تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس بنز

تعمیرگاه گیربکس بنز

گیربکس بنز مانند موتور آن از همان نوع خاص و منحصر به فرد هستند،  به جز این که مرسدس گیربکس اتوماتیک در خود مرسدس‌بنز ساخته نشده است. گیربکس مرسدس‌بنز – بیشتر توسط ZF ساخته شده‌است. این گیربکس اغلب در ایران به درستی تعمیر نمی شوند و در ایران به جای تعمیر در واقع گیربکس اتوماتیک بنز را با گیربسی به مراتب ضعیف تر جایگزین می کنند. در واقع کم‌تر معمول است که ZF گیربکس در ایران تعمیر شوند. تحویل کوتاه‌مدت و دو روزه ناشی از این فعالیت است.اما با در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات تعمیر گیربکس بنز و مرکزی که تعمیرات بنز را در ایران صورت تخصصی انجام می دهد آشنا کنیم.

تعمیر گیربکس بنز با توجه به لوکس بودن خودروهای بنز با گیربکس سایر خودروها در اجزای داخلی تفاوت‌هایی دارد، این تفاوت‌ها در زمان تعمیر گیربکس باید کاملاً مدنظر قرار گیرند تا گیربکس خودرو به‌درستی سرویس و تعمیر شود. تعمیر گیربکس بنز مانند سایر خودروها باید در مراکز تخصصی مربوط به خودروهای بنز انجام شود. گیربکس بنز در خودروهای مختلف این برند متفاوت است، این تفاوت نیز در زمان تعمیر گیربکس و حتی سرویس گیربکس بنز اهمیت پیدا می‌کند.

برند بنز یکی از برند های لوکس و محبوب خودرو سازی در جهان است. اغلب خودرو های تولیدی این برند هر ساله سهم بزرگی از فروش جهانی را به خود اختصاص می دهند خودرو های برند بنز در مدل های مختلف در ایران نیز خرید و فروش می شوند، مورد مهم در ارتباط با خودرو های بنز گیربکس به کار رفته در این خودرو ها است. در حال حاضر گربکس به کار رفته در خودرو های بنز از نوع اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک با توجه به مدل خودرو است.

برخی از افراد تصور می کنند با توجه به کیفیت بالای قطعات به کار رفته در خودرو های بنز و کیفیت بالایی که این قطعات دارند، دیگر نیازی به سرویس خودرو نیست و این قطعات می توانند سال های متمادی بدون مشکل کار کنند، درست است که قطعات به کار رفته در خودرو های نبز کیفیت بالایی دارند اما این بدان معنی نیست که به سرویس و تعمیر نیاز دارند.

یکی از قطعاتی که دائما باید بررسی و چک شود گیربکس به کار رفته در خودرو بنز است، گیربکس نقش کلیدی را در انتقال نیرو و گشتاور به چرخ های خودرو ایفا میکند و اگر خراب شود شتاب خودرو به شدت کاهش پیدا می کند. موارد مختلفی سبب خرابی گیربکس بنز می شوند که اغلب این موارد را می توان با سرویس دوره ای و بررسی منظم در ابتدا شناسایی و پیش از خرابی شدید رفع کرد.

تعمیر گیربکس بنز فرایندی پند مرحله‌ای و کاملاً تخصصی است، تعمیر گیربکس بنز یکی از گران‌ترین تعمیرات در حوزه خودرو به شمار می‌رود با توجه به اینکه خودروهای بنز همگی وارداتی هستند، قطعات گیربکس این خودروها برای تعمیر و یا تعویض کلی گیربکس سخت‌تر از سایر گیربکس‌ها در ایران یافت می‌شود. علاوه بر این تعداد افرادی که در حوزه گیربکس بنز دانش و تخصص کافی دارند بسیار محدود و کم است.

گیربکس بنز در خودروهای مختلف این برند ساختار متفاوتی در بخش داخلی دارد، تکنسین‌های ما در نامبروان براساس این تفاوت‌ها اقدام به تعمیر و بررسی گیربکس بنز شما می‌کنند، خدمات ما با  ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شوند.

 

تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز در سال‌های ابتدایی تولید این خودرو با خودروهای دیگر موجود در بازار تفاوت‌های زیادی نداشت، اما در حال حاضر تعمیر گیربکس بنز با باقی خودروها خصوصاً خودروهای موجود در بازار ایران که اغلب به‌صورت دستی هستند کاملاً متفاوت است، تعمیر گیربکس بنز به دانش در کنار تجربه و مهارت نیاز دارد تا تعمیر گیربکس بنز بدون مشکل پیش رود. مطابق سایر گیربکس‌های امروزی، گیربکس بنز به‌صورت اتوماتیک و هماهنگ با سیستم برقی خودرو است، گیربکس‌های قدیمی تعامل کمتری با سیستم برقی خودرو داشتند اما این تعامل در گیربکس‌های امروزی به بالاترین حد خود رسیده است. تعمیر گیربکس بنز با توجه به‌تمامی این نکات و درصورتی‌که توسط تکنسین متخصص انجام شود؛ نتیجه رضایت بخشی به همراه دارد.

 

تعمیرگاه گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز با توجه به فرایند و مراحل مختلفی که دارد در هر مرکزی امکان‌پذیر نیست و تنها تعمیرگاه‌های تخصصی بنز، نیروی متخصص و ابزار و دستگاه‌های موردنیاز برای تعمیر صحیح گیربکس بنز را در اختیاردارند، تعمیر گیربکس بنز و نوع ابزار موردنیاز وابسته به مدل گیربکس و نوع خرابی گیربکس است و استفاده یک روش برای تعمیر کلیه خرابی‌های گیربکس بی‌فایده است و حتی می‌تواند خرابی بیشتری به همراه داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خودرو گیربکس نامیده می‌شود. علاوه بر این، این قطعه مهم یکی از گران‌ترین قطعات خودرو است. ازآنجایی‌که دارای ساختاری است که تعویض و تعمیر آن دشوار است، باید از گیربکس خودرو تا حد امکان دقیق استفاده شود و از عملکرد خوب آن برای مدت طولانی اطمینان حاصل شود. گیربکس که به‌عنوان شفت، سنکرون ساز و چرخ‌دنده نیز شناخته می‌شود، گیربکس بنز تضمین می‌کند که مقادیر گشتاور تنظیم‌شده است، خودرو در دنده‌عقب کار می‌کند و موتور درحالی‌که خودرو ساکن است کار می‌کند.

گیربکس‌ها نقش مهمی در عملکرد ایمن وسایل نقلیه در شرایط جاده ایفا می‌کنند. گیربکس که گیربکس را تشکیل می‌دهد یکی از آسیب‌دیده‌ترین قسمت‌های خودرو است. مشکلاتی مانند تعویض سخت و چسبیدن دنده از دلایل اصلی خرابی است.

در تعمیرگاه گیربکس بنز با توجه به میزان و نوع خرابی گیربکس، روش مناسب برای تعمیر و سرویس گیربکس به کار گرفته می‌شود، به‌عنوان نمونه تعویض چرخ‌دنده‌ها به‌مراتب مشکل‌تر و تخصصی‌تر از تعویض روغن گیربکس بنز است و فردی که تنها در امور مربوط به تعویض روغن و روغن گیربکس بنز تخصص دارد نمی‌تواند خرابی چرخ‌دنده‌های بنز را به‌درستی شناسایی و رفع کند.

 

طول عمر گیربکس بنز چه قدر است؟

گیربکس مانند هر قطعه‌ای دارای طول عمر است و بعدازاین مدت باید عوض شود، اما اینکه چقدر طول می‌کشد تا گیربکس بنز شما دچار خرابی شود بستگی به نوع استفاده و نگهداری شما دارد. با عملکرد آرام و تعمیر و نگهداری منظم خودرو، عمر گیربکس افزایش می‌یابد و هزینه تعویض و تعمیر گیربکس کاهش می‌یابد. اگر تعمیر و نگهداری انجام نشود حتی در 100 هزار کیلومتر نیز مشکلات مختلفی برای گیربکس بنز شما ایجاد می‌شود، به همین دلیل است که نگهداری سالانه هر قسمت از خودرو خصوصاً گیربکس بنز بسیار مهم است.

با توجه به نکات مختلف ازنظر افزایش طول عمر گیربکس خودرو می‌توان به نتیجه مفیدی دست‌یافت. به‌عنوان‌مثال روغن گیربکس خودرو که در گیربکس تمام‌اتوماتیک استفاده می‌شود، با حرکت خودرو فرسوده می‌شود. تعویض روغن قدیمی تقریباً هر 15 هزار کیلومتر یا حداقل یک‌بار در سال مفید است.

به‌خصوص در خودروهایی که دائماً در حال حرکت هستند، استارت مستقیم موتور و تعویض دنده خودرو در هوای بسیار سرد ممکن است باعث ایجاد مشکل در گیربکس خودرو شود. به همین دلیل در مواقع غیر اضطراری باید خودرو را در دنده قرارداد و پس از کمی گرم شدن موتور از آن استفاده کرد. به همین ترتیب، تلاش برای نجات وسیله نقلیه با چرخاندن آن به جلو و عقب هنگام رانندگی روی سطوح گلی یا برفی در هوای سرد، ممکن است به عمر گیربکس آسیب برساند. هنگام جابجایی بین جلو و عقب، توقف کامل خودرو مفید است. ازنظر کاهش سرعت در هنگام رانندگی، استفاده مکرر از ترمز به‌جای کاهش دنده سودمندتر است. مگر در مواردی که لازم باشد و سرعت ایجاد نشود، نباید خودرو را با دنده بالا روشن کرد.

رفتار راننده، یعنی استفاده از وسیله نقلیه، تأثیرات زیادی بر عمر گیربکس دارد. به‌عنوان‌مثال، به‌عنوان یک راننده، هنگام پارک وسیله نقلیه خود در یک شیب، باید از ترمزدستی استفاده کنید. به‌خصوص در گیربکس اتوماتیک فشار کمتری واردشده و از نشتی گیربکس جلوگیری می‌شود. بازهم پرهیز از برخورد به پیاده‌روها و توجه به دست‌اندازها در هنگام پارک در سطح شهر مانع از بارگیری محور گیربکس بنز می‌شود.

حتی اگر با توجه به تمام نکات از وسیله نقلیه خود به نرمی و حرفه‌ای استفاده کنید، عمر گیربکس به دلیل ساختار مکانیکی آن تمام می‌شود. بااین‌حال، این تعویض در عرض چند سال اتفاق نمی‌افتد، بلکه با قدیمی شدن وسیله نقلیه و استفاده نادرست واقعی یا استفاده طولانی‌مدت از آن اتفاق می‌افتد. بنابراین در این زمینه، افزایش طول عمر گیربکس همیشه در دست راننده است. در این مرحله، انجام تعمیر و نگهداری گیربکس حداقل یک‌بار در سال، مشاوره با سرویس و انجام تعمیرات اولیه در صورت بروز مشکل در گیربکس بنز می‌تواند از بروز مشکلات اساسی جلوگیری کند.

 

هزینه تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر خرابی گیربکس اتوماتیک در مدل‌های مختلف گیربکس با یکدیگر متفاوت است. گیربکس یکی از مهم‌ترین قطعات خودرو است و تا زمانی که این قطعه حفظ شود و لنت فشار آن تجدید شود، نیازی به تعمیر ندارد. انواع مختلفی از گیربکس وجود دارد مانند گیربکس EDC، گیربکس 7 سرعته DSG و قیمت قطعات بسته به کیفیت متفاوت است. زمانی که گیربکس از کار بیفتد هزینه تعمیر گیربکس بنز بالاتر از حالت معمول است.

هزینه تعمیر گیربکس بنز به فاکتورهای مختلفی نظیر نوع و مدل خودرو، شدت خرابی و آسیب، قسمت آسیب‌دیده در گیربکس یا اتصالات، زمان موردنیاز برای تعمیر و تخصص موردنیاز برای تعمیر وابسته است، بدیهی است که تعمیر گیربکس فرایندی تخصصی و گاها چندمرحله‌ای و یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند از عهده تعمیر تماماً قسمت‌های خودروبر بیاید. حتی در ارتباط با خود گیربکس بنز هم ممکن است برای تعمیر نیاز به چندین تخصص در کنار هم باشد.نامبروان مرکز تخصصی تعمیر انواع خودروهای بنز در ایران است، در نامبروان کلیه خدمات گیربکس بنز با توجه به ساختار و نوع خرابی گیربکس توسط تکنسین‌های متخصص انجام می‌شود و کلیه خدمات با ضامنت نامه ارائه می‌شوند.

 

تعمیر تضمینی گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز برای افرادی که طرفدار خودروهای بنز هستند واژه عجیبی است، خودروهای برند بنز در دسته خودروهای لوکس در بازار خودروسازی به شمار می‌آیند. این خودروها کیفیت بسیار بالایی دارند و از بدنه و قطعات به‌روز ساخته می‌شوند. همین عامل این تفکر را در افراد ایجاد کرده است که خودروهای برند بنز به تعمیر و سرویس نیازی ندارند و می‌توان از آن‌ها سالیان طولانی استفاده کرد.

متأسفانه این تفکر کاملاً اشتباه است هیچ خودرویی در جهان وجود ندارد که به تعمیر و سرویس نیاز نداشته باشد، تمامی خودروها از قطعات مختلفی ساخته‌شده‌اند، این قطعات هرچند باکیفیت باشند اما در معرض آسیب قرار دارند، سرویس خودرو به شما کمک می‌کند تا این آسیب‌ها را زودتر تشخیص داده و با هزینه‌ی کمتری رفع کنید.

 

تعمیرگاه تخصصی گیربکس بنز

گیربکس‌های به‌کاررفته در خودروهای بنز ازنظر نوع با گیربکس‌های باقی خودروهای خودکار برابر هستند اما در ساختار و نوع موادی که در ساخت به‌کاررفته‌اند تفاوت‌هایی دارند، این تفاوت‌ها سبب ایجاد وجه تمایز بین گیربکس خودکار خودروهای بنز و باقی خودروها در بازار می‌شود.

برای تعمیر گیربکس بنز نباید به هر مرکزی اعتماد نکنید ، گیربکس‌های بنز ساختار پیچیده‌ای دارند و تعمیر آن‌ها در مقایسه با گیربکس‌های رایج در بازار سخت‌تر است. هر گیربکس بنز به‌طور متوسط از حدود 150 تا 200 قطعه ساخته‌شده است، همین امر نشان می‌دهد که شناسایی علت خرابی و رفع آن به دانش کامل و بالایی نیاز دارد.

تعمیرگاه بنز بهترین محل برای مراجعه و بررسی و سرویس گیربکس خودرو هستند، در این مراکز نیروی متخصص در امر سرویس و رفع هر نوع آسیب گیربکس وجود دارد شما می‌توانید انواع آسیب‌های واردشده به گیربکس را در تعمیرگاه گیربکس رفع کنید. تعمیرگاه‌های گیربکس روغن گیربکس مخصوص خودروهای بنز رادارند این مورد در سلامت گیربکس اهمیت بسیار بالایی دارد، روغن گیربکس از فشار قطعات داخلی گیربکس بر روی‌هم در زمان حرکت و شتاب خودرو جلوگیری می‌کند، روغن گیربکس باید با توجه به نوع و ساختار گیربکس مشخص شود به همین دلیل است که هر برند در جهان روغن گیربکس مخصوص خود را معرفی و عرضه می‌کند.

علاوه بر این اگر گیربکس خودروی شما به تعویض قطعات نیاز داشته باشد در تعمیرگاه کلیه‌ی قطعات موردنیاز برای تعویض موجود هستند و نیازی نیست است شما شخصاً برای پیدا کردن قطعات اقدام کنید، علاوه بر اینکه عمده قطعات موجود در بازار فیک و تقلبی هستند و عملاً تلاش شما برای پیدا کردن قطعات اصل بی‌فایده است.

 

تعمیر گیربکس بنز در کرج

بنز یکی از خودروهای محبوب در بازار جهانی است که از قطعات به‌روز و قدرتمند تولید می‌شود، یکی از اجزای مهم در خودروهای بنز که سبب تفاوت بین این خودروها با سایر خودروهای موجود در بازار می‌شود و حتی بین مدل‌های مختلف بنز تفاوت ایجاد می‌کند گیربکس بنز است، تعمیر گیربکس بنز به دلیل برخی از مشکلاتی که برای این گیربکس‌ها ایجاد می‌شوند ضروری است، درست است که گیربکس‌های بنز کیفیت بالایی دارند اما نمی‌توان خرابی در گیربکس را بدون تعمیر به امید رفع خود به خودی مشکل رها کرد.

جداسازی و تعمیر گیربکس بنز شما گاهی ضروری است. گیربکس واقعاً از زمان و مسافت در امان نیست و پس از مدتی مشخص درنهایت آن را فرسوده می‌کند. بنابراین وقتی در تعویض از یک‌دنده به دنده دیگر با مشکل مواجه می‌شوید، وقتی دنده‌ها شروع به صدای خش‌خش می‌کنند و وقتی هر بار که اهرم را حرکت می‌دهید صدای جیرجیر می‌شنوید، این نشانه آن است که گیربکس باید تعمیر شود.

 

مراحل تعمیر گیربکس

درک نحوه انجام فرآیند تعمیر گیربکس برای درک زمان، هزینه و توانایی بازرسی محصول خود کلیدی است.

 1. بازرسی اولیه

این‌یک بازرسی کلی است که قبل از باز کردن دستگاه انجام می‌شود. این فرآیند برای ارزیابی سلامت خارجی و عمومی دستگاه استفاده می‌شود.

 1. جداسازی گیربکس

دستگاه کاملاً جداشده است. این شامل برچیدن تمام اجزا تا بلبرینگ می‌شود.

 1. تجزیه‌وتحلیل شکست

پس از جداسازی تمام قطعات، آن‌ها مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرند. دلیل شکست مشخص می‌شود. این اطلاعات مفیدی را برای مشتری و تعمیرکار فراهم می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه انجام دهند.

 1. محاسبه هزینه و تائید

در طول فرآیند تجزیه‌وتحلیل خرابی، محدوده کار تعمیر تعریف می‌شود (و قطعات از متخصصی مانند autossimo سفارش داده می‌شود). این به ارائه‌دهنده خدمات اجازه می‌دهد تا هزینه کلی را که برای تعمیر اجزای گیربکس متحمل می‌شود را نشان دهد.

 1. تعمیر

این فرآیند شامل ماشین‌کاری محصولات به شرایط کار اولیه خود است.

 1. مونتاژ

پس از تعمیر، تمامی قطعات توسط کارشناسان نصب و با استفاده از فرآیندها و ابزارهای قابل‌اعتماد مونتاژ می‌شوند. علاوه بر این، آزمایشات در هر مرحله از نصب انجام می‌شود.

 1. تست کیفیت

این محصول برای بررسی عملکرد و سطح کیفی آن تحت چندین آزمایش قرار می‌گیرد. این مرحله کنترل کیفیت به مالک تجهیزات اطمینان می‌دهد. همچنین عملکرد طولانی‌مدت را تضمین می‌کند.

 

این فرآیند کامل تضمین می‌کند که هنگام تعمیر گیربکس هیچ مشکلی نادیده گرفته نمی‌شود. هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات تعمیر گیربکس هستید، مرکزی را انتخاب کنید که قادر به ارائه هفت سرویس ذکرشده در بالا باشد. برخی از تکنسین‌ها یا شرکت‌ها ممکن است فقط خدمات خاصی را ارائه دهند. این می‌تواند هنگام تلاش برای ادغام تعمیرات و اصلاحات انجام‌شده توسط دو شرکت مختلف با فرآیندهای تعمیر متفاوت، مشکلاتی ایجاد کند.

تعمیر گیربکس یک روش پرزحمت است. اگر به‌خوبی انجام شود، می‌تواند مزایای ماندگاری را برای کاربر به همراه داشته باشد. بنابراین، هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات هستید، مطمئن شوید که یک‌رویه دقیق دنبال می‌شود. پس‌ازآن باید نتایج ملموسی را ازنظر عملکرد گیربکس مشاهده کنید.

باید بدانید که از بین بردن و تعمیر گیربکس ماشین شما یک کار پیچیده است. تحقق آن نه‌تنها مستلزم دانش کامل مکانیک است، بلکه مستلزم در اختیار داشتن و کنترل برخی ابزارهای خاص است. تعمیرگاه نامبروان به‌عنوان مرکزی تخصصی فعال در حوزه تعمیر انواع گیربکس‌های بنز با دارا بودن کادر مجرب و دستگاه‌های به‌روز آماده رفع هر نوع خرابی در گیربکس بنز شما است. در کنار تعمیر، سرویس گیربکس بنز نیز در این مرکز به‌صورت تخصصی انجام می‌شود.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس بنز

خرابی گیربکس پیش از اینکه شدت پیدا کند با نشانه‌هایی بروز می‌کند، در صورت بروز این نشانه‌ها بهتر است خودرو بنز را به تعمیرگاه‌های معتبر برای بررسی گیربکس انتقال دهید. شایع‌ترین نشانه‌های خرابی گیربکس بنز عبارت‌اند از:

خلاص شدن خودرو در حالت پارک

تغییر ناگهانی دنده خودرو

نشت روغن گیربکس

بوی سوختگی

عدم پاسخ به‌موقع دنده

شنیدن صدای غیرمعمول از گیربکس

کاهش سرعت خودرو

 

هزینه تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز وابسته به نوع و مدل خودرو متفاوت است. اگر می‌خواهید هزینه تعمیر گیربکس را کاهش دهید تنها راه سرویس به‌موقع گیربکس است، شما می‌توانید با سرویس به‌موقع گیربکس میزان آسیب واردشده به گیربکس را به‌سرعت شناسایی و با هزینه‌ای کمتر رفع کنید.نامبروان با کادری مجرب به‌عنوان مرکز تخصصی تعمیر و سرویس گیربکس بنز در ایران شناخته می‌شود شما می‌توانید برای دریافت مشاوره همین حالا با ما تماس بگیرید.

تعمیر گیربکس بنز
تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز در کرج

شرکت خودروسازی آلمانی مرسدس بنز یکی از غول های بزرگ خودرو سازی در جهان به شمار می رود مرسدس بنز همواره به تولید خودرو های لوکس ، زیبا و با کیفیت مشهور بوده است و با استفاده از روش های نوین در رابط کاربری خودرو و تسهیل رانندگی توانسته است نظر خریداران را به خود جلب کند.

این عار که خودرو های بنز خراب نمی شوند و نیازی به تعمیر ندارند درغوی بیش نیست و خودرو های برند بنز نیز مانند سایر خودرو ها در جهان به سرویس منظم و تعمیر نیاز دارند، خرابی به دلایل مختلف در اجزای مختلف خودرو رخ می دهد و نمی توان گفت خودرویی در جهان وجود دارد که از خرابی در امان است.

در خودرو های بنز قطعاتی که کارایی بیشتری دارند بیشتر در معرض آسیب و خرابی قرار دارند، گیربکس یکی از این قطعات است، هر چند در ظاهر عملکرد گیربکس در خودرو ساده به نظر می رسد اما هماهنگی گیربکس اتومات بنز با موتور و چرخ های خودرو است که سبب حرکت خودرو و تولید شتاب می شود و اگر گیربکس بنز خراب باشد عملا شتاب و حرکت خودرو دچار مشکل می شود و نمی توان از خودرو انتظار حرکت و کیفیت را داشت.

گیربکس یکی از ضروری ترین قطعات در وسیله نقلیه ما است. گیربکس این امکان را برای همه آن تغییرات نرم فراهم می کند. اگر گیربکس شما به درستی کار نمی کند، زمان آن رسیده است که بازسازی را انجام دهید.

تعمیر عمر گیربکس بنز شما را افزایش می دهد و باعث می شود مدت زمان زیادی دوام بیاورد. بازسازی اساساً فرآیندی است که توسط یک مکانیک حرفه ای انجام می شود که تجربه زیادی در بازسازی گیربکس ها دارد. این فرآیند باید کاملاً انجام شود تا انتقال شما دوباره به درستی کار کند. اگر به درستی انجام نشود، گیربکس همچنان دنده‌ها را می‌لغزد و تجربه رانندگی شما بسیار ضعیف خواهد بود.

تعمیر گیربکس بنز
تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

مراحل تعمیر گیربکس بنز

برای تعمیر گیربکس بنز نخست باید علت خرابی گیربکس را مشخص کرد، در عمده موارد عدم سرویس به موقع گیربکس ، استفاده از روغن گیربکس فاسد و نامرغوب و وارد شدن آسیب در اثر تصادف علل اصلی خرابی گیربکس بنز هستند.روغن گیربکس با روغن موتور تفاوت هایی در ساختار دارد و به همین دلیل نمی توان از روغن گیربکس برای موتور و بالعکس استفاده کرد.

اگر اجزای داخلی گیربکس دچار خرابی و شکستگی شده باشند باید گیربکس از خودرو خارج شود و قطعه ی آسیب دیده در صورت امکان تعمیر و یا کاملا تعویض شود. عمده بخش های داخلی گیربکس که دچار خرابی می شوند چرخ دنده ها هستند، چرخ دنده ها با حرکت خود سبب انتقال نیروی موتور به چرخ های خودرو می شوند، چرخ دنده ها با وجود روغن گیربکس از ساییدگی بر روی هم در امن هستند اما اگر سطح روغن گیربکس از حد معمول کمتر شود چرخ دنده ها بر روی هم ساییده می شوند و پس از مدتی به دلیل سایش می شکنند و خودرو از حرکت باز می ایستد.

به طور معمول اگر گیربکس در فواصل زمانی تعیین شده توسط خود برند سرویس شود خودرو از بروز آسیب های مختلف در امان خواهد بود، این فواصل در دفترچه ی راهنمای هر خودرو به صورت جداگانه مشخص شده اند و زمان سرویس در هر خودرو با خودرو های دیگر متفاوت خواهد بود.

گیربکس یا بهتر به نام گیربکس بخشی جدایی ناپذیر از هر موتور احتراق داخلی است. بدون گیربکس، هیچ ماشینی در جاده وجود نخواهد داشت. یا اگر ماشین وجود داشت، رانندگی با آنها غیرممکن بود.گیربکس انرژی دورانی ساخته شده در میل لنگ را به انرژی گشتاور تبدیل می کند که به شما کمک می کند ماشین خود را از حالت سکون حرکت دهید.

این انرژی به درستی در جاده اعمال می شود و انتقال اطمینان حاصل می کند که هیچ اتلاف نیرو وجود ندارد. به طور خلاصه، گیربکس به شما کمک می‌کند تا تعویض‌های نرم‌تر را در سطوح مناسب RPM انجام دهید که از بار بیش از حد موتور جلوگیری می‌کند و از هدر رفتن سوخت جلوگیری می‌کند.

به همین دلیل در سال 2021 گیربکس هایی داریم که هشت ده دنده دارند. دنده های بیشتر به معنای سواری نرم تر است. حتی اگر به معنای انتقال پیچیده تر نیز باشد.گیربکس های مدرن از نظر مهندسی بسیار پیچیده هستند و تنها تعداد کمی از شرکت ها آنها را تولید می کنند. به معنای واقعی کلمه هیچ بازیکن دیگری در بازار وجود ندارد. محبوب ترین گیربکس های این روزها گیربکس های ZF هستند که ساخت آلمان هستند.

این گیربکس ها کارایی زیادی را ارائه می‌کنند و در برخی موارد حتی بیشتر از آن. آنها انقلابی در انتقال مبدل گشتاور ایجاد کرده اند و دوباره آن را محبوب کرده اند. این با ارائه عملکرد هایپرکار به مشتریان معمولی است. این همان چیزی است که مشتریان مانند من و شما انتظار دارند – تغییرات سریع با قیمت های ارزان و مقرون به صرفه. و همچنین سوخت کمتری مصرف می شود. به همین دلیل است که اگر گیربکس بدی دارید و به این فکر می کنید که هزینه بازسازی یک گیربکس چقدر است، باید تعمیر گیربکس بنز را در نظر بگیرید.

گیربکس های اتوماتیک نسبت به گیربکس های دستی حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات دارند. این به دلیل پیچیدگی آنها است. آنها بسیار پیچیده هستند و اجزای بیشتری در داخل خود دارند. همه این چرخ دنده ها عامل خطر را روی میز می آورد.گیربکس های دستی با توجه به ساختار ساده تر به مراقبت و تعویض روغن گیربکس نیاز کمتری دارند و عموما در فواصل زمانی بلند تری خراب می شوند.

تعمیر گیربکس بنز
تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز به موارد مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین این موارد میزان خرابی و آسیب وارد شده به گیربکس است. اگر خرابی ایجاد شده در گیربکس به سرعت شناسایی و تعمیر شود شما می توانید با هزینه ای به مراتب کمتر خرابی ایجاد شده در گیربکس را رفع کنید و نیازی به صرف وقت و هزینه های بالا نیست. تعمیر گیربکس بنز در مراکز تخصصی و پس از تعیین میزان و نوع آسیب وارد شده به گیربکس توسط افراد متخصص انجام می شود.

 

تعمیر گیربکس بنز

بهترین تعمیرگاه گیربکس بنز

برند بنز همواره یکی از برند های محبوب و پیشرو در امر تولید خودرو های متفاوت و لوکس بوده است خودرو های برند بنز در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند، برند بنز یکی از اولین برندهایی بود که در خودرو های خود از گیربکس اتومات به جای گیربکس دستی استفاده کرد. گیربکس های اتومات علاوه بر کارایی بالاتری که ارائه می دهند به مراقبت بیشتری نسبت به گیربکس های دستی یناز دارند. اتصالات به کار رفته در گیربکس های اتومات کاملا به صورت برقی هستند و سیستم پیچیده تری در آن ها به کار رفته است به همین دلیل تعمیر گیربکس های اتومات بنز نسبت به گیربکس های دستی به کار رفته در این خودرو ها به دانش و مهارت بیشتری نیاز دارد.

برای تعمیر گیربکس بنز با توجه به پیچیدگی های زیادی که در گیربکس خودرو به کار رفته است نیاز است تا به افراد متخصص مراجعه کنید در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که مشکل ایجاد شده در گیربکس به درستی رفع شود.

یکی از بخش های اصلی که در زمان تعمیر گیربکس بنز باید مد نظر داشته باشید خارج کردن درست گیربکس بدون پاره شدن اتصالات گیربکس با سایر بخش ها است، گیربکس بنز دارای اتصالات محکمی با سایر بخش ها در خودرو است برای سرویس و بررسی گیربکس اتومات باید تمامی این اتصالات به درستی جدا شوند تا در زمان قرار دادن دوباره گیربکس در خودرو مشکلی پیش نیاید اگر اتصالات به درستی جدا و وصل نشوند، گیربکس نمی تواند نیروی موتور را به درستی به چرخ ها متصل کند و حرکت و شتاب خودرو دچار مشکلات اساسی می شود.

روغن گیربکس در خودروهای جدید به رنگ قرمز تیره نیمه شفاف ظاهر می شود. تغییرات این رنگ در طول زمان می تواند نشان دهنده مشکلی باشد که نیاز به سرویس دارد.اگر روغن گیربکس به رنگ تیره در بیاید نیاز است تا به سرعت تعویض شود این تغییر رنگ نشان می دهد که روغن گیربکس سوخته و یا فاسد شده است.

تعویض مایع گیربکس و فیلتر اتوماتیک باید هر 80000 تا 100000 کیلومتر انجام شود. اگر سازنده خودروی شما توصیه می کند که این کار را بیشتر انجام دهید، آن را دنبال کنید.توجه داشته باشید که این یک فاصله زمانی تغییر مبتنی بر مسافت پیموده شده است، نه بر اساس زمان. اگر ماشین به سختی رانندگی می‌شود، مایع گیربکس شما می‌تواند 10 سال یا بیشتر در خدمت باشد.در شهر های پر جمعیت که ترافیک نیاز است و خودرو ها دائما در معرض تعویض دنده قرار دارند نیاز است تا روغن گیربکس سریع تر تعویض شود چرا که اصطحکاک بالا در زمان ترمز خودرو سبب می شود تا روغن گیربکس سریع تر فاسد و سوخته شود.

روغن گیربکس ویسکوزیته بالاتری نسبت به روغن موتور دارد و این به این دلیل است که از دنده ها بهتر محافظت می کند و باعث می شود که انتقال نرمی بین آنها انجام شود. ویسکوزیته بالاتر نیز ضروری است زیرا هیچ پمپی برای فشار دادن روغن به اطراف گیربکس وجود ندارد. بنابراین نمی توانید از روغن موتور در گیربکس خود استفاده کنید .

 

برخی از مشکلاتی که مردم در مورد گیربکس اتوماتیک مرسدس بنز خود داشته اند عبارتند از:

مرسدس SL 129 1991  –  خطای گیربکس پر سر و صدا.

مرسدس ویتو 638 –  تاخیر در حرکت به دنده 3.

مرسدس B180 2008 –  مشکل «پریدن» هنگام تعویض دنده.

مرسدس A150 –  واحد کنترل گیربکس معیوب نیاز به تعویض دارد

مرسدس E220 2012 –  مشکلات از دست دادن دور هنگام رانندگی با دنده پایین تر.

مرسدس E200 2004 –  گیربکس دارای تعویض دنده های سخت است.

 • مرسدس کلاس S 2006 – مشکل برخورد به هادی دنده.

با این حال، این فهرست کامل نیست – اینها فقط برخی از ایرادات شناخته شده گیربکس خودکار مرسدس بنز هستند که مکانیک های ما با آنها برخورد کرده اند.

سایر علائم گیربکس معیوب عبارتند از:

لغزش دنده / تردید در تعویض دنده.

نشت مایع انتقال و بوی سوختن.

وقتی در دنده هستید صدای سنگ زنی پر سر و صدا می شود.

روشن شدن چراغ چک موتور

هشدارهای خطای خاص

ما می توانیم بسیاری از عیب های گیربکس را به سرعت و به طور موثر حل کنیم. و اگر تعمیر گیربکس اتوماتیک شما امکان پذیر یا مقرون به صرفه نباشد، مکانیک ما می تواند آن را با قیمت بسیار رقابتی جایگزین کند.تمامی این مشکلات اگر به مراکز معتبر مراجعه کنید بدون بروز مشکل قابل رفع شدن هستند اما اگر فرد تخصص کافی نداشته باشد نمی تواند علت اصلی بروز مشکل را شناسایی کند و همین عامل سبب می شود تا علاوه بر رفع نشدن خرابی مشکلات متعدد دیگری نیز در خودرو ایجاد شوند. هزینه ی تمام شده تعمیر گیربکس بنز با توجه به نوع خودرو متفاوت است.

 

تعمیر گیربکس بنز

گیربکس بنز

جعبه‌دنده Benz یکی از اجزای اصلی سیستم و بخش محکره در ماشین است. گیربکس بخش بسیار مهمی است که می‌تواند  حتی به عنوان موتور خودرو هم در نظر گرفته شود. اگر با ماشین آشنا هستید، می‌دانید که دنده در خودرو به گیربکس متصل است  و هنگامی که دنده ماشین را تغییر می‌دهید ممکن است یک کار ساده برای شما باشد اما درون گیربکس اتوماتیک بنز مجموعه‌ای از تغییرات دقیق و مهندسی شده باید انجام شوند تا دنده به صورت خودکار تغییر کند و حرکت ماشین دچار اختلال نشود. هرگونه نقص در گیربکس باعث آسیب شدید به وسیله نقلیه و سیستم محرکه در خودرو بنز می‌شود.

تعمیر گیربکس بنز کار هر فردی نیست و باید توسط یک متخصص انجام شود، در غیر این صورت نه تنها مشکل گیربکس به صورت درست رفع و عیب یابی نمی شود بلکه مشکل ایجاد شده در گیربکس به بخش های دیگر نیز منتقل می شود.

 

چه چیزی باعث نقص گیربکس اتوماتیک خودرو بنزمی‌شود؟

گیربکس خودرو بنز یکی از بهترین گیربکس های موجود در بازار است که توسط خو شرکت  بنز ساخته شده‌است و بر روی ماشین‌های آن نصب شده‌است, بنابراین نرخ خرابی این گیربکس اتوماتیک  بسیار کمتر از سایر انواع گیربکس است, اما هنوز هم ممکن است آسیب ببینند, حتی اگر محصول شرکت بنز باشد. خرابی های ایجاد شده در گیربکس بنز به چند دلیل امکان پذیر هستند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تاخیر در خدمات سالیانه می‌باشد و سرویس دوره ای خودرو است.

در خدمات سالیانه, مقدار روغن گیربکس اتوماتیک بنز و درصد دوام قطعات مختلف خودرو چک می‌شوند. روغن واسکازین یک نوع روغن مخصوص گیربکس است که باعث می‌شود دنده به راحتی بچرخد. این روغن عمر طولانی‌تری در مقایسه با روغن‌موتور دارد, زیرا به اندازه روغن‌موتور داغ نمی شود.

اما مانند هر چیزی تاریخ انقضا دارد و باید جایگزین شود. اگر زمان تعویض گیربکس به تاخیر افتاده باشد, آسیب‌های جدی به دنده‌ها وارد می شود که ممکن است باعث شود آن‌ها بشکند. اگر این اتفاق بیفتد شما ناچار به پرداخت هزینه ای بیشتری برای تعمیر خودرو خواهید بود. در حال حاضر با توجه به وارداتی بودن قطعات برای تعمیر و یا تعویض گیربکس بنز و قیمت بالای دلار اگر هرگونه مشکل درگیربکس در زمان مناسب تشخیص داده نشود و رفع نگردد می تواند سبب بروز خرابی و مشکلات زیادی در بخش های مختلف گیربکس ، چرخ دنده ها و حتی موتور خودرو شود و هزینه ی این تعویض ها بسیار بیشتر از هزینه سرویس دوره ای خودرو است. بنابراین خدمات اتومبیل ماهانه و سالانه خود را به طور جدی بگیرید. دوم, هر سال روغن گیربکس خودرو خود را تغییر دهید.

نشانه های خرابی و سوخته شدن روغن گیربکس واسکازین:

اگر روغن واسکازین گیربکس خودرو منقضی شود و باید جایگزین شود، دارای دو نشانه است

مورد اول اینکه رنگ روغن واسکازین سیاه می‌شود

بوی سوختگی

خرابی گیربکس خودرو بنز

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم گیربکس خودروی بنز به دلیل اینکه توسط خود کمپانی اصل ساخته شده است بسیار کم خراب می شود و تمام قطعات به کاررفته در آن به شکلی کاملا دقیق بررسی و مهندسی شده اند.

 

اما این نوع گیربکس هم مانند هر قطعه ی دیگری در خودروی بنز در طول زمان دچار فرسودگی می شود، اگر به اشتباه استفاده شود و نکات مربوط به نگهداری آن را ندانید و یا درست انجام ندهید، عمر گیربکس اتوماتیک بنز کمتر از حد نرمال خواهد بود و سریع‌تر آسیب خواهد دید.

بله، برای افزایش عمر گیربکس اتوماتیک بنز،  باید یاد بگیرید که چگونه از آن به درستی استفاده کنید. به عنوان مثال حتما دیدید که یک فرد دنده را به شکل غلز جا می زند و صدایی ناخوشایندی از خودرو شنیده می شود که در اصطلاح می گویند آب‌هویج درست کرده‌است.این صدا به دلیل این است که دنده و گیربکس اتوماتیک بنز دچار مشکل شده اندهمیشه دقت کنید که گیربکس قبل از حرکت، در جای خود باشد، زیرا دنده گیر کرده و ممکن است بشکند.

اگر این اتفاق دوباره و دوباره رخ دهد، دنده هرز می‌رود و گاهی دیده می‌شود که دنده در زمان رانندگی از محل خودش خارج می شود. تمام این ها نشان می‌دهد که دنده‌ها به درستی و در اصل کار نمی‌کنند.

عامل سوم که باعث خرابی گیربکس بنز می‌شود دنده معکوس اشتباه است

شما باید با اصطلاح دنده معکوس آشنا باشید. اگر سال‌ها تجربه رانندگی دارید، باید چندین بار در خیابان‌ها و دنده معکوس کشیده باشید. معکوس کردن  دنده‌ها در بیشتر مکان‌ها به این دلیل است که راننده می‌خواهد از توان بیشتری از موتور ماشین خود استفاده کند.

رانندگان حرفه‌ای این کار را به صورت دستی انجام می‌دهند و فشار روی جعبه‌دنده را تا حد ممکن کاهش می‌دهند، اما رانندگان جدید به دلیل فقدان دانش، از دنده عقب نامناسب و بی‌موقع، که فشار را بر موتور اتومبیل وارد می‌کنند، استفاده می‌کنند. در نتیجه درصد فشار وارد شده  گیربکس افزایش پیدا میکند و گیربکس خراب می شود و نیاز به تعمیر گیربکس بسیار بالا می رود.

البته بیشتر اتومبیل‌ها از گیربکس خو خودکار استفاده می‌کنند,  خصوص محصولات جدید این شرکت که تا حد زیادی این خطاها را کاهش می‌دهد و کل فرآیند تعویض دنده، مسئولیت گیربکس اتوماتیک است و راننده دخالت در این مساله ندارد.

تعمیر گیربکس بنز

یکی از گیربکس های با دوام در بازار گیربکس خودروی بنز است. گیربکس بنز به دلیل اسنکه توسط خود شرکت بنز تولید می شود کارایی و کیفیت بالایی دارد که در این مقاله آن را بررسی کردیم.

 

تعمیر گیربکس بنز

ظاهر گیربکس های اتوماتیک دنیای خودرو را زیرورو کرده است. دیگر محدودیت مدیریتی هنگام تعویض دنده وجود ندارد! رانندگی در حال حاضر به‌شتاب گیری و ترمز خلاصه می‌شود. رهبران جهانی در بخش خودرو مانند مرسدس بنز در حال حاضر به سمت تولید وسایل نقلیه با گیربکس اتوماتیک (تک رباتیک یا رباتیک با کلاچ دوبل) پیش می‌روند. اما مانند سایر قطعات موتور، گیربکس نیز بخشی است که می‌تواند در معرض سایش قرار گیرد. تعمیرات می‌تواند قابل‌توجه باشد و به همین دلیل است که باید تشخیص داد که گیربکس چه زمانی نیاز به تعمیر یا سرویس دارد تا عمر گیربکس حفظ شود.

برخی علائم ممکن است به شما هشدار دهند وضعیت گیربکس اتوماتیک مرسدس بنز کلاس خود را بررسی کنید:

 • دنده‌ها به‌سختی و دردناک جابجا می‌شوند
 • بوی سوزش و سوختگی دارد
 • وسیله نقلیه هنگام استارت زدن یا هنگام رانندگی تکان می‌خورد
 • صداهای غیرمعمول شنیده می‌شود
 •  نشت روغن گیربکس

این موارد همگی نشان می‌دهند که گیربکس بنز شما خراب است و نیاز به تعمیر و سرویس دقیق و تخصصی دارد. خودروهای بنز در دسته خودروهای لوکس قرار دارند به همین دلیل نباید در تعمیر و سرویس آن‌ها ریسک کرد.

تخلیه کامل روغن گیربکس در گیربکس دستی ضروری نیست. اما در گیربکس های خودکار بنز امری کاملاً، ضروری است. دفعات این تعویض روغن به‌وسیله نقلیه شما و نوع گیربکس اتوماتیک بستگی دارد، بنابراین توصیه می‌شود این اطلاعات را در دفترچه تعمیر و نگهداری بررسی کنید. به‌طورکلی هر 50 تا 60 هزار کیلومتر تعویض روغن گیربکس انجام می‌شود.

در بین این تغییرات روغن، البته توصیه می‌شود که سطح روغن گیربکس را به‌طور منظم بررسی کنید. هنگامی‌که روغن از بین می‌رود، قسمت‌های مختلف سیستم گیربکس اتومات دیگر به‌درستی روغن‌کاری نمی‌شوند و ممکن است آسیب ببینند. برای بررسی سطح روغن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که درب پرکننده روغن گیربکس را که معمولاً در پشت بلوک موتور قرار دارد، بازکنید. روغن باید تقریباً تا درپوش بالا بیاید. مطمئن شوید که این کار را فقط زمانی انجام دهید که موتور کاملاً سرد است. بدیهی است که انجام این مراحل به‌درستی تنها توسط افراد متخصص امکان‌پذیر استونمی توان برای تعمیر گیربکس بنز ریسک کرد.

 

گیربکس دو کلاچ بنز چیست؟

به‌غیراز گیربکس های اتوماتیک رباتیک تک کلاچه، نسخه رباتیک دوکلاچه نیز وجود دارد. مورد دوم بیشتر برای وسایل نقلیه “لوکس” و خودروهای اسپرت بنز در نظر گرفته‌شده است.

گیربکس دوکلاچه رباتیک این مزیت را دارد که همان راحتی رانندگی را با گیربکس های اتوماتیک معمولی بدون مصرف بیش‌ازحد ارائه می‌دهد. این آخرین نسل گیربکس تعویض دنده را سریع‌تر از مدل معمولی ارائه می‌دهد.

7G-DCT

مرسدس بنز گیربکس رباتیک با کلاچ دوبل به نام 7G-DCT را روی خودروهای خود ادغام کرد. این در کلاس A و کلاس B یافت می‌شود. طبق اصل 7G-tronic، 7G-DGT دارای گیربکس 7 سرعته یا Seven Gear به زبان انگلیسی است. نام DGT به گیربکس دوکلاچه یا گیربکس دوکلاچه آن اشاره دارد. بر اساس اصل S-tronic آئودی که در سال 2003 راه‌اندازی شد، DGT از دو نیم جعبه (برای نسبت‌های زوج و فرد) و دو کلاچ تشکیل‌شده است. هنگامی‌که یک‌دنده درگیر است، دنده بعدی از قبل درگیر شده است تا تقریباً بلافاصله دنده را تغییر دهد، بدون شکستن گشتاور یا کاهش سرعت. سیستم توسط یک محرک الکترومکانیکی کنترل می‌شود.

هر خودروی بنز بسته به نوع کارایی و هدف از تولید و طراحی مدل متفاوتی از گیربکس اتوماتیک را دارا هست، در نامبروان تمامی این موارد در زمان تعمیر و سرویس گیربکس بنز مدنظر قرارگرفته می‌شوند تا خودرو بنز شما به بهترین شکل ممکن سرویس و تعمیر می‌شود.

 

اهمیت گیربکس بنز

گیربکس بنز در خودرو اهمیت زیادی دارد، همان‌طور که موتور خودرو سبب حرکت خودرو می‌شود گیربکس نیز سبب انتقال نیرو و قدرت در خودرو می‌شود. گیربکس بنز بازوی محرکه خودرو بنز است، به همین دلیل سلامت گیربکس نیز اهمیت زیادی در خودرو دارد. گیربکس بنز اگر دچار مشکل هرچند کوچک باشد تعویض دنده به‌درستی انجام نمی‌شود، خودرو درحرکت دچار مشکل می‌شود و درنهایت خودرو به‌صورت کامل خاموش می‌شود.

 

تعویض روغن گیربکس بنز

یکی از موارد اصلی که در کیفیت گیربکس بنز اثرگذار است، روغن گیربکس است. روغن گیربکس کاملاً با روغن‌موتور تفاوت دارد و نمی‌توان به‌صورت جایگزین روغن گیربکس از روغن‌موتور استفاده کرد، این دو روغن ترکیبات متفاوتی دارند، استفاده از روغن‌موتور در گیربکس بنز سبب می‌شود تا ناخالصی‌های اضافی وارد گیربکس شده و چرخ‌دنده‌های گیربکس دچار اختلال درحرکت شوند.

روغن گیربکس بنز باید همیشه در سطح نرمال خود باشد، اگر روغن گیربکس کمتر از حد نرمال باشد چرخ‌دنده‌ها روی‌هم سایش پیدا می‌کنند و پس از مدتی شکننده و ضعیف می‌شوند درنتیجه خودرو بنز شما به‌آسانی به دنده نمی‌رود و دنده‌ها ناگهانی عوض می‌شوند.

روغن گیربکس بنز نباید از برندهای بی‌کیفیت انتخاب شود، این روغن‌ها معمولاً قیمت کیم دارند و در بازار به‌راحتی یافت می‌شوند اما به دلیل مواد ناخالص زیادی که دارند سبب فاسدشدن سریع روغن و وارد شدن آسیب به گیربکس بنز می‌شوند، درنتیجه شما زودتر از موعد نیاز به تعویض روغن گیربکس بنز خودخواهید داشت.

برای تعویض روغن گیربکس در ابتدا به کمک دستگاه روغن قدیمی که فاسد شده است به‌صورت کامل از گیربکس خارج می‌شود سپس روغن جدید وارد گیربکس می‌شود تا حدی که سطح نرمال روغن گیربکس پر شود.

توجه داشته باشید در برخی از موارد علت کاهش سطح روغن گیربکس نشتی در لوله‌های انتقال روغن گیربکس است، نشتی سبب می‌شود تا روغن گیربکس بنز از مخزن خارج شود، این نشتی به‌صورت لکه‌هایی در زیر خودرو نمایان می‌شود. اگر لکه‌های روغن را در زیر خودرو مشاهده کردید، سریعاً خودرو را برای تعمیر به مراکز معتبر منتقل کنید، حرکت با خودرو بنز در این شرایط اصلاً درست نیست، به دلیل اینکه روغن کافی در گیربکس نیست خودرو به‌سرعت خراب می‌شود و احتمال تصادف بسیار بالا می‌رود.

 

تشخیص آسیب گیربکس مرسدس بنز:

علائم، نشانه‌ها، علل

بسیار مهم است که برای جلوگیری از آسیب‌های جدی‌تر، علائم نقص در گیربکس را نادیده نگیرید. نشانه‌های خرابی گیربکس اتوماتیک بنز حتماً نیاز نیست بسیار بزرگ و یا عجیب باشند، برخی از نشانه‌های نیز به‌عنوان علائم خرابی گیربکس بنز شناخته می‌شوند:

خودرو هنگام تعویض دنده و هنگام رانندگی تکان می‌خورد

درگیر شدن یا جدا کردن دنده‌ها بسیار سخت است

صداهای غیرمعمول از محفظه دنده می‌آید

گیربکس در حال از دست دادن روغن است

اهرم دنده مسدود می‌شود

باوجود درگیر بودن دنده، ماشین در حالت بیکار است

علائم بالا در مورد آسیب گیربکس به مرسدس بنز می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

قفل قطعات انتقال (حلقه‌های همگام ساز، اتصالات، مهروموم)

گرم شدن بیش‌ازحد به دلیل کمبود روغن

اضافه‌بار حرارتی

محفظه گیربکس آسیب‌دیده یا شل شده

 

درهرصورت، مهم است که هنگام ظاهر شدن سیگنال‌های هشدار سریع عمل کنید. در بهترین حالت، مرسدس بنز خود را فعلاً درجایی که هست رها می‌کنید و مستقیماً با یک متخصص خودرو تماس می‌گیرید تا تشخیص اولیه را انجام دهید.

تعمیرات گیربکس در نامبروان: کیفیت بنز با بهترین قیمت

فرقی نمی‌کند که با کدام مدل رانندگی می‌کنید و کدام تعمیر موردنیاز است: ما کارشناسان مرسدس متناسب با نیاز شما را داریم. ما می‌دانیم کدام متخصص گیربکس برای مرسدس بنز شما مناسب است. بر این اساس، ما یک فرآیند تعمیر درجه‌یک را به شما پیشنهاد می‌کنیم که مزایای بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد:

تا 35% صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات و قطعات جداگانه

پردازش آنلاین راحت و سریع

برنامه‌ریزی آسان برای قرار ملاقات

بالاترین استانداردهای کیفیت با گواهی TÜV

تماس فوری با استاد مکانیک

تضمین کیفیت منظم

 

مشکلات معمولی گیربکس‌های مرسدس بنز

گیربکس درواقع باید بتواند با طول عمر وسیله نقلیه شما مطابقت داشته باشد. البته این تضمینی نیست. گیربکس در معرض بارهای زیاد قرار دارد و توسط قطعات فرسوده زیادی احاطه‌شده است که عمر مفید محدودی دارند و متأسفانه به‌سرعت آسیب می‌بینند. بااین‌حال، برخی از گیربکس‌ها “پیش بارگذاری شده” هستند و دارای نقص‌های معمولی هستند که اغلب از یک سری کامل عبور می‌کنند. در مورد مرسدس نیز گیربکس‌هایی وجود دارند که همیشه کیفیت بالایی ندارند.

در مورد گیربکس با شماره شناسایی MB 722.9 اغلب متوجه یک برد مدار معیوب می‌شد. این معمولاً از طریق بی‌نظمی سرعت قابل‌توجه است. در همین حال، گیربکس MB 722.9 AWD اغلب در مورد آسیب یاتاقان در جعبه انتقال مشکل دارد. به‌عنوان یک قاعده، این را می‌توان به‌عنوان یک راننده توسط صداهای عمومی و ناآشنا از ناحیه انتقال متوجه شد. هر دو دستگاه گیربکس اتوماتیک هستند. کلیه خدمات تعمیر گیربکس بنز در نامبروان با ضمانت یک‌ساله و گارانتی خدمات کمی و کیفی ارائه می‌شوند.

 

هزینه تعمیر گیربکس بنز

هزینه تعمیر گیربکس بنز در خودروهای مختلف بنز متفاوت است و ثابت نیست. بدون بررسی گیربکس خودرو و مشخص کردن میزان و نوع آسیب نمی‌توان هزینه نهایی تعمیر گیربکس بنز را مشخص کرد.

تعمیر گیربکس درصورتی‌که نیاز به خارج کردن گیربکس از خودرو و با کردن جلوبندی خودرو باشد بیشتر از تعویض روغن گیربکس در حالت عادی است، در شرایطی که گیربکس بنز از خودرو خارج شود باید تمامی اتصالات به‌صورت کامل بررسی شوند تا در زمان جایگزینی مجدد اتصالی به‌اشتباه بسته نشود. در نامبروان تمامی مراحل تعمیر گیربکس نیز توسط استادکاران متخصص انجام می‌شود. کلیه خدمات با ضمانت ارائه می‌شوند.

 

نشانه‌ها و علل خرابی گیربکس بنز

علت‌های خرابی در اغلب گیربکس‌های اتوماتیک یکسان هستند چرا که در حال حاضر اغلب گیربکس‌های اتوماتیک ساختار همسانی دارند، اما ریزه‌کاری‌هایی که در اتصال و چرخ‌دنده‌های گیربکس‌ها وجود دارد سبب تمایز آن‌ها می‌شود درواقع ساختار اصلی اغلب گیربکس‌های اتوماتیک برابر و یکسان است اما در بخش داخلی تفاوت‌هایی وجود دارد که سبب می‌شود تا کارکرد گیربکس‌ها متفاوت باشد.

عدم تعویض به‌موقع دنده‌ها

تعویض دنده ممکن است سخت باشد. این عمل حتی ممکن است صدایی در برابر تعویض دنده ایجاد کند. می‌تواند به دلایل زیر باشد.

علت

 • سطح پایین روغن گیربکس
 • مشکل اتصال کابل دنده یا کلاچ
 • مشکل حس‌گر
 • فاصله زمانی سرویس‌دهی است

راه‌حل

 • روغن را چک کنید و در صورت نیاز دوباره پرکنید
 • سیم دنده یا اتصال کلاچ را تنظیم کنید
 • سنسور را اصلاح کنید
 • سریعاً ماشین را سرویس کنید

بوی سوختگی

هر بار که سعی می‌کنید گیربکس خودروی خود را درگیر کنید، بوی سوختگی می‌تواند از کاپوت خارج شود یا آن را در داخل کابین استشمام کنید. این می‌تواند به معنای مشکل دنده ماشین باشد.

علت

 • سوختن عایق سیم روی منیفولد اگزوز
 • انتقال گرم است
 • نشت روغن به منیفولد اگزوز
 • سطح روغن پایین
 • نوع روغن گیربکس اشتباه است

راه‌حل

 • نشتی را بررسی کنید و آن را برطرف کنید
 • اگر روغن خیلی نازک یا غلیظ بود آن را عوض کنید
 • برای کارایی بهتر از روغن گیربکس اصلی استفاده کنید
 1. گیربکس اتوماتیک می‌لرزد

اگر ماشین اتوماتیک دارید و متوجه لرزش گیربکس شده‌اید و دنده‌ها را درگیر نمی‌کنید، ممکن است مشکل گیربکس باشد. گاهی اوقات ممکن است صدای تق‌تق بشنوید و خودرو نتواند از دنده یک خارج شود.

علت

 • خرابی مبدل گشتاور

راه‌حل

 • مبدل گشتاور را تغییر دهید یا تعمیر کنید

چرخ‌دنده

گیربکس بنز ماشین شما بدون دخالت شما به دنده بالا یا پایین می‌رود. این به‌عنوان پرش چرخ‌دنده یا لیز خوردن و بیرون آمدن از دنده شناخته می‌شود.

علت

 • مقدار نادرست مایع انتقال
 • میله اتصال شکسته یا فرسوده

راه‌حل

 • مایع را پرکنید یا آن را تخلیه کنید و آن را با مایع جدید پرکنید
 • میله اتصال را تعمیر یا تغییر دهید

فیلتر انتقال مسدود شده است

به دلیل حرکت قطعات گیربکس، ساییدگی و پارگی وجود دارد. این منجر به تجمع کثیفی و کثیفی روی مایع انتقال می‌شود. برای رفع این مشکل، فیلتر گیربکس آلاینده‌ها را برای روغن مسدود می‌کند. بااین‌حال، باگذشت زمان، ممکن است کثیف و مسدود شود و از روان کاری سیال گیربکس جلوگیری کند.

علت

 • مایع گیربکس قدیمی
 • مایع اصل یا اصل نیست

 

خدمات گیربکس بنز در نامبروان

در نامبروان کلیه خدمات تخصصی زیر برای تعمیر و سرویس انواع گیربکس‌های بنز ارائه می‌شوند:

تعویض فیلتر گیربکس

تعویض روغن گیربکس

تعویض چرخ‌دنده‌های گیربکس

تعویض شیر برقی

تعویض واشر

بررسی سیستم برقی گیربکس

تعویض و تعمیر کامل گیربکس

کلیه خدمات ما با ضمانت یک‌ساله و مشاوره تخصصی ارائه می‌شوند، امکان استفاده از خودروبر رایگان در مجموعه برای انتقال خودروی شما فراهم‌

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *