورگینی، جانشین آونتادور، V-12 تنفس طبیعی خواهد بود. ما می توانیم یک هیبرید یا پلاگین اضافه کنیم تا به تمام قوانین مصرف سوخت و آلایندگی ها احترام بگذاریم.در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال 2019، لامبورگینی از سیان، اولین ابرخودروی هیبریدی خود که به تولید رسید، رونمایی کرد. این لامبورگینی با سرعت بیش از 220 مایل در ساعت (350 کیلومتر در ساعت) بدون شک سریعترین لامبورگینی است.تصور اینکه روزی آینده می تواند به معنای تغییر کامل لامبورگینی به موتورهای الکتریکی باشد، سخت نیست.

لامبورگینی یکی از برند های لوکس در بازار به حساب می اید و اغلب خودرو های این برند قیمت بالایی دارند به همین دلیل است که تعمیر و مراقبت از خودرو های لامبورگینی اهمیت بالایی دارند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *