انواع گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

انواع گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک

گیربکس های اتوماتیک دنیای خودروسازی را متحول کرده اند زیرا افراد بیشتری از سهولت رانندگی که توسط آن ارائه می شود لذت می برند. بر اساس برآوردها، 17.3 درصد از وسایل نقلیه فروخته شده در جهان در سال 2019 دارای گیربکس اتوماتیک بودند، این در مقایسه با سال 2011 که بازار گیربکس های خودرو تنها 1.4 درصد بود، افزایش خیره کننده ای است. در حالی که گیربکس دستی به دلیل مقرون به صرفه بودن هنوز در جهان حاکم هستند و تولید می شوند مانند ایران، اما استفاده از آن در بسیاری از کشورها کاهش یافته است.

یکی از دلایل اصلی افزایش سرعت گیربکس اتوماتیک ، سهولت رانندگی است، نبود دنده و کلاچ نه تنها یادگیری رانندگی را آسان‌تر، بلکه سریع‌تر می‌کند. در حالی که تنها یک نوع گیربکس دستی وجود دارد، انواع مختلفی از گیربکس های خودکار در بازار موجود است که هر کدام مزایای خود را دارند. بیایید آنها را برای شما به تفصیل بیان کنیم.

 

انواع گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس خودکار همان نتایجی را به دست می‌آورد که گیربکس دستی و کلاچ آن اما به چند روش جداگانه. هدف گیربکس این است که به موتور اجازه دهد طیف وسیعی از سرعت های خروجی را ارائه دهد، حتی اگر خود موتور دارای پنجره باریکی از سرعت باشد. بدون گیربکس دستی یا خودکار، خودروها به یک دنده محدود می شوند که آنها را قادر می سازد با حداکثر سرعت دلخواه رانندگی کنند. بنابراین، یک گیربکس برای استفاده موثرتر از گشتاور موتور، دنده ها را اعمال می کند تا موتور بتواند با سرعت مطلوب کار کند.

یکی دیگر از مقایسه های گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک معمولی، این است که گیربکس دستی است که دنده های مختلف را به شفت خروجی قفل می کند و قفل می کند تا به نسبت های مختلف دنده دست یابد. در مقابل، گیربکس اتوماتیک معمولی از مجموعه دنده های یکسانی برای پردازش تمام نسبت های دنده دیگر استفاده می کند. بخشی که به این فرآیند اجازه می دهد در یک گیربکس اتوماتیک کار کند، مجموعه دنده سیاره ای نامیده می شود.

 

انواع گیربکس اتوماتیک

انواع گیربکس اتوماتیک در خودرو

گیربکس های اتوماتیک به عنوان انتخاب اصلی اکثر رانندگان در سراسر جهان انتخاب شده اند. راحتی، جابجایی بدون دردسر، و دسترسی از استفاده از شیفترهای سه پدالی سنتی بالاتر رفته است. در حالی که گیربکس های اتوماتیک به عنوان مکانیزم های ساده تعویض دنده شروع شدند که به دلیل مصرف سوخت کمتر شناخته شده بودند، سال ها توسعه، گیربکس اتوماتیک را به عنوان گیربکس انتخابی برای عملکرد و کارایی منجنیق کرده است.در ظاهر، ممکن است به نظر برسد که گیربکس های اتوماتیک فقط به انتخاب دنده اتوماتیک محدود می شوند، اما تغییرات زیادی وجود دارد که تقریباً در همه انواع خودروها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:  رفع زوزه کشیدن گیربکس

 

گیربکس اتوماتیک سنتی

این گیربکس اتوماتیک پرکاربرد که بیشتر به عنوان مبدل گشتاور اتوماتیک شناخته می شود، تقریباً در هر خودرویی یافت می شود. این گیربکس از کوپلینگ مایع هیدرولیک یا مبدل گشتاور برای انجام کار تعویض دنده به جای کلاچ استفاده می کند. ECU (واحد کنترل موتور) مستقیماً به این مکانیسم متصل است تا امکان کنترل روان و دقیق موتور خودرو را فراهم کند.

 

گیربکس اتوماتیک-دستی

ممکن است این گیربکس نیمه اتوماتیک را بشناسید، اما نام های دیگری دارد. این نوع گیربکس اتوماتیک از پیکربندی کلاچ و دنده معمولی استفاده می کند، اما از حسگرها، محرک ها، پردازنده ها و پنوماتیک برای شبیه سازی استفاده از دنده دستی استفاده می کند. این نوع از وسایل نقلیه به دلیل عملکرد ناگهانی موتور در سرعت های پایین و شتاب های سخت شناخته شده اند، اما می توانند مسافت پیموده شده سوخت زیادی را در مسافت های طولانی داشته باشند.

 

گیربکس متغیر پیوسته (گیربکس CVT)

با استفاده از تسمه یا قرقره به جای چرخ دنده های فولادی سنتی، یک گیربکس متغیر پیوسته امکان تعویض بدون درز دنده را با نسبت های مختلف بسته به سرعت موتور یا RPM می دهد. این امکان حداکثر بازده و شتاب مداوم را فراهم می کند که برای مصرف سوخت مفید است. با این حال، صدای موتور می تواند بلند باشد.

گیربکس متغیر پیوسته یا CVT نوع جدیدی از گیربکس اتوماتیک است. در این نوع گیربکس نسبت دنده ها به طور مداوم بسته به سرعت خودرو تغییر می کند. این کار توسط دو قرقره مخروطی شکل انجام می شود که توسط یک تسمه به هم متصل می شوند که بسته به نسبت دنده مورد نیاز سرعت، وزن، شیب و نزول، قطر را با حرکت با هم یا از هم جدا می کند. CVT بسیار کارآمد است زیرا سعی می کند دور موتور در دقیقه (RPM) را ثابت نگه دارد در حالی که خودرو با سرعت های مختلف حرکت می کند.

 

مزایای گیربکس متغیر پیوسته (CVT)

بسیار کارآمد است، سی وی تی سعی می کند دور موتور را ثابت نگه دارد و این به نوبه خود راندمان سوخت بهتری را به همراه دارد.

کیفیت سواری نرم – به دلیل دور موتور ثابت CVT کیفیت سواری نرم و دلپذیری را ارائه می دهد.

 

گیربکس دوکلاچه (گیربکس DCT)

ترکیبی از گیربکس اتوماتیک و دستی، یک گیربکس دوکلاچه فاقد مبدل گشتاور است. در عوض، از دو شفت مجزا با کلاچ مخصوص خود برای تعویض دنده، یکی برای دنده های فرد و دیگری برای دنده های زوج استفاده می کند. تعویض دنده به دنده‌های بالاتر و پایین‌تر بدون درز است، اما می‌تواند پر سر و صدا باشد و پس از سایش تقریباً تعویض شود. DCT یک گیربکس خشک است که هرگز نیازی به تعویض مایع گیربکس توسط راننده ندارد. کلاچ ها را خشک می کند و در نهایت کیفیت اصطکاکی خود را از بین می برد.

گیربکس DCT یا دوکلاچه یک قطعه سخت افزاری واقعا جالب است. از آنجایی که دارای قطعات متحرک و چرخ دنده های زیادی است کمی در سمت سنگین تر است. نحوه عملکرد آن را در زیر توضیح خواهم داد:6 دنده DCT را در نظر بگیرید. این کلاچ دارای دو کلاچ است که نسبت دنده زوج و فرد را کنترل می کند و اولین کلاچ دارای مجموعه ای از دنده های فرد است. همچنین دارای دو محور انتقال است که نسبت‌های دنده‌ای را که قبلاً به زوج و بلندتر تقسیم شده‌اند، کنترل می‌کنند. همچنین دارای بخشی به نام کلاچ سگ است که به دنده نزدیک است و در صورت نیاز به استفاده از نسبت دنده مربوطه درگیر می شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس ام وی ام

وقتی ماشین روشن می شود و موتور  روشن می شود و حالت به حالت رانندگی تغییر می کند، ECU دنده یک را درگیر می کند . این به این معنی است که کلاچ اول عمل می کند و کلاچ سگ روی دنده اول درگیر می شود. حالا قسمت جالب اینجاست که کلاچ سگی دنده دوم بعدی هم درگیره ولی شفت خودش رو نمیچرخونه چون کلاچ دنده دومش درگیر نیست . این روند ادامه دارد و گیربکس دوکلاچه اینگونه عمل می کند

 

گیربکس DSG (گیربکس دنده مستقیم)

با استفاده از تنظیمات مشابه با یک گیربکس دوکلاچه، یک گیربکس تعویض مستقیم (DSG) از دو کلاچ استفاده می کند که به طور متناوب در تعویض دنده ها جدا می شوند. این تنظیمات تعویض سریع و شتاب نرم‌تر را ارائه می‌دهد. سیستم های مدرن نیز بهره وری سوختی را ارائه می دهند که از گیربکس های دستی پیشی می گیرد. یک سیستم DSG یک گیربکس مرطوب است، بنابراین تا زمانی که مایع به طور منظم تعویض شود، انتظار چندین دهه خدمات را دارید.

گیربکس دنده مستقیم یا گیربکس دو کلاچه از دو کلاچ برای تعویض خودکار دنده ها استفاده می کند. دنده هایی که در گروه های زوج و فرد 1 3 5 و 2 4 6 قرار می گیرند توسط دو کلاچ مجزا کار می کنند. این آرایش دنده برخلاف AMT و گیربکس دستی از اتلاف نیرو جلوگیری می کند زیرا دنده ها از قبل درگیر هستند و به محض رسیدن به یک دور دنده آماده استقرار هستند. گیربکس DSG/DCT عملکرد روان و کارآمدی را ارائه می دهد و در خودروهای سطح بالا قابل مشاهده است.

مزایا

تعویض سریع تر – چیدمان دنده ها در گیربکس DSG امکان تعویض فوق العاده سریع و روان دنده ها را فراهم می کند.

مسافت پیموده شده بهتر – تعویض سریع و دقیق دنده ها باعث مسافت پیموده شده بهتر می شود.

 

گیربکس تیپترونیک

گیربکس تیپ ترونیک که معمولاً در خودروهای پرفورمنس یا اسپرت گرا استفاده می شود و همچنین به عنوان “مانوماتیک” شناخته می شود، در دهه 90 توسط پورشه پیشگام بود. عملکرد آن مشابه گیربکس دستی است، اما به جای پدال کلاچ از مبدل گشتاور استفاده می کند. گزینه ای برای تعویض خودکار دنده ها و گزینه ای برای راننده برای لغو حالت خودکار برای انتخاب دستی دنده ها وجود دارد. یک ویژگی ایمنی داخلی وجود دارد که از آسیب رساندن راننده به گیربکس در هنگام کاهش دنده جلوگیری می کند.

 

گیربکس دستی هوشمند – گیربکس iMT

گیربکس دستی هوشمند جدیدترین پیشنهاد هیوندای در گیربکس اتوماتیک است. iMT بر خلاف سایر گیربکس ها، شامل تعویض دستی دنده ها، البته بدون کلاچ است. هنگامی که میله دنده حرکت می کند، یک محرک، کلاچ را با بازخورد سنسورها درگیر می کند. دقیقاً مانند گیربکس دستی، راننده کنترل تعویض دنده و مصرف سوخت را در دست دارد.

مزایا

کم هزینه – iMT ارزان تر از اکثر گیربکس های اتوماتیک موجود در بازار است.

 

گیربکس دستی اتوماتیک (گیربکس AMT)

سوم، گیربکس دستی اتوماتیک یا AMT به عنوان یک گیربکس دستی بدون کلاچ نیز شناخته می شود زیرا مکانیک آن شبیه به گیربکس دستی است. AMT امکان کنترل کلاچ و دنده خودرو را به صورت الکترونیکی فراهم می کند. یکی از نکات مثبت AMT این است که ارزان است زیرا نیازی به تولید کنندگان برای توسعه یا حتی داشتن یک خط مونتاژ جداگانه برای ساخت AMT نیست.

بیشتر بخوانید:  علامت های خرابی گیربکس اتوماتیک چیست؟

گابین های الکترونیکی برای کارکرد AMT به سادگی به جعبه دنده دستی استاندارد اضافه می شوند. با سنسورها و محرک کامپیوتری، AMT می‌تواند نسبت به خودروی مشابه با گیربکس دستی، مصرف سوخت بیشتری داشته باشد. با این حال، برخی از AMT ها می توانند کمتر پالایش شوند و در نتیجه تغییرات ناگهانی و واکنش کند به ورودی های راننده ایجاد شود. AMT ها معمولاً با کار الکترونیکی یا فقط کلاچ یا کل فرآیند تعویض دنده کار می کنند، به این معنی که برخی از AMT ها ممکن است به تنهایی دنده ها را تعویض کنند یا برخی ممکن است هنوز برای درخواست دنده متفاوت به ورودی راننده نیاز داشته باشند.

برخی از خودروهایی که از AMT استفاده کرده‌اند عبارتند از گیربکس F1 فراری در خودروهای جاده‌ای خود و طیف گیربکس E-gear از لامبورگینی.کارآمدی بالا از آنجایی که کنترل کلاچ خودکار است، هیچ سازشی در مصرف سوخت وجود ندارد.

 

هزینه تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک

انواع گیربکس اتوماتیک در خودرو ها ساختار متفاوتی دارند این تفاوت در ساختار و تفاوت در دنده سبب می شود تا هزینه ی تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک با هم تفاوت هایی داشته باشد. گیربکس متغیر پیوسته (CVT) رایج ترین نوع گیربکس اتوماتیک در خودرو ها است و در اغلب خودرو ها از این نوع گیربکس اتوماتیک استفاده می شود. هزینه ی تعمیر گیربکس متغیر پیوسته (CVT) با توجه به اینکه اغلب خودرو ها از این نوع گیربکس استفاده می کنند کمتر از سایر خودرو ها است چرا که قطعات مورد نیاز برای تعمیر این گیربکس در بازار بیشتر از سایر گیربکس ها موجود هستند و همین عامل سبب می شود تا هزینه ی تعمیر کاهش پیدا کند.

 

کدام گیربکس اتوماتیک بهترین گیربکس اتوماتیک در بازار است؟

همه چیز به نیاز بستگی دارد، اگر برای یک تجربه رانندگی آرام و دلپذیر هدف قرار می دهید، CVT گیربکسی است که باید انتخاب کنید، اما اگر به دنبال عملکرد هستید، DSG بهترین است. بهره وری سوخت در ذهن شماست، سپس مبدل گشتاور، AMT و آخرین، iMT گزینه های خوبی هستند.

 

آیا می توان با گیربکس اتوماتیک به راحتی رانندگی کرد؟

گیربکس اتوماتیک رانندگی بسیار آسانی دارد و هر کسی می تواند آن را یاد بگیرد. کمبود کلاچ و دنده پیچیدگی رانندگی را از بین می برد و یادگیری آن را لذت بخش می کند. هر کسی که گواهینامه رانندگی معتبر داشته باشد می تواند یک وسیله نقلیه دنده اتوماتیک رانندگی کند.

 

دنده ها در گیربکس اتوماتیک چگونه تعویض می شوند؟

این یک سیستم بسیار پیچیده است که شامل یک کامپیوتر، یک محرک، چندین بخش مکانیکی و حسگر است. به عنوان مثال یک AMT از رایانه داخلی و سنسورهای سرعت موتور برای تعویض دنده با استفاده از یک محرک و سایر قطعات مکانیکی استفاده می کند.

 

کدام خودروها درجهان با گیربکس اتوماتیک ارائه می شوند؟

همه برندهای بزرگ مانند ماروتی سوزوکی، هیوندای، هوندا و غیره گیربکس خودکار را روی همه خودروهای خود ارائه می دهند و در حال حاضر اغلب خودرو ها در جهان با گیربکس اتوماتیک ارائه می شوند و تفاوت تنها در نوع گیربکس اتوماتیک به کار رفته در خودرو است.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *