تعمیر گیربکس اتومات پژو

تعمیر گیربکس پارس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو بسته به نوع خرابی و مشکل ایجادشده در خودروی پژو شما به‌صورت های مختلفی انجام می‌شود، نوع تعمیر موردنیاز برای گیربکس اتومات پژو شما پس از بررسی و علت‌یابی دقیق خرابی ایجادشده در گیربکس توسط کارشناس خبره  مشخص می‌شود. هرچند گیربکس‌های پژو به نظر ساده می‌آیند اما این گیربکس‌های اتوماتیک نیز پیچیدگی و نکاتی دارند که تنها افراد متخصص در این حوزه نسبت به آن‌ها آگاهی کامل دارند، این موارد در زمان تعمیر گیربکس اهمیت بالایی پیدا می‌کند.

تعویض روغن گیربکس اتومات پژو

برای بررسی روغن گیربکس اتوماتیک پژو، مراحل زیر را دنبال کنید:

میله اندازه‌گیری را بیرون بکشید.

با موتور روشن و تعویض دنده در حالت خنثی یا پارک و ترمزدستی روشن، اجازه دهید موتور شما کار کند. وقتی میله اندازه‌گیری را بیرون می‌آورید، مطمئن شوید که موتور گرم است (موتور را خاموش نکنید.

روغن را بررسی کنید.

نوک انگشت اشاره خود را در روغن روی میله فروکنید و روغن را بین انگشت و نوک شست خود بمالید. روغن گیربکس اتومات پژو روی میله باید صورتی و تقریباً شفاف باشد. اگر به نظر می‌رسد یا بوی سوخته می‌دهد یا ذرات در آن وجود دارد، یک تخلیه مکانیکی داشته باشید و روغن را عوض کنید.

میله را با پارچه تمیز و بدون پرز پاک‌کنید. سپس آن را دوباره وارد کنید و دوباره بیرون بکشید.

اگر روغن گیربکس شفاف است اما به خط “پر” روی میله نمی‌رسد، از یک قیف استفاده کنید تا به‌اندازه کافی روغن گیربکس اتومات پژو را در لوله گیربکس بریزید تا به خط برسید. بیش‌ازحد پر نکنید!

انواع مختلفی از روغن گیربکس اتومات پژو وجود دارد. هرکدام برای نوع خاصی از گیربکس اتوماتیک ساخته‌شده‌اند. گیربکس‌های جدیدتر خودروسازان بزرگ به روغن متفاوتی نسبت به گیربکس‌های قدیمی نیاز دارند. ازآنجایی‌که این روزها انواع مختلفی از گیربکس ها وجود دارند، دفترچه راهنمای مالک یا نمایندگی خود را بررسی کنید تا متوجه شوید خودروی شما به چه نوع روغنی نیاز دارد.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پژو
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پژو

یک گیربکس اتومات پژو خراب و گیربکس اتومات پژویی که فقط روغن کمی دارد علائم مشابهی دارند. بدیهی است که اضافه کردن روغن گیربکس اتومات پژو بسیار ارزان تر از جایگزینی کل سیستم گیربکس اتومات پژو است! برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر و نگهداری منظم، چک لیست ماهانه وسیله نقلیه خود را بررسی کنید

تعمیر و نگهداری از نیمی از مشکلات گیربکس اتومات پژو جلوگیری می کند

با پیروی از تعمیر و نگهداری توصیه‌شده پژو از مشکلات گیربکس اتومات پژو در آینده جلوگیری کنید. سرویس و نگهداری پیشگیرانه باعث افزایش طول عمر وسیله نقلیه شما می‌شود.

  • نوع سوخت. سازنده اطلاعاتی در مورد نوع سوختی که باید استفاده کنید و میزان استرسی که می‌توانید به خودرو وارد کنید را در اختیار شما قرار می‌دهد.
  • روغن گیربکس اتومات پژو براساس مدل خودرو. روغن گیربکس توصیه‌شده برای هر مدل پژو متفاوت است و بنابراین، مهم است که مطمئن شوید از روغن گیربکس اتومات پژو توصیه‌شده توسط پژو برای سال و سری مدل خاص خودروی شما استفاده می‌کنید.
  • برنامه خدمات خودروی پژو. راه دیگر برای نگهداری بهتر خودرو و دوری از تعمیر گیربکس پژو هرچند ماه یک‌بار، دانستن زمانی است که خودروی شما به معاینه نیاز دارد.

پژو بهترین روغن گیربکس را برای هر گیربکسی از خودرو های خود که تولید می‌کند می‌داند و بنابراین، پیروی ازآنچه آن‌ها برای خودروی شما توصیه می‌کنند بهترین راه برای جلوگیری از تعمیرات بیش‌ازحد گیربکس پژو است.

راه دیگر برای نگهداری بهتر خودرو و دوری از تعمیر گیربکس پژو هرچند ماه یک‌بار، دانستن زمانی است که خودروی شما به معاینه نیاز دارد.

حتی اگر در حین رانندگی هیچ علامتی از مشکل گیربکس را تجربه نکردید، بسیار مهم است که به برنامه تعمیر و نگهداری گیربکس اتومات پژو با توجه به مدل و سال خودرو خود پایبند باشید. برنامه در مورد استرس و مسافت پیموده شده به ماشین خود و آخرین باری که ماشین شما برای تعمیر و نگهداری بوده است، می‌پرسد. با این دانش، برنامه تعمیر و نگهداری باید به شما ایده دهد که چه زمانی خودرو باید برای هرگونه مشکل گیربکس بررسی شود.

تعمیر گیربکس پژو پارس
تعمیر گیربکس پژو پارس

علل نشت روغن گیربکس اتومات پژو

بدون مشاهده گیربکس اتومات پژو ، نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا گیربکس اتومات پژو شما نشتی دارد یا چه چیزی باعث نشتی شده است. بااین‌حال، ما می‌توانیم علل و راه‌حل‌های احتمالی را ردیابی کنیم. عوامل احتمالی که ممکن است باعث نشت روغن گیربکس اتومات پژو شوند عبارت‌اند از:

لوله‌های گیربکس اتومات پژو روغن گیربکس پژو خراب

واشر مخزن ترک‌خورده

مبدل گشتاور ترک‌خورده

واشر نادرست مهروموم‌شده

ترک در پانل گیربکس اتومات پژو

مهر و موم شفت ورودی بد

گیربکس هرگز نباید نشتی داشته باشد. اگر نشتی دارد و تأیید می‌کنید که روغن خارج‌شده قرمز بوی شیرین گیربکس اتومات پژو است، مشکلی وجود دارد که نیاز به تعمیر دارد. اگر روغن گیربکس قرمز تیره یا سیاه به نظر می‌رسد به این معنی است که بسیار کثیف است و/یا احتمالاً برای سرویس تعویض روغن دیر شده است.

هزینه تعمیر گیربکس اتومات پژو

تعمیر گیربکس اتومات پژو بسته به نوع خرابی ایجادشده در گیربکس می‌تواند تک‌مرحله‌ای و یا چندمرحله‌ای انجام شود، تعمیر گیربکس اتومات پژو بر همین اساس و میزان آسیب واردشده به چرخ‌دنده‌های گیربکس پژو هزینه تعمیر متفاوتی خواهد داشت که پس از بررسی کارشناسان ما مشخص‌شده و به شما اعلام می‌شود.معمولاً کمترین هزینه تعمیر گیربکس اتومات پژو مربوط به روغن گیربکس است، روغن گیربکس را می‌توان با روغن گیربکس باکیفیت جایگزین کرد، اما اگر چرخ‌دنده‌های گیربکس پژو دچار آسیب شده باشند با واشر و شیر برقی گیربکس آسیب‌دیده باشند هزینه تعمیرات به دلیل جداسازی گیربکس و سرهم کردن مجدد آن بیشتر خواهد بود.

بیشترین هزینه عموماً زمانی برای شما ایجاد می‌شود که درک نار روغن گیربکس، چرخ‌دنده‌ها و تمامی بخش‌های داخلی گیربکس پژو دچار آسیب شدید و جدی شده باشند درنتیجه تعمیر گیربکس راهگشا نیست.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پژو پارس
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک پژو پارس

چگونه بفهمیم که زمان تعمیر گیربکس اتومات پژو یا تعویض کامل آن فرارسیدهاست؟

چراغ چک موتور شما روشن می‌شود : این ساده‌ترین و واضح‌ترین راه برای تشخیص مشکل گیربکس است ، بااین‌حال بسیاری از افراد تمایل دارند آن را نادیده بگیرند یا امیدوارند که با روشن شدن از بین برود. این فقط درخواست دردسر است. همیشه از یک تکنسین آموزش‌دیده بخواهید آزمایشی را برای تشخیص مشکل انجام دهد.

گیربکس صداهایی ایجاد می‌کند: زمانی که گیربکس اتومات پژو از کار می‌افتد، صدا ممکن است ظریف باشد، اما هر صدایی که از گیربکس می‌آید توجه فوری را ایجاب می‌کند. در حین تعویض دنده به هرگونه ساییدن، کوبیدن یا غرش یا صدای سوت بالا از محفظه موتور گوش دهید. هر نوع صدای غیرعادی که از گیربکس اتومات پژو می‌آید نشانه‌ای است که باید بررسی شود.

تعویض سخت، کندی گیربکس ، یا لیز خوردن دنده‌ها : با گیربکس دستی، ممکن است متوجه شوید که تعویض دنده سخت‌تر می‌شود، یا تعویض دنده از دنده خارج می‌شود. با گیربکس اتوماتیک، ممکن است در حین رانندگی با لیز خوردن دنده مواجه شوید. به‌عنوان‌مثال می‌توان به مواردی اشاره کرد که ناگهان برای چند لحظه در دنده قرار نمی‌گیرید و با شتاب گیری به‌کندی دنده می‌شود یا دنده را بالا می‌برد، یا صدای بلندی که آن را در رانندگی می‌گذارید. این علائم ممکن است نشان‌دهنده سطح کم‌روغن یا مشکل دیگری در ریل های  محرکه باشد، اما باید فوراً به آن‌ها رسیدگی شود.

نشت روغن را بررسی کنید: به هر گودال یا لکه زیر ماشین خود توجه کنید و سعی کنید مشخص کنید که از کجا می‌آید. تعیین محل نشت از کجا می‌تواند سخت باشد زیرا روغن می‌تواند در قسمت‌ها و قاب حرکت کند و به نظر می‌رسد از جای دیگری می‌آید. آن را به مغازه ببرید تا یک مکانیک بتواند گیربکس شما را عیب‌یابی کند و مشکل را تشخیص دهد. یک تشتک زیر نشتی یک‌شبه قرار دهید و نتیجه را به مکانیک خود ببرید تا آن را تجزیه‌وتحلیل کند.

روغن گیربکس خود را بررسی کنید : برای اطمینان از صحت سطح باید این کار را به‌طور منظم انجام دهید. هنگامی‌که این کار را انجام می‌دهید، به بوی سوختگی توجه کنید یا اگر روغن کدر یا قهوه‌ای به نظر می‌رسد. روغن سالم به رنگ قرمز روشن شفاف و دارای ضخامت شربتی خواهد بود.

همه این شاخص‌ها نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد مشکلی در گیربکس اتومات پژو شما وجود دارد. ممکن است مشکلی نباشد که نیاز به بازسازی کامل گیربکس، نصب مجدد تائید شده یا جایگزینی داشته باشد. اما بسیار مهم است که در اسرع وقت به موضوع رسیدگی کنید تا از آسیب‌های پرهزینه جلوگیری کنید.

اگر آسیب گیربکس پژو به‌موقع بررسی و تعمیر نشود به سایر بخش‌های گیربکس خودرو و سایر قسمت‌های خودرو ازجمله موتور خودرو سرایت می‌کند و سبب می‌شود تا تمامی بخش‌ها دچار مشکل اساسی شوند که این امر خودرو شما را با مشکلات عدیده و جدی مواجه می‌کند که رفع برخی هزینه بسیار بالایی نیاز دارد.

تعمیرگاه گیربکس پارس
تعمیرگاه گیربکس پارس

تعمیرگاه گیربکس نامبروان، تعمیر گیربکس اتومات پژو

در تعمیرگاه گیربکس نامبروان تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک خودروهای پژو به‌صورت کاملاً تخصصی، اتوماتیک و به کم ابزار و دستگاه‌های مدرن انجام می‌شود.

تعمیر گیربکس اتومات پژو توسط کارشناسان ما با رعایت تمامی دستورالعمل ایمنی  و تخصصی انجام می‌شود به همین دلیل ما تمامی خدمات خود را با ضمانت یک‌ساله ارائه می‌دهیم، تمامی خدمات در مجموعه‌ی ما با پشتیبانی کامل ارائه می‌شوند، کارشناسان ما عیب‌یابی مشکل گیربکس اتومات پژو شما را بدون دریافت هزینه انجام می‌دهند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *