ایرادات متداول گیربکس اتوماتیک

تعمیرگیربکس نیسان تیانا

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایرادات متداول گیربکس اتوماتیک

ایرادات گیربکس اتوماتیک: گیربکس اتوماتیک یک سیستم حیاتی در وسیله نقلیه شما است و برای اطمینان از عملکرد طولانی مدت، نیاز به مراقبت و توجه مناسب از جانب شما دارد.

بسیاری از مردم از این موضوع غافلند که تعویض یک گیربکس اتوماتیک می تواند هزینه ای حتی بیشتر از تعویض موتور خودرو داشته باشد. به همین دلیل اگر می خواهید از یک تعمیر اساسی و پرهزینه پیشگیری کنید ، به علائم و مشکلاتی که در این مقاله به آنها اشاره شده توجه کنید.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

احساس لرزش در جعبه دنده

گیربکس اتوماتیک شما معمولاً هنگام تغییر از یک دنده به دنده دیگر، روان عمل می کند. وقتی اتومبیل در تعویض دنده دچار مشکل می شود، این علائم ممکن است در ابتدا ناچیز و قابل چشم پوشی به نظر برسند.

اما، بهتر است در همین مرحله به آنها توجه کنید، چرا که احتمالاً به مرور زمان این نشانه ها بدتر می شود.

اگر در زمان تغییر دنده اتومبیل در حال حاضر نیز این علائم ناخوشایند را تجربه می کنید، زمان آن رسیده است که به آن توجه کنید. به طور معمول هنگامی که گیربکس اتوماتیک باعث آسیب به چرخ دنده ها می شود، به تدریج این آسیب جدی تر می گردد.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

اتومبیل گیربکس را درگیر نمی کند و یا حرکت نمی کند

وقتی ماشین خود را در حالت حرکت یا دنده عقب قرار می دهید، آیا بلافاصله پاسخ می دهد یا تأخیری در عملکرد وجود دارد؟ آیا وقتی دنده اتومبیل را در حالت حرکت یا دنده عقب قرار می دهید، گیربکس اصلا درگیر می شود؟

این دو مورد مسئله ای هستند که ممکن است مشکلی را نشان دهند. این مورد می تواند بیانگر وجود مشکلی در روغن گیربکس (transmission fluid) اتومبیلتان باشد به این ترتیب که خاصیت محافظتی آن از بین رفته و غلیظ شده است.

در این حالت، تعویض روغن مناسب می تواند به شما کمک کند.

وقتی گیربکس اتوماتیک شما درگیر نمی شود یا در عملکرد آن تأخیر وجود دارد، وقت آن است که مکانیک به آن نگاه کند. در بیشتر مواقع، مشکلات ناشی از این علائم جزئی هستند، اما بهتر است از این مسئله اطمینان خاطر پیدا کنید تا بعداً مجبور به پرداخت چند میلیون هزینه اضافی نشوید.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

صدای وزوز و یا ناله از گیربکس اتوماتیک

صداهایی که از گیربکس می آید، می تواند به دلیل بروز مشکلی در روغن گیربکس اتوماتیک شما ایجاد شود. این مایع کار بسیار مهم روغن کاری مقدار قابل توجهی از چرخ دنده ها و قطعات مکانیکی را دارد.

با گذشت زمان و استفاده مداوم، این مایع خاصیت محافظتی خود را از دست می دهد و دیگر جلوی اصطکاک را نمی گیرد.

این اصطکاک همان چیزی است که به سیستم گیربکس خودکار پیچیده اتومبیل شما آسیب می رساند.

اگر صدای نگران کننده ای را می شنوید و گمان می کنید که این صدا از گیربکس ایجاد می شود، ممکن است یکی از بخش های داخلی گیربکس شما مشکلی پیدا کرده باشد.

اگر اینگونه باشد، بسیار حیاتی است که یک مکانیک واجد شرایط بلافاصله خودرو را معاینه کند.

برخی از صداها ممکن است به دلیل وجود مشکلی ساده و به خاطر روغن گیربکس شما باشد، در حالی که امکان دارد در بعضی موارد دیگر مشکل جدی تر باشد. در صورت امکان روغن گیربکس خودکار خود را بررسی کنید.

اگر سطح روغن پایین است، مقداری روغن به آن اضافه کنید و هرچه سریعتر در مورد مشکل اتومبیلتان با یک مکانیک مورد اعتماد مشورت کنید.

اگر در این مورد مطمئن نیستید و نیاز به آرامش خاطر دارید، می توانید با یک تعمیرکار تخصصی گیربکس اتومات واجد شرایط بصورت تلفنی نیز تماس گرفته و از او مشورت بخواهید.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

بویی مثل بوی سوختگی گیربکس اتومات

یکی از شایع ترین دلایل بوی سوختگی که از گیربکس به مشام می رسد، گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس است. این روغن نقش بسیار مهمی در محافظت از این سیستم بسیار گران قیمت و پیچیده دارد.

عمده نقش آن نیز روغن کاری سیستم برای عملکرد روان آن است.

هنگامی که توانایی روغن کاری این مایع کاهش می یابد، که پس از گذشت مدت و طی مسافتی خاص این اتفاق حتما می افتد، باعث ایجاد اصطکاک بین همه قسمت ها می شود.

اصطکاک باعث خرابی قطعات و تجمع پسماند و زباله می گردد. همه این مشکلات با هم در نهایت منجر به خرابی کامل گیربکس می شوند. اتفاقی که نتیجه آن دردسر و هزینه زیادی به دنبال خواهد داشت.

بعضی اوقات علت آن فقط کم بودن روغن گیربکس است. این کم شدن معمولاً به خاطر نشت این مایع ایجاد می شود، زیرا در بیشتر اتومبیل ها برخلاف روغن موتور، روغن گیربکس با گذشت زمان کاهش نمی یابد.

همچنین، این مسئله می تواند به خاطر استفاده از روغن گیربکس اشتباه که مناسب خودروی شما ساخته نشده رخ دهد.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

دنده از جای خود خارج می شود

آیا دنده ماشین شما از جای خود خارج می شود یا وقتی که به آن نیاز دارید نیروی کشندگی خود را از دست می دهد؟ اگر چنین است این مسئله مشکل مهمی برای ایمنی شماست.

اگر در هنگام رانندگی گیربکس اتوماتیک خودرو شما از جای خود خارج می شود، و برای جلوگیری از این مشکل باید گاز بیشتری به اتومبیل بدهید، این مسئله بسیار خطرناک است.

رایانه اتومبیل شما به گیربکس اتوماتیک فرمان می دهد که چه وقت بین دنده ها جابجا شود. اینگونه ماشین تصمیم می گیرد چه موقع نیرو را به چرخ ها منتقل کند. اگر در این پروسه نقصی صورت گیرد، سیگنال به درستی ارسال نمی شود.

لغزش دنده یک مشکل جدی ایمنی است. که در صورت ایجاد این مشکل باید سریعا با یک تعمیرگار تخصصی گیربکس تماس بگیرید.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

نشتی روغن گیربکس اتومات

آیا مایعی به رنگ قرمز روشن یا احتمالاً قرمز کثیف و تیره در جاده محل عبورتان یا پارکینگ خود مشاهده کرده اید؟ احتمالا آن ماده، روغن گیربکس اتوماتیک شماست.

از آنجا که روغن گیربکس به هیچ عنوان نباید نشت کند، این موضوع، می تواند به خرابی بسیار جدی و کامل گیربکس اتوماتیک اتومبیل شما منجر شود که بسیار پر دردسر و پر هزینه است.

بر خلاف روغن موتور، مایع موجود در سیستم گیربکس، با گذشت زمان و طی مسافت، معمولاً کاهش نمی یابد. بنابراین، اگر می بینید سطح روغن گیربکس اتومبیلتان کاهش پیدا کرده، احتمالا سیستم انتقال خودرو دچار نشتی شده.

سطح پایین این روغن، می تواند اصطکاک زیادی در گیربکس اتومبیل شما ایجاد کند که باعث خرابی قطعات در داخل آن شده و در نهایت منجر به خرابی کامل سیستم انتقال خودرو می گردد.

کاهش سطح روغن گیربکس و یا نشت آن به هیچ وجه یک مورد عادی نیست. در صورتی که زودتر متوجه مشکل شوید، به احتمال زیاد هزینه تعمیر پایین خواهد بود.

برای اینکه متوجه شوید گیربکس نشتی دارد یا خیر، زیر اتومبیلتان را برای پیدا کردن لکه قرمز رنگ بررسی کنید. بهتر است پیش از آنکه این مورد تبدیل به مشکل بزرگی شود، به تعمیرگاه مراجعه کنید.

ایرادات گیربکس اتوماتیک

چراغ اخطار موتور خودرو روشن است

چراغ اخطار ماشین شما برای این است که به شما اعلام کند در اتومبیلتان مشکلی وجود دارد یا اینکه در آینده به مشکلی برخواهید خورد. اما این چراغ می تواند نشانگر احتمال وجود مشکل در سیستم های گوناگونی از اتومبیلتان باشد و نه فقط سیستم انتقال.

سیستم انتقال شما دارای سنسورهای بی شماری است که می تواند موارد غیر عادی را در گیربکس خودرو شما تشخیص دهد (خیلی بیش از آنچه شما می توانید تشخیص دهید).

این سنسورها سیگنال هایی را به رایانه اتومبیل شما ارسال می کنند تا اطلاع دهند مشکلی در سیستم وجود دارد. به این ترتیب، چراغ اخطار موتور روشن می گردد تا به شما اعلام کند مشکلی در اتومبیل بوجود آمده.

چرا باید هشدار چراغ اخطار موتور را جدی گرفت؟ خب، به این دلیل است که اگر مشکل مربوط به سیستم انتقال شما باشد، تشخیص سریع آن موجب کاهش هزینه و زمان تعمیر می گردد. اگر دست روی دست بگذارید، برای خود هزینه و دردسر مضاعف درست می کنید.

اگر چراغ اخطار موتور ماشین شما روشن است، فوراً آن را بررسی کنید. ممکن است این مورد بسیار کوچکی باشد که رایانه اتومبیل شما آن را حس کرده است و می تواند از یک هزینه تعمیر گزاف پیشگیری کند.

بسیاری از مشکلات گیربکس اتوماتیک اتومبیل از مسائل کوچک شروع می شود. نادیده گرفتن علائمی مانند آنچه در بالا ذکر شده معمولاً منجر به تعمیرات بسیار پرهزینه می گردد.

برخی از تعمیرات کوچک و کم هزینه اند و می توانند بعداً از بروز مشکلاتی که نیازمند صرف هزینه گزاف هستند جلوگیری کنند. اگر آرامش خاطر و پول شما برایتان مهم است و با هر یک از علائم ذکر شده در لیست بالا مواجه هستید با ما تماس بگیرید یا به ما مراجعه کنید تا اتومبیلتان مورد معاینه و بررسی قرار گیرد.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *