تعمیر گیربکس بی وای دی

تعمیر گیربکس بی وای دی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

 تعمیر گیربکس بی وای دی

 تعمیرگاه گیربکس بی وای دی

یکی از اجزای مهم در هر ماشین خصوصا ماشین های اتوماتیک گیربکس ها هستند. گیربکس ها وظیفه ی انتقال نیرو از پیشرانه ها به چرخ های جلو خودرو را بر عهده دارند.

بی وای دی یکی از خودرو های شاسی بلند رایج در بازار ایران است، این خودرو یک کراس اور چینی است و به دلیل قیمت مناسبی که دارد در بازار ایران محبوب است.

با توجه به اهمیت گیربکس بی وای دی در این مقاله قصد داریم تا خودروی بی وای دی و گیربکس آن را بررسی کنیم.

بی وای دی BYD S6 نخستین کراس اور چینی و یک شاسی بلند متوسط است که برای اولین بار به طور کامل و مستقل در چین طراحی و تولید شده است.

این خودرو در طی سال های 1395 تا 1398 توسط شرکت خودرو سازی کارمانیا وارد ایران شد. نمونه وارداتی BYD S6 فول آپشن است و تمامی امکانات شرکت سازنده را در اختیار دارد.

بی وای دی BYD S6 در بازار‌‌‌‌های جهانی با دو پیشرانه 2.4 لیتری و 2 عرضه و قابل سفارش است.  تنها نسخه ی 2.4 این خودرو در بازار ایران موجود است، در این مدل از خودرو بی وای دی انتقال نیرو تولیدی از پیشرانه ها به چرخ های جلو به کمک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه با قابلیت تیپترونیک یا همان دستی انجام می شود.

گیربکس اتوماتیک شامل یک سیستم بسیار پیچیده است, بنابراین هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک بالاتر از هزینه تعمیر موتور است، بنابراین اگر هر یک از علائم زیر در گیربکس اتوماتیک اتومبیل شما ظاهر شود، آن را جدی بگیرید و فوراً به یک تعمیرگاه تجربه بروید. اگر این کار را انجام دهید از بروز هزینه ها و خسارت های احتمالی بیشتر جلوگیری خواهید کرد.

تعمیر گیربکس BYD
تعمیر گیربکس BYD

 تعمیر گیربکس بی وای دی

مشکلات متداول گیربکس اتوماتیک BYD:

زوزه کشیدن و صدای نا متعارف گیربکس اتوماتیک بی وای دی: صدای زوزه گیربکس اتوماتیک بی وای دی می تواند به علت صدای فشار روغن یا شکستن دنده ها باشد، مجموعه ی دنده های دیفرانسیلی و دنده های سیاره ای.

گیر کردن دنده در زمان پارک بی وای دی: گیر کردن دنده  در حالت پارک می‌تواند به خاطر موارد زیر باشد: فقدان قدرت در سیستم پارک یا باتری ماشین خالی، شکست استاپ زیر پدال ترمز، شکستن اهرم شیفت دنده از داخل گیربکس یا شکست در سلکتور

لرزش ماشین هنگام حرکت: لرزش اتومبیل به علت خرابی دسته موتور و بکسواد کردن صفحه کلاچ ها و خرابی پلوس است.

گاز هرز گیربکس بی وای دی: کمبود روغن گیربکس، روغن ناکافی در پشت کاسه کلاچ، سایش و فرسودگی صفحه کلاچ ها می تواندد سبب ایجاد گاز هرز در گیربکس شوند.

تقه زدن گیربکس اتوماتیک بی وای دی: دلیل اصلی برای این مشکل می‌تواند یک نقص الکتریکی یا فقدان فشار روغن به علت نقص در ساعت یا خرابی یا پارگی دسته های موتور گیربکس باشد.

خلاص شدن گیربکس اتوماتیک بی وای دی: پاره شدن دنده ی اویل پمپ، خراب شدن توربین، هدر دادن پلوس، و گیربکس خالی از روغن وخراب بودن چرخ دندن های داخل گیربکس می توانند سبب خلاص شدن گیربکس اتوماتیک بی وای دی شوند.

تاخیر در عملکرد های گیربکس: گیربکس اتوماتیک بی وای دی  به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دنده‌ها را در کسری از ثانیه تغییر دهند، اما اگر در هنگام تغییر یک تاخیر را تجربه کردید، ممکن است به دلیل نشت روغن گیربکس باشد.

روشن بودن چراغ چک موتور: یکی از دلایلی که چراغ کنترل موتور روشن است، مشکل در انتقال‌های اتوماتیک گیربکس است. حسگرهای داخل خودرو به کامپیوتر خودرو اطلاع می‌دهند اگر مشکلی وجود داشته باشد.

کاهش قدرت خودرو: اگر سطح روغن گیربکس پایین باشد یا نشتی وجود داشته باشد، امکان کاهش توان در وسایل خودرو بی وای دی  بالاست. اگر چنین مشکلی را می‌بینید، حتماً روغن گیربکس را تغییر دهید.

سر و صدای خودرو در زمان خلاص بودن: اگر شما صداهای غیر معمول را در زمان خلاصی خودرو ماشین می شنوید، مشکل می تواند ناشی از سطح روغن گیربکس پایین یا روغن گیربکس کثیف است و یا بر روی بخش‌هایی چون یاتاقان، زنجیر و یا دنده عقب است.

مکث: اگر ماشین شما مکث می‌کند در حالی که دنده را تغییر می‌دهد، علت به کلاچ مربوط می‌شود، اما اگر عملیات تغییر دنده سخت باشد، این نشانه یک نقص در گیربکس خودرو است.

نشت روغن گیربکس بی وای دی: نشتی دلیل دیگری از مشکلات در گیربکس اتوماتیک است که باید بلافاصله مورد توجه قرار گیرد، زیرا اگر نشتی ادامه داشته باشد، باعث آسیب شدید به سیستم گیربکس اتوماتیک شما خواهد شد. رنگ روغن گیربکس در صورتی که تیره باشد، باید آن را تعویض کنید.

بوی سوختگی از روغن گیربکس: اگر شما بوی سوختگی از روغن گیربکس را احساس می‌کنید، باید آن را هر چه زودتر تعمیر کنید. دلیل بوی سوختگی  گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس است.

روغن گیربکس که کثیف و یا بوی سوختگی دارد، باعث می‌شود که عملیات روغن‌کاری شده در سیستم انتقال بی وای دی  به خوبی کار نکند و باعث آسیب به گیربکس و اجزای داخلی آن شود.

تغییر غیر ارادی دنده خودرو بی وای دی: اگر ماشین شما به طور ناگهانی دنده‌ها را در انتقال‌های اتوماتیک تغییر دهد، باید زودتر به تعمیرگاه مراجعه کنید.

احساس لرزش گیربکس بی وای دی: گیربکس اتوماتیک بی وای دی  به آرامی کار می‌کند و دنده‌ها را تغییر می‌دهد، بنابراین شما نباید وقتی دنده را تغییر می‌دهید احساس لرزش یا لغزش کنید. اگر هنگام جابه‌جا کردن دنده‌ها مشکل داشته باشید و شما آن را نادیده بگیرید، این مشکل در طول زمان بدتر خواهد شد و گیربکس و بخش‌های داخلی آن به شدت آسیب خواهند دید.

 

 تعمیر گیربکس بی وای دی

خودروی بی وای دی یکی از خودرو های شاسی بلند پر طرفدار در ایران است که به دلیل قیمت مناسب و کارایی معقولی که دارد مورد توجه خریداران قرار گرفته است.

در این مقاله مواردی که در صورت بروز نشان دهنده ی آسیب دیدن گیربکس هستند را بررسی کردیم. گیربکس بی وای دی یکی از قطعات مهم آن است و در صورت بروز آسیب باید سریعا درست شود وگرنه سایر بخش های خودرو بی وای دی آسیب های شدیدی خواهند دید.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

یک پاسخ

  1. سلام
    در جاده حیران ماشین بی وای دی بنده در حالت اتوماتیک خوب نبود
    سپس در حالت اسپورت اتوماتیک بهتر شد ولی در یک قسمتی از سربالایی ها تو با فشار بسیار بالا دنده عوض کرد که خودم ترسیدم موتور آسیب ببینه
    بعد از چند دقیقه استراحت در حالت دنده ای خیلی بهتر شد
    میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *