تعمیر گیربکس سیتروئن

گیربکس سیتروئن

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس سیتروئن

تعمیرگاه گیربکس سیتروئن

هنگامی که گیربکس خودروی شما در حالت خرابی است، ممکن است افکاری در مورد تعمیرات گران قیمت یا حتی یک وسیله نقلیه جدید در ذهن شما ایجاد شود ، اما گزینه بهتری وجود دارد. بازسازی گیربکس می تواند در کوتاه مدت پول زیادی برای شما صرفه جویی کند. برای بسیاری، بازسازی گیربکس ارزش هزینه اولیه را دارد. با توجه به اهمیت تعمیر گیربکس سیتروئن در ادامه ی مقاله تعمیر گیربکس سیتروئن و نکاتی که باید در زمان انتخاب مرکز مناسب برای تعمیر گیربکس سیتروئن مد نظر داشته باشید را بررسی خواهیم کرد.

برند سیتروئن یک برند فرانسوی خودرو است که متعلق به Stellantis است.در سال 1934، شرکت شهرت خود را برای فناوری نوآورانه با Traction Avant ایجاد کرد.ین اولین خودروی جهان بود که با دیفرانسیل جلو، سیستم تعلیق مستقل چهار چرخ و همچنین ساختار یکپارچه، بدون شاسی مجزا و در عوض از بدنه خود خودرو به عنوان ساختار باربر اصلی خود به تولید انبوه رسید.

در سال 1954 آنها اولین سیستم تعلیق خود تراز کننده هیدروپنوماتیکی را در جهان تولید کردند سپس در سال 1955، DS انقلابی، اولین خودروی تولید انبوه با ترمزهای دیسکی مدرن و در سال 1967 چندین مدل خود را معرفی کردند. چراغ های جلوی چرخشی که امکان دید بیشتر در جاده های پر پیچ و خم را فراهم می کند. این خودروها جوایز مختلف ملی و بین المللی از جمله سه خودروی سال اروپا را دریافت کرده اند.

گیربکس سیتروئن
گیربکس سیتروئن

تعمیر گیربکس سیتروئن

سیتروئن یکی از شرکت های خودرو سازی محبوب در جهان است و هرساله تعداد زیادی خودرو تولید و به بازار جهانی عرضه می کند.خودرو های سیتروئن همگی کیفیت بسیار بالایی دارند و کمتر به تعمیر و تعویض قطعات نیاز پیدا میکنند با این حال گیربکس به کار رفته در خودرو های سیتروئن نیز مانند سایر گیربکس های اتوماتیک و به روز به اصول خاصی برای نگهداری نیازمند است تا کمتر خراب شود.هر چند در برخی از موارد با رعایت تمامی موارد گیربکس دچار مشکل می شود و تعمیر آن امری اجتناب ناپذیر است.

تعمیر گیربکس سیتروئن با توجه به کیفیت و فناوری های نوینی که در ساخت این گیربکس به کار رفته است امری تخصصی است و نمی توان به هر مرکزی برای تعمیر گیربکس مراجعه کرد. توجه داشته باشید که عملکرد گیربکس در عملکرد کلی خودرو به شدت اثرگذار است به همین دلیل است که توصیه می شود خودتان برای تعمیر گیربکس اقدام نکنید.

یکی از مواردی که در دسته ی تعمیرات گیربکس سیتروئن جای میگیرد تعویض روغن گیربکس است، تعویض روغن گیربکس عموما به شکل دستی انجام می شود این روش در حال حاضر در اغلب کشور های جهان منسوخ شده و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، دلیل این امر مشکلاتی است که در این روش برای گیربکس رخ می دهد یکی از مهم ترین این موارد این است که در زمان تعویض روغن گیربکس به صورت دستی عموما نمی توان تمام روغن قدیمی را به صورت کامل خارج کرد و همواره مقداری از روغن سوخته و فاسد داخل گیربکس باقی می ماند، مخلوط شدن این روغن باقی ماند در گیربکس با روغن جدید سبب خرابی سریع روغن گیربکس جدید می شود و نیاز است تا دوباره برای تعویض روغن گیربکس مراجعه کنید. استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک برای تعویض روغن گیربکس سبب میشود تا روغن قدیمی به صورت کامل از گیربکس خارج شود و روغن جدید جایگزین شود.

گیربکس سیتروئن
گیربکس سیتروئن

مورد بعدی که همواره باید در زمان تعمیر گیربکس سیتروئن مد نظر داشته باشید این است که روغن گیربکس دستی کاملا با روغن گیربکس اتوماتیک متفاوت است متاسفانه برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی از روغن گیربکس اشتباهی در خودرو استفاده می کنند که این امر سبب خرابی و ایجاد مشکل در گیربکس می شود.عموما بسته به نوع خودرو بین 6 تا 9 لیتر روغن برای تعویض روغن گیربکس نیاز است.

در کنار تعویض روغن که حتما باید به آن توجه کرد موارد دیگری نیز نشان دهنده ی خرابی گیربکس هستند این موارد عبارتند از: خلاص شدن خودرو به صورت خود به خود، تغییر غیر ارادی دنده خودرو، احساس بوی سوختگی از خودرو، شنیدن صدای غیر معمول از خودرو.تمامی این موارد می توانند به دلایل مختلفی در خودرو ایجاد شوند و نمی توان بدون بررسی گیربکس علت ایجاد این مشکلات را متوجه شد در صورتی که هر کدام از این موارد در خودرو ایجاد شدند باید سریعا به مراکز معتبر برای تعمیر گیربکس مراجعه کنید. با توجه به این که خودرو های سیتروئن ازخودرو هایخ ارجی و محبوب در بازار ایران هستند تعمیرات این خودرو ها از اهمیت بالایی برخودار است.

گیربکس سیتروئن
گیربکس سیتروئن

تعمیر گیربکس سیتروئن

مزایای تعمیر گیربکس سیتروئن

هزینه نقدی کمتر

تعمیر گیربکس ممکن است هزینه ی بسیار بالایی برای شما به همراه داشته باشد. با این حال، در مقایسه با هزینه یک گیربکس کاملاً جدید یا خرید یک وسیله نقلیه جدید کمرنگ است. گیربکس‌های جدید می‌توانند هزاران دلار بیشتر از گیربکس‌های بازسازی‌شده هزینه  برای شما در پی داشته باشند، و پیش‌پرداخت مورد نیاز برای یک وسیله خودروی جدید، بسته به وسیله نقلیه‌ای که می‌خواهید، می‌تواند بسیار بیشتر باشد. گیربکس‌های تعمیر شده معمولاً با ضمانت‌هایی همراه هستند. در نتیجه اگر کار تعمیر گیربکس به درستی انجام نشده باشد شما می توانید برای بازپس گیری پول تان مراجعه کنید.

فشار مالی کمتر

هزینه بازسازی یک گیربکس ارزان نیست، اما اگر تصمیم بگیرید از خرید یک واحد جدید صرف نظر کنید، پول بیشتری در بانک خواهید داشت. خرید یک وسیله نقلیه جدید نیز به همین صورت است، زیرا پرداخت اقساط ماهانه می تواند زندگی را دشوارتر کند. نتیجه خالص بازسازی یک انتقال، فشار مالی کمتر بر شما و خانواده‌تان است. هرچه بدهی کمتری داشته باشید، در دراز مدت وضعیت مالی شما بهتر خواهد بود. در کوتاه مدت، درآمد قابل تصرف ماهانه بیشتری خواهید داشت که می توانید از آن برای سرمایه گذاری یا پس انداز برای دوران بازنشستگی استفاده کنید.

عمر طولانی تر خودرو

هنگامی که گیربکس خود را تعمیر می کنید، عمر مفید وسیله نقلیه خود را افزایش می دهید که مزایای مالی زیادی دارد. زمانی که باعث می‌شوید خودروی دست دوم کمی بیشتر دوام بیاورد، پرداخت خودرو و بهره بدهی را به تعویق می‌اندازید. بیشتر نمایندگی‌ها برای خودروها و کامیون‌هایی که گیربکس معیوب دارند، هزینه کمی می‌پردازند، اما اگر وسیله نقلیه شما هنوز یونیت عملکردی دارد، می‌توانید هنگام معامله آن پول بیشتری برای آن دریافت کنید. به طور کلی، افزایش عمر وسیله نقلیه شما مزایای مالی ارزشمندی برای شما دارد .

اگر مشکل گیربکس دارید، ممکن است فکر کنید که زمان خرید یک وسیله نقلیه جدید فرا رسیده است، اما تعمیر خودروی فعلی شما مزایای قابل توجهی دارد. برای بسیاری، تعمیر گیربکس فعلی بهترین راه حل مالی برای حفظ پول و سرمایه است .در ایران این مسئله اهمیت بیشتری دارد چرا که با افزایش قیمت دلار هزینه ی خرید خودروی جدید و یا حتی گیربکس جدید برای خودرو به دلیل اینکه اغلب این قطعات مستقیم از خارج وارد ایران می شوند بسیار بالا است.

اگر می خواهید خودروی شما عمر بالایی داشته باشد و تا حد امکان نیاز به تعویض خودرو و یا قطعات آن را نداشته باشید ، سرویس و تعمیر گیربکس را فراموش نکنید.

گیربکس سیتروئن
گیربکس سیتروئن

تعمیر گیربکس سیتروئن

مشکلات گیربکس سیتروئن

یکی از شایع ترین مواردی که سبب بروز مشکل در گیربکس سیتروئن کاهش سطح روغن گیربکس است ، زمانی که سطح روغن گیربکس از حد نرمال پایین تر بیاید نیروی پیشرانه به مقدار کافی به رچخ ها منتقل نمی شود و شتاب و سرعت خودرو دچار مشکل می شود علاوه بر این چرخ دنده های گیربکس به دلیل نبود روغن کافی ساییده شده و خراب می شوند. به همین دلیل توصیه می شود تا هر شش ماه برای چک کردن میزان روغن گیربکس مراجعه کنید.

از دیگر مشکلات گیربکس می توان به شکستن چرخ دنده های گیربکس اشاره کرد که به دلایل مختلفی از جمله استفاده کردن از روغن گیربکس بی کیفیت ایجاد می شود.

هر نوع علامت غیر عادی  در گیربکس می تواند نشان دهنده ی بروز مشکل در آن باشد عمده ترین علائم بروز مشکل در گیربکس سیتروئن عبارتند از:

تقه زدن خودرو

بوی سوختگی

خلاص شدن خودرو در حالت پارک

سخت شدن تغییر دنده ها

تغییر ناگهانی و خود به خودی دنده ها

نشت روغن گیربکس

کند شدن حرکت خودرو

علائم دیگری نیز می توانند نشان دهنده ی بروز مشکل در گیربکس باشند اما این موارد شایع ترین نشانه ها هستند که به شما هشدار می دهند گیربکس سیتروئن شما دچار خرابی و مشکل شده است.

اگر مشکل ایجاد شده در گیربکس سیتروئن در زمان مناسب تعمیر نشود و آن را پشت گوش بیاندازید مشکل ایجاد شده نه تنها گیربکس خودرو بلکه سایر بخش های خودرو را هم درگیر کرده و خسارات زیادی به همراه می آورد عمده ترین مشکلی که در اثر عدم سرویس و تعمیر گیربکس سیتروئن ایجاد می شود شکستن چرخ دنده ها در اصر اصطحکاک زیاد بر روی هم دیگر است. همچنین موتور خودرو نیز به دلیل اینکه ناچار است سرعت بیشتری تولید کند پس از مدتی دچار سوختگی یا خرابی چرخ دنده ها و باقی قطعات می شود.

تعمیر گیربکس سیتروئن

برند سیتروئن یکی از برند هایم طرح اروپایی در زمینه ی تولید انواع خودرو است که در بازار ایران نیز خودرو های مختلف تولیدی این برند به چشم می خورند. گیربکس در هر خودرویی بخش اساسی و حیاتی به شمار می رود و به همین دلیل سلامت آن بسیار اهمیت دارد.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *