تعمیر گیربکس فورد

تعمیر گیربکس فورد

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس فورد

تعمیرگاه گیربکس فورد

فورد و جنرال موتورز در سال 2013 با یکدیگر همکاری کردند. شایان ذکر است که این اولین بار نبود که این دو گروه با هم همکاری می کردند. آنها قبلاً روی یک سیستم گیربکس شش سرعته کار کرده بودند که میلیون ها دلار برای آنها درآمد داشت.مدت زیادی از عرضه سیستم 10 سرعته نگذشته بود که سایر شرکت ها نیز از آن پیروی کردند. هوندا و تویوتا دو نمونه خوب از این شرکت ها هستند که آرزوی برآورده کردن خواسته های مصرف کنندگان را داشتند. همه این گونه ها موفقیت آمیز بودند.

زمانی که گیربکس 10 سرعته فورد معرفی شد، بهترین گزینه برای خودروهای سبک بود. در حال حاضر، به نظر می رسد که این طراحی در آینده می تواند برای خودروهای سنگین و متوسط ​​مفید باشد.

 

تعمیر گیربکس فورد

برند فورد یکی از برند های خودرو سازی چند ملیتی است که علاوه بر خودرو های مسابقه خودروهایی عادی نیز تولید می کند. خودرو های برند فورد در ابتدا با هدف تولید خودرو های ارزان ایجاد شدند به همین دلیل در حال حاضر نیز در بازار قیمت کمتری نسبت به خودرو های مشابه دارند با این تفاوت که به تکنولوژی و فناوری های روز نیز مجهز هستند.

یکی از مواردی که در خودروهای برند فورد اهمیت زیادی دارد،استفاده از گیربکس است، گیربکس به کار رفته در خودرو های فورد با توجه به نوع خودرو و این که خودرو برای مسابقه طراحی شده باشد یا خیر متفاوت است به همین دلیل تعمیرات گیربکس فورد باید با توجه به نوع خودرو فرود انجام گیرد. موارد مختلفی در خودرو های فورد سبب بروز مشکل در گیربکس می شوندبرخی از ایرادات شناخته شده برای گیربکس های اتوماتیک فورد عبارتند از:

Ford Focus Zetec Climate 2005مشکل معکوس کردن

Ford C-Max 2005خرابی گیربکس

Ford Mondeo 2.0 دنده عقب کار نمی کند

Ford Galaxy Ghia 2005 رانندگی از سرما کمی طول می کشد.

فورد گلکسی 2013 –  خطای گیربکس Powershift – مشکل در عقب رفتن و رانندگی

فورد فوکوس 2013 –  خودرو در ترافیک آهسته با پیام خطای «گرمای بیش از حد گیربکس خودکار» در دنده گیر می کند

فورد فوکوس 2015 –  لیز خوردن دنده ها هنگام گرم شدن (مخصوصاً در اولین و دوم)

Ford Mondeo 140 Zetec Businessلیز خوردن متناوب دنده (عمدتاً هنگام بالا رفتن از شیب ملایم)

Ford Galaxy 2.0 TCDI 2008  خودرو  در ترافیک آهسته با «پیام خطای گرم شدن بیش از حد گیربکس خودکار» در دنده گیر می کند  . پرش در ترافیک آهسته

Ford S-MAX Zetec 2012-عدم درگیر شدن در حالت معکوس

سایر تعمیرات رایج گیربکس خودرو فورد

برخی دیگر از مشکلات گیربکس اتوماتیک که اغلب توسط مشتریان ما گزارش می شود عبارتند از:

مشکل در تعویض دنده.

در مورد صداهای انتقال، مانند:

صدای تق تق زدن گیربکس

شنیدن صدایی مانند ناله یا زوزه از گیربکس

لغزش دنده / کندی در تعویض دنده.

نشت روفن گیربکس

احساس بوی سوختگی

تعویض گیربکس یکی از گران ترین کارهای تعمیراتی است که می توانید با وسیله نقلیه خود انجام دهید. شما باید ماشین خود را با تکنسین های با تجربه و صادق به جایی ببرید که به آن اعتماد دارید. ایده خوبی است که مرکزی پیدا کنید که در زمینه گیربکس تخصص داشته باشد تا بتوانید اعتماد کنید که قبلاً با نوع وسیله نقلیه شما کار کرده است. هزینه تعمیر گیربکس های اتوماتیک بین 1000 تا 2000 دلار است و حتی می تواند تا 3500 دلار برای تعویض کامل باشد.

گیربکس های دستی کمتر هستند، اما همچنان گران هستند. به همین دلیل است که تعمیر گیربکس فورد حتی در خودرو های مسابقه ای ینز اهمیت بسیار بالایی دارد. علاوه بر این اگر قصد فروش خودرویتان را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که تعویض گیربکس خودروی شما را از سیستم بندی اصل کارخانه خارج می کند و سبب افت زیادی در قیمت خودروی شما خواهد شد. هزینه تعمیر گیربکس فورد بسته به نوع خودرو و نوع مشکل متفاوت است.

 

تعمیر گیربکس فورد

انواع گیربکس فورد

PowerShift فورد

فورد PowerShift شش یا هفت سرعته است که دارای دو کلاچ  است و به گیربکس اتوماتیک ، تولید شده توسط شرکت فورد موتور است . گیربکس‌های قدیمی‌تر Ford PowerShift توسط Getrag Ford Transmissions ساخته شده‌اند که یک سرمایه‌گذاری مشترک با Getrag است.  PowerShift در مقایسه با یک گیربکس اتوماتیک معمولی، راندمان سوخت را تا 10 درصد بهبود می بخشد .

عملکرد یک گیربکس دوکلاچه مشابه دو گیربکس دستی سنتی است که هر کدام کلاچ مخصوص به خود را دارند و به صورت موازی و متناوب کار می کنند. واحد فورد شش سرعته است که یک کلاچ در دنده های عقب، اول، سوم و پنجم عمل می کند و دیگری برای دنده های دوم، چهارم و ششم استفاده می شود.

با درگیر شدن دنده اول، کلاچ 2-4-6 جدا شده و چرخ دنده دوم درگیر می شود. در زمان مناسب، کلاچ R-1-3-5 جدا شده و کلاچ 2-4-6 درگیر می شود. در حالی که در دنده دوم، طرف دیگر از یک به سوم تغییر می کند. این فرآیند با هیچ یک از افت بازده که معمولاً با مبدل‌های گشتاور مرتبط است تکرار نمی‌شود و در تئوری، جابجایی‌های نرم و سریع را فراهم می‌کند.

گیربکس قدیمی PowerShift به طور مشترک توسط Ford، Getrag و LuK توسعه یافت و اولین بار در اروپا معرفی شد. سایر سازندگان گیربکس های دوکلاچه مانند فولکس واگن و ولوو از فناوری کلاچ مرطوب استفاده می کنند.

برخی از نسخه‌های گیربکس PowerShift، از جمله نسخه 6DCT250 DPS6 مورد استفاده در فورد فیستا و فورد فوکوس ، از کلاچ خشک و موتور الکتریکی/سلونوئید استفاده می‌کردند.

گیربکس به کار رفته در این مدل خودرو ها حتی قبل از عرضه مشکل داشت، با همه واحدهای نصب شده رفتار خرابی مانند لغزش یا افزایش ناگهانی در هنگام پرتاب، کیفیت پایین تعویض، و تغییر دستوری به حالت خنثی ناشی از گرمای بیش از حد که منجر به از دست دادن توان می شود، نشان دادند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که مهندسان و مدیریت فورد از مشکلات انتقال قبل و بعد از راه‌اندازی آگاه بودند و می‌دانستند که گیربکس قادر به انجام عملیات قابل قبولی نیست، اما به هر حال تصمیم گرفتند از گیربکس استفاده کنند.

گیربکس ده سرعته

اگیربکس ده سرعته بخشی از یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت فورد موتور و جنرال موتورز است. هر شرکت نسخه منحصر به فرد خود از گیربکس ها را در کارخانه های خود تولید خواهد کرد.گیربکس 10 سرعته توسط فورد طراحی شد، در حالی که جنرال موتورز گیربکس 9 سرعته را طراحی کرد و به صورت عرضی درخودرو ها به کار برده می شود.

یک مجموعه منحصر به فرد سه کلاچه روی یک شفت میانی اختصاصی، جایگزین دو کلاچ معمولی می شود و کلید بسته بندی ترانس 10 سرعته در همان فضای گیربکس های قبلی است.  گیربکس ده سرعته عملکرد را بهبود می‌بخشد و قدرت موتور را در طول شتاب به حداکثر می‌رساند. گسترش نسبت دنده گسترده و نسبت دنده عددی پایین تر، سرعت موتور را در بزرگراه کاهش می دهد و در نتیجه راندمان را بهبود می بخشد.

جنرال موتورز روی یک گیربکس 9 سرعته کار کرد که می توانست در خودروهای دیفرانسیل جلو و چهار چرخ متحرک استفاده شود. در این شرایط تنها شرط این بود که این واحد فقط روی خودروهایی با موتورهای عرضی کار کند. از طرف دیگر فورد روی یک گیربکس 10 سرعته کار می کرد. این واحد می تواند در هر دو مورد استفاده قرار درایو چرخ عقب و چهار چرخ دیسک وسایل نقلیه .

خودروها در این مورد ملزم به داشتن موتورهای طولی هستند.در طول فرآیند توسعه، همه چیز به اشتباه پیش رفت. طراحی ده سرعته برای هر دو شرکت قابل اجرا بود. اما نشان داده شد که 9 سرعته برای جنرال موتورز مناسب است. نتایج طراحی 9 سرعته آنطور که برنامه ریزی شده بود نبود.

بنابراین، فورد به جای آن از طرح های هشت سرعته استفاده کرد.فورد تا پایان سال 2017 شروع به ارائه گیربکس‌های 10 سرعته در وسایل نقلیه خود کردزمانی که فورد و جنرال موتورز ادغام شدند، هدف اصلی آنها ایجاد یک گیربکس برای بهبود عملکرد و کارایی موتور بود.

تعویض دنده ممکن است با تاخیر ناگهانی همراه باشد. برخی از رانندگان در گذشته با کدهای مشکل تشخیصی مواجه شده اند. هنگامی که این اتفاق می افتد، یک برنامه جدید باید برای به روز رسانی ماژول کنترل نصب شود. برای اینکه به ماژول فرصت دیگری برای یادگیری سبک رانندگی خود بدهید ، مطمئن شوید که به‌روزرسانی کامل شده است.

تغییرات به این ترتیب نرم تر خواهند بود و شما حتی متوجه وقوع آنها نخواهید شد.گیربکس 10 سرعته 10R80 اتوماتیک مورد استفاده در خودروهای فورد F-150 می تواند به دلیل تعویض شدید، لرزش، مقاومت و از دست رفتن دنده ها، مشکلات جانی ایجاد کند.

 

تعمیر گیربکس فورد

مشکلات رایج گیربکس فورد

نشتی روغن

خلاص شدن دنده خودرو در حالت پارک

فاسد شدن و سوختن روغن گیربکس

لرزش خودرو در زمان حرکت

تغییر خود به خودی دنده

سخت بودن تعویض دنده

همه ی این موارد نشان می دهند که گیربکس به کار رفته در فورد از هر نوعی که باشد دچار مشکل شده است و به سرویس و تعمیر نیاز دارد.

تعمیر گیربکس فورد

برند فورد یکی از برند های محبوب در جهان است که انواع خودرو ها خصوصا خودرو های مسابقه ای را تولید میکند در این مقاله انواع گیربکس های به کار رفته در خودرو های فورد و نکات و موارد مرتبط با هر نوع گیربکس را بررسی کردیم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

یک پاسخ

  1. سلام من ماشین فورد فوکوس SEمدل۲۰۱۰ دارم که چند روزی هستش اول فن موتور یک سره شد واز هفته گذشته دنده عقب ضربه بدی داره وماشین تا دنده ۳ بیشتر نمیره وبرگشت دنده از ۳به ۲ و۱ هم تق تق داره چکار کنم میشه کمک کنی درضمن بنده یک گیربکس دگه خریدم از دبی بازم این گیربکس هم مثل گیربکس قبلی عمل میکنه نشون تعمیر کار دادم میگه مشکل از کامپیوتره ماشینتو میگه ریست برنامه میخواد ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *