افزایش طول عمر گیربکس

تعمیر گیربکس بورگوارد

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

افزایش طول عمر گیربکس

نگهداری از گیربکس

در صورت رعایت برخی توصیه های ساده و در عین حال اثبات شده ، افزایش طول عمرگیربکس وسیله نقلیه امری دشوار نیست. درست است که گیربکس یکی از گرانترین قطعات برای تعمیر یا تعویض وسیله نقلیه است ، اما دانستن اینکه چگونه می توانید از سیستم گیربکس خود مراقبت کنید و علائم هشدار دهنده احتمالی را که باید تماشا کنید، می تواند به شما کمک کند تا سالها از عملکرد بی دردسر و صرفه جویی قابل توجهی بهره مند شوید.

فواصل تعمیر و نگهداری ، سبک رانندگی ، ساخت وساز و سازنده خودرو و حتی جغرافیایی که در آن وسیله نقلیه بیشتر استفاده می شود ، می تواند بر طول عمرگیربکس تأثیر بگذارد. آیا شما به طور مرتب بنزین را زیر پا می فشارید یا بارهای سنگین را به بالا و پایین کوه می کشید؟ در این صورت ، شما از سیستم انتقال بدن خود چیزهای زیادی می خواهید. اگرچه پیش بینی دقیقاً چند مایل که یک انتقال طول می کشد غیرممکن است. اما می توانید برای کمک به طولانی شدن عمر آن ، اقدامات لازم را انجام دهید

توجه کردن به صدای خودرو:از حس شنوایی خود استفاده کنید و به صدای خودرو خود توجه کنید.

تغییر رنگ یا بوی سوخته روغن گیربکس: اگر روغن بسیار تیره و بدبو شود،زمان آن است که شما گیربکس خود را برای سرویس مورد بررسی قرار دهید.

چراغ روشن شده موتور چک: ممکن است با تاخیر در تعویض همراه باشد . برای تعیین مشکل از یک دستگاه خواننده تشخیصOBD استفاده کنید

بوهای شدید: بوی سوزش هنگام یدک کشیدن ، حمل بار سنگین یا رانندگی در زمین های تپه ای می تواند نتیجه کار زیاد و گرم شدن بیش از حد انتقال باشد.

عوامل دیگری هم می تواند درافزایش طول عمر تاثیر داشته باشد از جمله:
شتاب آهسته
مسافت پیموده شده سوخت کاهش یافته است
نشت مایعات
صداهای خرد کردن یا لرزش
چرخش هنگام خنثی یا دنده به نظر می رسد
لیز خوردن دنده ها
کلاچ کشنده (در سیستم انتقال قدرت دستی)

مسلماً ،هیج گیربکسی برای همیشه دوام ندارد (اگرچه برخی افراد برای افزایش عمر گیربکس تلاش زیادی می کنند) ، اما تعمیر و نگهداری منظم می تواند ماشین شما را برای سالها در مسافت طولانی نگه دارد بدون اینکه هیچ مشکلی در انتقال وجود داشته باشد. به هر حال اگر از تعمیر و نگهداری صرف نظر کنید ، یک گیربکس اتوماتیک به طور میانگین 75000 مایل از کار می افتد و تعمیرات پرهزینه و در برخی موارد ضمانت باطل را برای شما ایجاد می کند. یک سرویس انتقال معمولی شامل موارد زیر است:

با روش OEM تقریبا هر 40.000 مایل ، بسته به برنامه پیشنهادی ATF تعویض روغن گیربکس اتوماتیک خود را ساده و ارزان انجام دهید.

به روزرسانی روغن گیربکس (در صورت مناسب بودن وسیله نقلیه)

تنظیم باند های انتقال قدرت در هر 60،000 مایل (مانند اتومبیل قدیمی یا پیکاپ سنگین)

مرتباً سطح مایعات را بررسی کرده و در زمان کم بودن دوباره آن را در حد مناسب پر کنید.

استفاده از ATF مشخص شده توسط سازنده خودرو و مخلوط نکردن انواع مختلف روغن گیربکس.

تعویض فیلتر یا صفحه نمایش براساس مسافت پیموده شده سازنده خودرو و تمیز کردن آهنربا (های) جعبه انتقال برای از بین بردن قطعات فلزاتی که درون چرخ دنده ها به دام افتاده است.

استفاده از یک محصول تهویه مطبوع برای کمک به بازگرداندن عملکرد و رفع نشت های کوچک.

با نگهداری مناسب ، اکثر رانندگان می توانند انتظار داشته باشند که قدرت گیربکس آنها بیش از 150،000 مایل و بیشتر از آن باشد. نکته مهم در طول عمر ، صرف کمی هزینه در حال حاضر برای نگهداری پیشگیرانه است ، به جای اینکه مقدار زیادی پول بعد برای بازسازی یا جایگزینی سیستم گیربکس خود صرف کنید.

 

گیربکس خودرو

افزایش عمر گیربکس خودرو چه اهمیتی دارد؟ برای نگهداری و مراقبت از خودروی لوکس خود چه ترفندها و تکنیک هایی بلد هستید؟ با نحوه نگهداری درست خودرو و تمیز کردن قطعات آشنا هستید؟ برای خرابی های جزئی خودرو خود چه اقدامی می کنید؟ همیشه برای تعمیر خودرو به تعمیرگاه خودرو مراجعه می کنید؟

سرویس دوره ای گیر بکس

مراقبت از قطعات خودرو

تنها مراجعه به تعمیرگاه خودرو هر چند وقت یکبار و چک کردن قطعات خودرو کفایت نمی کند. چراکه در اکثر مواقع تعمیرکار خودرو از صداقت کافی برخوردار نیست و بیشتر سعی می کند هزینه تراشی کند. بخصوص برای تعمیر خودروهای بنز و بی ام و نمی توانید وسیله خود را به هر تعمیرگاهی بسپارید. پس بهتر است قبل از اینکه خرابی و نقصی در خودرو بوجود بیاید به حفظ سلامت و عملکرد درست آن توجه داشته باشید. یکی از نقطه ضعف های خودروهای اتوماتیک گیربکس آن هاست. گیربکس اتوماتیک مرتبا باید مورد بررسی قرار بگیرید. در صورت خرابی گیربکس علاوه بر مختل شدن عمکلرد دنده ممکن است دچار حادثه جبران ناپذیر نیز بشوید.

۱.گیربکس را چک کن
خوشبختانه بیشتر صاحبان خودرو نسبت به خودروی خود حساسیت کافی دارند و درست کار کردن خودروی خود توجه می کنند. فیلترها را مرتبا عوض می کنند و یا باد لاستیک را چک می کنند. در صورت بروز مشکل ابتدا با نمایندگی فروش خودرو تماس می گیرند و در بطور خلاصه به عنوان یک مالک خودرو حرفه ای رفتار می کنند. ولی با این وجود خیلی از قطعات از نظر و توجه افراد پنهان میمانند. معمولا ما تصور می کنیم بدون موتور و لاستیک ها کار خودرو تمام است، اما ابتدا باید به گیربکس توجه کنیم. به این علت که گیربکس باعث می شود خودرو به راه بیافتد، پس پیش از همه قطعات شما باید به فکر سلامت گیربکس باشید.

گیربکس چه زمانی خراب می شود؟

درست است که معمولا گیربکس پس از مدت زیادی دچار خرابی می شود، اما این قطعه چه دیر خراب شود و چه زود رانشگر خودروی شماست بنابراین بدون آن وجود سایر قطعات بی معنی می شود. مسلما پس از خرابی باید به تعمیرگاه مراجعه کنید و سپس مراحل تعویض و تعمیر گیربکس طی شود.

تعویض گیربکس می تواند هزینه سنگینی برای مالک خودرو به همراه داشته باشد، بخصوص برای خودروهای اتوماتیک. اما ما به شما یاد می دهیم که با رعایت چه نکاتی می توان عمر گیربکس و عملکرد درست آن را افزایش داد و به خوبی از آن مراقبت کرد.

مراقبت از گیربکس

۲.هر روز نیاز به مراقبت دارد
منظور این نیست که هر روز روغن گیربکس را عوض کنید، اما خب بد نیست:

حواستان به کیلومتر شمار خودرو باشد.
بعد از هر ۲۴۰۰۰ کیلومتر بهتر است که خودرو را به نمایندگی انتقال دهید و روغن گیربکس را تعویض کنید.
تمیز بودن و فاقد گرد و غبار بودن روغن گیربکس می تواند عامل افزایش عمر گیربکس باشد.
اگر در نمایندگی این خدمات ارائه نمی شود، دنبال یک تعمیرگاه خودرو مطمئن باشید.
هنگامی که به تعمیرگاه جهت تعویض روغن مراجعه کردید به این موارد توجه کنید:

روغن گیربکس باید شفاف و مایل به صورتی باشد.
روغن گیربکس باید فاقد گرد و غبار و ذرات ریز باشد.
اگر تعمیرکار روغن کمی مصرف شده را ارزان تر پیشنهاد کرد اصلا قبول نکنید.
به بوی روغن گیربکس توجه کنید.
با سیم چک میزان آن را بسنجید تا کمتر و بیشتر از استاندارد نباشد.

۳.روغن گیربکس به ته نرسد
همیشه حواستان باشد که روغن گیربکس به انتها نرسد این تمام شدن روغن گیربکس می تواند از کار افتادگی ناگهانی خودرو را به همراه داشته باشد.

میزان روغن گیربکس را می توانید با میله سنجش سطح اندازه بگیرید.
رنگ روغن را چک کنید و اگر رو به کدری بود نگران نباشید ولی این نشان می دهد عمر روغن گیربکس رو به پایان است و زمان تعویض.
روغن را بو کنید اگر بوی سوختگی می دهد باید حتما تعویض شود.
بوی سوختگی روغن گیربکس می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، بنابراین مراجعه به نمایندگی ضرری ندارد.
به ته رسیدن روغن گیربکس ممکن است زنگ خطر نشتی باشد، بنابراین حتما باید گیربکس در نمایندگی مورد بررسی قرار گیرد.
شل شدن پیچ ها یکی از دلایل نشتی گیربکس هستند، بنابراین همیشه نشتی نشانه سوراخ بودن گیربکس نیست.

۴.برای تغییر دنده عجله نکنید
اغلب افراد به سرعت از جلو به عقب دنده عوض می کنند. این حرکت به دنده و گیربکس آسیب وارد می کند. ابتدا بایستید و سپس دنده عوض کنید.

گیربکس تحت فشار
چه زمانی گیربکس تحت فشار قرار می گیرد؟ زمانی که مدام پا روی پدال ترمز بگذارید. با این حرکت علاوه بر گیربکس، عملکرد موتور را نیز به مرور زمان مختل خواهید کرد.

در سطوح شیب دار حتما ترمز دستی را بکشید تا از فشار بر ترمز کاسته شود.
ارتباط گیربکس و موتور
همانطور که اشاره کردیم اگر گیربکس درست عمل نکند عملکرد موتور نیز مختل می شود. بنابراین عملکرد موتور نیز بر گیربکس بی تاثیر نیست. پس همیشه این دو قطعه را بیشتر مورد بررسی قرار دهید. قطعات برای به حرکت در آمدن به این دو قطعه وابسته هستند.

عملکرد گیربکس خودرو

افزایش طول عمر گیربکس

در نتیجه برای بهبود و افزایش طول عمر گیربکس باید به صورت دوره ای گیربکس خودرو سرویس شود. یکی از خدمات ما در تعمیرگاه تخصصی نامبروان سرویس دوره خودرو و تعمیر و نگهداری گیربکس و جعبه دنده می باشد. ما به بهره گیری از به روز ترین متد های و تجهیزات روز دنیا بهترین خدمات سرویس دوره ای را خدمت شما مشتریان عزیز ارائه می نماییم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

——————————————————-

راه های ارتباطی با نامبروان

موبایل (ایمان پرناک): ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

اینستاگرام: gearboxnumber1@

کانال آپارات نامبروان

کانال یوتوب نامبروان

——————————————————-

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

ایمان پرناک

تعمیرگاه تخصصی گیربکس نامبروان با مدیریت ایمان پرناک، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ در زمینه تعمیرات گیربکس های اتوماتیک آغاز کرد.

این تعمیرگاه همواره به دنبال ارایه بهترین خدمات و سرویس ها به مشتریان خود بوده است و اکنون مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های عیب یاب تخصصی گیربکس کلیه خودروها می باشد.

تعمیرگاه گیربکس نامبروان جهت جلب رضایت شما مشتریان گرامی، خدماتی چون مشاوره تلفنی و همچنین خودروبر رایگـان از سراسر نقاط کـرج قرار داده است.

ایمان پرناک: ۰۹۱۲۷۶۵۶۰۶۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *